SpiderOak


 • Cenu noteikšana

  No plkst USD 5,75
  mēnesī

SpiderOak One Backup ir ASV izveidots mākoņu krātuves pakalpojums, kurā īpaša uzmanība tiek pievērsta privātumam.

ProPrivacy.com Rezultāts
7 no 10

Kopsavilkums

2014. gadā NSA ziņotājs Edvards Snowdens mudināja Guardian lasītājus pārtraukt Dropbox lietošanu, jo tas ir naidīgs pret privātumu. Tā vietā viņš ieteica izmantot nulles zināšanu alternatīvu un nosauca SpiderOak. Šajā SpiderOak pārskatā mēs noskaidrojam, kāpēc Edvards Snowdens un citi iesaka izmantot zirnekļa ozolu.

Patīk

 • Nulles zināšanas
 • Droša visaptveroša šifrēšana
 • Failu versijas
 • Vienkārša sinhronizācija starp darbvirsmām
 • Laba darbvirsmas lietotne

Mīnusi

 • Nav atvērts avots
 • Atrodas ASV
 • Mobilās lietotnes nav lielas
 • Nē 2FA

Cenu noteikšana

150 GB

USD 5,75
mēnesī

2 TB

12,42 USD
mēnesī

5 TB

26,67 USD
mēnesī

ONE dublējums ir SpiderOak uz patērētājiem vērsts produkts (ir pieejama arī uzņēmuma versija). Dažādi cenu plāni attiecas tikai uz tiešsaistes krātuves apjomu. Citādi tiem ir vienādas funkcijas, un tos visus var izmantot neierobežotā skaitā ierīču.

Ir pieejams bagātīgs 21 dienu bezmaksas izmēģinājums ar tikpat dāsnu 250 GB krātuves ierobežojumu. Maksājums tiek veikts, izmantojot kredītkarti vai debetkarti. PayPal un kriptovalūtas netiek atbalstītas, lai gan SpiderOak pieņem priekšapmaksas kredītkartes tiem, kas nevēlas to sniegt ar personīgu informāciju..

Iespējas

 • Nulles zināšanas
 • Šifrēts no vienas puses uz otru
 • Starpplatformu lietotnes (taču tikai mobilajām ierīcēm)
 • Failu versijas
 • Failu koplietošanas atbalsts
 • Starpplatformu mapes sinhronizācija (tikai galddatoriem)
 • OS integrācija (tikai operētājsistēmai Windows)

Failu versijas

ONE Backup saglabā dublēto failu vēsturiskās versijas. Tas ir lieliski piemērots ne tikai kļūdaini pārrakstītu dokumentu atkopšanai, bet arī ļauj ar laiku atjaunot failus un mapes, kuras ir inficētas ar ļaunprātīgu programmatūru.

Failu koplietošanas atbalsts

ONE dublēšana ļauj ērti koplietot failus ar citiem. To var izdarīt, izmantojot ShareRoom funkciju, kas izveido koplietotu mapi, vai arī izveidojot pagaidu, pašsagraujošas saites uz atsevišķiem failiem..

Pārrobežu platforma

Darbvirsmas klients ir pieejams operētājsistēmai Windows, macOS un Linux (Deb, RPP un Tarball). Ir pieejama arī mobilā lietotne Android un iOS, lai gan tas ir ievērojami samazinājis funkcionalitāti. Dublējumiem var piekļūt un tos var pārvaldīt arī no jebkura pārlūka (ieskaitot mobilo), izmantojot tīmekļa saskarni..

OS integrācija

Šī funkcija ar peles labo pogu noklikšķiniet uz SpiderOak One izvēlnes opcijām Windows.

Spider Oak One OS integrācija

Privātums un drošība

Jurisdikcija

SpiderOak ir ASV uzņēmums, kas glabā dublētos datus serveros, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs. ASV ir briesmīga tiešsaistes privātuma vieta, kur jārēķinās, ka NSA ir pieejami visi valstī glabātie dati un visa tur esošo uzņēmumu rīcībā esošā informācija..

Labās ziņas ir arī tas, ka SpiderOak ir arī uzņēmums bez zināšanām, kas saviem serveriem piedāvā pilnu failu šifrēšanu no end-to-end šifrēšanas. Mēs precīzi pārbaudīsim, ko tas viss vienā mirklī nozīmē, taču teorētiski tam vajadzētu būt tādam, ka tas ir ASV uzņēmums, jo tas neuztur informāciju, kas var apdraudēt tā lietotāju privātumu, vai saglabā datus, kas var jābūt piekļuvei NSA.

Zero zināšanas

Izmantojot ONE dublēšanas lietotni, SpiderOak ir nulles zināšanu mākonis. Tas nozīmē, ka tas neko nezina par jūsu veikala datiem, pat ne par mapi vai failu nosaukumiem. Uz servera mēs redzam tikai šifrētu datu secīgi numurētus konteinerus. ”

Dati tiek šifrēti un atšifrēti klienta pusē tikai ierīcēs esošajās lietotnēs. Šifrēšanas atslēgas ir tikai jums. Tādējādi ONE dublēšana nodrošina patiesu jūsu datu šifrēšanu no viena gala līdz otram. Tas ir lieliski, taču ir arī daži svarīgi brīdinājumi.

Tikai tad, ja tiek izmantotas lietotnes

Pirmais ir tas, ka nulles zināšanas tiek izmantotas tikai tad, ja tiek izmantotas ONE dublējuma lietotnes. Piesakoties, izmantojot pārlūkprogrammu, SpiderOak serveriem jūs piešķirat savu primāro šifrēšanas atslēgu.

SpiderOak sola rūpēties par šo atslēgu ļoti uzmanīgi, taču tas prasa zināmu uzticēšanos SpiderOak - gan tā vēlmei, gan spējai saglabāt jūsu atslēgu drošu.

Daudzi diezgan saprotami uzskatīs, ka kompromiss ar ērtībām ir vērts zaudēt drošību, taču tiem, kuriem nepieciešams patiess pakalpojums bez zināšanām, failu pārvaldība vienmēr jāveic, izmantojot lietotni.

Godīgi sakot, SpiderOak dara labu darbu, lai brīdinātu lietotājus par šo faktu, kad viņi piesakās tīmekļa portālā.

Darbvirsmas lietotnes nav atvērtā koda

Kas mūs ved pie otrā jautājuma. Uzticieties. Jau 2009. gadā SpiderOak solīja, ka tā virzīsies uz 100% atvērtā pirmkoda ieviešanu, taču 2020. gadā darbvirsmas klients joprojām ir slēgts avots..

Mobilo ierīču lietotnes One Backup kopš 2016. gada ir pilnībā atvērtas, un dažādi citi SpiderOak produkti ir arī atvērtā koda. Bet One Backup darbvirsmas klients, kas ir šī produkta sirds, nav.

Tāpat kā ar jebkuru slēgta avota produktu, tas nozīmē, ka nav iespējas droši zināt, ka tas dara to, kas tam paredzēts, un tikai to, kas tam paredzēts. Mums vienkārši jāuzticas SpiderOak, ko ir grūti izdarīt ar ASV uzņēmumu, ņemot vērā Snowden kunga NSA atklājumus.

Citi jautājumi

Kaut arī apgalvojums par zināšanām bez zināšanām šķiet precīzs attiecībā uz paša ONE rezerves kopijas pakalpojuma izmantošanu, lietotājiem jāzina, ka vietne reģistrē apmeklētāju IP adreses un vāc informāciju par viņiem, izmantojot dažādus tīmekļa izsekotājus..

SpiderOak arī (un diezgan saprotami) seko konta maksājumiem, kurus apstrādā trešo personu uzņēmumi. Mēs neuzskatām, ka viens no šiem jautājumiem rada lielas bažas lielākajai daļai lietotāju, taču tos ir vērts atzīmēt.

Tehniskā drošība

Paroles tiek sajauktas ar PBKDF2 atvasināšanas funkciju, kas izmanto SHA256 un vismaz 16384 kārtas un 32 baitus nejaušu datu (sāls).

Taustiņi tiek atbloķēti ar paroli, kas izveidota, izmantojot AES-256-CFB šifru un HMAC SHA256 hash autentifikāciju..

Nevainojama noslēpums nodrošina, ka dati tiek šifrēti ar jaunu atslēgu katram failam, mapei un jūsu failu versijai. Tas ļauj SpiderOak dublēt vairākas viena un tā paša faila versijas failu versijām un vēlākai izguvei un atkopšanai..

Tranzīta satiksme tiek nodrošināta, izmantojot TLS / SSL ar sertifikātu piespraušanu, lai palīdzētu novērst uzbrukumus cilvēkiem vidusdaļā.

Jāatzīmē tikai tas, ka ONE rezerves kontus nevar nodrošināt, izmantojot divu faktoru autentifikāciju (2FA), lai gan šī funkcija tiks solīta nākotnē.

Lietošanas ērtums

Lai sāktu izmantot ONE dublējumu, vienkārši lejupielādējiet savai platformai paredzēto darbvirsmas lietotni un izveidojiet kontu. Ņemiet vērā, ka, pirmo reizi reģistrējoties pakalpojumam, krātuve bija ierobežota tikai ar 2 GB, bet nākamajā dienā tas tika paplašināts līdz 250 GB izmēģinājuma konta ierobežojumam..

Darbvirsmas lietotne

Pirmais, kas jādara, ir jānorāda, kuras mapes vēlaties dublēt mākonī.

Spider Oak One darbvirsmas lietotne

Varat atlasīt (vai izveidot) vienu vai vairākas stropu mapes, kas tiks sinhronizētas visos galddatoros ar instalētu One Backup lietotni. Viens no vienkāršākajiem failu koplietošanas veidiem ir koplietotas mapes (ShareRooms) izveidošana. Ikviens, kam ir pareiza saite un parole, var piekļūt un modificēt tajā saglabātos failus.

Katru reizi, saglabājot failu, tiek izveidota jauna versija, padarot ārkārtīgi vienkāršu bojātu failu atjaunošanu vai kā citādi atgriešanos pie vecākas faila versijas. Varat arī izveidot koplietojamas saites uz atsevišķiem failiem, kuru derīguma termiņš automātiski beidzas pēc trim dienām.

Pārvaldiet dokumentus Spider Oak darbvirsmas lietotnē

Mēs izmēģinājām darbvirsmas lietotni operētājsistēmā Windows, macOS un Linux (Ubuntu), un tā būtībā ir tā pati lietotne. Tomēr MacOS OS un Linux OS nav integrēta.

Mobilais (Android un iOS)

Tāpat kā darbvirsmas lietotnēs, arī mobilajās lietotnēs visās atbalstītajās mobilajās platformās ir identisks.

Pirmais, kas jāņem vērā, ir tas, ka mobilajā lietotnē netiek dublēti un sinhronizēti tālrunī vai planšetdatorā saglabātie faili. Jūs varat lejupielādēt dublētos failus un apskatīt savus ShareRooms, taču to var izdarīt tikai stingri lasot.

Tādēļ lietotnes darbojas kā tikai lasāms papildinājums tam, kas galvenokārt ir darbvirsmas pakalpojums.

Zirnekļa ozola viena mobilā lietotne

Mēs arī atradām lietotni diezgan lēnu un nereaģējošu uz 2017. gada iPad un pat uz Samsung Galaxy 10+. Tāpēc mums ir līdzjūtība ar lielo sūdzību skaitu par šo problēmu, kas atstāta gan App Store, gan Play Store lapās.

Pārlūks

Kā jau tika apspriests, piekļūšana saglabātajiem failiem, izmantojot pārlūkprogrammas tīmekļa saskarni, rada (nelielu) drošības risku, taču nenoliedzami noder dažās situācijās..

Spider Oak One pārlūkā

Izmantojot tīmekļa saskarni, varat lejupielādēt saglabātos failus, koplietot failus un piekļūt Hive sinhronizācijas mapēm. Tas, ko jūs nevarat darīt, ir jebkura veida augšupielāde.

Noslēguma domas

Neskatoties uz Eda Snowdena atbalstu, tas, ka tā ir ASV kompānija, kā arī slēgta avota klienta izmantošana tās pamatfunkcijām nav ūdensnecaurlaidīga kombinācija, ja runa ir par privātumu.

Izņemot to, ONE Backup ir drošs uz privātumu vērsts mākoņu dublēšanas pakalpojums, kas dara to, ko saka par alvu. Darbvirsmas klients ir izskatīgs, intuitīvi lietojams un atbilstoši Dropbox un Google Drive funkcijām, bez šaubām, daudz privātāks nekā šie pakalpojumi.

Mēs esam nedaudz vīlušies mobilajā lietotnē, kas ir galvenā lasīšanas datora papildpiederums (un var būt lēns). Visticamāk, tas neradīs lielas bažas ikvienam, kurš primāri meklē drošu darbvirsmas dublējuma risinājumu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me