Privatumas yra svarbus, ir kadangi mes vis labiau gyvename skaitmeninėje erdvėje, natūralu nerimauti, ar nepažeistas mūsų skaitmeninis privatumas. Tokios technologijos kaip VPN paslaugos gali būti labai veiksmingos slepiant tai, ką mes darome internete, tačiau jos nepadeda, jei kas nors turi tiesioginę prieigą prie jūsų kompiuterio ir naudoja jį be jūsų sutikimo.

Tai gali atrodyti gana paranojiška, tačiau neseniai atliktas „ProPrivacy.com“ tyrimas nustatė, kad šokiruojantis 63 procentų respondentų prisipažino, kad žiūrėjo į savo partnerio telefoną, kai jie nebuvo iš kambario, o beveik 47 procentai patikrino savo partnerio naršymo istoriją. Tai nėra raminantys skaičiai.

Yra du būdai, kaip kažkas gali pasiekti jūsų kompiuterį be jūsų sutikimo. Šeimos narys arba darbo kolegija fiziškai prisijungia prie jūsų kompiuterio ar telefono, kai jūsų nėra, arba kažkas prieina prie jūsų kompiuterio nuotoliniu būdu..

Signalinės lemputės

  • Patikrinkite naršymo istoriją. Jei jis rodo kokias nors jūsų aplankytas svetaines, tuomet galbūt turite įsibrovėlį.
  • Patikrinkite naujausius failus failų tvarkyklėje (pvz., „Windows File Explore“ arba „MacOS Finder“). Vėlgi, jei atsidarė kažkas, ko neatidarėte, laikas nerimauti.
  • Labiau įgudęs įsibrovėlis gali bandyti uždengti savo takelius ištrindamas naršymo ar failų istoriją, kad negalėtumėte atlikti aukščiau išvardytų veiksmų. Taigi, jei radote kurį nors iš šių paslaptingai ištrintų, tai gali reikšti nekviestą svečią.
  • Tai gali būti šiek tiek akivaizdu, bet jei pelės žymeklis pradeda judėti jums nevaldant jo, laikas panikuoti.

Taip pat galima pamatyti, kas ir kada prisijungė prie jūsų kompiuterio, naudodamiesi jūsų platformos integruota registravimo funkcija. Jei esate vienintelis jūsų kompiuterio vartotojas, tada ieškokite prisijungimo atvejų, kai žinote, kad nenaudojote savo kompiuterio.

Kaip patikrinti prisijungimus sistemoje Windows

Atminkite, kad visas prisijungimo auditas galimas tik naudojant „Windows Professional“. „Windows Home“ vartotojai gali matyti tik sėkmingus prisijungimus, tačiau to turėtų pakakti, kad įspėčiau, jog kažkas naudojasi jūsų kompiuteriu be leidimo.


Žemiau pateiktos instrukcijos yra „Windows 10“, tačiau panašios į ankstesnes „Windows“ versijas.

1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Pradėti -> Renginių peržiūros priemonė.

prieiti prie įvykio peržiūros priemonės

2. Ieškokite įvykių su įvykio ID: 4625, užduoties kategorija: prisijungimas.

Tai rodo visus įvykius jūsų kompiuteryje

3. Norėdami gauti daugiau informacijos, galite dukart spustelėti įvykį.

parodydamas užregistruotų įvykių duomenis

Taip pat galite patikrinti, ar kas nors kitas yra nuotoliniu būdu prisijungęs prie jūsų kompiuterio. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Pradėti -> Komandinė eilutė -> tipo užklausos vartotojas ir paspauskite Enter.

įvykių žurnalų tikrinimas komandų eilutėje

Man labai palengvėjo pastebėjus, kad vienintelis prisijungęs asmuo esu aš, aš ir aš.

Kaip patikrinti prisijungimus naudojant „MacOS“ ir „Linux“

Atidarykite terminalą. „MacOS“ tai galima padaryti naudojant „Launchpad“ arba einant į „Applications“ -> Komunalinės paslaugos -> Terminalas. Ubuntu eikite į „Show Applications“ -> Terminalas.

Tipas paskutinis ir paspauskite Enter.

tikrinti įvykių žurnalus „Mac OSX“

Dabar galėsite pamatyti visus naujausius prisijungimus kartu su laiko žyma. Kol esate ten, galbūt norėsite patikrinti, ar jokie kiti vartotojai nėra nuotoliniu būdu prisijungę per SHH ar telnet. Tipas kas į terminalą ir paspauskite Enter.

rodomi įvykių žurnalai „mac os x“

Vėlgi, man malonu matyti, kad aš neturiu įmonės.

Ką daryti, jei kas nors naudojasi jūsų kompiuteriu be jūsų sutikimo

Pakeiskite prisijungimo slaptažodį

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, jei įtariate, kad įsibrovėlis yra skaitmeninis įsibrovėlis, - pakeiskite prisijungimo slaptažodį tokiu, kuris yra stiprus ir kurio niekas negalės atspėti. Apsvarstykite galimybę naudoti saugią slaptafrazę (sakinį, kurį sudaro lengvai įsimenami, bet atsitiktiniai žodžiai ir tarpai), nes tai beveik visada yra saugesnė nei vieno žodžio slaptažodžio naudojimas.

Prisijungimui naudokite dviejų veiksnių autentifikavimą

Vieno veiksnio autentifikavimas apsaugo jūsų prisijungimą naudojant ką nors žinomą, t. Y. Jūsų prisijungimo duomenis. Dviejų faktorių autentifikavimas (2FA) suteikia papildomą saugumą, nes reikalaujama, kad jūs taip pat patvirtintumėte savo tapatybę naudodamiesi tuo, ką turite tik fiziškai.

Be šio papildomo dalyko (pvz., „YubiKey“) nebus galima prisijungti prie savo kompiuterio, net jei įsibrovėlis žino (arba gali atspėti) jūsų slaptažodį.

Visada atsijunkite arba įjunkite ekrano užraktą, kai paliekate kompiuterį be priežiūros

Tai padarę visi įsibrovėliai, išskyrus pažangiausias technologijas, negalės fiziškai pasiekti jūsų kompiuterio, kai jūsų ten nėra.

Užšifruokite kietuosius diskus

Jei nerimaujate dėl to, kad techniškai sudėtingas įsibrovėlis fiziškai naudojasi jūsų kompiuteriu, kai esate toli, tuomet turėtumėte įgalinti viso disko šifravimą, kad apsaugotumėte savo duomenis..

„Windows 10 Pro“ vartotojai gali įjungti „Bitlocker“ viso disko šifravimą apsilankę Valdymo skyde -> „BitLocker“ disko šifravimas, o visi „Windows“ vartotojai gali apsaugoti savo diskus naudodami atvirojo kodo „VeraCrypt“.

kaip užšifruoti kietąjį diską naudojant

„Mac“ vartotojai gali įjungti „FileVault“ apsilankę „System Preferences“ -> Saugumas & Privatumas -> Skirtukas „FileVault“.

įjungti šifravimo failų failą

„Linux“ vartotojai turi įmontuotą „dm-crypt“ viso disko šifravimo programą, nors daugelis žmonių renkasi tai derinti su lankstesniu „Linux Unified Key Setup“ (LUKS) raktų valdymo įrankiu. Čia rasite gerą vadovą.

Naudokite gerą antivirusinę programą

Ir nuolat atnaujinkite jos apibrėžimus. Daugelis virusų, kuriuos šiais laikais platina nusikalstami įsilaužėliai, yra klaviatūros blokatoriai, kurie paslepia visą slaptažodį, kai juos įvedate, arba išpirkos programinė įranga, kuri pašalina jus iš kompiuterio, nebent jūs mokate išpirkos pinigus..

Tačiau egzistuoja ir kitų rūšių virusai, įskaitant tokius, kurie leidžia priešininkui visiškai kontroliuoti jūsų priemiestį. Vienintelė tikra gynyba nuo jų yra naudoti gerą virusų tikrintuvą ir palaikyti gerą interneto higieną (pvz., Neatidaryti el. Laiškų priedų iš nežinomų šaltinių, nesilankyti piratų svetainėse ir panašiai).

Naudokite savo internetinę kamerą, kad sugautumėte įsibrovėlių!

Tai gali atrodyti šiek tiek ekstremaliai, tačiau biuro aplinkoje gali nepakakti tiesiog užkirsti kelią kam nors pasiekti jūsų kompiuterį, kai esate iš kambario. Jei darbo vietoje turite priešą, visa jūsų karjera gali priklausyti nuo to, kas jie yra!

„Lockscreen Pro“, skirta „Windows“, yra atvirojo kodo programa, galinti fotografuoti naudojant kompiuterio internetinę kamerą kiekvieną kartą, kai kas nors prisijungia arba bando prisijungti nesėkmingai. „Mac App Store“ yra keletas užrakinimo ekrano programų, turinčių panašias funkcijas, nors reikia pasakyti, kad nė viena iš jų nėra siaubingai gerai apžvelgta..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me