Privātuma Badger

Privacy Badger ir privātuma rīks, ko izstrādājis Electronic Frontier Foundation. Tas ir ļoti noderīgs paplašinājums, kas ir pieejams pārlūkprogrammās Firefox, Chrome un Opera. Instalējot un izmantojot privātuma Badger, patērētāji var krasi samazināt izsekošanas daudzumu, kas viņiem rodas vietņu rokās.

ProPrivacy.com Rezultāts
8 no 10

Kopsavilkums

Jauka lieta par Privacy Badger ir tā, ka ne tikai pārtrauc milzīgu izsekošanu, bet arī paātrina lapas ielādes laiku, samazinot datu daudzumu, kas jāielādē katrai lapai..

Privacy Badger ir pilnīgi bez maksas, kas nozīmē, ka ikviens to var izmantot, lai tūlīt sāktu izsekotāju bloķēšanu. Populārais paplašinājums darbojas, automātiski bloķējot trešo pušu vietņu izsekotājus. Privātuma Badgera lietošana nav sarežģīta lieta, kā tas ir tehniskāku skriptu bloķētāju gadījumā, piemēram, uMatrix.


Privacy Badger logotips uz darbvirsmas

Kā darbojas privātuma Badger

Privacy Badger ir pieejams kā paplašinājums pārlūkprogrammām Chrome, Firefox, Opera un pat Firefox operētājsistēmā Android. Lai iegūtu paplašinājumu, vienkārši meklējiet to, izmantojot pārlūkprogrammu vai tieši caur Google. Kad tas ir instalēts, funkcija Privacy Badger darbojas, automātiski iemācoties bloķēt izsekotājus. Tas tiek darīts, meklējot trešo pušu skriptus un attēlus, kas, šķiet, atstāj sīkfailus vai noņem pirkstu nospiedumus jūsu pārlūkprogrammā.

Privacy Badger paplašinājumus var atrast pārlūkprogrammās Google Chrome, Firefox un Opera uz darbvirsmas, kā arī Firefox operētājsistēmā Android

Privacy Badger arī piesaista jūsu pārlūkprogrammā pieejamo galviņu Nesekojiet (DNT). Ja pakalpojums ignorē DNT pieprasījumu (vairums izsekotāju pilnībā ignorē DNT, jo tā nav juridiska prasība) Privacy Badger pārraudzīs citas šī paša izsekotāja vietnes. Ja šis skripts tiek atklāts, izsekojot jūs trīs dažādās vietnēs, Privacy Badger sāks bloķēt šo izsekotāju katru reizi, kad tas rodas.

Privacy Badger arī bloķē izejošo saišu klikšķu izsekošanu Facebook, Google un Twitter. Saites izsekošana ir izstrādāta, lai tiešsaistes uzņēmumi varētu jums sekot, kad noklikšķināt uz saites un aiziet no tās vietnes. Tas ļauj uzņēmumiem saprast, piemēram, to, kas jūs interesē. Tomēr Privacy Badger neļauj Google izsekot visām saitēm, kuras jūs sekojat no Diska dokumentiem vai Hangout sarunām!

Turklāt, Badger Badger nodrošina aizsardzību pret “ping” izsekošanu un WebRTC noplūdi - tas nozīmē, ka, ja jūs izmantojat VPN, kas cieš no WebRTC noplūdēm, Privacy Badger jūs aizsargās.

Kā lietot Privacy Badger

Privātuma Badger lietošana var būt tikpat vienkārša kā tā instalēšana un atļaušanās darīt to visu. Tomēr ir vērts saprast paplašinājumu, lai pēc iespējas labāk izmantotu to. Ir arī vērts atzīmēt, ka, lai iegūtu ūdensnecaurlaidīgu aizsardzību pret izsekošanu, mēs ļoti iesakām to izmantot kopā ar uBlock Origin. Tas ir tāpēc, ka abi kopā strādājot, sniegs daudz visaptverošāku pieredzi.

Kāpēc? Konfidencialitātes Badger tikai bloķē trešo pušu izsekotājus, kuri jūs aktīvi izseko, nevis domēnus (pat tos, kas reklamē), kuri, šķiet, nav. Tādējādi privātuma āpša savienošana pārī ar uBlock Origin (un, iespējams, arī Ghostery) var palīdzēt izveidot izsmeļošāku diagrammu gan trešo personu, gan pirmās puses izsekotājiem. Ņemot to vērā, jūs esat gatavs sākt lietot Privacy Badger.

Sākumā instalējiet Privacy Badger paplašinājumu savā pārlūkprogrammā. Kopš tā brīža trešo personu izsekotāji, kas iegulta jūsu apmeklētajās vietnēs, tiks bloķēti; ievērojami uzlabojot jūsu digitālo privātumu šajā procesā.

Šīs rokasgrāmatas vajadzībām mēs uzstādījām Privacy Badger tīrā Firefox versijā, kas parasti tiek uzskatīta par labāku pārlūku privātumam nekā Chrome.

privātuma āpša mājas lapa

Tālāk mēs apmeklējām vietni Forbes - vietni, kas ir plaši pazīstama ar daudzām izsekotājiem. Kā redzams no zemāk esošā ekrānuzņēmuma, PB atklāja 20 izsekotājus.

Privātuma Badger hroma paplašinājums

Noklikšķinot uz PB ikonas paplašinājumu rīkjoslā, jūs varat redzēt bloķēto izsekotāju sadalījumu. Tas dod jums iespēju mainīt konfidencialitātes Badger darbību ar iespējamiem izsekotājiem, kas atklāti no trešo pušu domēniem. PB atklātie trešo personu domēnu skripti ir sadalīti trīs grupās:

  1. Izsekošanas ierīces, kas parādās kā sarkanas, tiek pilnībā bloķētas.
  2. Dzeltenie izsekotāji - ar slīdni pa vidu - ir trešo pušu izsekotāji, kuriem ir atļauts, jo tie, šķiet, nepieciešami vietnes pareizai darbībai. Dzelteniem izsekotājiem ir atļauts ielādēt saturu no attiecīgajiem domēniem, taču PB tos aktīvi pārbauda, ​​lai atsijātu trešo personu sīkfailus un novirzītājus no tiem..
  3. Zaļie izsekotāji - ar slīdni pa labi - ir trešo pušu domēnu skripti, kurus PB vēl nav atklājis, ka jūs sekojat vairākām vietnēm (pagaidām). Kamēr PB nepamanīs domēnu, kas izseko jūs trīs dažādās vietnēs, tā nesāks tos bloķēt.

Mēs parasti iesakām ļaut Privacy Badger bloķēt visu, ko tā vēlas. Tomēr ir gadījumi, kad, izmantojot PB, dažu vietņu funkcionalitāte tiks sabojāta. Ja tas notiek, jums ir divas iespējas:

  1. Pārvietojiet vietnes pakalpojuma slīdni, kas, jūsuprāt, ir nepieciešams uz labo vai labo pusi, lai redzētu, vai tas nosaka vietnes ielādi un darbību. Ja neesat pārliecināts, kurš pakalpojums ir nepieciešams, varat pārbaudīt tos pa vienam, līdz atrodat vajadzīgo.
  2. Pilnībā atspējojiet PB šajā vietnē, lai iegūtu piekļuvi nepieciešamajām funkcijām. Privacy Badger arī ļauj jums nosūtīt informāciju atpakaļ EZF, informējot to, ka lietotne ir pārkāpusi vietni. Tas ļauj EZF pārskatīt vietni, lai pieņemtu lēmumu par to, vai ir droši sākt atļaut šo pakalpojumu caur dragnet.

Kā redzams zemāk esošajā ekrānuzņēmumā, divi no izsekotājiem, kas Forbes ir iestatīti dzeltenā krāsā, ir Google un Facebook. Tas nozīmē, ka PB uzskata, ka šie izsekotāji ir nepieciešami, lai lapa darbotos. Neskatoties uz to, mēs vēlamies, lai Google vai Facebook tos neizseko, un šī iemesla dēļ mēs izvēlējāmies tos pārvietot pa kreisi.

privātuma āpši, kas parāda izsekošanu

Pēc šo slīdņu pārvietošanas pa kreisi, mēs atkārtoti ielādējām lapu, atsvaidzinot, lai nodrošinātu, ka lapa joprojām darbojas. Kā tika turēts aizdomās, lapa darbojās labi, kas nozīmē, ka, manuāli bloķējot šos skriptus, mēs bijām ieguvuši nelielu papildu privātumu.

Privacy Badger parāda privātuma bloķēšanas skriptus

Paņemiet līdzi savus datus!

Ir arī vērts atzīmēt, ka Privacy Badger ir importēšanas / eksporta rīks. Tas ļauj eksportēt visu informāciju, ko jūsu PB piemērs ir iemācījies vienā pārlūkprogrammā, lai pārvietotu to uz citu. Tā rezultātā jums katru reizi, kad to instalējat, nav jāsāk mācīt Privacy Badger no nulles.

Lai izmantotu šo funkciju, paplašinājuma ekrāna augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz zoba un atlasiet Pārvaldīt datus.

eksportēt lietotāja datus no privātuma āpša

Pēc tam noklikšķiniet uz Lejupielādēt vai Importēt. Dati tiek eksportēti kā Json fails, kas tiek saglabāts jūsu datorā un ko var importēt vai nu no cietā diska, vai arī no USB zibatmiņas, ja vēlaties tos ņemt līdzi, lai importētu darba datorā vai citur..

Svarīgi iestatījumi

Noklikšķinot uz lielā zoba paplašinājuma augšējā labajā stūrī, tiks atvērts pārlūka logs ar paplašinājuma iestatījumiem. Šeit jūs varat izvēlēties ieslēgt WebRTC un izsekotāju bloķēšanu inkognito (Chrome) vai privātās pārlūkošanas režīmā (Firefox).

bloķēt webrtc bloķēšanu inkognito režīmā

Tas, vai vēlaties izmantot šīs funkcijas, ir atkarīgs no jūsu personīgajām vēlmēm. Tomēr parasti mēs iesakām ieslēgt WebRTC aizsardzību pret noplūdi, jo tā ir noderīga funkcija.

Otrs svarīgais iestatījums, kam vajadzētu sekot, ir Vietnes ar invaliditāti cilne. Tas ļauj jums pārbaudīt, kurās vietnēs esat atspējojis privātuma Badger. Izmantojot šo cilni, varat pārbaudīt, kur ir atspējota PB, un varat mainīt savas domas, noņemot vietni no baltā saraksta..

Secinājums

Privātuma Badgera izmantošana trešo personu skriptu bloķēšanai ir ļoti vienkārša, un lielākajai daļai cilvēku pietiks tikai ar tā instalēšanu un atlaišanu. Neskatoties uz to, ikvienam, kurš ir ieinteresēts bloķēt pēc iespējas vairāk nevēlamo izsekotāju, ir iespēja ķeksēties, iestatot vairāk izsekotāju kreisajā pusē.

Turklāt ir iespējams iestatīt noteiktus izsekotājus uz dzeltenu vai zaļu vai pilnībā atspējot privātuma Badger, ja tas negatīvi ietekmē vietni, kuru vēlaties izmantot. Tomēr, lūdzu, paturiet prātā, ka, atspējojot PB, apmeklējot vietnes, kuras tā pārtrauc (piemēram, straumēšanas vietnes, kuras atsakās atskaņot videoklipus, ja vien jūs neatspējojat visus reklāmu bloķētājus), jūs varat atvērt riskantus uznirstošos logus un izsekot.

Mēs arī ļoti iesakām izmantot PB kopā ar uBlock Origin, lai nodrošinātu, ka tiek bloķēts pēc iespējas vairāk nevēlamo skriptu. To darot, jūsu privātuma josta tiks pievilkta vēl vairāk - vienlaikus nodrošinot labāku lapu ielādēšanas laiku visās jūsu apmeklētajās vietnēs!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me