Slapukai yra maži failai, kuriuos svetainės saugo jūsų kompiuteryje. Jie atlieka daugybę naudingų funkcijų, tokių kaip žinojimas, kad jūs anksčiau lankėtės svetainėje, ir atsimena jūsų tos svetainės nuostatas. Jie taip pat naudojami norint atsiminti tokius dalykus kaip jūsų pirkinių krepšelis, kai jūs dar kartą lankotės svetainėje.


Problema ta, kad jie taip pat gali būti naudojami slaptesniems dalykams. Ypač trečiųjų šalių slapukai. Tai slapukai, talpinami svetainėje, tačiau priklausantys kitoms svetainėms. Todėl jie nepagerina jūsų patirties toje svetainėje, o reklamuotojai juos naudoja jūsų naršymo istorijoje stebėjimui.

Laikui bėgant (ir paprastai kartu su informacija, gauta kitomis priemonėmis) leiskite reklamuotojams sukurti išsamų modelį, ką darote (ir ką perkate!) Internete. Tada jie tai naudoja, kad nukreiptų jus į vis labiau suasmenintus skelbimus.

Nors kai kurie žmonės tam neprieštarauja (iš tikrųjų kai kuriems netgi patinka rodyti skelbimus, kurie jiems patinka!), Tačiau toks įsiterpiantis žiniatinklio stebėjimas akivaizdžiai pažeidžia mūsų privatumą.

Slapukų blokavimas

Beveik visose šiuolaikinėse interneto naršyklėse yra privatumo nustatymai, kurie leidžia apriboti arba užkirsti kelią slapukų saugojimui jūsų įrenginyje. Šiame straipsnyje parodoma, kaip įjungti šiuos apribojimus visose pagrindinėse naršyklėse visose pagrindinėse platformose.

Daugelyje naršyklių siūlomos trys slapukų filtravimo parinktys: leisti visus slapukus, leisti trečiųjų asmenų slapukus arba blokuoti visus slapukus.

Daugelis svetainių labai naudojasi pirmosios šalies slapukais, kad užtikrintų pagrindines funkcijas ir pagerintų lankytojų patirtį. Užblokavus visus slapukus, daugelis svetainių nutrūksta, kad jūs negalėtumėte jomis apskritai naudotis arba jų funkcijos yra mažesnės.

Taigi daugumai žmonių blokuoti tik trečiųjų šalių slapukus yra geras pavojus privatumui. Pirmosios šalies slapukai yra ne tik iš tikrųjų naudingi (kad būtų būtini daugeliui svetainių), bet ir nėra tie, kurie jus seka.

Atminkite, kad trečiųjų šalių slapukų blokavimas vis tiek gali sugadinti kai kurias svetaines, tačiau šios yra mažuma. Trečiųjų šalių slapukų blokavimas paprastai turės minimalų poveikį jūsų bendrajai žiniatinklio patirčiai.

Jei pageidaujate išsamesnio slapukų valdymo, tai galima pasiekti naudojant naršyklės priedus.

„Flash“ slapukai

Kai žmonės kalba apie slapukus (įskaitant mus šiame straipsnyje), jie paprastai reiškia „įprastus“ HTTP slapukus. Tačiau yra dar viena sausainių rūšis - „Flash“ slapukai. Jie taip pat žinomi kaip super slapukai arba vietiniai bendri objektai (LSO) ir apima liūdnai pagarsėjusius „Zombie“ slapukus - taip vadinamus todėl, kad jie atkuria įprastus HTTP slapukus, kai jie ištrinami iš naršyklės slapukų aplanko.

Tačiau „Flash“ šiomis dienomis naudojama retai ir pagal numatytuosius nustatymus neįgalinama jokioje šiuolaikinėje naršyklėje. Daugelis šiuolaikinių naršyklių taip pat ištrins „Flash“ slapukus, kai išvalysite naršymo istoriją, taigi jie nėra grėsmė, kokia jie kadaise buvo.

Šiame vadove nenagrinėsime „Flash“ slapukų, tačiau jei norite sužinoti daugiau, patikrinkite, kas yra „Supercookies“, „Flash“ slapukai, „Zombie“ slapukai?

Kaip išjungti „Firefox“ slapukus „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“

Mūsų nuomone, „Firefox“ yra geriausias naršyklės pasirinkimas visiems, kam rūpi privatumas, nors jo privatumo parametrus reikia šiek tiek sugriežtinti rankiniu būdu. Vienas iš šių parametrų yra slapukų tvarkymas ...

„Firefox“ iš esmės yra identiški „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“. Ankstesnės „Firefox“ versijos yra šakotos į privatumą orientuotas naršykles, tokias kaip „Tor“, „Waterfox“ ir „Pale Moon“. Informacija apie šių slapukų nustatymų pakeitimą yra šiek tiek kitokia nei aprašyta čia, tačiau yra pakankamai artima, kad galėtumėte juos išsiaiškinti iš šių „Firefox“ (versija 65.0.1) instrukcijų..

1. Eikite į meniu -> Galimybės.

2. Eikite į Privatumas & Saugos šoninės juostos skirtukas -> Naršyklės privatumas -> Turinio blokavimas ir pasirinkite „Custom“.

3. Pažymėkite laukelį „Individualizuotos“ ir išskleidžiamajame meniu pasirinkite „Visi trečiųjų šalių slapukai“ arba „Visi slapukai“.

tai parodys, ką galite ištrinti, įskaitant slapukus

Taupyti nereikia. Baigę tiesiog uždarykite skirtuką Parinktys.

Kaip išjungti slapukus „Firefox“, skirtoje „Android“

„Firefox“, skirta „Android“, iš esmės suteikia visas „Firefox“ galimybes jūsų mobiliajame įrenginyje. Ne visi „Firefox“ darbalaukio priedai veikia „Android“, bet dauguma jų.

1. Eikite į meniu -> Nustatymai

spustelėkite išskleidžiamąjį meniu ir nustatymus

2. Pasirinkite Privatumas.

spustelėkite privatumą išskleidžiamajame meniu

3. Pasirinkite Slapukai ir palieskite „Įgalinta, išskyrus trečiąją šalį“ arba „Neįgalinta“.

pakeiskite tai iš įjungto į išjungtą

Norėdami grįžti į įprastą žiniatinklio vaizdą, keletą kartų paspauskite mygtuką „Atgal“.

Kaip išjungti slapukus „Firefox“, skirtą „iOS“

„IOS“ skirtas „Firefox“ turi atitikti griežtas „Apple“ kūrėjų gaires. Tai reiškia, kad ji praranda daugybę funkcijų, prieinamų kitose platformose, įskaitant galimybę paleisti naršyklės priedus.

Dėl ne visai aiškių priežasčių, atsižvelgiant į tai, kad anksčiau tai buvo įmanoma, jokia „iOS“ naršyklė neleidžia blokuoti trečiųjų šalių slapukų. Iš tiesų vienintelė „iOS“ naršyklė, leidžianti išvis išjungti slapukus, yra „Safari“.

Manome, kad tai turi ką nors daryti su naujausiais „Apple“ kūrėjų gairių pakeitimais, nors keista, kad „Safari“ leidžia bent jau blokuoti visus slapukus, o „Firefox“ ir „Chrome“.

Taigi negalite išjungti „Firefox“ slapukų, skirtų „iOS“, nors galite juos ištrinti (parinktys -> Nustatymai -> Privatumas -> Duomenų valdymas -> Išvalyti privačius duomenis -> Slapukai).

Oficialus „Firefox“ patarimas yra naudoti „Firefox Focus“. Šioje naršyklėje (su pasirenkama „Safari“ integracija) naudojami blokavimo sąrašai, siekiant užkirsti kelią įvairių tipų svetainių stebėjimui, tačiau net „iOS“ nepateikia galimybės išjungti slapukus (šia galimybe vis dėlto naudojasi „Android“ vartotojai).

Tačiau „Firefox“, skirta „iOS“, leidžia visiškai išjungti slapukus.

  1. Eikite į „Parinktys“ -> Nustatymai.
  2. Slinkite žemyn iki Privatumas -> Duomenų valdymas.
  3. 3. Palieskite „Slapukai“, kad slankiklis judėtų į kairę ir taptų nuo mėlynos iki pilkos.
  4. Palieskite Nustatymai -> Priimta išeiti.

Kaip išjungti slapukus „Chrome“, skirtose „Windows“, „MacOS“ ir „ChromeOS“

„Google“ uždirba pinigus įsibrovdama į jūsų privatumą, kad galėtų geriau parduoti jūsų daiktus. Ji taip pat praleidžia daug laiko ir išteklių kurdama naršyklę, kurią visuomenei siūlo „nemokamai“. Hmm. Nepaisant to, „Chrome“ yra pati populiariausia naršyklė pasaulyje ...

Atminkite, kad „Chrome“ (šiame vadove naudojama 72.0 versija) nebeįmanoma visiškai blokuoti slapukų, nors galite nurodyti, kad uždarant naršyklę visi slapukai būtų ištrinti..

1. Eikite į meniu -> Nustatymai.

spustelėkite nustatymus

2. Slinkite žemyn iki puslapio apačios ir spustelėkite „Advanced“ -> Turinio nustatymai. Ir jei manote, kad „Google“ nelengva rasti „Chrome“ slapukų nustatymų ... gerai, mes taip pat ne.

spustelėkite turinio nustatymus

3. Spustelėkite Slapukai ...

spustelėkite slapukus

4. Tada spustelėkite „Blokuoti trečiųjų šalių slapukus“. Taip pat galite „Laikyti tik vietinius duomenis, kol uždarysite naršyklę“, tačiau slapukai vis tiek bus rašomi jūsų naršyklėje ir išliks tol, kol jų neuždarysite..

pakeisti slapukų parinkčių parametrus

Taupyti nereikia. Baigę tiesiog uždarykite skirtuką „Nustatymai“.

Kaip išjungti slapukus „Android“ skirtoje „Chrome“

1. Eikite į meniu -> Nustatymai.

spustelėkite nustatymus

2. Pasirinkite Svetainės nustatymai.

eikite į svetainės nustatymus naudodami šią parinktį

3. Pasirinkite Slapukai.

spustelėkite slapukus

4. Norėdami visiškai užblokuoti slapukus, palieskite nustatymą taip, kad jungiklis pasislinktų į kairę ir nuo mėlynos iki pilkos.

ir pastumkite tai, kad išjungtumėte

Arba galite palikti įjungtus slapukus, bet pasirinkti „Blokuoti trečiųjų šalių slapukus“, įsitikinę, kad pažymėtas nustatymo žymimasis laukelis.

Norėdami grįžti į įprastą žiniatinklio vaizdą, tris kartus paspauskite nugarą.

Kaip išjungti slapukus „iOS“ naudojančioje „Chrome“

Kaip mes aptarėme skyriuje „Firefox“, skirtoje „iOS“, nebeįmanoma blokuoti slapukų „iOS“ skirtoje „Chrome“. Tai gana šokiruoja, tačiau kadangi paprastai tą pačią problemą patiria ir privatumą užtikrinantis „Firefox“, manome, kad tai turi atitikti „Apple“ kūrėjų gaires.

Ką galite padaryti, tai ištrinti trečiųjų šalių slapukus (Pradinis ekranas -> Galimybės -> Privatumas -> Istorija -> Slapukai -> Išvalykite trečiosios dalies slapukus), nors tai nėra tas pats, kas juos išjungti.

Kaip išjungti slapukus „Safari“, skirtą „MacOS“

„Apple“ uždirba pinigus iš techninės įrangos pardavimo, o ne už jūsų privatumą. Dėl to tikėtina, kad „Safari“ jūsų privatumui yra daug geresnis nei „Google Chrome“. Kaip ir visos „Apple“ programinės įrangos atveju, naršyklė yra uždarojo kodo, todėl nėra jokios galimybės to žinoti.

„Safari“ nebepalaiko trečiųjų šalių slapukų blokavimo. Šis metodas „viskas arba nieko“ iš esmės priverčia daugumą žmonių priimti visus slapukus, jei jie nori naudingo interneto. Ne kietas.

1. Eikite į „Safari“ -> Nuostatos.

spustelėkite safari ir nuostatas

spustelėkite safari ir nuostatas

2. Spustelėkite skirtuką Privatumas ir pažymėkite laukelį „Blokuoti visus slapukus“.

spustelėkite blokuoti visus slapukus

Kaip išjungti slapukus „Safari“, skirtą „iOS“

Kaip ir visose kitose „iOS“ naršyklėse, nebeįmanoma blokuoti tik trečiųjų šalių slapukų „Safari“, skirtuose „iPhone“, „iPad“ ar „iPod Touch“. Tačiau slapukus galite visiškai išjungti.

1. Eikite į „Nustatymai“ -> „Safari“.

spustelėkite blokuoti visus slapukus

2. Palieskite „Blokuoti visus slapukus“, kad slankiklis judėtų į dešinę ir taptų žalias.

Norėdami išeiti, paspauskite mygtuką „Pagrindinis“.

Kaip išjungti slapukus „Internet Explorer“, skirtoje „Windows“

Nuo to laiko, kai buvo įdiegta kiekviena „Windows“ versija, daugeliui žmonių „IE“ yra numatytoji naršyklė, nepaisant to, kad labai rodo jos amžių.

1. Eikite į „Nustatymai“ (mažo krumpliaračio piktograma) -> Interneto nustatymai.

spustelėkite nustatymus ir interneto parinktis

2. Eikite į Privatumo skirtuką -> Pažengęs.

spustelėkite išplėstinį

3. Pasirinkite, kaip tvarkomi jūsų slapukai. Jei norite visiškai blokuoti visus slapukus, būtinai pažymėkite ir pažymėkite „Visada leisti sesijos slapukus“.

spustelėkite blokuoti abi parinktis

Skirtingai nuo daugelio naršyklių, IE gali jus paraginti, kaip tvarkyti slapukus kiekvienoje jūsų lankomoje svetainėje. Mes vertiname sentimentus, tačiau manome, kad tai labai greitai labai susierzins!

Gerai, kad išeinate iš „Nustatymų“.

Kaip išjungti slapukus „Microsoft Edge“, skirtoje „Windows“

Daug modernesnis nei „Internet Explorer“, „Edge“ yra komplektuojamas su visomis „Windows 10“ kopijomis. Tai gana padori naršyklė, tačiau, kaip ir pačioje „Windows 10“, ji siunčia per daug asmeninės telemetrijos atgal į „Microsoft“ motinystę..

1. Eikite į meniu -> Nustatymai.

nustatymai kraštinėje naršyklėje

2. Slinkite nustatymų šonine juosta žemyn iki Išplėstiniai nustatymai -> Peržiūrėkite išplėstinius nustatymus.

peržiūrėti išplėstinius nustatymus

3. Slinkite žemyn išplėstinių nustatymų šonine juosta iki Privatumas & Paslaugos - > Tada slapukai išskleidžiamajame meniu pasirinkite „Blokuoti visus slapukus“ arba „Blokuoti tik trečiųjų šalių slapukus“.

blokuoti tik trečiosios dalies slapukus

Norėdami išeiti, spustelėkite bet kurioje nustatymų šoninės juostos vietoje.

„Cookie AutoDelete“ naršyklės priedas

Tiek „Firefox“, tiek „Chrome“ palaiko įvairius naršyklės priedus, kurie suteikia jums galimybę geriau valdyti, kaip valdomi slapukai. Mūsų mėgstamiausias yra „Cookie AutoDelete“.

Tai neleidžia sekti ištrinant slapukus, kai uždaromas skirtukas ar naršyklė. Šio sprendimo genijus yra tas, kad jis apsaugo jūsų privatumą, nepažeisdamas ir nepažeisdamas jūsų lankomų svetainių.

Slapukų „AutoDelete“ yra atvirojo kodo, veikia su „Firefox“ konteineriais ir leidžia įtraukti į baltąjį sąrašą svetaines. Ši paskutinė savybė yra puiki, nes ji leidžia išlaikyti dažnai naudojamų svetainių pageidavimus.

Tai taip pat suteikia apsaugą nuo etikečių ir išvalo DOM ir vietinę saugyklą. Kaip ir daugelis atskirų naršyklės plėtinių, jis taip pat gali būti naudojamas norint ištrinti visus slapukus iš atidaryto skirtuko.

automatiškai ištrinti slapukus

„Cookie AutoDelete“ galima naudoti „Firefox“ ir „Chrome“.

Naudodamiesi VPN galite užtikrinti privatumą internete

Tiesiogiai nesusiję su slapukais, tačiau jei jus domina stebėjimas internete, turėtumėte naudoti virtualų privatų tinklą (VPN).

VPN slepia jūsų unikalų interneto (IP) adresą iš jūsų lankomų svetainių, todėl joms sunku jus sekti. Taip pat jiems daug sunkiau susieti stebėjimo informaciją, kurią jie renka, su realaus pasaulio tapatybe.

Be to, VPN paslepia, kurias svetaines lankote iš savo interneto tiekėjo (IPT), ir apsaugo jūsų duomenis stipriu šifravimu, kad niekas jų nematytų..

Norėdami gauti daugiau informacijos apie VPN, skaitykite mūsų geriausių VPN sąrašą.

Kitos priemonės, kurių galite imtis, kad išvengtumėte stebėjimo internete

Jei rimtai ketinate apsaugoti savo internetinį privatumą naršydami internete, tada patikrinkite, ar „ProPrivacy.com“ yra puiki „Ultimate Firefox“ privatumas & Saugos vadovas

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me