Seafile


Seafile ir atvērtā koda starpplatformu pašu mitināts mākoņu krātuves un sinhronizācijas risinājums. Citiem vārdiem sakot, tas ir līdzīgi kā Dropbox vai Google Drive, izņemot to, ka jums ir pilnīga kontrole pār jūsu platformas instanci. Tādējādi Seafile darbojas tiešā konkurencē Nextcloud un Owncloud.

ProPrivacy.com Rezultāts
6 no 10

Kopsavilkums

Seafile programmatūras sistēmai ir trīs daļas: servera programmatūra, darbvirsmas un mobilo sinhronizācijas lietotnes un Drive programmatūra. Pēdējais ir paredzēts tikai galddatoriem un rada virtuālu disku, lai piekļūtu un augšupielādētu failus, kas glabājas jūsu Seafile serverī.

Cenu noteikšana

Šis pārskats attiecas uz 100% bezmaksas un atvērtā koda kopienas izdevumu Seafile. Tas ir izdots saskaņā ar GNU Affero General Public License v3, ar sabiedrības atbalstu, ko nodrošina Seafile forums.

Ir arī patentēts tikai Linux izdevums Professional Edition, kas ietver e-pasta atbalstu un dažas papildu funkcijas, kas paredzētas uzņēmējdarbības videi.

Ja jūs mitināt Seafile trešās puses serverī, tad, protams, būs saistītas servera nomas izmaksas.

Iespējas

 • Sinhronizācija starp platformām ar pilnu Windows, macOS, Linux, Android un iOS atbalstu
 • Virtuālā diska kartēšana
 • Klienta puses (visaptveroša) šifrēšana
 • Iebūvēts Wiki dokumentu atbalsts
 • Failu versijas un momentuzņēmumi
 • Failu bloķēšana, lai vienlaicīga failu rediģēšana neradītu konfliktus
 • Rediģēšana tiešsaistē un līdzautorēšana
 • Audita žurnāls jūsu sistēmas uzraudzībai
 • Mobilo fotoattēlu augšupielāde
 • Failu koplietošana un atļauju kontrole
 • Divfaktoru autentifikācija
 • Iebūvēts vīrusu skenēšana
 • WebDAV atbalsts

No Seafile īpaši trūkst kontaktu un kalendāra sinhronizācijas, lai gan daudzi uzskata, ka Seafile saglabā savu tīrību kā failu sinhronizācijas programmatūru kā funkciju. Nextcloud, kas atbalsta šo un citas funkcijas, kuras Seafile neatbalsta, Seafile fani uzskata par pārmērīgi uzpūstu.

Ja jums nepieciešama kontaktu un kalendāra sinhronizācija, kopā ar Seafile var izmantot Radicale vai Calendarserver..

Atšķirībā no Nextcloud (rakstīšanas laikā mums vēl nav jāpārskata Owncloud), Seafile tiek mitināts tikai pašiem - neatkarīgi no tā, vai tas ir jūsu pašu vai trešās puses serverī). Nav neviena partneruzņēmuma, kas piedāvā pilnībā mitinātus iepriekš konfigurētus platformas gadījumus..

Pārrobežu platforma

Sinhronizācijas un SeaDrive (skat. Zemāk) lietotnes ir pieejamas Windows, macOS un Linux sistēmām. Linux operētājsistēmās Ubuntu, Debian, CentOS un Fedora ir pieejamas šo lietotņu GUI versijas (kas principā ir identiskas to Windows un macOS līdzīgajām versijām). Komandrindas klients ir pieejams arī visām Linux garšām.

SeaDrive - virtuālā diska kartēšana

Tā vietā, lai piekļūtu augšupielādētiem failiem, izmantojot darbvirsmas sinhronizācijas klientu, SeaDrive lietotne operētājsistēmai Windows, macOS un Linux instalē jūsu SeaDrive mapi kā disku ērtai piekļuvei. Tas nepievieno pamata funkcionalitāti parastajam sinhronizācijas klientam (kas arī automātiski nesinhronizē failus lokāli), taču tas nodrošina ērtu alternatīvu metodi piekļuvei failiem.

Iebūvēts Wiki dokumentu atbalsts

Jūs varat saglabāt un rediģēt Wiki dokumentus bibliotēkā, izmantojot iebūvēto WYSIWIG Markdown redaktoru. Tos var nemanāmi saistīt ar failiem, kas tiek glabāti bibliotēkā, tādējādi noņemot daudzo tradicionālo Wiki sistēmu paketi - pielikuma lieluma ierobežojumi.

Failu versiju un momentuzņēmums

Ikreiz, kad maināt failu sinhronizētā bibliotēkā, tiek izveidots jauns fails. Oriģinālais fails tiek glabāts, un tam var piekļūt, kad vien vēlaties. Ja jūs kļūstat par izpirkuma programmatūras uzbrukumu, varat vienkārši atjaunot savu failu pirms uzbrukuma versijas. Versija ir noderīga arī tikai tam, lai piekļūtu iepriekšējiem darba projektiem.

Jūras failu versiju vēsture

Papildus vienkāršai failu versiju veidošanai Seafile uzņem visas jūsu bibliotēkas momentuzņēmumu ikreiz, kad veicat izmaiņas šajā bibliotēkā. Tas nozīmē, ka var atjaunot visus failus, ne tikai tos, kuri ir mainīti.

jūras failu failu momentuzņēmums

Iepriekšējās failu versijas un momentuzņēmumi ir pieejami tikai caur tīmekļa saskarni, kur varat arī definēt, cik ilgi tiek glabāti pagātnes failu versijas katrā bibliotēkā (izteikts dienās).

Rediģēšana tiešsaistē un līdzautorēšana

Failus (ieskaitot Microsoft Office failus) var izveidot, rediģēt un sadarboties, integrējot tos ar Microsoft Office Online Server, OnlyOffice vai Collabora Online serveri. Tas, protams, prasa zināmu iestatīšanu, lai izvēlētos.

Web vietā Seafile ir iebūvēts priekšskatījuma atbalsts dažādiem video, audio, PDF, attēlu un teksta failu formātiem..

Mobilo fotoattēlu augšupielāde

Android un iOS lietotnes ļauj jums automātiski augšupielādēt fotoattēlus un videoklipus jūsu izvēlētā bibliotēkā. Augšupielādējiet, izmantojot tikai WiFi, vai arī izmantojiet mobilos datus, kā arī varat atļaut lietotnei uzminēt kameru albumus vai pats tos izvēlēties.

Albumu atlasīšana jūras failā

Failu koplietošana un atļauju kontrole

Failus un mapes var viegli koplietot no nešifrētām bibliotēkām, izmantojot URL vai “iekšējo saiti”. Tas ļauj citiem Seafile komandas locekļiem atvērt saiti darbvirsmas klientā. Šifrētus failus un mapes var koplietot tikai ar “iekšējo saiti”.

koplietot manu bibliotēku jūras failā

Jūs varat ar paroli aizsargāt akcijas un saitēm iestatīt derīguma termiņu. Uzņēmējdarbības klientiem ir vēl dažas papildu smalkgraudainas akciju opcijas.

mana bibliotēka par jūras lietu

Divfaktoru autentifikācija (2FA)

Divfaktoru autentifikācija ir viegli iespējota, lai pierakstītos kontos, ir jāizmanto Google autentifikators (vai, iespējams, jebkura cita OTP autentifikatora lietotne). Seafile atbalsta arī 2FA, izmantojot Twilio pakalpojumu.

WebDAV atbalsts

Izvietojot, WebDAV atbalsts ļauj sinhronizēt datus ar WebDAV iespējotajām lietotnēm. Kā jau minēts, kalendāru un kontaktu sinhronizēšanai tomēr nav CalDAV vai CardDAV atbalsta

Privātums

Viens no galvenajiem iemesliem pašpietiekamam risinājumam, piemēram, Seafile, nevis pilnībā mitinātam risinājumam, piemēram, jebkuram regulāram failu sinhronizēšanai vai mākoņa dublēšanas pakalpojumam, ir tas, ka jums ir pilnīga kontrole pār saviem datiem.

Seafile servera programmatūru var instalēt aparatūrā, kas jums fiziski pieder, vai nomātā servera telpā.

Jurisdikcija

Ja instalējat Seafile nomātā servera telpā, principā uz tur glabātajiem datiem attiecas tie likumi un uzraudzības darbības, kuras tiek veiktas valstī, uz kuras atrodas serveris un / vai servera operators.

Seafile piedāvā izvēles spēcīgu visaptverošu šifrēšanu, tāpēc jūsu dati tiek droši šifrēti, pirms tie tiek augšupielādēti serverī. Tas nozīmē, ka trešajai pusei tam nevar piekļūt servera pusē, padarot bažas par jurisdikciju diezgan nebūtiskas.

Tehniskā drošība

Pēc noklusējuma bibliotēkas netiek šifrētas miera stāvoklī, bet tās var būt. Šī šifrēšana tiek veikta klienta pusē. Dati miera stāvoklī tiek šifrēti, izmantojot AES 256-CBC, un tiek nodrošināti ar atslēgas failu.

Pirms nosūtīšanas uz serveri un tā glabāšanu atslēgas fails tiek šifrēts, izmantojot paroli un AES-CBC šifru. Atslēgu pāris tiek izveidots arī no pašas paroles, izmantojot PBKDF2 ar 1000 SHA256 atkārtojumiem. Šis šifrētās paroles atslēgu pāris ir nepieciešams, lai atšifrētu šifrētā atslēgas failu, kas pēc tam tiek izmantots jūsu datu atšifrēšanai..

Ja šifrēšana / atšifrēšana tiek veikta darbvirsmā vai mobilajās lietotnēs, parole nekad neatstāj jūsu ierīci. Tomēr, lietojot tīmekļa (Seahub) klientu, jūsu paroles jauktā versija vienu stundu tiek glabāta servera pusē.

Tas acīmredzami nav tik drošs kā parole, kas nekad neatstāj jūsu sistēmu, taču, tā kā saglabātā parole tiek sajaukta, izmantojot PBKDF2 ar 1000 SHA256 atkārtojumiem, tā tomēr ir diezgan droša. Un, protams, jebkurā gadījumā jums ir kontrole pār serveri.

Ir vērts atzīmēt, ka failu saturs ir šifrēts, bet failu nosaukumi un direktoriju struktūra nav.

Dati, kas tiek pārsūtīti, būtu jānosargā, izmantojot HTTPS, lai gan, tā kā jūs pats rīkojaties, jums būs jāiegūst sertifikāta iestādes parakstīts SSL sertifikāts un tas pats jākonfigurē servera sistēmā.

Protams, dati šifrētās mapēs tiks šifrēti pat tad, ja pārsūtīšanas process nav nodrošināts.

Atbalsts

Pirmā atbalsta līnija ir nesen atjaunināta un paplašināta tiešsaistes rokasgrāmata. Tajā ir ļoti daudz informācijas, ieskaitot detalizētus iestatīšanas ceļvežus.

Tomēr mēs esam saskārušies ar jautājumiem, kuri neaptver rokasgrāmatu, kurā darbojas aktīvo kopienu forumi. Tomēr kaitina tas, ka lielākā daļa saite iepriekšējo forumu pavedienos attiecas uz rokasgrāmatas veco versiju un tāpēc vairs nav noderīga.

Lietošanas ērtums

Uzstādīt

Lai izmantotu Seafile, jums vispirms ir pats jāuzņem tās servera programmatūras gadījumi. To var izdarīt vairākos veidos ar vispārēju Linux un Raspberry Pi, bet mājas lietotājiem (šī raksta uzmanības centrā) ieteicams izvietot Linux, izmantojot SQLite. Tas viss ir labi un labi (turklāt diezgan viegli), izņemot to, ka HTTPS izvietošanas instrukcijas ir pieejamas tikai Nginx vai Apache metodēm.

Rokasgrāmatā arī ieteikts izvietot, izmantojot vietējo Windows klientu, taču saites uz to nav paredzētas. Turpinot izmeklēšanu, tas notiek tāpēc, ka Windows servera programmatūra tagad ir novecojusi un nākotnē netiks atbalstīta, lai gan, ja medījat pietiekami smagi, tā joprojām ir pieejama.

Visām atbalstītajām platformām ir sniegtas visaptverošas iestatīšanas instrukcijas, lai gan jāsaka, ka neatkarīgi no tā, kuru platformu jūs izvēlaties, tas tiešām ir darbs pieredzējušākiem datoru tehniķiem un entuziastiem..

Seafile rokasgrāmatā ir sniegti norādījumi par HTTPS iespējošanu Linux serveros, izmantojot Nginx vai Apache, taču tie pieņem, ka jūs Seafile esat izvietojis, izmantojot šīs platformas. Ja jūs to izvietojāt, izmantojot SQLite, Docker vai Windows, nav tālu skaidrs, vai ir iespējams pat iespējot HTTPS.

Tiešsaistē ir pieejami vairāki ceļveži HTTPS iespējošanai operētājsistēmas Windows Server, izmantojot Microsoft IIS komplektu, taču tie visi ir diezgan dažus gadus veci.

Tīmekļa saskarne

Tīmekļa saskarne ir galvenais līdzeklis piekļuvei failiem un to pārvaldībai, kā arī konta iestatījumu administrēšanai.

jūras failu mapes

Varat izveidot jaunas bibliotēkas, lejupielādēt failus vai augšupielādēt augšupielādēt bibliotēkās.

jūras failu velciet un nometiet failus bibliotēkām

Darbvirsmas sinhronizācijas lietotnes

Datu sinhronizācijas lietotnes operētājsistēmā Windows, macOS un Linux ir identiskas. Atšķirībā no Dropbox vai Google diska, faili, kas sinhronizēti ar jūsu serveri, netiek automātiski sinhronizēti lokāli ar citām ierīcēm.

sinhronizējot lietotnes jūras failā

Jūs varat sinhronizēt jebkuru sistēmas mapi, vienkārši velkot un nometot to klientam, kur varat skatīt, pārvaldīt un koplietot failus.

SeaDrive

Viena no Seafile visnoderīgākajām funkcijām ir spēja izveidot virtuālos diskus Windows, macOS un Linux. Tie darbojas kā parasts vietējais disks, izņemot to, ka tajos saglabātie dati tiek saglabāti jūsu Seafile serverī.

jūras brauciens uz Mac OS

Ikona blakus katram failam norāda tā statusu: tikai mākonis, lejupielādēts vai daļēji lejupielādēts (mapēm).

Mobilās lietotnes

Android un iOS lietotnes ir ļoti līdzīgas. Abās lietotnēs varat skatīt, pārvaldīt un lejupielādēt failus, kas sinhronizēti ar mākoņa serveri.

Jūras failu mobilā lietotne

Operētājsistēmā Android ir iespējams augšupielādēt jebkuru failu savā ierīcē, lai gan mēs esam nedaudz vīlušies, atzīmējot, ka mapes nav iespējams automātiski sinhronizēt. IOS operētājsistēmā jūs varat augšupielādēt tikai fotoattēlus un videoklipus.

fotogrāfijas jūras failā

Abas lietotnes atbalsta fotoattēlu un videoklipu automātisku augšupielādi.

Noslēguma domas

Lietošanā Seafile darbojas ļoti labi, un mēs atzinīgi vērtējam faktu, ka mākoņa vietā sinhronizētie faili netiek automātiski sinhronizēti visās savienotajās mašīnās. Tās saskarne ir intuitīva un viegli lietojama, un tās lietotnes ir ļoti slidenas. Īpaši novērtējam spēcīgu atbalstu Linux ar programmatūras Sync un SeaDrive GUI versijām.

Mēs tomēr esam nedaudz vīlušies, ka jūs nevarat automātiski sinhronizēt mapes no Android ierīcēm (funkcija, kuru mēs zinām, ka iOS nekad neatbalstīs).

Mēs saprotam, kāpēc cilvēkiem patīk tas, ka Seafile izvairās no misijas rāpošanas, bet mums pietrūkst kalendāra un kontaktu sinhronizācijas. Mēs zinām, ka to var panākt, izmantojot Seafile, izmantojot arī citu programmatūru, taču tam nepieciešama papildu servera līmeņa izvietošana.

Kas mūs aizved pie lieliem šķēršļiem ar Seafile - izvietošanu. Atšķirībā no Nextcloud gadījuma lietotājam nav pieejamas mitinātas iespējas. Seafile ir tikai pats mitināts mākoņu krātuves risinājums. Tas nozīmē, ka, lai to visu izveidotu, ir vajadzīgs diezgan daudz tehnisko zināšanu. Īpaši, ja vēlaties nodrošināt savienojumu ar HTTPS.

Ja jums ir zinātība, tad Seafile ir elegants, bezmaksas un drošs mākoņu mitināšanas risinājums (pieņemot, ka jūs izvietojat HTTPS un izmantojat e2e šifrēšanu. Pretējā gadījumā, iespējams, jums būs pieejams labāks mākoņa pakalpojums)..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me