Tunnelblick


ProPrivacy.com Rezultāts
9 no 10

Kopsavilkums

Tunnelblick ir bezmaksas un atvērtā koda (FOSS) OpenVPN klients MacOS un OS X. Tas ļauj jums izveidot savienojumu ar gandrīz jebkuru VPN pakalpojumu, izmantojot OpenVPN VPN protokolu, izmantojot standarta OpenVPN konfigurācijas failus..

Tehniski runājot, Tunnelblick ir tikai grafiska lietotāja saskarne OpenVPN kopienas programmatūrai. Tas nozīmē, ka Tunnelblick ir vistuvāk Mac lietotājiem pieejamajai oficiālajai Windows tikai OpenVPN GUI. Nepārsteidzoši, tas nozīmē, ka tas ir labākais OpenVPN klients operētājsistēmai Mac.

Šajā pārskatā apskatīta Tunnelblick 3.7 versija (3.7.5beta05 build 4980).

Kāpēc Tunnelblick VPN?

Lielākā daļa komerciālo VPN piedāvā pielāgotas Mac VPN lietotnes, kāpēc gan izmantot Tunnelblick VPN? Viens iemesls ir tas, ka tas ir atvērts avots, tāpēc varat būt diezgan pārliecināts, ka tas nedara neko tādu, kā nevajadzētu.

Tagad… Es parasti esmu ļoti spēcīgs atvērtā pirmkoda programmatūras lietošanas aizstāvis, taču man ir šaubas par tā vērtību, runājot par VPN, jo jūsu VPN sniedzējam jebkurā gadījumā ir pilnīga piekļuve jūsu interneta trafikam. Lūdzu, skatiet sadaļu Pielāgoti un atvērtā koda VPN klienti, lai uzzinātu visas manas domas par šo jautājumu.

Atvērtā koda malā, Tunnelblick vienmēr ir atjaunināts ar jaunāko OpenVPN versiju un jaunākajiem drošības ielāpiem. Tas nozīmē, ka Tunnelblick ir drošāks nekā daudzi pielāgoti klienti, kas šajā jomā var atpalikt. Tas ir arī bez uzpūšanās un stabils, kas ir vairāk nekā var teikt par daudzām pielāgotajām VPN lietotnēm.

Ir arī vērts atzīmēt, ka pielāgotos VPN klienti MacOS ne tik labi atbalsta kā Windows. It īpaši mazie un jaunie VPN bieži paļaujas uz Tunnelblick, lai sniegtu Mac atbalstu. Ņemot vērā to, cik labs ir Tunnelblick (īpaši tagad, kad tam ir nogalināšanas slēdzis), es to neuzskatu par problēmu.

Iespējas

Tunnelblick piedāvā šādas funkcijas:

 • Pilnīga domēna vārdu sistēmas (DNS) noplūdes aizsardzība - gan interneta protokola versija 4 (IPv4), gan interneta protokola versija 6 (IPv6). Ņemiet vērā, ka Tunnelblick neatbalsta IPv6 maršrutēšanu un tādējādi novērš IPv6 DNS noplūdi, izmantojot vienkāršu IPv6 atspējošanas lietderību (pēc izvēles).
 • Web reāllaika komunikāciju (WebRTC) aizsardzība pret noplūdi *
 • Nogalināšanas slēdzis (tikai jaunākajai beta versijai)
 • Pieejams daudzās valodās - Tunnelblick šobrīd tiek tulkots vairāk nekā 35 valodās.

Lai iegūtu papildinformāciju par IP noplūdēm, izmantojot VPN, lūdzu, iepazīstieties ar manu pilnīgo IP noplūžu rokasgrāmatu. Ņemiet vērā, ka DNS noplūdes aizsardzība pēc noklusējuma nav iespējota, un tā ir jāieslēdz (sk. Kā vēlāk izmantot Tunnelblick).

* OpenVPN 4.2.x aizsargā no tīmekļa reāllaika komunikācijas (WebRTC) noplūdēm, tāpēc es pieņemu, ka arī Tunnelblick to dara. Pārbaudot šo rakstu, protams, es neatklāju nevienu WebRTC noplūdi.

Papildu OpenVPN funkcijas

Vienkārši OpenVPN konfigurācijas faila (-u) labojumi ļauj veikt augstu pielāgošanas līmeni (ja to nodrošina jūsu pakalpojumu sniedzējs). Tas ietver porta izvēli, šifra izvēli, šifra bitu garuma izvēli un OpenVPN palaišanas izvēli, izmantojot UDP (User Datagram Protocol) vai pārraides vadības protokolu (TCP)..

Šis pēdējais ļauj palaist OpenVPN, izmantojot TCP portu 443, kas ir lielisks veids, kā sakaut cenzūras blokus (lai arī šausmīgi neefektīvi no tehniskā viedokļa).

Gandrīz katrs VPN pakalpojums nodrošina OpenVPN konfigurācijas (.ovpn un .conf) failus, kurus var izmantot Tunnelblick. Tunnelblick var izmantot arī īpašus Tunnelblick konfigurācijas failus (.tblk), taču parastie OpenVPN konfigurācijas faili vairs nav jāpārveido šajā formātā, lai darbotos ar Tunnelblick.

Cena

Tāpat kā OpenVPN GUI, Tunnelblick ir brīva visās šī vārda izpratnē. Tomēr, lai to lietotu, būs jāpieslēdzas VPN serverim. Ir iespējams iestatīt savu privateOpenVPN serveri, taču tas parasti nozīmē maksāt par komerciālu VPN pakalpojumu.

Lūdzu, pārbaudiet mūsu 5 labākos VPN pakalpojumus un 5 labākos VPN MacOS lapām, lai redzētu dažus ieteiktos VPN pakalpojumus. Lielākajai daļai VPN ir īpašas Tunnelblick iestatīšanas lapas, taču jūs varat izmantot viņu OpenVPN iestatīšanas failus kopā ar Tunnelblick, pat ja tie nav.

Privātums un drošība

Tunnelblick ir sabiedrības izstrādāta atvērtā pirmkoda programmatūra, kas balstīta uz atvērtā pirmkoda OpenVPN protokolu. Būt atvērtam pirmajam kodam nozīmē, ka tā kodu var pārbaudīt ikviens, kurš ir kvalificēts to darīt, taču līdz šim kods nav profesionāli pārbaudīts attiecībā uz ievainojamībām vai aizmugures durvīm..

Pats OpenVPN tomēr ir bijis.

Lietošanas ērtums

Šeit ir norādītas darbības Tunnelblick lietošanai

1. Lejupielādējiet Tunnelblick vai parastos OpenVPN konfigurācijas failus no jūsu izvēlētā VPN pakalpojuma. Jums būs nepieciešams viens fails par katru VPN servera atrašanās vietu, lai gan vienā ZIP failā bieži vien ir iespējams lejupielādēt vairākas konfigurācijas. Šajā gadījumā faili būs jāatslāņo, pirms tos var izmantot.

2. Lejupielādējiet, instalējiet un palaidiet Tunnelblick. Tas prasīs jūsu administratora paroli. Sveiciena ekrānā atlasiet “Man ir konfigurācijas faili”.

tunelblick konfigurēt failus

3. Pārvelciet konfigurācijas failu (vai vairākus failus vairāku serveru konfigurācijām) izvēlnes joslā uz Tunnelblick ikonu..

tunelblick ikona uz darbvirsmas

4. Nospiediet “Instalēt”, pēc tam izvēlieties, vai instalēt tikai sev vai visiem sava Mac lietotājiem. Tas, iespējams, prasīs jūsu administratora paroli.

5. Un tas ir iestatīts! Lai izveidotu savienojumu ar VPN serveri, izvēlņu joslā noklikšķiniet uz ikonas Tunnelblick un atlasiet VPN serveri.

savieno tunelblick ar Mullvad

Ikona mainīs tumšāku nokrāsu, norādot, ka esat izveidojis savienojumu. Ja novietojat kursoru virs tā, tas parādīs papildu informāciju.

tunelblick ikona, kas rāda, ka ir savienota

Papildinājums:

Ieslēdziet DNS noplūdes aizsardzību

Kā jau minēts, IPv4 un IPv6 DNS aizsardzība pret noplūdi Tunnelblick pēc noklusējuma nav iespējota. Lai iespējotu DNS noplūdes aizsardzību, dodieties uz Konfigurācijas -> Iestatījumus un atzīmējiet rūtiņas blakus “Maršrutēt visu IPv4 datplūsmu caur VPN” un “Atspējot IPv6”.

maršrutēt visu IPV4 vai IPV6

Lai iegūtu papildinformāciju par noplūdēm, izmantojot VPN, skatiet mūsu pilnīgo IP noplūžu rokasgrāmatu

Ieslēdziet slēdzi

Jaunākā Tunnelblick beta versija ir ļoti apsveicama nogalināšanas slēdža funkcija. Tas nodrošina, ka jūsu reālā interneta protokola (IP) adrese netiek pakļauta VPN pamešanas gadījumā.

Lai iespējotu iznīcināšanas slēdzi, dodieties uz Konfigurācijas un noklikšķiniet uz individuālās VPN konfigurācijas (iznīcināšanas slēdzim jābūt iespējotam katrai konfigurācijai). Noklikšķiniet uz lauka “On oota disconnect” un nolaižamajā izvēlnē atlasiet Disable Network Access.

atspējot piekļuvi tīklam

Es veicu pāris testus, lai pārliecinātos, ka slepkavības slēdzis darbojas pareizi. Klients darbojās virtuālajā mašīnā (VM). Resursdatora datora interneta savienojuma atvienošana un atkārtota pievienošana ir labs veids, kā simulēt standarta VPN pārtraukšanu.

Šajā testā internets pārstāja darboties, un es nevarēju atjaunot savienojumu, kamēr neatvienojos no VPN. Tātad viss labi un labi. Es arī testēju, lai pārliecinātos, vai tā ir ugunsmūra izraisīta slepkavība, simulējot programmatūras avāriju. Tas ir viegli izdarāms, piespiedu kārtā aizverot VPN klientu un pārbaudot, vai joprojām ir pieejams interneta savienojums.

atkārtoti iespējot tīkla piekļuves tunelblick

Klientu apkalpošana

Neskatoties uz to, ka tā ir bezmaksas kopienas izstrādāta atvērtā koda programmatūra, Tunelblick lietotājiem tiek sniegts diezgan liels atbalsts. Tas galvenokārt ir apjomīgas dokumentācijas veidā, kas satur ērtu ātru darba sākšanas rokasgrāmatu un FAQ. Ir arī sadaļa Bieži sastopamās problēmas, kas pievēršas… er… visbiežāk sastopamajām problēmām.

Ja viss pārējais neizdodas, pastāv Google mitināts diskusiju forums, kurā, šķiet, Tunnelblick izstrādātāji aktīvi piedalās atbildē uz jautājumiem.

Noslēguma domas

man patika

 • Bezmaksas un atvērts avots (FOSS)
 • IPv4 un IPv6 DNS aizsardzība pret noplūdi
 • WebRTC aizsardzība pret noplūdi
 • Vienmēr izmanto jaunāko OpenVPN versiju
 • Ugunsmūra slēdzis Kill (tikai jaunākajai beta versijai)
 • Var izmantot jebkuru parastu OpenVPN konfigurācijas failu

Es nebiju tik pārliecināts par to

 • Nav tik vienkārši lietojama kā daži pielāgoti VPN klienti

ES ienīdu

 • Nekas

Tunnelblick ir vienkāršs, bet efektīvs atvērtā koda VPN klients, kas darbojas ar visiem OpenVPN konfigurācijas failiem. Ar DNS noplūdes aizsardzību, WebRTC aizsardzību pret noplūdi un ugunsmūra balstītu nogalināšanas slēdzi, tas piedāvā arī visas galvenās funkcijas, kas VPN klientam patiešām ir svarīgas..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me