Sinhronizācija


Sinhronizācija ir droša decentralizēta vienādranga (P2P) failu sinhronizācijas programma, kas var sinhronizēt failus starp ierīcēm lokālā tīklā vai internetā. Daudzējādā ziņā tas ir līdzīgs BitTorrent Sync, izņemot to, ka tas ir pilnīgi bezmaksas un atvērtā koda (FOSS).

Mājas lapas sinhronizācija

ProPrivacy.com Rezultāts
8 no 10

Kopsavilkums

Sinhronizācija ļauj droši izveidot datu dublējumkopijas, neuzticoties trešās puses mākoņa pakalpojumu sniedzējam. Dati tiek dublēti datorā vai serverī, kuru tieši kontrolējat, un tos nekādā gadījumā neuzglabā trešās puses.

Tehniskajās aprindās to sauc par “BYO (Cloud) modeli”, kur jūs aparatūru piegādājat nevis trešās puses komerciālu pārdevēju. Izmantotā šifrēšana ir arī pilnībā pabeigta, jo jūs to šifrējat savā ierīcē, un tikai jūs to varat atšifrēt. Šifrēšanas atslēgas tur neviens cits.

Cenas un iespējas

Sinhronizācija ir bez maksas (visās šī vārda izpratnē). Ziedojumi tā attīstībai tiek pieņemti, izmantojot karti (apstrādā Stripe) vai Bitcoins.

Programma ir pieejama operētājsistēmām Windows, OSX, Linux un Android, kā arī vairākām mazāk populārām platformām. Rakstīšanas laikā tiek pārbaudīta iOS versija, bet oficiālais izlaišanas datums nav publicēts.

Visi izlaidumi ir parakstīti digitāli, un tiem, kuri nevēlas izmantot Google Play veikalu, Android lietotni var lejupielādēt no F-Droid..

Viena ievērojama iezīme, kas raksturīga mākoņpakalpojumiem, ir failu versijas atbalsts. Ja šī iespēja tiek izmantota, sinhronizēšana arhivēs vecākas failu versijas, kad tās tiek saglabātas vai izdzēstas. Tiem var piekļūt vēlāk. Tas tiek konfigurēts katrā mapē, un jūs izlemjat, cik daudz failu arhivēs iepriekšējās versijas.

Privātums un drošība

Kā jau minēts, sinhronizācija ir ļoti privāta, jo dati tiek saglabāti tieši jūsu izvēlētā vietā. Trešās puses nav jāiesaista. Tā kā šifrēšana notiek no viena gala līdz otram, visi izmantotie releju serveri nespēj nolasīt jūsu datus.

Tehniskajā ziņā jūsu dati ir aizsargāti ar Block Exchange Protocol v1. Tas izmanto TLS 1.2 sertifikātu balstītu autentifikāciju apvienojumā ar “spēcīgu šifru komplektu” un perfektu priekšu noslēpumu (PFS)..

spēcīgu šifru komplektu piemēri

Difija-Helmaņa kriptogrāfisko atslēgu apmaiņa (DHE) nesen ir izraisījusi milzīgas diskusijas par ierobežota galveno numuru kopuma atkārtotu izmantošanu, kas padara to neaizsargātu pret spēcīga pretinieka, piemēram, NSA, uzlaušanu. Tomēr tas ļauj izmantot Perfect Forward Secrecy TLS autentifikācijas laikā, un, ja to apvieno ar RSA atslēgu apmaiņai (kā tas ir visos iepriekšminētajos piemēros), tas aizsargās pret MitM uzbrukumiem, un tai vajadzētu būt ļoti drošai..

Citiem vārdiem sakot, visi sniegtie piemēri patiešām ir spēcīgi šifrēšanas komplekti. Sīkāka informācija par bloķēšanas apmaiņas protokolu v1, ko izmanto Syncthing, ir pieejama tās vietnē. Diskusiju par daudziem tajā izmantotajiem terminiem var atrast šeit (lai gan rakstā ir apskatīta VPN šifrēšana, liela daļa teiktā vienlīdz labi attiecas arī uz šeit).

Vietne un atbalsts

Neskatoties uz to, ka Sycthing vietne ir brīvprātīgi izstrādāta FOSS programmatūra, tā piedāvā daudz padziļinātas dokumentācijas un tajā ir dzīvs diskusiju forums..

Process

Reģistrēšanās nav nepieciešama. Vienkārši lejupielādējiet attiecīgos programmas failus uz jebkuru ierīci, kuru plānojat sinhronizēt. Šajā pārskatā es sinhronizēju failus starp datoru Windows 10 un Android tālruni (un jā, es zinu, ka man vajadzētu izmantot Linux, lai panāktu reālu datora drošību, bet lielākā daļa lasītāju izmantos Windows).

Pēc lejupielādes Windows faili ir jāizsaiņo, bet tiem nav nepieciešama turpmāka instalēšana (izņemot sinhronizācijas noklusējuma mapes izveidošanu)..

Sinhronizācijas datora sākšana

Palaižot, sinhronizēšana atvērs tīmekļa saskarni. Pirmoreiz palaižot, tiks izveidota arī noklusējuma sinhronizācijas mape

Sinhronizējoša datora pievienošanas ierīce

Pirmais, kas jādara, ir pievienot jaunu ierīci ...

Sinhronizē Android

Es esmu lejupielādējis lietotni savā Android tālrunī un pa e-pastu koplietojis tās ierīces ID savā darbvirsmā. Ierīces ID ir unikāls, kriptogrāfiski drošs identifikators, kas ģenerēts kā atslēgas ģenerēšanas daļa, kad pirmo reizi sākat sinhronizāciju. Ierīču ID nav jāslēpj, jo tie būtībā ir daļa no publiskās atslēgas

Notiek ierīces Android Add sinhronizēšana

Abas ierīces ir jākonfigurē, lai tās savstarpēji sarunātos. Es kopīgoju sava datora ierīces ID ar savu tālruni, skenējot QR kodu, izmantojot mana tālruņa kameru. Pēc gandrīz katra iestatīšanas procesa posma ir jārestartē sinhronizācija abās ierīcēs, taču tas prasa tikai dažas sekundes.

Sinhronizējot datoru, tiek izveidota jauna mape

Izveidojiet mapi vienā ierīcē (vai vienkārši koplietojiet ar ierīcēm, ja mape jau pastāv, kā to dara noklusējuma sinhronizācija) ...

Sinhronizējot Android izveidot spoguļu mapi

… Un jūs saņemsit paziņojumu par otru pusi. Manā tālrunī tas bija parasts Android paziņojums. Jūs varat izvēlēties, kur ievietot pārī sinhronizētu to citā ierīcē. Kad esat pabeidzis, noteikti noklikšķiniet uz ikonas Saglabāt (augšējā labajā pusē), nevis uz Izveidot mapi!

Faili, kas pievienoti vienas ierīces mapei, tagad tiks sinhronizēti ar atbilstošo mapi otrā ierīcē. Faili, kas izdzēsti no vienas mapes, tiks izdzēsti arī no otras, ja vien nav izvēlēts “Folder Master” režīms. Šajā gadījumā citu ierīču mapes izmaiņas netiek ņemtas vērā. Tas ir parocīgs, lai saglabātu failu “pamatkopijas”.

Es ņemšu vērā, ka, kaut arī tas uz papīra izskatās vienkāršs, man praksē šķita, ka mapju savienošanas process ir ļoti mulsinošs. Faktiski tas bija tik mulsinoši, ka es nespēju noteikt, vai apjukums bija radies programmas kļūdu dēļ, vai vienkārši tas, ka es biju apmulsis (un arvien vairāk sajauc).

Piemēram, es datorā izveidoju otro sinhronizācijas mapi. Manā tālrunī pieprasījums pēc tā norādīja uz noklusējuma mapi. Es to atrisināju, manuāli mainot pieprasījuma mapes ID uz mana jaunā datora mapes ID, bet pēc tam saņēmu pieprasījumu koplietot jauno mapi atpakaļ uz personālo datoru (to pašu, ko es, pirmkārt, kopīgoju ar datoru no datora). )! Gah!

Notiek sinhronizācija

Kad viss ir iestatīts, tas viss darbojas ļoti labi.

Papildu mapes iestatījumu sinhronizēšana

Pēc noklusējuma mapes tiek skenētas ik pēc 60 sekundēm, tāpēc pirms sinhronizācijas sākšanas var būt neliela kavēšanās. To var mainīt manuāli. Varat arī noteikt failu sinhronizācijas secību (alfabēta secībā, nejauši, jaunākie vispirms utt.) Un iestatīt versijas parametrus.

Sinhronizēt papildu mapes iestatījumus

Ātruma testi

Lai sniegtu priekšstatu par to, cik ilgs laiks nepieciešams datu pārsūtīšanai, izmantojot sinhronizāciju, es sinhronizēju dažus dažāda lieluma testa failus. Mana metodika vienkārši bija tāda, cik ilgs laiks bija nepieciešams, lai failus pārsūtītu no personālā datora uz tālruni, izmantojot hronometru. Tāpēc šie skaitļi ir nedaudz aptuveni, taču tiem vajadzētu būt noderīgam norādei par pārsūtīšanas protokola efektivitāti.

Pārbaude tika veikta, izmantojot 50 Mbs / 3Mbs platjoslas interneta savienojumu un manas mājas 2,5 GHz IEEE 802.11n tīklu. Esmu noapaļots līdz tuvākajai sekundei. Gan manā personālajā datorā, gan tālrunī darbojās VPN. Es konvertēju lejupielādes ātrumu uz Mbps, izmantojot Google megabaitu megabitu pārveidotāju.

20 MB = 5 sekundes (32 Mb / s)

100 MB = 15 sekundes (53,3 Mb / s)

512 MB = 72 sekundes (56,9 Mb / s)

1 Gb = 180 sekundes (44,5 Mb / s)

Citiem vārdiem sakot, lielu failu pārsūtīšana notika diezgan lielā mērā līdz mana interneta maksimālajam ātrumam. Krāsa mani pārsteidza!

Secinājums

man patika

  • Bezmaksas un atvērtā koda programmatūra
  • Vienreiz iestatot, tas darbojas nevainojami
  • Nav nepieciešams uzticēties trešajām personām
  • Spēcīga visaptveroša šifrēšana
  • Degoši ātri pārsūtījumi
  • Failu versijas

Man nepatika

  • Es atklāju, ka iestatīšana ir ļoti mulsinoša. Tas var būt vai nebūt procesa kļūdu rezultāts (es domāju, ka pēc vairākiem veiksmīgiem iestatīšanas mēģinājumiem).

Pēc sinhronizācijas iestatīšanas tas ir fantastisks veids, kā droši dublēt failus no visiem datoriem un mobilajām ierīcēm. Tas ir arī lielisks veids, kā bezvadu režīmā vienkārši pārsūtīt failus starp tiem. Tas tiek darīts vienkāršā un intuitīvā veidā (vienkārši nometiet failus sinhronizācijas mapē, un tie maģiski parādīsies atbilstošajā mapē otrā ierīcē)..

Sinhronizācija faktiski nodrošina lielāko daļu no mākoņa dublēšanas pakalpojuma, piemēram, Dropbox, lietošanas priekšrocībām, izņemot to, ka trešajām personām nav piekļuves jūsu failiem. Ar to saistīts ir tas, ka sinhronizācija ir jāuzslavē par ļoti spēcīgas tiešās šifrēšanas izmantošanu.

Iestatīšana tomēr bija problēma. Pēc tam, kad vairākas reizes esmu izgājis procesu, es joprojām to uzskatu par mulsinošu. Es arvien vairāk pārliecinos, ka tas ir kļūdu rezultāts tam, kā mapes tiek autentificētas dažādās ierīcēs. Pēc uzstādīšanas pabeigšanas viss failu pārsūtīšanas process šķiet ļoti stabils un iespaidīgi ātrs.

Ja jūs meklējat atvērtā koda mākonim līdzīgu rezerves risinājumu, sinhronizācija ir diezgan liela jūsu vienīgā iespēja. Par laimi (tiklīdz esat pārvarējis visus iestatīšanas jautājumus), tas darbojas ļoti labi.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me