Telegram Messenger ir plaši pazīstams, jo to plaši izmanto ISIL. Patiešām, šī slavenība, iespējams, ir veicinājusi populāru uzskatu, ka Telegram ir ļoti droša un privāta.

Neskatoties uz privātuma un drošības ekspertiem, kas nepiekrīt šim viedoklim, lietotne joprojām ir mežonīgi populāra. Īpaši tas attiecas uz Tuvajiem Austrumiem. Irānā vien Telegram ir aptuveni 40 miljoni aktīvo lietotāju mēnesī. Tai bija arī kritiska loma Irānas 2016. gada parlamenta vēlēšanās. Šajā rakstā vēlāk pārrunāšu īpašo situāciju ar Telegram un Irānu.

Vairākas valdības ir mēģinājušas vai ir ierosinājušas bloķēt Telegram, it īpaši Indonēzija, Krievija un Irāna.

Lūdzu, skatiet tālāk diskusiju par virtuālā privātā tīkla (VPN) iespējām - un nevar - palīdzēt Telegram lietotājiem.

 1. ExpressVPN


  - Ātrākais VPN, kuru pārbaudām, atbloķē visu un ar pārsteidzošu pakalpojumu viscaur

 2. NordVPN

  - liels zīmols ar ļoti labu cenu un budžeta cenu

 3. CyberGhost VPN

  - Ilggadēji visaugstāk novērtētais VPN ar lielisku cenu un ātrumu

 4. VPNA apgabals

 5. PrivātsVPN

  - Viens no lētākajiem VPN, kas tur pieejams, taču joprojām ir labs pakalpojums

Telegrammas VPN: apsvērumi

Izmantojot VPN, jūs varēsit piekļūt Telegram vietnei un lejupielādēt darbvirsmas programmatūru, pat ja tā ir citādi bloķēta. Tam vajadzētu arī palīdzēt atbloķēt Telegram, ja interneta pakalpojumu sniedzēji (ISP) bloķē Telegram protokolu.

Ja Telegram jūsu valstī nav pieejams Google Play veikalā, Android lietotāji var lejupielādēt lietotni, izmantojot F-Droid.

Diemžēl privātuma dēļ Telegram autentificē lietotājus, izmantojot viņu tālruņu numurus. Tas nozīmē, ka Telegram Messenger LLP zina, kas ir tā lietotāji. Tādējādi tas (teorētiski) var saistīt šifrētas sarunas no viena gala līdz otram ar atsevišķiem lietotājiem (vairāk par to vēlāk). Vai tā kādreiz publisko šo informāciju valdībām? Droši vien nē, bet kas zina?

Lielākas bažas rada fakts, ka Telegram glabā šo informāciju savos serveros. Tāpēc tā ir neaizsargāta pret uzlaušanas un uzraudzības iespējām. Krievijā pagājušajā gadā tika uzlauzti divi aktīvistu Telegram konti, iespējams, Krievijas drošības dienesti sadarbībā ar aktīvistu mobilo pakalpojumu sniedzēju.

Kā Nima Fatemi, neatkarīgs drošības pētnieks, kurš atrodas ASV, žurnālistu aizsardzības komitejai (CPJ) sacīja:

“Ja tiek apdraudēts kāds no [Telegram] serveriem, visi lietotāju dati atrodas gaisā. Pēc Snowden atklāsmes un visiem masīvajiem hackiem mēs zinām, ka nevienu datoru nevar pasargāt no hakeriem. It īpaši, ja tas ir sulīgs mērķis, kurā glabājas miljoniem cilvēku sarunu."

Telegramma nav tik droša!

Neskatoties uz privātuma un drošības reputāciju, privātuma un drošības eksperti nav Telegram fani.

Šifrēšana no vienas puses uz otru

Telegram privātuma un drošības prasību centrālais elements ir slepenās tērzēšanas iespēja. Tam tiek izmantota pilnīga šifrēšana, lai atļautu privātas un drošas sarunas. Tas nozīmē, ka visi ziņojumi tiek šifrēti sūtītāja ierīcē, kad viņš / viņa iespējo slepeno tērzēšanu. Ziņas var atšifrēt un lasīt tikai paredzētā adresāta ierīcē.

Tādēļ ziņojumiem, kas tiek sūtīti, izmantojot slepeno tērzēšanu, jābūt drošiem pat pret hakeriem un pašu Telegram Messenger LLP.

Tas ir lieliski. Tomēr eksperti ir kritizējuši Telegram par slepenās tērzēšanas neiespējošanu pēc noklusējuma. Ja vien jūs īpaši neaktivizējat slepeno tērzēšanu, ziņas, kas nosūtītas, izmantojot Telegram, nav drošas. Tas nozīmē, ka Telegram Messenger LLP un hakeri varēja tiem piekļūt.

Ļoti nopietni tas, ka daudzi Telegram lietotāji nezina, ka viņu ziņas pēc noklusējuma nav drošas. Daži var vienkārši aizmirst ieslēgt slepeno tērzēšanu.

Apvienojumā ar Telegram metodi lietotāju autentificēšanai, izmantojot viņu tālruņu numurus, valdībām ir ļoti viegli arestēt kontus un piekļūt nešifrētiem ziņojumiem.

Telegram slepena tērzēšana

Vienmēr izmantojiet slepenās tērzēšanas opciju, kad vēlaties sarunas saglabāt privātas

Bažas par šifrēšanu

Turklāt, pat ja jūs iespējojat slepeno tērzēšanu, pētnieki kritiski vērtē Telegram izmantoto šifrēšanu. Tā vietā, lai izmantotu izmēģinātus, pārbaudītus un pilnībā auditētus šifrēšanas standartus, Telegram izmanto savu MTProto šifrēšanas protokolu.

Kā detalizēts MTProto piezīmju drošības novērtējums (.pdf):

“Mūsu galvenais atklājums ir tas, ka simetriskā šifrēšanas shēma, ko izmanto Telegram - pazīstama kā MTProto - nav droša IND-CCA, jo ir iespējams pārvērst jebkuru šifrētu tekstu citā šifrētā tekstā, kas atšifrē to pašu ziņojumu…

"Paņemšanas ziņojums (vēlreiz) ir tāds, ka, salīdzinot ar mājās pagatavotām šifrēšanas shēmām, priekšroka jādod labi izpētītām, pārbaudāmām šifrēšanas shēmām, kas nodrošina stingru drošības definīciju (piemēram, autentificēta šifrēšana). ”

Šī ir kritika, kuru apstiprināja Nate Cardozo, Electronic Frontier Foundation vecākais advokāts, kurš ieteica neizmantot Telegram, jo "tā pilnīgas šifrēšanas trūkums [pēc noklusējuma] un nestandarta MTProto šifrēšanas protokola izmantošana, ko publiski kritizējuši kriptogrāfijas pētnieki, tostarp Metjū Grīns."

Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā darbojas šifrēšana, kāpēc neizlasīt mūsu galveno ceļvedi par tiešsaistes privātumu?

Atvērtais avots?

Vienīgais veids, kā uzzināt, vai programmatūrai var uzticēties, ir tā, ja tā ir atvērtā pirmkoda. Tas nozīmē, ka pētnieki var brīvi pārbaudīt kodu, lai pārliecinātos, ka nekas ļaunprātīgs nenotiek. Telegram klients galvenokārt ir atvērts avots, taču tajā ir daži elementi (saukti par bināriem blobiem), kas nav.

Daži eksperti ir arī kritizējuši Telegram par to, ka tā lēnām publicē tā atvērtā pirmkoda versijas. Tā ir drošības problēma, jo kodu varēja modificēt, nevienam par to nezinot.

Servera puses kods ir slēgta avota un patentēts. Tomēr tai nevajadzētu būt problēmai, ja iespējot visaptverošu šifrēšanu (slepena tērzēšana).

1. telegramma

Signāls ir drošāks

Ja privātums un drošība ir galvenie Telegram lietošanas iemesli, jums jāapsver iespēja pāriet uz Signal. Eksperti plaši uztver signālu kā šobrīd visdrošākos attālinātās saziņas līdzekļus.

Lietotnes WhatsApp pamatā ir signāls. Lai arī ne bez jautājumiem, WhatsApp ir arī daudz drošāks nekā Telegram.

Protams, jūs, iespējams, vēlēsities izmantot Telegram, jo ​​to izmanto jūsu draugi un kolēģi. Iespējams, vēlēsities arī sekot konkrētiem Telegram lietotājiem, izmantojot lietotnes funkciju masu apraide Channel. Tas ir absolūti labi, taču, lūdzu, atcerieties, ka Telegram ierobežojumi attiecas uz privātumu / drošību.

Telegram Irānā

Irāna bloķē tādas plašsaziņas līdzekļu platformas kā Facebook, Twitter un vairums starptautisko ziņu vietņu. Telegramma tiek plaši izmantota kā līdzeklis, lai apietu valsts cenzūru un piekļūtu reformistu viedokļiem.

Patiešām, analītiķi uzskata, ka Telegram palīdzēja desmitiem mērenu un reformistu noskaņotu kandidātu 2016. gada vēlēšanās kļūt par ievēlētiem Majlesā (Irānas parlaments). Kā CPJ pastāstīja Irānas Cilvēktiesību centra interneta drošības pētnieks Amirs Rašidi,

“Telegram bija milzīga ietekme Irānas pēdējās parlamenta vēlēšanās. Reformistu aktīvistiem bija ļoti ierobežota pieeja galvenajiem plašsaziņas līdzekļiem un valsts radio un TV, tāpēc viņi sūtīja un izplatīja savus ziņojumus Telegram."

Atbildot uz to, konservatīvā un autoritārā Irānas valdība ir centusies regulēt Telegram. Tagad visiem Irānas pilsoņiem saskaņā ar likumu ir jāreģistrē Telegram kanāli ar vairāk nekā 5000 sekotāju Kultūras un islāma vadības ministrijā. Aptuveni 2000 kanālu (persiešu) tagad ir reģistrēti šādā veidā.

Saskaņā ar Telegram paziņojumu, pirms 2017. gada vēlēšanām “interneta pakalpojumu sniedzēji valstī bloķē protokolu, kas tiek izmantots, lai izveidotu savienojumu starp lietotājiem, pirms var aktivizēt P2P zvanu.”

Ja vēlaties apiet valsts ierobežojumus Irānā attiecībā uz saturu, mūsu 5 labākajiem Irānas VPN vajadzētu būt interesantiem.

Arestē

Irānas varas iestādes arestēja 12 reformistu Telegram Channel administratorus pirms 2017. gada maija vēlēšanām. Šajos kanālos bija iekļautas Reformu ziņas, kurām ir vairāk nekā 111 000 sekotāju, un Reformistu asambleja, kurās ir 94 000 sekotāju.

Es saprotu, ka varas iestādes vēlāk atbrīvoja Kanāla administratorus. Tomēr Radhidi apgalvo, ka aresti palīdzēja valstī radīt liberālu un progresīvu cilvēku baiļu un iebiedēšanas atmosfēru..

Krievija aizliedz telegrammu

Piektdien, 2020. gada 19. aprīlī Maskavas tiesa atļāva Krievijas sakaru un tehnoloģiju sargsungam Roskomnadzor bloķēt Telegram.

Pārcelšanās notiek pēc Federālā drošības dienesta (FSB) prasībām, lai Telegram nodotu savas šifrēšanas atslēgas slepenajam KGB pārņēmējam pēc apgalvojuma, ka to plaši izmanto teroristi. Telegram atteicās.

Labās ziņas tomēr ir tas, ka Telegram joprojām var brīvi piekļūt Krievijā, izmantojot VPN. Tas notiek tāpēc, ka VPN slēpj faktu, ka jūs izveidojat savienojumu ar Telegram tīklu no sava interneta un / vai mobilo pakalpojumu sniedzēja (un tāpēc Roskomnadzor)..

Lai iegūtu vairāk informācijas par šo stāstu, lūdzu, skatiet mūsu pilnu rakstu par Krievijas aizliegumu telegrammu Messenger.

Labākie Telegram Messenger VPN: Secinājums

Telegram ir sevi pierādījis kā noderīgs līdzeklis, lai iznīcinātu cenzūru un izmantotu vārda brīvību. Ja nevarat piekļūt Telegram vietnei vai ja jūsu ISP mēģina bloķēt Telegram protokolu, palīdzēs VPN.

Lūdzu, tomēr ņemiet vērā, ka Telegram ierobežojumi ir privātuma rīks. Vissvarīgākais - vienmēr atcerieties izmantot Slepenās tērzēšanas funkciju, piedaloties diskusijās, kurām jūs labprātāk piekļūtu iestādes.

Labākie telegrammas Messenger VPN: kopsavilkums

 1. ExpressVPN

  - Ātrākais VPN, kuru pārbaudām, atbloķē visu un ar pārsteidzošu pakalpojumu viscaur

 2. NordVPN

  - liels zīmols ar ļoti labu cenu un budžeta cenu

 3. CyberGhost VPN

  - Ilggadēji visaugstāk novērtētais VPN ar lielisku cenu un ātrumu

 4. VPNA apgabals

 5. PrivātsVPN

  - Viens no lētākajiem VPN, kas tur pieejams, taču joprojām ir labs pakalpojums

Attēla kredīts: Allmy / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me