OkayFreedom


 • stanovenie ceny

  z $ 2,50
  / mesiac

 • K dispozícii na:


  • windows

ProPrivacy.com skóre
6.5 z 10

zhrnutie

OkayFreedom je VPN nemeckej technologickej spoločnosti Steganos Software. VPN je k dispozícii iba pre Windows. Spoločnosť ponúka bezplatnú verziu VPN podporovanú reklamami, ale platená služba je k dispozícii na ročnom pláne, ktorý je skutočne lacný. Ak chcete VPN pre Android, iOS VPN, VPN pre Mac alebo Linux VPN, musíte zvážiť ďalšiu VPN.

Rýchle štatistiky

 • jurisdikcie
  Nemecko
 • Súčasné spojenia
  1
 • krajiny
  19

Vlastnosti

Súčasné spojenia 1
krajiny 19

Platená služba VPN má nasledujúce vlastnosti:

 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Bezplatná verzia
 • Aplikácia OpenVPN
 • Žiadne denníky aktivity
 • Žiadne limity použitia dát
 • Podpora lístkov

Bezplatná sieť VPN dostane presne tú istú službu ako platený program s tým rozdielom, že používatelia sa musia pri každom pripojení a odpojení pozrieť na reklamu a mať limit priepustnosti údajov 500 MB mesačne..

Aj keď predajná stránka webu hovorí, že na sťahovanie P2P môžete používať VPN, v Zmluvných podmienkach sa uvádza, že sťahovanie materiálov chránených autorskými právami bez povolenia nie je povolené. Z tohto dôvodu máme tendenciu odporúčať proti Torrentingu s touto VPN. Viac informácií nájdete v príručke VPN for torrenting guide.

Používatelia platenej aj bezplatnej služby majú prístup k 19 serverom spoločnosti.

Navštívte stránku OkayFreedom

Odblokuje OKayFreedom Netflix a ďalšie streamingové služby?

Testoval som prístup k streamovacím službám, keď som pripojený k serveru USA a serveru Veľkej Británie spoločnosti OkayFreedom. Nemohol som sa dostať do Netflixu v USA ani cez prehliadač, ani cez Kodi. Rovnaké výsledky som mal aj v prípade Netflix UK.

Na webových stránkach ABC v Spojených štátoch sa nepodarilo získať videá, ale videla som NBC a CBS. Z webových stránok s videom vo Veľkej Británii, ktoré som testoval, som bol schopný sledovať videá na všetkých z nich. Tieto stránky boli BBC, ITV a Channel 4.

Rýchlosť a výkon

Vykonal som rýchlostné testy služby OkayFreedom VPN prostredníctvom aplikácie Windows VPN. Použil som IPLocation.net na detekciu fyzického umiestnenia serverov prístupných na test. Zistilo sa, že server USA sa nachádza v Wayne v Pensylvánii a kanadský server sa nachádza v Montreale. Testoval som oba tieto servery na pripojení k Miami a porovnal ich s rýchlosťami na rovnakom pripojení bez aktívnej VPN na linke.

Pri transatlantickom teste rýchlosti som porovnal rýchlosti pripojenia k testovaciemu serveru v Londýne s VPN serverom OkayFreedom a bez neho, ktorý spravoval pripojenie, a bez neho. IPLocation hlásil, že britský server sa nachádzal v Gloucesteri.

V každom testovacom prípade sa uskutočnilo päť skúšobných cyklov s testmy.net z Dominikánskej republiky.

Rýchlosti sťahovania OkayFreedom

Rýchlosti nahrávania OkayFreedom

Grafy zobrazujú najvyššiu, najnižšiu a priemernú rýchlosť pre každý server a umiestnenie. Viac podrobností nájdete v vysvetlení testu plnej rýchlosti.

Výkon VPN nebol taký veľký. USA VPN server znížil priemernú rýchlosť pripojenia o 26 percent. Britský server znížil priemerné rýchlosti transatlantického pripojenia o 19 percent.

Únikové testy

Testovacie stránky ipleak.net a doileak.com poskytli informácie o zistenej IP adrese môjho pripojenia a serveroch DNS, ku ktorým systém pristupoval. IPLeak videl moju polohu ako vo Veľkej Británii. Stránka preskúmala servery DNS používané počítačom. Táto stránka zistila prístup k 57 serverom DNS, všetko v Belgicku. DoILeak našiel iba dva servery DNS v Holandsku. IPLeak ani DoILeak však nezistili moju skutočnú polohu, ktorá sa nachádzala v Dominikánskej republike. Takže, OkayFreedom úspešne skryl moje skutočné miesto.

cena

1 mesiac

$ 2,50
za mesiac

S OkayFreedom máte dve možnosti - bezplatnú verziu a platenú verziu. Bezplatná verzia má limit údajov 500 MB mesačne a je podporovaná reklamou. Môžete sa prihlásiť na odber platenej verzie iba na obdobie jedného roka.

Dobrá cena za slobodu

Platby vyberá nemecká spoločnosť Cleverbridge AG, ktorá spracováva aj platby za Avira, Malwarebytes a službu VPN CyberGhost. Nebudete zaťažení opakovanou fakturačnou zmluvou vo svojom účte, dostanete len jeden rok služby, s ktorým ste súhlasili. Za službu môžete platiť kreditnými kartami, PayPal, SOFORT banking a bankovým prevodom.

Ak žijete v EÚ, váš účet bude obsahovať DPH. Spoločnosť však berie tieto dodatočné náklady ako zásah do svojich ziskov, takže za službu už neplatíte.

Bezplatná verzia

K bezplatnej sieti VPN sa dostanete kliknutím na veľké tlačidlo v hornej časti domovskej stránky alebo výberom bezplatného plánu zo sekcie porovnávania balíkov ďalej na stránke. Na ktorúkoľvek trasu sa dostanete na stránku na stiahnutie siete Cnet.

Proces inštalácie vyžaduje, aby ste zadali e-mailovú adresu. Ak sa vám zdá nepríjemné uviesť svoju bežnú e-mailovú adresu, vytvorte nový účet webovej pošty.

Proces inštalácie nainštaluje rozšírenie do vášho prehliadača.

Rozšírenie v skutočnosti pre vás nič neurobí.

Jednoduchosť použitia

windows

OkayFreedom je k dispozícii iba pre Windows.

Webová stránka

OkayFreedom udržuje svoje webové stránky jednoduché. Dizajn stránky je veľmi štýlový, má však iba veľmi málo stránok a takmer žiadne informácie o fungovaní VPN. V hornej časti stránky sa nenachádza ani ponuka.

Domovská stránka služby OkayFreedom

Funkciu ponuky nezvyčajne plní päta stránky.

Päta OkayFreedom

Na webe sa nenachádza žiadna oblasť účtu ani žiadne pokyny na inštaláciu. Zdá sa, že spoločnosť má veľkú dôveru, že aplikácia bude fungovať dobre.

Registrácia

Ak sa chcete zbaviť automaticky otváraných okien v aplikácii OkayFreedom, musíte za službu platiť. Kupujúci tiež dostanú limit dátovej priepustnosti zrušený, takže majú neobmedzenú službu.

Na tejto obrazovke musíte zadať svoje meno a adresu. Tieto informácie neuchováva spoločnosť Steganos Software, ale uchováva ich spoločnosť Cleverbridge.

Ďalšou fázou nákupu je faktúra. Nerobte si starosti s DPH, ktorá sa pridá k vášmu účtu, ak ste v Európe - nezvyšuje to cenu služby.

Klient VPN systému Windows

Proces inštalácie vytvorí odkaz na pracovnej ploche.

Po dokončení inštalácie sa aplikácia automaticky otvorí. Pri prvej návšteve aplikácie získate prehľad funkcií služby.

OkayFreedom for Windows

Do aplikácie sa nemusíte prihlasovať. V skutočnosti nejde o aplikáciu. Rozhranie pre VPN funguje v minimalizovanom režime. Na systémovej lište pracovnej plochy sa zobrazí ikona oka. Možno budete musieť kliknúť na šípku hore, ak je uložená v skrytých ikonách.

Ikona OkayFreedom na paneli úloh

Aplikáciu otvoríte kliknutím na ikonu. Všetko, čo dostanete, je rozbaľovacie menu.

OkayFreedom sa zapína a vypína

Ponuka Nastavenia má veľmi málo funkcií. Umožní vám to však zmeniť jazyk rozhrania.

Výber jazyka OkayFreedom

Pred zapnutím VPN musíte vybrať umiestnenie servera. Urobíte to tak, že pohnete myšou na položku ponuky Krajina. Otvorí sa podponuka, v ktorej sú uvedené všetky dostupné umiestnenia servera. Aktuálne vybraný server je zobrazený tučným písmom.

Selektor servera OkayFreedom

Ak používate bezplatnú sieť VPN, po stlačení sa vám zobrazí reklama na platenú službu "na", a tiež pri vypnutí siete VPN.

Zákaznícky servis

Všetky podporné funkcie sú sústredené na jednej stránke. Obsahuje sekciu FAQ a kontaktný formulár.

OkayFreedom je veľmi lacná služba a jednou z nákladov, ktorú podľa všetkého držia, je prevádzkový rozpočet oddelenia podpory zákazníkov..

Odpovede na otázky sa sľubujú do troch dní, čo v prípade problémov nie je veľmi nápomocné. Odpoveď na môj dotaz som dostal po 15 hodinách, čo je lepšie ako 72 hodín, ktoré si spoločnosť sama dá, ale napriek tomu, veľké oneskorenie, ak potrebujete naliehavú pomoc, aby systém fungoval..

S odpoveďami technickej podpory sa často stáva, že odpoveď, ktorú som dostal, nebola úplná, a preto si vyžadovala ďalšiu výmenu e-mailov, takže dlhá doba odozvy na jeden dotaz sa môže rozvinúť do procesu, ktorý trvá niekoľko dní a zahŕňa množstvo e-mailov v poradí vyriešiť problém.

Tím technickej podpory je pravdepodobne zadaný externe a zaplatí sa za vyriešený dotaz. Môj dotaz o šifrovaní, ktorý používa VPN, sa nikdy neodpovedal, takže by ste mali vedieť, že tím zákazníckej podpory vám veľmi nepomôže..

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Niektoré z menších spoločností VPN, napríklad OkayFreedom VPN, na svojich webových stránkach nezverejňujú technické podrobnosti. Možno si myslia, že ich cieľovým trhom je široká verejnosť a títo ľudia by boli odradení komplikovanými skutočnosťami.

Aj keď je to dobrá stratégia, ktorú treba zohľadniť pri predaji, siete VPN ponúkajú ochranu súkromia a bezpečnostné systémy, ktoré používajú na zabezpečenie tejto ochrany. Ak poskytovatelia nie sú otvorení pri implementácii šifrovania, vyvoláva dojem, že majú čo skrývať. Niektoré siete VPN v skutočnosti nepoužívajú silné šifrovanie, a preto vôbec neposkytujú ochranu súkromia. Prirodzene sú to práve služby, ktoré nezmyselne utajujú svoje šifrovanie.

Protokoly šifrovania

OpenVPN

Internetová stránka OkayFreedom VPN uvádza, že aplikácia používa OpenVPN s šifrovaním AES pomocou 256-bitového kľúča. Toto je veľmi dobrá bezpečnosť. Tento kľúč AES sa však musí distribuovať a bolo by dobré vedieť, ktorý spôsob šifrovania sa používa na ochranu fázy založenia relácie VPN.

Spravodlivé by bolo, že sieť OkayFreedom VPN používa na vytvorenie relácie šifrovanie RSA. Keďže však pracovníci technickej podpory odmietajú odpovedať na túto otázku, dá sa predpokladať iba to, že OkayFreedom používa veľmi slabé šifrovanie RSA alebo vôbec žiadne šifrovanie. RSA môže mať kľúč 1024 bitov, 2048 bitov alebo 4096 bitov. Spoločnosť RSA pripúšťa, že je možné zlomiť 1024-bitový kľúč. Ak nie je distribúcia kľúča AES správne chránená, snoopers môže dešifrovať celú reláciu.

Pokiaľ ide o internetovú bezpečnosť, je vhodné plánovať to najhoršie. Preto pri absencii ďalších informácií je lepšie predpokladať, že OkayFreedom nie je zabezpečená.

Cleverbridge poskytuje rovnakú anonymitu účtu zákazníkom OkayFreedom VPN ako pre zákazníkov CyberGhost. Spoločnosť VPN nemá pre svojich zákazníkov uložené žiadne podrobnosti o účte. Po inštalácii aplikácie však OkayFreedom zhromažďuje vašu e-mailovú adresu.

Inštalácia sa končí pridaním rozšírenia prehľadávača pre prehliadače Chrome alebo Firefox, v závislosti od typu prehliadača, cez ktorý ste pristupovali k sťahovanému súboru. Pre toto rozšírenie však neexistuje žiadna zrejmá funkcia. Nemožno ju otvoriť, a tak by to mohli byť monitorovacie činnosti. Účel tohto rozšírenia sa vôbec nespomína na mieste spoločnosti.

Zásady ochrany osobných údajov na webe však vyhlasujú: "Služba OkayFreedom neukladá ani adresy ani obsah, ku ktorým má užívateľ prístup, IP adresu, ktorú im pridelila OkayFreedom; ani vlastnú IP adresu používateľa, prostredníctvom ktorej používa OkayFreedom." To je skvelá správa. Absencia akýchkoľvek identifikátorov znamená, že bez ohľadu na to, aké informácie spoločnosť ukladá, nemožno ich vystopovať späť k vám.

Záverečné myšlienky

Používajte OkayFreedom veľmi ľahko, takže bude vyhovovať ľuďom, ktorí sa nechcú zaoberať sieťovými technológiami a chcú iba VPN, ktorá túto prácu vykonáva. Spoločnosť si protirečí v otázke torrentingu. Na hlavnej stránke webu sa uvádza, že zdieľanie súborov je povolené, ale v Zmluvných podmienkach sa uvádza, že to tak nie je. Bolo by lepšie mýliť sa na strane opatrnosti a zvoliť inú VPN, ak chcete ochranu pred sťahovaním.

Minimalizovaná aplikácia sa javí ako prispôsobenie systému s názvom GUI OpenVPN. Toto rozhranie vytvára organizácia, ktorá riadi štandard OpenVPN. Toto rozhranie je dobré a ponúka ochranu pripojení. Postrádajú však ďalšie bezpečnostné funkcie, ktoré iná spoločnosť VPN zabuduje do svojich vlastných aplikácií. Najväčšia neprítomnosť v systéme OkayFreedom je prepínač zabíjania. Chýbajúci prepínač zabíjania znamená, že táto služba by nebola vhodná pre tých, ktorí žijú v krajinách s represívnymi režimami a / alebo nepravidelnými internetovými službami. Za týchto okolností by krátky únik IP mohol stačiť na to, aby sa návštevník na obmedzených stránkach dostal do problémov s úradmi.

Dobrá sloboda je veľmi lacná a vždy je príjemné naraziť na bezplatnú sieť VPN. Tí, ktorí potrebujú súkromie z liatiny, by však mali hľadať lepšiu sieť VPN inde.

Navštívte OkayFreedom »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me