pCloud


pCloud
ir drošs mākoņu krātuves pakalpojums, kas lietotājiem ļauj uzglabāt failus tiešsaistē, izmantojot pilnīgu šifrēšanu. Tas ir salīdzinoši mazs pakalpojums, kas no Google Playstore ir lejupielādēts tikai miljons reizes. Tomēr šie lietotāji to ir novērtējuši ar 4,4 punktiem, parādot, ka parasti tas ir ļoti iecienīts krātuves sniedzējs.

ProPrivacy.com Rezultāts
6.5 no 10

Kopsavilkums

Dzīvesvieta Šveicē tiek uzskatīta par labu privātumam, salīdzinot ar daudzām citām vietām, un tas, ka šo pakalpojumu var izmantot bez maksas, padara to par interesantu ierosinājumu. Tātad, vai šis drošās glabāšanas pakalpojumu sniedzējs ir jūsu laika vērts? Un vai tas nodrošinās jūsu datu drošību?

pCloud logotips

Pārskats

pCloud ir tiešsaistes krātuves risinājums, kuru cilvēki var izmantot, lai pārliecinātos, ka viņu fotoattēli, dokumenti un citi svarīgi dati netiek pazaudēti, ja cietais disks tiek bojāts vai ierīce tiek nozaudēta, nozaudēta vai sabojāta..

pCloud pirmo reizi tika atvērts 2013. gadā, un tas ir pieejams visām populārajām platformām, izmantojot programmatūru, kuru varat lejupielādēt klēpjdatorā, galddatorā, planšetdatorā vai viedtālruņa ierīcē. Tas ir pieejams pat Linux distros; kas ir retāk. Papildus lokāli instalētiem klientiem lietotāji var izvēlēties izmantot pCloud, izmantojot tiešsaistes tīmekļa klientu, kas darbojas viņu pārlūkprogrammā.

Abonentiem ir iespēja izmantot pakalpojumu bez maksas vai izmantojot mēneša, gada vai mūža abonēšanas plānu. Klienti var izvēlēties maksāt, izmantojot kredītkartes vai debetkartes, Paypal vai Bitcoin darījumus. Visi abonenti saņem 10 dienu naudas atdošanas garantiju, lai bez maksas pārbaudītu pakalpojumu.

Bezmaksas lietotāji saņem līdz 10 GB bezmaksas krātuves ar 50 GB lejupielādes saites trafiku mēnesī. Tomēr bezmaksas lietotājiem ir jāpārbauda savs konts, lai atbloķētu failu koplietošanas funkciju, un jāveic dažas darbības, lai piekļūtu pilnai 10 GB piemaksai..

ļoti e-pasta konts

Mēneša plāns sākas no 4,99 USD par 500 GB krātuves - vai 9,99 USD mēnesī par diviem terabaitiem krātuves. Tas nav īpaši dārgi, tomēr gada plāni ir izdevīgāki.

Gada plānus var iegādāties par USD 47,88 gadā par 500 GB krātuves un par 95,88 USD diviem terabaitiem. Visbeidzot, mūža abonementi maksā 175 USD par 500 GB un 350 USD par diviem terabaitiem atmiņas.

Mūža plāni piedāvā ārkārtīgi labas atlaides - ja vien ticat, ka firma joprojām pastāvēs četros gados, un nav absolūtas garantijas, ka tā būs. Tādējādi, lai arī mums nav pamata aizdomām, ka tā joprojām nebūs, mūža abonements vienmēr ir saistīts ar risku.

No otras puses, ja pCloud būs pieejams vairāk nekā trīsarpus gadus - jūs būsiet ietaupījis naudu. Šķiet, ka šī iespēja ir taisnīga.

Neatkarīgi no tā, kuru abonēšanas plānu jūs izvēlaties, saņemtais krātuves vietas apjoms ir vienāds ar datu daudzumu, kuru jums ir atļauts koplietot ar kontaktiem, izmantojot saites. Tomēr jāpatur prātā, ka lietotājiem ir ierobežota summa, ko viņi mēnesī var augšupielādēt savā kontā.

Tātad, lai gan vienā laikā varat saglabāt vai nu 500 GB, vai 2 TB datu (atkarībā no tā, kuru plānu izvēlaties) - katru mēnesi ilgā laika posmā varat arī augšupielādēt tikai 500 GB vai 2 TB datus. Ja jūs pārsniedzat šo augšupielādes ierobežojumu - jums būs jāgaida līdz nākamajam mēnesim, lai augšupielādētu krātuvē vairāk datu. (Jūs varat lejupielādēt tik daudz, cik vēlaties).

Tas ir saprātīgs ierobežojums, un, lai varētu augšupielādēt kopējo piešķirto platību katru mēnesi, tas ir vairāk nekā pietiekami, lai lielākā daļa cilvēku vajadzības. Ir arī vērts atzīmēt, ka pakalpojumu sniegšanas noteikumi lietotājiem liedz apiet šos augšupielādes ierobežojumus, izmantojot VPN vai kādu citu starpniekserveri (tas izseko augšupielādes no jūsu IP adreses).

Visbeidzot, pCloud pakalpojumu sniegšanas noteikumi nosaka, ka pakalpojums ir pieejams tikai lietotājiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu. Tas ir neparasts ierobežojums, kas ir vērts atcerēties, ja nolemjat izvēlēties tā “ģimenes” plānu (šī ierobežojuma dēļ ģimenēm tas netiek īpaši izmantots).

Iespējas

 • Programmatūra visām populārajām platformām
 • Šifrēšana no vienas puses uz otru (ar visiem apmaksātajiem abonementiem, izmantojot kriptogrāfijas funkciju)
 • Sinhronizēt un dublēt failus no populāriem trešo personu mākoņu krātuves pakalpojumu sniedzējiem (Dropbox, Facebook, Instagram, OneDrive, Google Drive)
 • Priekšskatiet dokumentus mākoņa diskā
 • Iebūvēts video atskaņotājs video priekšskatīšanai tieši no krātuves
 • Iebūvēts audio atskaņotājs ar atskaņošanas sarakstiem mūzikas klausīšanai tieši no jūsu krātuves
 • Neierobežots augšupielādes faila lielums
 • Nevienam plānam nav augšupielādes vai lejupielādes savienojuma ātruma ierobežojumu (ieskaitot bezmaksas lietotājus)
 • Koplietotas mapes attālai piekļuvei failiem
 • Taisnīgas koplietošanas funkcija (koplietotās mapes izmanto krātuvi tikai no koplietotāja konta)
 • Kopīgojiet augšupielādes saites, izmantojot URL, lai draugi un kontaktpersonas varētu augšupielādēt failus uz jūsu kontu
 • 30 dienu miskastes vēsture un failu versijas, lai piekļūtu nejauši atjauninātu failu vecākām versijām
 • Pielāgojamas saites (pielāgojiet virsrakstu, attēlu, virsrakstu un aprakstu)

Uzstādīt

Bezmaksas vai apmaksāta konta iegūšana pCloud ir ārkārtīgi vienkārša, un lietotāji saņem nelielu krātuves daudzumu (2 GB) pat tad, ja atsakās verificēt savu e-pasta adresi. Tas lietotājiem ļauj saglabāt datus, nenododot nekādu personisku informāciju (lai gan firma joprojām izseko jūsu IP adresi).

Kad esat reģistrējies bezmaksas pCloud kontam, jūs tiksit mudināts verificēt savu e-pasta adresi, augšupielādēt failu un lokāli instalēt programmatūru pCloud. Katra no šīm darbībām jums dos vairāk vietas līdz 10 GB. Lai iegūtu vairāk vietas, jums tiks lūgts rīkoties, piemēram, uzaicinot draugus un ģimenes locekļus, instalējot programmatūru mobilajām un galddatoriem un iestatot mobilo versiju, lai automātiski atjauninātu savus fotoattēlus un videoklipus..

Programmatūras instalēšana ir vienkārša, un ir Windows, macOS, iOS, Android un Linux versijas. Lietotājiem jāpiekrīt pakalpojumu sniegšanas noteikumiem, lai instalētu šos klientus. Tā rezultātā lietotājiem ir jāpiekrīt neizmantot programmatūru, lai saglabātu vai koplietotu jebkādu ar autortiesībām aizsargātu vai nelegālu saturu. Turklāt lietotājiem jāpiekrīt izmantot pakalpojumu tikai tad, ja šifrēta krātuve ir likumīga tur, kur viņi dzīvo.

Lietošanas ērtums

Kad programmatūra ir instalēta un esat pieņēmis visus nepieciešamos komponentus, varat pieteikties un sākt lietot programmatūru, lai augšupielādētu datus pCloud diskdzinī. Darbvirsmas klients ļauj izvairīties no iespējamām Javascript izraisītajām ievainojamībām tīmekļa klientā. Kā tas ir gadījumā ar Dropbox, mākoņa diska failiem var piekļūt no Windows Explorer mapes.

pCloud Vietējās atmiņas saglabāšana

Lai ļautu kontaktpersonām vai draugiem koplietot mapju vai atsevišķu failu saturu, viss, kas jums jādara, ir ar peles labo pogu noklikšķiniet uz mapes vai faila no pārlūka Explorer. Atlasiet lejupielādes saites kopiju un nododiet to savai kontaktpersonai. Tas viņiem ļaus tieši piekļūt šim failam, lai tam piekļūtu. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka koplietotie faili nekad netiek aizsargāti ar pilnīgu šifrēšanu.

koplietot dokumentus no lokālā diska pCloud

Faili, kas aizsargāti ar pilnīgu šifrēšanu, izmantojot kriptogrāfijas funkciju, nav koplietojami, kas nozīmē, ka šis pakalpojums nav piemērots, lai droši koplietotu failus ar kontaktiem.

Ir arī vērts atzīmēt, ka bezmaksas lietotāji nesaņem pilnīgu šifrēšanu, jo kriptogrāfijas funkcija ir pieejama tikai ar abonementu. Tādējādi bezmaksas lietotāju faili ir aizsargāti servera pusē, un firma jūsu vārdā kontrolē jūsu šifrēšanas atslēgas. Ja vēlaties aizsargāt failus ar tiešu (bez maksas) šifrēšanu, jums būs jāizmanto cits pakalpojums. Un, ja vēlaties koplietot failus pilnīgi droši, šis pakalpojums vispār nav piemērots, jūs esat brīdināts.

Papildus pCloud mapēm, kas automātiski parādās pārlūkprogrammā Explorer, lietotāji var viegli izvēlēties jebkuru citu mapi cietajā diskā, lai sinhronizētu ar savu pCloud kontu. Tas nozīmē, ka visas izmaiņas, kas notiek šajā lokālajā mapē, automātiski notiek arī mākonī. Šī iestatīšanas procedūra notiek, izmantojot lietotni pCloud.

Sinhronizēt mapi ar pCloud

Mēs atradām failu un mapju koplietošanu un sinhronizācijas iestatīšanu ļoti viegli, kas nozīmē, ka šī programmatūra ir laba iespēja iesācējiem. Turklāt programmatūra jums parādīs aicinājumu, kad izveidosit jaunus failus, lai tos automātiski dublētu, ja vēlaties. Piemēram, ja uzņemat ekrānuzņēmumu, programmatūra jums jautās, vai vēlaties saglabāt šo attēlu pCloud mapē, ko sauc par ekrānuzņēmumiem..

Mums patika arī iespēja priekšskatīt attēlus un videoklipus tieši no mākoņa, kas nozīmē, ka jums tie nav jālejuplādē, lai tos apskatītu.

Tā kā (ar bezmaksas kontiem) pCloud saglabā kontroli pār jūsu šifrēšanas atslēgu; varat atgūt kontu un mainīt paroli, izmantojot e-pastu. Failu atkopšana nebūs iespējama, ja aizmirsīsit sava Kripto pakalpojuma paroli; jo jūs pats kontrolējat savu atslēgu, un pCloud neko nezina par jūsu šifrēšanas atslēgām.

aizmirsu paroli

Ja jūs iegādājaties kontu, jums būs jāiestata unikāla parole, kuru varat atcerēties (piemēram, izmantojot paroļu pārvaldnieku). Pretējā gadījumā jūs zaudējat piekļuvi visiem saviem failiem (jo firmai vairs nav iespēju atgūt piekļuvi)..

Privātums

Atrodoties Šveicē, lietotājiem ir jāspēj paļauties, ka viņu dati tiks turēti privāti. Šveicē nav obligātu datu saglabāšanas likumu, un tā ir vieta, kur atrodas vairāki augsta profila privātuma pakalpojumi (piemēram, ProtonMail un VyprVPN)..

Tomēr ir vērts atzīmēt, ka, ja jūs izmantojat bezmaksas kontu, jūs nesaņemat pilnīgu šifrēšanu (e2ee), kas nozīmē, ka, ja pCloud tiek izsniegts orderis, tas varētu ļaut valdībai piekļūt jūsu failiem. Tas pats attiecas uz visiem failiem, kas tiek glabāti tā serveros, neizmantojot “Kripto” funkciju.

Turklāt tas kļūst daudz rūpīgāk, ja saprotat, ka tā datu centrs atrodas Dalasā, Teksasā, ASV. Tas nozīmē, ka ASV valdība serveru fermai varētu izsniegt orderi un rīkojumu, un tā varētu būt spiesta slepeni sākt piekļūt cilvēku datiem.

Tas nebūt nav ideāls un nozīmē, ka, lai iegūtu pienācīgu datu privātumu (e2ee), jums būs jāiegādājas abonements un jāsāk izmantot funkcija “Kripto”. Turklāt atcerieties, ka, ja vēlaties koplietot failus, izmantojot saiti, tie būs jāaugšupielādē pCloud serveros, neizmantojot Crypto e2ee. Tādējādi, izmantojot šo pakalpojumu, jūs nevarat droši koplietot failus.

Mēs pārbaudījām privātuma politiku un secinājām, ka firma savāc diezgan daudz informācijas par saviem abonentiem. Firma paziņo, ka tā apkopo jūsu “IP adresi, pārlūka veidu un versiju, operētājsistēmu, novirzīšanas avotu un informāciju par ierīci”..

Turklāt tas izmanto “izsekošanas pakalpojumus”, lai “apkopotu informāciju par jums, piemēram, apmeklējuma ilgumu, lappušu skatus un navigācijas ceļus, kā arī informāciju par jūsu lietošanas laiku, biežumu un veidu, operētājsistēmu, informāciju par ierīci, uzvedība, apmeklētās lapas utt. ”pCloud apgalvo, ka šie dati ir“ anonīmu informāciju, kuru nevar tieši identificēt ar jums. ”Tomēr jūsu IP adresē tā nav patiesa..

Ir arī vērts atzīmēt, ka pCloud paziņo, ka tas atbildīs tiesībaizsardzības iestāžu vai citu trešo personu pieprasījumiem saskaņā ar tiesas pavēsti, tiesas rīkojumu vai citu tiesisku procesu vai prasību, kas piemērojama pCloud. "

Bezmaksas lietotāju konti nav aizsargāti ar pilnīgu šifrēšanu, un firma var piekļūt failiem, kurus jūs augšupielādējat pakalpojumā, neizmantojot šifrēšanas funkciju; tādējādi, lietojot šo pakalpojumu bez maksas, jūsu dati nav pilnībā privāti.

Drošība

pCloud nosūta visus datus uz saviem serveriem, izmantojot spēcīgu TLS / SSL šifrēšanu. Mēs pārbaudījām pakalpojumu, izmantojot Qualys SSL laboratorijas, un secinājām, ka tam ir A + burts, kas nozīmē, ka jūsu datiem ir jābūt drošiem tranzītā (pat ja jūs izmantojat bezmaksas kontu bez šifrēšanas no viena gala līdz otram)..

Tomēr ir vērts atzīmēt, ka, ja failu augšupielādēšanai izmantojat pārlūkprogrammu balstītu klientu, jūs varat kļūt par upuri vidus uzbrukumam, ko izraisa ievainojamība veidā, kādā pārlūkprogrammas apstrādā JavaScript kodu. Lai izvairītos no šīs iespējamās izmantošanas (kurā uzbrucējs iepludina upurim atslēgas), jums vajadzētu izmantot patstāvīgus klientus, kurus varat lejupielādēt no tās vietnes vai lietotņu veikaliem (pieejami visām populārajām platformām)..

pCloud nodrošina AES 256 šifrēšanu visiem failiem, kas tiek glabāti miera stāvoklī. Tomēr tas apraksta tās šifrēšanu kā “unikālu”, kas, pēc mūsu domām, nozīmē, ka tā ir kaut kāda patentēta šifrēšanas forma. Jāatzīst, ka firma apgalvo, ka servera puses šifrēšanu ir pārbaudījusi un pārbaudījusi neatkarīga trešās puses kiberdrošības firma Mnemonic. Tomēr mēs neesam redzējuši šo auditu un nevaram apliecināt tā patiesumu.

Turklāt pCloud iepriekš piedāvāja 100 000 USD atlīdzību jebkuram ētiskajam hakeram, kurš varētu atrast ieguvumu tā servera puses šifrēšanā. Šīs velšu medības laikā 2860 dalībnieks sešus mēnešus mēģināja uzlauzt servera puses šifrēšanu, un nevienam tas neizdevās. Tas noteikti ir iepriecinoši. Lai iegūtu papildu skaidrību, mēs vaicājām firmai, vai ir pārbaudīta tās patentētā šifrēšana, un tas mums teica, ka:

"Mēs esam veikuši nepieciešamās procedūras, lai pierādītu mūsu kvalitātes vadības un datu pārvaldības sistēmu kvalitāti - ISO 9001 un ISO 27001."

Tomēr ir vērts atzīmēt, ka, tā kā pCloud nav atvērts avots, neatkarīgiem auditoriem nav iespējams pārbaudīt avota kodu vai tā “unikālās” šifrēšanas metodes. Tas ir tālu no ideāla, jo tas nozīmē, ka nav iespējams pilnīgi droši zināt, ko firma dara ar jūsu datiem.

Attiecībā uz pašregulēšanas šifrēšanu mēs noteikti gribētu, lai tā būtu pilnībā atvērta koda. No otras puses, AES 256 šifrēšana mums izklausās droša, un tā izturēja daudzu balto cepuru velšu mednieku uzlaušanas mēģinājumus. Tādējādi patiešām ir atkarīgs no jūsu personīgā draudu modeļa, vai nolemjat uzticēties pCloud šifrēšanai miera stāvoklī.

Lai iegūtu patiesu datu drošību, izmantojot tiešo šifrēšanu, lietotājiem ir jāabonē pakalpojums un jāizmanto funkcija “Kripto”. Tas nozīmē, ka brīvajā plānā pCloud darbinieki teorētiski varēja piekļūt jūsu failiem un mapēm (jo firma saglabā kontroli pār jūsu taustiņiem). Tas ir problemātiski, jo tas arī nozīmē, ka visi bezmaksas konti ir neaizsargāti pret hakeriem, kuriem izdodas piekļūt šīm šifrēšanas atslēgām. Tas pats attiecas uz visiem failiem, kas augšupielādēti, apmaksātā kontā neizmantojot funkciju “Kriptogrāfija” (e2ee).

Ikvienam, kurš nolemj maksāt par abonēšanas plānu un kurš izvēlas savam kontam iestatīt “Kriptogrāfijas karti”, izmantojot Kripto funkciju, varēs piekļūt droši glabātajām privātajām atslēgām. Tas viņiem ļauj sākt šifrēt savus datus ar e2ee. Ja šī parole tiek pazaudēta, viņi zaudēs piekļuvi saviem e2ee failiem.

Ar šifrēšanas funkciju šifrētie dati tiek šifrēti, izmantojot AES 256, un tiek pārsūtīti uz tā serveriem, izmantojot 4096 bitu RSA. Tas ir droši. Tomēr platformas slēgtā avota rakstura dēļ nav iespējams pārbaudīt, vai šī tiešā šifrēšana ir patiešām droša.

Tas vienmēr notiek ar visiem slēgta avota drošas glabāšanas pakalpojumu sniedzējiem; kas jums jāuzticas darīt tā, kā viņi saka.

Klientu apkalpošana

Mēs sazinājāmies ar pCloud, izmantojot uz biļetēm balstītu klientu atbalsta sistēmu un secinājām, ka tā aģenti ir zinoši. Viņi vienmēr smagi centās noskaidrot punktus par pakalpojumu un spēja atbildēt uz daudziem jautājumiem, kas mums bija.

Atbildes uz pieprasījumiem parasti tika saņemtas vienas dienas laikā, taču ir vērts atzīmēt, ka tās parādās tikai darba laikā. Tomēr atbildes saņēmām pat nedēļas nogalē.

Vietnei ir sadaļa BUJ, kas atrodama jebkuras tās vietnes lapas kājenē. BUJ ir atbildes uz daudziem svarīgiem jautājumiem par daudziem dažādiem pakalpojuma aspektiem, ieskaitot jautājumus, kas saistīti ar pakalpojuma sniegto šifrēšanu. Tomēr atbildes ir nedaudz zemākas par faktiskajām tehniskajām detaļām, kas būtu noderīgi, lai novērtētu platformas sniegtās drošības efektivitāti..

pCloud nodrošina arī emuāru, kurā ir raksti par pCloud funkciju izmantošanu. Šis raksts ir labi uzrakstīts, un tas ir labs resurss, lai iemācītos labāk izmantot pakalpojumu.

Secinājums

pCloud ir ērti lietojams, un tā pieejamība vairākām platformām noteikti padara to par cienīgu krātuves nodrošinātāju daudziem cilvēkiem. Tomēr, lai jūsu vidū būtu vairāk paranojas, ar to ASV serveru centru un patentēto šifrēšanu var pietikt, lai jūs izslēgtu..

Tas, ka pakalpojums ir slēgts avots, ir problemātisks, jo tas nozīmē, ka jūs nevarat būt pilnīgi pārliecināts par to, ko tas dara ar saviem datiem. Kā vienmēr, tas, vai pCloud ir paredzēts jums, lielā mērā būs atkarīgs no jūsu personīgā draudu modeļa.

Tā kā visām augšupielādēm nav pilnīgas šifrēšanas, tas nozīmē, ka 100% laika jūs nesaņemat pilnīgu drošību. Un tāpēc, ka nevar izmantot e2ee kriptonauda failiem, kurus plānojat koplietot ar citiem kontaktpersonām; šis pakalpojums nav piemērots drošai failu apmaiņai.

Lai pakalpojums būtu godīgs, pilnīgas šifrēšanas pieejamība padara to labāku nekā daži no tā galvenajiem konkurentiem. Tomēr, ja jūs meklējat pilnīgi nulles zināšanu pakalpojumu ar drošu kopīgošanu; iesakām meklēt citur.

No otras puses, ja jūs vēlaties tikai saglabāt failus un jūs īpaši neuztraucaties, lai nodrošinātu visu ar e2ee, šis pakalpojums ir diezgan foršs. Un tas patiešām padara failu apmaiņu, izmantojot saiti, ļoti vienkāršu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me