uBlock izcelsme

ProPrivacy.com Rezultāts
9 no 10

Kopsavilkums

uBlock Origin (uBO) ir augsti vērtēts bezmaksas un atvērtā pirmkoda starpplatformu bloķētājs, kam ir arī dažas diezgan efektīvas anti-uzskaites iespējas.

Ātra statistika

 • Valsts
  n / a

Cenu noteikšana

uBlock Origin ir 100% bezmaksas un atvērtā pirmkoda programmatūra, kas nozīmē, ka jebkurš izstrādātājs var ar kodu darīt to, kas viņiem patīk, nemaksājot maksu. Interesanti, ka projekts aktīvi atsakās no ziedojumiem.

uBlock Origin ir pārlūka papildinājums Firefox, Chrome (ieskaitot Chromium un Opera) un Edge.


uBlock Origin ir uBlock dakša, taču abiem ir viens un tas pats sākotnējais dibinātājs. Izstrādātājs Raimonds Hils “pats pieprasa” uBlock Origin pēc sākotnējā uBlock projekta pārvietošanas citam izstrādātājam 2015. gadā, pēc kura laika abi projekti ir bijuši pilnīgi atsevišķi.

Mēs nevaram pietiekami uzsvērt, ka uBlock Origin nevajadzētu sajaukt ar uBlock, kura pēdējais tagad pieder Adblock Plus un piedalās tā "Pieņemamas reklāmas" shēma.

uBlock Origin izmanto to pašu kopa bāzi kā uMatrix, kas veic līdzīgu darbu, bet kurš ir paredzēts pieredzējušākiem lietotājiem. Tas izmanto kopienas bloķēšanas sarakstus, lai filtrētu nevēlamo trafiku, un lietotāji var brīvi pievienot jaunus bloķēšanas sarakstus pēc vēlēšanās.

Iespējas

uBlock Origin ir piepildīts ar žaunām ar vairāk funkcijām, nekā mēs reāli varam aptvert šajā pārskatā. Galvenie notikumi ir šādi:

 • 100% bezmaksas un atvērtā koda (pat neņemsim ziedojumus!)
 • Izmanto sabiedrības izstrādātus bloķēšanas sarakstus un var pielāgot sarakstus
 • Pārrobežu platforma
 • Viegls
 • Nav “pieņemamu reklāmu”
 • Dinamiska filtrēšana
 • Elementa zapper
 • Elementu inspektors
 • Elementa filtrēšana ar vienu klikšķi
 • Vietnei raksturīgais uznirstošo logu bloķēšana
 • WebRTC bloķēšana (lai bloķētu WebRTC savienojumus Chromium, nepieciešama uBO-Extra).
 • Saites pirmsielādes bloķēšana

Bloķēšanas saraksti

Gadu gaitā ir palielinājies uBlock Origin funkciju saraksts. Bet pie sirds nav sarežģīta programma. Tas vienkārši bloķē domēnus, kas, kā zināms, pieder pie reklāmas un ļaunprātīgas programmatūras avotiem, pamatojoties uz kopienas izstrādātajiem bloķēšanas sarakstiem.

bloku saraksts

Pēc noklusējuma tiek izmantoti šādi filtru saraksti:

 • EasyList

 • Pītera Lova reklāmas serveru saraksts

 • EasyPrivacy

 • Ļaunprātīgas programmatūras domēni

Izmantojot šādus konsoles opcijas, ir pieejami arī šādi saraksti:

 • Fanboy uzlabotais izsekošanas saraksts

 • Danas Pollokas saimnieku fails

 • hpHosts reklāmas un izsekošanas serveri

 • MVPS HOSTS

 • Spam404

 • Un daudzi citi

Ir arī iespējams importēt pielāgotos sarakstus no saimniekdatoru failiem un baltā saraksta domēniem, kā jūs vislabāk redzat.

Pārrobežu platforma

uBlock Origin ir pārlūka papildinājums Firefox, Chrome (ieskaitot Chromium un Opera) un Edge.

Tas bija pieejams Safari, taču, diemžēl, Safari 13 Catalina aizņēma Apple sniegtais atbalsts par mantotajiem safariextz stila paplašinājumiem. Tas joprojām darbojas Safari 12.

uBlock Origin darbojas Firefox un Chrome Android versijās, lai gan Apple ierobežotās izstrādātāju vadlīnijas liedz šo pārlūkprogrammu iOS / iPadOS versijām atbalstīt jebkādus pārlūka papildinājumus (ieskaitot uBO)..

Google nesen noraidīja uBlock Origin no Chrome interneta veikala, bet pēc dusmīga atsaucības no faniem un izstrādātājiem, kuri apsūdzēja Google par dominējošā tirgus stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, lai izslēgtu konkurējošos izstrādātājus, Google iekļāva un atjaunoja uBlock Origin Chrome interneta veikalā..

Viegls

uBlock Origin ir efektīvs bloķētājs ar nelielu atmiņas nospiedumu un zemu centrālo procesoru. Interesants salīdzinājums ar AdBlock Plus ir pieejams šeit.

Ja izmantojat vairāk filtru, palielinās uBlock Origin atmiņas patēriņš, lai gan izstrādātāji apgalvo, ka tas joprojām ir zems salīdzinājumā ar populārākajiem bloķētājiem. Mēs paši to neesam pārbaudījuši, taču noteikti ir tas, ka jebkurai modernai mašīnai tās pēdas, visticamāk, būs niecīgas.

Dinamiska filtrēšana

Dinamiskā filtrēšana ir pieejama tikai pieredzējušiem lietotājiem (iespējot informācijas paneļa cilnē Iestatījumi), ļaujot lidmašīnā norādīt, kurus skriptus un domēnus atļaujat ielādēt Web lapā..

pieprasījumi ir bloķēti

Tas lielākoties ir noderīgs, lai labotu lapas, kuras uBlock Origin ir citādi sabojājušās. Ikvienam, kas pārzina uMatrix (uz kura ir veidota uBlock Origin), šeit vajadzētu justies kā mājās.

Elements Zapper

Ja lapā ir kāds elements, kas jums nepatīk, varat to vienkārši saklikšķināt, noklikšķinot uz pogas!

Elementu inspektors

Varat arī noklikšķināt uz elementa, lai pārbaudītu tā īpašības. Tas ietver tīkla filtrus, kosmētikas filtrus un DOM krātuvi.

Rādāmās reklāmas tiek bloķētas

Elementu blokatori

Kā alternatīvu, uBO konsole ļauj uznirstošo logu, lielu multivides elementu, attālo fontu un JavaScriptu bloķēšanu ar vienu klikšķi.

ublock, kurā parādīti tīmekļa lapā bloķēti elementi

Ja vēlaties, pēc noklusējuma varat bloķēt šos elementus un pēc tam atļaut tos izmantot katrai vietnei atsevišķi.

WebRTC bloķēšana

Īpaša interese VPN lietotājiem ir WebRTC bloķēšanas funkcija. WebRTC var pakļaut jūsu reālo IP adresi apmeklētajām vietnēm, pat ja jūs izmantojat VPN. Firefox varat to atspējot manuāli, taču šis iestatījums atvieglo dzīvi. Nevar manuāli atspējot WebRTC pārlūkā Chrome, padarot šo funkciju īpaši laipnu Chrome lietotājiem.

Vienkārši dodieties uz uBO informācijas paneli -> Cilne Iestatījumi -> Privātums. Tomēr jāapzinās tikai tas, ka šis paplašinājums neaizkavēs WebRTC noplūdi, kad tiek izmantots pārlūks Chrome "VPN ”paplašinājums.

Saites pirmsielādes bloķēšana

Lielākā daļa mūsdienu pārlūkprogrammu mēģina paātrināt pārlūkošanu, iepriekš ielādējot saites uz lapu, kamēr esat aizņemts lasīt šo lapu. Ja vien jūs neizmantojat VPN, lai slēptu savu IP adresi no šīm iepriekš ielādētajām lapām, tas tomēr rada konfidencialitātes risku. Par laimi, tā ir problēma, kuru var novērst uBlock Origin.

Privātums un drošība

uBO ir bezmaksas un atvērtā koda programmatūra, tāpēc jurisdikcija patiesībā nav problēma. Bloķēšana tiek veikta lokāli, tāpēc trešās puses nekādus datus neaugšupielādē un neapstrādā. Izmantojot pārlūkprogrammas sinhronizācijas funkcijas, varat iespējot automātisku dublēšanu un iestatījumu sinhronizēšanu, taču tas jāiespējo manuāli.

Lai arī galvenokārt ir vienkāršs bloķētājs, uBlock Origin skriptu bloķēšanas funkcijas uzlabo jūsu drošību, novēršot ļaunprātīgu un nedrošu skriptu darbību. Un tā noklusējuma bloķisti papildus reklāmas domēniem ietver daudzus izsekošanas domēnus, tādējādi uzlabojot jūsu privātumu, pārlūkojot tīmekli.

Atbalsts

Kā jau varēja gaidīt, atbalsts viens pret vienu nav pieejams, ņemot vērā, ka programmatūra ir atvērtā pirmkoda projekts, kuru vada viens izstrādātājs. UBO Github lapā tomēr ir plaša dokumentācija par visām uBlock Origins funkcijām. Tā prezentācija varētu būt nedaudz blīva mazāk tehniskiem lasītājiem, taču visa informācija tur ir diezgan sīka.

Lietošanas ērtums

uBlock Origin tiek instalēts kā parasts pārlūka paplašinājums, izmantojot Chrome interneta veikalu, Opera papildinājumus vai FireFox papildinājumu vietnes. Pieejamā lietotne Edge ir pieejama Microsoft veikalā. Kā jau minēts, uBO nav pieejams Safari 13+, bet, ja jūs izmantojat mantotu Safari versiju, tad to varat lejupielādēt šeit.

Kā redzējām, uBlock Origin ir ļoti sarežģīta un pielāgojama programmatūras vienība, kas ļauj jums milzīgi kontrolēt to, ko tīmekļa lapas var un ko nevar ielādēt. Par laimi, šāda uzlabota tinkering ir pilnīgi neobligāta!

Lielākajai daļai lietotāju vienkārši jāinstalē papildinājums un pēc tam par to jāaizmirst. Varbūt tikai reizēm uzmetu uzmanību, lai pamanītu (un būtu pārsteigts), cik daudz nevajadzīgu tīmekļa lapu pieprasījumu tā bloķē...

paplašinājuma ikona, kas parāda, cik daudz tīmekļa lapu pieprasījumu ir bloķēti

Tas ir šausmīgi daudz pieprasījumu, kas tiek bloķēti, izmantojot Google dokumentus!

Pēc mūsu pieredzes uBlock Origin, izmantojot noklusējuma iestatījumus, nesalauž daudzas lapas, taču tas notiek reizēm.

Ja regulāri apmeklējamā lapa sabojājas, iespējams, ir vērts paspēlēties ar elementu atlasītājiem, lai novērstu problēmu, vienlaikus ļaujot uBO darboties. Bet slinks un vienkāršs risinājums ir vienkārši atspējot uBO šai vietnei, vienkārši noklikšķinot uz lielās zilās pogas Izslēgt.

Zila izslēgšanas poga

Tātad, izmantot uBlock Origin principā ir tik vienkārši, cik vēlaties!

Noslēguma domas

uBlock Plus ir lielisks bloķētājs. Nespeciālistam to ir viegli izmantot, taču tajā ir ļoti daudz dziļuma tiem, kuri vēlas labāk kontrolēt savu tīmekļa pārlūkošanas pieredzi. Tas ir arī bezmaksas un atvērtā koda avots, tāpēc mēs neredzam iemeslu izvēlēties vairāk komerciāli orientētus produktus (mēs skatāmies uz jums, Adblock Plus).

Lai arī tas palīdz bloķēt vietņu izsekošanu, kopējais padoms, ko mēs atbalstām, ir palaist uBlock Origin līdzās EZF privātuma žetonam. Divos papildinājumos tiek izmantotas ļoti atšķirīgas metodes, lai novērstu izsekošanu, un tāpēc tie labi papildina viens otru.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me