Runbox


Runbox ir e-pasta pakalpojumu sniedzējs no Norvēģijas, kurš pirmo reizi tika atvērts 2000. gadā. Runbox pakalpojums pieder Runbox Solutions AS, kas ir pazīstams arī ar tīmekļa mitināšanas pakalpojumu nodrošināšanu. Runbox Solutions AS šobrīd pieder darbiniekiem un citiem galvenajiem darbiniekiem.

ProPrivacy.com Rezultāts
8 no 10

Kopsavilkums

Runbox v.7 (pašlaik beta versijā) ir atvērts avots (lietotne, kas ir lejupielādēta un darbojas jūsu pārlūkprogrammā). Lietotņu kodu bāze ir pieejama vietnē GitHub. Tomēr aizmugure nav vēl atvērta koda, un arī vecākas Runbox versijas joprojām ir pilnībā slēgtas.

Firmas bāze Norvēģijā parasti tiek uzskatīta par labu privātuma ziņā (valstij nav obligātu datu saglabāšanas likumu, kas attiecas uz e-pasta pakalpojumu sniedzējiem). Tomēr ir vērts atzīmēt, ka tauta ir daļa no lielākās Nine Eyes vienošanās, kas nozīmē, ka valdības izlūkošanas aģentūras, iespējams, veic zināmu uzraudzību un sazinās ar tām, kas patīk NSA un GCHQ. 2011. gadā firmu pilnībā izpirka darbinieki un pārējā valde.

Cik maksā Runbox?

Runbox abonementu var iegādāties Micro, Mini, Medium vai Max. Četri abonēšanas plāni atšķiras pēc izmaksām, bet visi ir abonēšanas plāni gadā.

Mikroplāns lietotājiem nodrošina piekļuvi 1 GB e-pasta krātuvei ar papildu 100 MB failu glabāšanas vietas. Mikro lietotāji nevar piekļūt nevienam pielāgotajam domēna nosaukumam - tie ir jāiegādājas kā papildinājums. Turklāt mikrokonts lietotājiem neļauj kontam pievienot esošos pielāgotos domēnus (iepriekš reģistrētus citu pakalpojumu domēnus). Mikro plāns maksā 19,95 USD gadā.

Mini plāns abonentiem nodrošina 5 GB krātuves un 500 MB failu glabāšanas vietas. Mini lietotājiem ir atļauts izmantot piecus pielāgotos domēnus, kurus viņi iepriekš ir reģistrējuši pie cita pakalpojumu sniedzēja. Tomēr, ja viņi vēlas reģistrēt jaunu pielāgotu domēnu, tas būs jāiegādājas kā papildinājums. Mini plāns maksā USD 34,95 gadā.

Vidējs plāns lietotājiem nodrošina piekļuvi 10 GB e-pastu un 1 Gb failu glabāšanai. Lietotāji kontu var izmantot līdz 10 iepriekš reģistrētiem pielāgotiem domēniem. Tomēr, ja viņi vēlas reģistrēt jaunu pielāgotu domēnu, tas būs jāiegādājas kā papildinājums. Vidējs plāns maksā 49,95 USD gadā.

Maksimālais plāns lietotājiem nodrošina piekļuvi 25 GB e-pastu un 2 GB failu glabāšanai. Lietotāji kontu var izmantot līdz 25 iepriekš reģistrētiem pielāgotiem domēniem. Tāpat kā citiem plāniem, viņiem būs jāmaksā, lai reģistrētu jaunu pielāgotu domēnu. Max plāns maksā 79,95 USD gadā.

Ikviens, kurš vēlas iegādāties papildu e-pasta aizstājvārdus (pa pieciem iepakojumos), pielāgotus domēnus vai papildu krātuves vietu, var to izdarīt par dažādām piespiedu cenām. Šī cenu struktūra ir diezgan sarežģīta salīdzinājumā ar citiem e-pasta pakalpojumiem. Tomēr tas lietotājiem dod daudz pielāgojamību - ja vien viņi ir gatavi maksāt.

Lietotāji var izvēlēties maksāt par Runbox, izmantojot kredītkarti vai debetkarti, PayPal vai Bitcoin par pievienoto privātumu.

Runbox funkcijas

  • Atrodas Norvēģijā. Kas parasti tiek uzskatīts par labu atrašanās vietu privātuma ziņā, salīdzinot ar daudzām ES vietām, Lielbritāniju un ASV
  • 100 aizstājvārdi, kas iekļauti katrā kontā (viena lietotāja iesūtnē)
  • Surogātpasta atklāšana
  • POP, IMAP un SMTPS tiek atbalstītas e-pastu sūtīšanai un saņemšanai dažādiem klientiem.
  • Datu glabāšana iekļauta
  • Sinhronizējiet ar Apple Mail, Mozilla Thunderbird un Microsoft Outlook.
  • Velciet un nometiet pielikumus
  • Pielāgots domēna atbalsts
  • + Qualys SSL Labs drošības novērtējums

Privātums

Runbox pakalpojumu sniegšanas noteikumi lietotājiem pieprasa reģistrēties, izmantojot savu īsto vārdu. Tādējādi šis e-pasta pakalpojumu sniedzējs jāuzskata par privātu, bet ne par anonīmu.

Neskatoties uz to, lietotāji teorētiski abonēšanas laikā var izmantot ierakstītāja e-pasta adresi. Kopš tā brīža Runbox kontā ir iespējams iesniegt atbalsta pieprasījumus, norādot, ka jums nav obligāti jāturas pie šīs degļa adreses, vai nu.

Mēs pārbaudījām Runbox konfidencialitātes politiku, lai redzētu, kādus datus firma vāc par saviem lietotājiem. Labā ziņa ir tā, ka politika ir saderīga ar GDPR. Turklāt Runbox nenorāda, ka tā apkopo lietotāja IP adreses, un apgalvo, ka neviens no datiem, kas savākts, izmantojot pakalpojumu, nav definēts kā sensitīvs.

Abonentu sniegtā informācija, reģistrējoties pakalpojumam, tiek saglabāta tik ilgi, cik nepieciešams pakalpojuma sniegšanai. Tomēr ikvienam, kas maksā par abonementu, jāzina, ka viņu dati tiek glabāti piecus gadus pēc abonēšanas beigām, lai ievērotu Norvēģijas grāmatvedības likumus.

E-pasta pakalpojuma saturs (dati, kas saistīti ar tīmekļa pastu, kontaktpersonām un failiem pakalpojumā) tiek glabāts konta turēšanas laikā un ne ilgāk kā 3 mēnešus pēc izmēģinājuma konta slēgšanas vai 6 mēnešus pēc slēgšanas. par apmaksātu abonementu.

Kopumā konfidencialitātes politika šķiet stingra, un nav iemesla, kāpēc mēs varētu redzēt, ka apšaubām viņu uzticību patērētāju privātumam.

Drošība

Visi sakari ar Runbox serveriem tiek apstrādāti ar TLS / SSL šifrēšanu. Tas nodrošina, ka dati vienmēr tiek droši drošībā, nosūtot tos starp sūtītāju un Runbox serveriem, kā arī starp Runbox serveriem un saņēmēju. Pakalpojums iegūst A + punktu skaitu ar Qualys SSL Labs, kas nozīmē, ka savienojumi ar tā serveriem patiešām ir droši. (SHA256 ar RSA 4096 bitiem.)

Diemžēl Runbox tīmekļa pasta saskarnē nav iebūvēta tieša šifrēšana. Šī iemesla dēļ jums būs jāinstalē trešās puses paplašinājums, piemēram, Mailvelope, lai šifrētu e-pastus ar PGP. Tas ir nedaudz grūtāk nekā ar dažiem citiem pakalpojumu sniedzējiem, taču darbs tiks paveikts.

Lietotājiem ir arī iespēja šifrēt e-pastus, izmantojot S / MIME, ja vien viņi savu Runbox kontu izmanto kopā ar trešās puses atsevišķu e-pasta klientu, piemēram, Mozilla Thunderbird, Apple Mail vai Microsoft Outlook.

Labā ziņa ir tā, ka Runbox plāno ieviest vietējās PGP šifrēšanu savam Runbox 7 klientam (pašlaik Beta). Tāpēc vērojiet šo vietu.

Ikvienam, kurš izmanto tīmekļa pasta saskarni, nevis patstāvīgu klientu, ir jāapzinās, ka šifrēšana notiek viņu pārlūkprogrammā (izmantojot Mailvelope) - jāpatur prātā dažas drošības problēmas (kas attiecas uz visiem JavaScript pasta klientiem un ne tikai uz Mailfence ).

Javascript ir ievainojamības, kas var ļaut vidusdaļas uzbrukumam piespiest apdraudētas šifrēšanas atslēgas gan sūtītāja, gan saņēmēja pārlūkprogrammās. Ikvienam, kurš vēlas izvairīties no šīm JavaScript ievainojamībām, būs jāizmanto e-pasta pakalpojumu sniedzējs ar īpašu e-pasta klientu.

Viena lieta, kas jāpatur prātā, ir tāda, ka Runbox šobrīd neveic šifrēšanu e-pastiem, kas atrodas uz tā serveriem, tas var attiekties uz jebkuru lietotāju, kurš neievieš spēcīgu E2EE, izmantojot S / MIME vai PGP.

Visbeidzot, Runbox īsteno visu nosūtīto ziņojumu IP noņemšanu. Tas nozīmē, ka jūsu IP adrese nekad nav pievienota izejošajam e-pastam.

Lietošanas ērtums

Reģistrēties bezmaksas Runbox izmēģinājumam ir viegli, taču tas prasa, lai jūs norādītu alternatīvu e-pasta adresi, kas jums jau pieder. Tas nedaudz nomākta cilvēkiem, kuri novērtē privātumu un nevēlas saistīt savu jauno kontu ar iepriekšējo. Kaut arī firma dod priekšroku klientiem, lai viņi nodotu tālruņa numuru, par laimi tas nav obligāts - tas ir viens ietaupīšanas žēlastība.

Runbox bezmaksas izmēģinājums

Pēc abonēšanas saņemtajā validācijas e-pastā saņemsit apstiprināšanas e-pastu. Lai sāktu, noklikšķiniet uz saites šajā e-pastā. Ar šo saiti jūs pilnībā piesakāties jūs nokļūsit tīmekļa klientā, kur esat gatavs sākt izmantot drošā e-pasta pakalpojuma priekšrocības.

Mapes iestatīšana ir jauka un vienkārša, pateicoties formai, kas parādās tieši zem iesūtņu direktorija. Es devos uz priekšu un izveidoju mapi, lai tikai redzētu, kā tā darbojas. Rezultātus varat redzēt zemāk.

izveidojot mapes runbox klientā

Lai importētu kontaktpersonas no Google vai jebkura cita e-pasta pakalpojumu sniedzēja, vienkārši noklikšķiniet uz Kontaktpersonas tīmekļa pasta klienta augšējā kreisajā stūrī un pēc tam noklikšķiniet uz importēt. Šī funkcija ļauj jums importēt kontaktpersonas, izmantojot CSV, kas nozīmē, ka varat tos importēt no Google Mail vai gandrīz jebkura cita e-pasta pakalpojumu sniedzēja. Mēs atradām iespēju darboties bez aizķeršanās.

faila importēšana runbox

Kad esat sazinājies ar importu, esat gatavs sākt sūtīt e-pastus. Noklikšķinot uz rakstīt, tiek atvērts atsevišķs logs, un mēs bijām šokēti, uzzinot, ka OpenPGP šifrēšanai nav iespēju. Faktiski no pirmā acu uzmetiena mēs vispār neredzējām e-pastu šifrēšanas iespējas; tas mūs mulsināja, jo mums radās iespaids, ka tas ir drošs e-pasta pakalpojumu sniedzējs.

Mēs sazinājāmies ar atbalsta dienestu, lai iegūtu skaidru apstiprinājumu par šo punktu, un tikām informēti, ka Runbox visus e-pastus glabā drošos serveros, bet nesniedz nekādas PGP funkcijas vai ar paroli šifrētas e-pasta iespējas.

Turklāt funkcijām atbilstošais Runbox ir ļoti mazs uz vietas: tas nodrošina e-pasta glabāšanu un failu glabāšanu (dokumentu augšupielādēšanai uz tā ekvivalenta Google Drive) - bet nav tādu ekstras kā izklājlapas, tīmekļa tērzēšana un visi citi labumi, kurus atradīsit tik daudz citu šifrētu e-pasta pakalpojumu sniedzēju. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka firma, šķiet, paplašina savu funkciju kopu (tā jau ir pievienojusi kalendāru, piemēram, Runbox 7 beta versijai).

Kopumā mēs bijām nedaudz vīlušies piedāvājumā, ņemot vērā pat mikrokonta izmaksas (pastāv citi e-pasta pakalpojumu sniedzēji, kuru cena ir tikai 1 eiro mēnesī - un kas nodrošina vēl citas iebūvētas funkcijas).

Tomēr, lai būtu godīgi, Runbox ir ārkārtīgi viegli lietojams. Un, ja jūs faktiski nevēlaties sūtīt šifrētus e-pastus - un jūs tikai meklējat drošu e-pasta glabāšanu (kuru Google neskenē reklāmas nolūkos un kas tiek droši glabāts, lai pasargātu no uzlaušanas) - iespējams, šis e-pasta pakalpojumu sniedzējs būt iespēja jums.

Klientu atbalsts

Klientu atbalsta jomā Runbox ir nedaudz nokavēts. Lietotājiem ir jāsāk process, nosūtot e-pastu no sava konta. Pēc tam automatizēta atbilde tiks saņemta. Tomēr, lai faktiski atvērtu atbalsta biļeti, ir jāatbild uz šo sākotnējo automātisko atbildi, lai apgalvotu, ka jums nav izdevies atrast risinājumu tās vietnes palīdzības sadaļā. Pēc tam tiek saņemta vēl viena automatizēta atbilde, kurai seko faktiskā palīdzība.

Kopumā sistēma darbojas - un stundas laikā mēs saņēmām atbildi - kas nav nekas briesmīgs. Tomēr cilvēkiem, kuri vēlas maksāt par Max kontu, ir aizdomas, ka būtu vēlama tiešraides tērzēšanas funkcija, ņemot vērā to, ko viņi iekasē; droši vien vajadzētu būt pieejamam resursam.

Ņemot to vērā, ir noderīgas gan vietnes palīdzības, gan emuāru sadaļas, un tās lietotājiem sniegs atbildes uz daudziem bieži uzdotajiem jautājumiem. Mēs atradām palīdzības centru viegli lietojamu, un mums īpaši patika veids, kā augšējā navigācijas josla tiek sadalīta cilnēs: Meklēšana, Padomi, BUJ, Dokumentācija un Atbalsts.

Tas ļauj ātri papildināt meklēto - vai tā būtu informācija par pakalpojumu, vai arī īpašas IMAP, POP iestatīšanas rokasgrāmatas vai, piemēram, pseidonīmu iestatīšana.

Runbox e-pasta secinājums

Runbox ir e-pasta pakalpojumu sniedzējs, pie kura ir ārkārtīgi viegli pierast. Tomēr, ja vēlaties kaut ko, kas nāk ar PGP šifrēšanu, tieši ārpus karkasa, iespējams, labāk meklēt citur.

Tiem cilvēkiem, kuri dod priekšroku sava e-pasta konta izmantošanai ar Outlook, Thunderbird, Apple Mail vai citu trešo personu klientu; gan PGP šifrēšanas, gan S / MIME pieejamība nozīmē, ka jūs varēsit izmantot šo e-pasta pakalpojumu sniedzēju, lai uz jūsu e-pastu nosūtītu drošu E2EE..

Viena lieta, kas jāpatur prātā, ir tāda, ka pašreizējā Webmail klients nav atvērts avots. Tas var atbrīvot no ciešanas privātuma un drošības aizstāvjus. Tomēr Runbox 7, kas pašlaik atrodas beta versijā, PGP tiks cepts, un tiek apgalvots, ka tas būs atvērtā koda.

Ērti lietojams pakalpojumu sniedzējs ar noderīgu pārlūkprogrammu balstītu tīmekļa pastu - ja vien nedomājat par šiem ceļvežiem, lai izveidotu PGP šifrēšanu un darbinātu ar Mailvelope vai atsevišķu atsevišķu klientu.

Neraugoties uz to, Runbox ir dārgāka nekā dažiem konkurentiem, un daudziem no šiem pakalpojumu sniedzējiem ir iebūvēts daudz vairāk funkciju. Tātad, atkarībā no jūsu vajadzībām, jums varētu būt labāk meklēt kaut ko citu..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me