Psifons


ProPrivacy.com Rezultāts
6 no 10

Kopsavilkums

Kas ir Psifons?

Psiphon ir bezmaksas un atvērtā koda pretcenzūras rīks. Tā ir izstrādāta, lai ļautu cilvēkiem, kuri dzīvo ierobežojošos novados, brīvi piekļūt atvērtam internetam. Kā mēs redzēsim šajā Psiphon pārskatā, Psiphon to panāk, izmantojot virtuālā privātā tīkla (VPN) un Secure Shell (SSH) tehnoloģiju sajaukumu. Tas nozīmē, ka, ja viena opcija nedarbojas, otra varētu.

Ātrums un veiktspēja

Visi testi tika veikti ar mana Virgin Media UK šķiedru savienojumu. Veidojot savienojumu caur VPN, nav iespējams izvēlēties atdalīšanas vietu - Psiphon man izvēlējās Indiju.

Negaidiet, ka, lietojot Psiphon, būs jūtami ātri. Noklusētajā Windows SSH režīmā vidējais lejupielādes ātrums ir tikai 133 kbps. Ātrums bija nedaudz vairāk izmantojams VPN režīmā, kaut arī VPN serveris atradās ļoti tālu no manis.

Android lietotne darbojās daudz tuvāk solītajam 2 Mb / s, un Pro lietotne pat nedaudz pārsniedza 5 Mb / s, par kuru maksāju.

Noplūdes testi

Es nekonstatēju IP noplūdi, izmantojot Windows lietotni SSH vai VPN režīmā vai arī izmantojot Android lietotni. Šeit mēs varam redzēt VPN testa rezultātus. Tie ir Google DNS serveri, bet DNS pieprasījumus starpina Psiphon, tāpēc nav konfidencialitātes riska.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka privātas lietošanas RFC IP ir tikai vietējie IP. Tos nevar izmantot, lai identificētu personu, un tāpēc tie nav IP noplūde. Diemžēl mans interneta pakalpojumu sniedzējs (Virgin Media UK) neatbalsta interneta protokola versijas 6 (IPv6) savienojumus, tāpēc šobrīd nevaru pārbaudīt IPv6 noplūdes. Šī ir situācija, kurai tuvākajā laikā vajadzētu mainīties.

Cenu plāni

1 mēnesis

0,00 USD
mēnesī

Psiphon Windows versija ir bezmaksas. Ir arī iespējams bez maksas “ielādēt” Android un iPhone VPN lietotnes.

Valstīs, kas to neaizliedz, varat arī lejupielādēt Psiphon savai Android ierīcei no Google Play veikala. Tomēr šeit sāk sarežģīties lietas ...

Pamata lietotne Psiphon no Play veikala ir tā pati, kuru varat lejupielādēt vietnē, izņemot to, ka tajā tiek rādītas dažas reklāmas. Joslas platums visās Psiphon bezmaksas versijās ir ierobežots līdz 2 Mb / s.

Ir arī lietotne Psiphon Pro, kurā tiek rādītas vēl pamanāmākas reklāmas. Tos var noņemt un par maksu palielināt 2 Mb / s ātruma ierobežojumu. “Maksimālā ātruma” abonements maksā 4,99 sterliņu mārciņas par septiņu dienu caurlaidi vai 9,99 sterliņu mārciņas mēnesī. “Ātrgaitas” abonements mēnesī maksā 4,99 sterliņu mārciņas.

Vienīgā vieta, kur es varu atrast šīs cenas, ir lietotnē, tāpēc tās var atšķirties atkarībā no reģiona. Britu lietotājiem kaitinošas, lietotnes, kas Lielbritānijā tiek pārdotas par 9,99 sterliņu mārciņām, ASV bieži tiek pārdotas par 9,99 dolāriem. Tomēr es nezinu, vai tas tā ir šajā gadījumā.

Visiem abonementiem ir 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma versija. Vienkārši atceliet, izmantojot Play veikalu, pirms izmēģinājuma laiks ir beidzies, un Psiphon no jums neiekasēs maksu.

“Maksimālā ātruma” plāns palielina jūsu ātruma ierobežojumu līdz 5 Mb / s. Es neesmu pārliecināts par to, cik daudz “liels ātrums” palielina jūsu ātrumu.

Lietošanas ērtums

Lai bez maksas lejupielādētu Windows lietotni, vienkārši apmeklējiet vietni Psiphon. No vietnes varat lejupielādēt arī Android un iOS lietotnes, kas ir gatavas sānielādēšanai. Lai to izdarītu, nav nepieciešama nekāda reģistrācija.

Cilvēki valstīs, kuras cenzē piekļuvi vietnei Psiphon, var sūtīt e-pastu [aizsargāts ar e-pastu] lai pieprasītu lietotņu nosūtīšanu pa e-pastu.

No Google Play veikala ir iespējams lejupielādēt arī Android VPN lietotni Psiphon (ar pievienotajām reklāmām) vai lietotni Psiphon Pro. Tomēr šī iespēja nav pieejama visās valstīs.

Psiphon Windows klients

Windows VPN lietotne darbojas operētājsistēmā Windows XP vai jaunākā versijā.

Dalītā tunelēšanas funkcija ļauj atbrīvot savas valsts vietnes no Psiphon šifrētā tuneļa. Tas var būt parocīgi, jo vietnēs savā valstī parasti netiek cenzēts.

Ja parastais SSH režīms nedarbojas, iespējams, varētu būt L2TP / IPsec VPN režīms. Ņemiet vērā, ka VPN režīms piespiež visu jūsu interneta trafiku caur VPN tuneli, savukārt parastais SSH režīms ietekmē tikai programmas, kas izmanto Windows lokālo HTTP un Socket Secure (SOCKS) iestatījumus (piemēram, jūsu pārlūkprogrammu)..

Jūs varat ļaut klientam automātiski atlasīt jums “ātrāko” valsti vai šajā sarakstā atlasīt serveri valstī. Ņemiet vērā, ka apgabala izvēle darbojas tikai SSH savienojumiem, nevis VPN savienojumiem.

Lietotne ir pieejama daudzās dažādās valodās. Tas palīdz padarīt to pieejamu pēc iespējas lielākam skaitam cilvēku, kuriem nepieciešama pieeja atvērtam internetam.

Kopumā nesen pārveidotais Windows klients izskatās labi un ir ērti lietojams. Tomēr nedaudz kaitinoša problēma ir tā, ka katru reizi, kad izveidojat savienojumu ar Psiphon, pārlūkprogrammā tiek atvērta ziņu / emuāru lapa “Psiphon Today”..

Android lietotne Psiphon (bez maksas)

Android lietotne darbojas tikai SSH režīmā. Tas automātiski atlasa serverus jums.

Ja lejupielādējāt apk failu sānielādēšanai, reklāmas neredzēsit. Ja lejupielādējāt lietotni no Play veikala, ekrāna augšdaļā redzēsit dažas diezgan diskrētas reklāmas, kuras aizņem Psiphon logotips..

Pārbaudiet joslas platuma izmantošanu sadaļā Statistika. Tas var būt īpaši noderīgi valstīs, kur mobilā interneta dati ir dārgi.

Psifons parasti tikai starpniekserveris jūsu pārlūkprogrammai, bet ar operētājsistēmu Android 4.0+ ir iespējams proxy visu ierīci. Šajā režīmā Psiphon darbojas ļoti līdzīgi kā pilns VPN.

Psiphon Pro Android ierīcēm

Lietotnes Pro versija ir ļoti līdzīga bezmaksas versijai. Tas ļauj jums atbalstīt izstrādātājus, pieņemot reklāmas vai jauninot uz ātrāku pakalpojumu, izmantojot pirkumus lietotnē.

Reklāmas ir diezgan uzmācīgas. Papildus redzamākām reklāmām galvenajā ekrānā jums tiek parādīta videoreklāma katru reizi, kad tiek izveidots savienojums ar Psiphon serveri, un jūsu pārlūkprogramma ielādē Psiphon ziņu / emuāra lapu..

Būtībā, ja jūs izmantojat šīs lietotnes Pro versiju, jūs vēlaties pēc iespējas ātrāk jaunināt uz maksas abonementu!

Kad maksājat par abonementu, reklāmas pazūd un joslas platums palielinās. “Maksimālā ātruma” plāns paaugstina jūsu ātruma ierobežojumu no 2 Mbps līdz 5 Mbps

Pro versija dod jums iespēju aizstāt visu jūsu ierīci vai tikai pielāgoto pārlūku Psiphon, kas ietilpst lietotnes komplektācijā..

Citas platformas

Psiphon ir pieejams operētājsistēmām Windows, Android un iOS. Psiphon Pro šobrīd ir pieejams tikai operētājsistēmai Android. Es to neesmu izmēģinājis, bet es pieņemu, ka iOS lietotne ir līdzīga tai, kurai blakus ir Android. Diemžēl Psiphon nepiedāvā lietotnes versiju Mac lietotājiem. Pārbaudiet mūsu labāko VPN for Mac sarakstu, ja esat Mac lietotājs.

Klientu apkalpošana

Vietne ir diezgan vienkārša, un tās centrā ir lejupielāžu lapa. Android un Windows lietotnēm ir pieejama pienācīga lietotāja rokasgrāmata.

Ir pieejami arī garš FAQ, kas sniedz atbildes uz lielāko daļu man uzdoto jautājumu. Tajā ir arī instrukcijas par to, kā Psiphon ielādēt Android un iOS ierīcēs, kā arī pamata problēmu novēršanas rokasgrāmata.

Vietne ir pieejama iespaidīgās 24 valodās.

Psifona atbalsts

Izņemot tīmekļa vietnē pieejamos resursus, atbalsta jomā jūs diezgan daudz esat atbildīgs par sevi. Ir pieejama e-pasta adrese ([aizsargāta ar e-pastu]), bet, mēģinot sazināties ar Psiphon, izmantojot to, es tikko saņēmu konservētu atbildi:

"Katru dienu mēs saņemam daudz ziņojumu, un, iespējams, mēs nevarēsim atbildēt uz katru ziņojumu atsevišķi."

Lai arī tas šķiet saprātīgi attiecībā uz bezmaksas lietotnēm, es jūtu, ka cilvēki, kuri mēnesī maksā līdz 9,99 GBP par Android lietotni Pisphon Pro, ir pelnījuši labāku atbalstu nekā šis.

Privātums un drošība

Drošība

Pēc noklusējuma Psiphon izmanto SSH, lai nodrošinātu drošu savienojumu ar saviem serveriem. Tas ir pietiekami droši, lai apietu lielāko daļu cenzūras formu. Tomēr ir zināms, ka tādām organizācijām kā NSA un CIA ir rīki, kas var atšifrēt SSH, ļaujot viņiem lasīt SSH sesiju saturu.

VPN savienojumiem Psiphon izmanto L2TP / IPsec VPN protokolu. Neskatoties uz dažiem teorētiskiem jautājumiem, to parasti uzskata par drošu. Vietnē Psifons nav paskaidrots, kurš šifrs vai atslēgas garums tiek izmantots datu drošībai, taču tas, kas tiek izmantots, būs par labu cenzūras vienkāršā apiešanā..

Vietne Psiphon nodrošina SHA1 kriptogrāfijas jaucējus savām Windows un uz sāniem lejupielādētajām Android lietotnēm. Tas ir salīdzinoši vājš datu integritātes veids, salīdzinot ar PGP digitālajiem parakstiem, taču tam vajadzētu sniegt zināmu pārliecību, ka lejupielādētie faili nav ticami manipulēti..

Psifons automātiski mainīs jūsu Windows domēna vārdu sistēmas (DNS) iestatījumus, lai norādītu uz pārbaudīto DNS serveru balto sarakstu. Tam vajadzētu nodrošināt, ka, lietojot Psiphon, jums nav DNS noplūdes.

Privātums

Kā jau tika atzīmēts, Psiphon nepauž nekādas pretenzijas par jūsu privātuma aizsardzību. Tas tiek nodrošināts tikai kā anticenzūras līdzeklis.

“Psiphon ir paredzēts, lai nodrošinātu jums brīvu piekļuvi tiešsaistes saturam. Psifons nepalielina jūsu tiešsaistes privātumu, tāpēc to nevajadzētu uzskatīt vai izmantot kā tiešsaistes drošības rīku. ”

Sākotnēji to izstrādāja digitālo aktīvistu grupa Citizen Lab Toronto universitātē Kanādā. Kopš 2007. gada Psiphon Inc. darbojas kā neatkarīga komercsabiedrība. Tā joprojām neregulāri sadarbojas ar Citizen Lab pētniecības projektos un ir saņēmusi finansējumu no Eiropas Parlamenta un ASV Valsts departamenta programmas Internet Freedom..

Psiphon atrodas Kanādā, un uz viņu attiecas Kanādas un Ontario privātuma likumi un likumi. Kanāda ir aktīva NVD vadītās spiegošanas alianses “Piecas acis” dalībniece.

Pati Psiphon programmatūra joprojām ir atvērtā koda.

Šifrēšanas protokoli

Baļķi

“Lietotāju IP adreses normālā darbības laikā Psiphon serveri neapkopo. Psifons neprasa lietotāju kontus, tāpēc pēc noklusējuma nav e-pasta adrešu, lietotājvārdu vai paroļu kolekcijas..

"Notikumu žurnālos ietilpst laika zīmogi, reģiona kodi (valsts un pilsēta) un neidentificējošie atribūti, tostarp sponsora ID (nosaka, pēc kura tiek izmantots Psiphon klienta veidotājs), klienta versija un protokola tips. Pirms reģistrēšanās lappušu skatījumi tiek apkopoti pēc laika un / vai sesijas. ”

Psiphon ar saviem tirdzniecības partneriem dalās apkopotā informācijā, kas iegūta no Amazon S3 spaiņu piekļuves žurnāliem un citiem avotiem. Kā es saku, izturieties pret Psifonu kā tikai pret cenzūru vērstu instrumentu - nevis kā par privātuma rīku. Lai iegūtu detalizētu aprakstu par to, ko Psiphon reģistrē un kopīgo, lūdzu, iepazīstieties ar tā privātuma politiku. Ciktāl tas ir ticams, tas ļoti skaidri izskaidro situāciju.

Psifona VPN funkcijas

Psifons ir lietotne, kas izstrādāta, lai apietu cenzūras ierobežojumus ierobežojošās valstīs. Tās izmantotās tehnoloģijas pēc savas būtības var nodrošināt zināmu aizsardzību pret jūsu interneta datu uzraudzību no valdības vai interneta pakalpojumu sniedzēja (ISP) puses..

Psifona izstrādātāji tomēr ļoti vēlas uzsvērt, ka aizsardzība pret novērošanu nav šīs lietotnes mērķis. Viņi nesniedz solījumus par tā efektivitāti šajā sakarā. Tā ir pretcenzūras ierīce, un jums tā būtu jāuzskata tikai par tādu.

Psifons kā SSH tunelis

Psiphon Inc. pārvalda serveru tīklu visā pasaulē. Pēc noklusējuma lietotne izveido savienojumu ar kādu no šīm, izmantojot šifrētu savienojumu ar drošu apvalku (SSH) ar rokasspiediena apjukumu..

SSH serveri daudzējādā ziņā ir līdzīgi standarta HTTPS starpniekserveriem (HTTP over SSL / TLS). Lai ātri un diezgan vienkārši izmantotu galvenās atšķirības starp SSH un Secure Sockets Layer (SSL), lūdzu, skatiet šeit.

Rokasspiediena apjukums

Psifona SSL savienojumi izmanto rokasspiediena apmulsināšanu. Tā mērķis ir slēpt faktu, ka jūs mēģināt izvairīties no cenzūras ierobežojumiem.

"Rokasspiediena aizklāšana pastiprina sākotnējo SSH rokasspiedienu pret sistēmām, kas identificē vai klasificē dažādus tīkla protokolus, pārbaudot tranzītā esošos datus par statiskiem parakstiem."

Šeit ir pieejams balts papīrs, kurā aprakstīts, kā darbojas Psifona rokasspiediena aptumšošana.

Psifons kā VPN

Operētājsistēmā Windows ir iespējams arī izveidot savienojumu ar Psiphon serveriem, izmantojot Layer 2 tunelēšanas protokola (L2TP) / interneta protokola drošības (IPsec) VPN protokolu. Tas tiek nodrošināts kā rezerves iespēja, ja SSH savienojumi tiek bloķēti. Tas nav pieejams mobilo sakaru lietotājiem.

Lūdzu, skatiet Kas ir starpniekserveris? lai iegūtu vairāk informācijas par starpniekserveriem un diskusiju par starpībām starp starpniekserveriem un VPN.

Noslēguma domas

Psifonam, protams, ir smagi ierobežojumi. Visievērojamākais no tiem ir tas, ka tas notiek ļoti lēni. Pat maksājot par “maksimālā ātruma” abonementu Pro lietotnē, tiek nodrošināts tikai lejupielādes ātrums ar 6 Mb / s.

Bet tam nav jēgas. Psifons ir bezmaksas pretcenzūras rīks, kas darbojas. Spriežot pēc komentāru kaudzes, ko mēs saņemam, daudziem cilvēkiem ierobežojošos novados tas ir ļoti noderīgi.

Viena no problēmām, kas bieži rodas, ir lietotāji, kuri lūdz mums palīdzību (ko mēs nevaram sniegt). Tas ir tāpēc, ka pati Psiphon Inc. nesniedz atbalstu. Ņemot vērā to, ka Psiphon ir ļoti populārs, tomēr nav saprātīgi un nereāli gaidīt, ka uzņēmums atbalsta to, kas būtībā ir bezmaksas produkts.

Ja jūs dzīvojat ierobežojošā valstī un nevarat atļauties vai nevarat piekļūt regulāram VPN pakalpojumam, es ieteiktu izmēģināt Tor pirms sasaistīt Psiphon. Tor nodrošina lielāku anonimitāti, ir ātrāks, un tas atbalsta aktīvu entuziastu kopienu, kas vēlas piedāvāt palīdzību tiem, kam tā nepieciešama.

Tomēr, ja Tor tiek bloķēts, Psiphon var būt nepieciešamais risinājums.

Ja jūs neesat ierobežots un varat atļauties pienācīgu VPN (kas var maksāt tikai USD 2,75 mēnesī), mēs ļoti iesakām apmeklēt mūsu labāko VPN pakalpojumu lapu un iegūt ātru un drošu VPN, lai uzlabotu jūsu interneta privātumu un brīvību.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me