OneDrive

Sākot ar SkyDrive darbību 2007. gadā, Microsoft OneDrive gadu gaitā ir ievērojami pieaudzis. Tas ir pamatoti viens no trim lielākajiem pieejamajiem mākoņa pakalpojumiem, pateicoties tā savienojumam ar Office 365, kļūstot par īstu spēkstaciju, kas ļauj rediģēt no paša mākoņa.

ProPrivacy.com Rezultāts
7 no 10

Kopsavilkums

Bagātīgais funkciju klāsts un izdevīgās cenas tomēr nav viss, jo tā Amerikas darbību bāze rada nopietnas bažas par privātumu, kas dažus lietotājus var novērst.

Patīk

 • Pirmie 5 GB krātuves ir bez maksas
 • Mēnesī & gada cenas
 • Skatīšana bezsaistē & rediģēšana, izmantojot Microsoft Office 365
 • Lietotāju draudzīgs
 • Platformu atbalsts
 • 2 faktoru autentifikācija
 • Failu versijas

Nepatīk

 • Nav zināšanu politikas
 • Slēgts avots
 • Atrodas ASV

Cenu noteikšana & Pieejamība

No “lielajiem trim” Microsoft stingri atrodas vidū un sākotnējie 5 GB ir pieejami bez maksas. Dropbox piedāvā viszemāko - tikai 2 GB, savukārt Google Drive piedāvā plašu 15 GB. Par laimi, uzņēmums piedāvā dažus premium plānus, kas ietver vairāk vietas glabāšanai.


Privātpersonas var izvēlēties atsevišķu OneDrive plānu par USD 1,99 mēnesī, iegūstot piekļuvi 50 GB krātuvei, bet izlaižot vairākas funkcijas, kuras ir kļuvušas par mākoņa krātuves pakalpojumiem. Tajos ietilpst ar paroli aizsargātas koplietošanas saites, automātiska aizsardzība pret ransomware, 30 dienu failu versijas, skatīšana bezsaistē, vairāku lappušu skenēšana un darbvirsmas Office lietojumprogrammas. Tas ir daudz, ko palaist garām, bet, iespējams, tas ir pamatoti, ņemot vērā nepieredzēto cenu.

Ja papildu atgriezumi izklausās pievilcīgi vai jūs vienkārši vēlaties 1 TB personīgās krātuves, tas jums atmaksās 6,99 USD mēnesī vai 69,99 USD gadā, ja vēlaties ietaupīt naudu, veicot priekšapmaksu. Mājas plāni nodrošina sešus dažādus lietotājus, piedāvājot 1 TB vienai personai, kā arī bonusa priekšrocības USD 9,99 mēnesī vai USD 99,99 par visu gadu. Šajā plānā ir 60 bezmaksas Skype zvanu minūtes mēnesī, Microsoft prioritārais atbalsts, un to var izmēģināt 1 mēnesi bez maksas.

Iespējas

 • Skatīšana bezsaistē & rediģēšana
 • Pieejamība
 • Failu versijas
 • Failu koplietošanas atbalsts
 • Starpplatformu sinhronizācija
 • Operētājsistēmas integrācija
 • 2 faktoru autentifikācija
 • Multivides atskaņošana
 • HTML iegulšana

Skatīšana bezsaistē & Rediģēšana

Tā kā OneDrive arvien vairāk tiek integrēts operētājsistēmā Windows, pakalpojums ir kļuvis dinamiskāks. “Vietzīmju” iekļaušana ļauj ierīcēm ar mazāku atmiņas vietu piekļūt mākonī saglabātajam saturam tieši no sava datora, pārāk smagi neietekmējot to cieto disku. Lai arī šie faili parādās lokālajā pārlūkprogrammā / meklētājā, tie nav obligāti pieejami bezsaistē un ir vienkārši ērtības labad.

Noklikšķinot uz mapes vai faila, loga apakšā tiks atklāts, vai tas ir pieejams bezsaistē. Ja redzat “pieejams tiešsaistē” par kaut ko, ko vēlaties skatīt vai rediģēt bezsaistē, vienkārši ar peles labo pogu noklikšķiniet uz faila un atlasiet opciju no sarakstiem. Pārdomājot to, ņemiet vērā vietējo un mākoņdatu krātuvi, jo katrā ir nepieciešams pietiekami daudz vietas, lai lejupielādētu un vēlāk sinhronizētu bezsaistes failus. Ja vietējā krātuve kļūst par problēmu, varat “atbrīvot vietu” no tā paša opciju saraksta, taču tas failu izdzēsīs no ierīces.

Ja esat tiešsaistē, Microsoft Office komplekts ļauj pārlūkā rediģēt gandrīz jebkuru dokumentu. Lai rediģētu dokumentus bezsaistē, atkarībā no faila ir vajadzīgas pareizas programmas. Word, Excel un PowerPoint ir bez maksas operētājsistēmām Android un iOS ar pirkumiem lietotnē, savukārt darbvirsmā tās pašas lietojumprogrammas maksā. Par laimi, iekļautās lietojumprogrammas, piemēram, WordPad operētājsistēmā Windows un teksta rediģēšana operētājsistēmā Mac, šo darbu vairumam uzdevumu veic tikai lieliski.

Pieejamība

Microsoft ir pārliecinājies, ka OneDrive un tam pievienotais Office komplekts ir pēc iespējas pieejamāks cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem, pateicoties intuitīvajiem īsinājumtaustiņiem, ekrāna lasītāja savietojamībai un funkcijām VoiceOver / Narrator. Uzņēmums ir izveidojis Atbildes invaliditātes punktu, lai nodrošinātu, ka visi jautājumi tiek risināti, un detalizētas visaptverošas rokasgrāmatas par OneDrive pieejamības atbalstu.

NVDA un JAWS ir oficiāli atbalstīti ekrāna lasītāji, taču Microsoft paziņo, ka lietojumprogrammu sortiments var darboties ar vairāk nekā diviem uzskaitītajiem.

Failu versijas

Sekot līdzi faila vēsturei un tā labojumiem ne tikai palīdz izdzēst nevēlamās izmaiņas, bet arī ļauj izvairīties no ļaunprātīgiem vīrusiem, kas var apdraudēt jūsu vērtīgos datus. Par laimi OneDrive automātiski saglabā izmaiņas regulāri un reģistrē plašu dažādu versiju kolekciju.

Visuzticamākais veids, kā piekļūt un atjaunot vecākas faila versijas, ir pārlūkprogrammas pārlūkošana, ar peles labo pogu noklikšķinot uz jebkura atsevišķa faila un izvēloties “versiju vēsture”. Tas parādīs atkārtojumus failā kopš tā ieņemšanas neatkarīgi no tā, vai tas ir manuāli saglabāts vai automātiski saglabāts.

Lai gan Mac, iPhone un Android lietojumprogrammām nav šīs funkcijas, failu integrēšana notiek Windows integrācijā. Ar peles labo pogu noklikšķinot uz faila un atlasot “atjaunot iepriekšējo versiju”, vajadzētu parādīt ierīcē veikto modifikāciju vēsturi, taču man radās problēmas panākt, lai šī darbība darbotos konsekventi..

Atsevišķas darbvirsmas lietojumprogrammas, piemēram, Word, Excel un PowerPoint, var atgūt vecās un pat nesaglabātās versijas, dodoties uz failu, informāciju un izvēloties versiju vēsturi. Protams, jums ir jābūt pieslēgtam internetam, lai atjauninātu failus, ja sadarbojaties ar komandu vai strādājat no vairākām ierīcēm.

Failu koplietošanas atbalsts

OneDrive padara failu kopīgošanu ar citiem lietotājiem īpaši vienkāršu. Ar peles labo pogu noklikšķinot uz faila vai mapes pārlūkprogrammā un izvēloties “koplietot”, jūs varēsit nokopēt tūlītēju saiti uz starpliktuvi vai aktivizēt e-pasta ziņojumu citiem lietotājiem ar personalizētu ziņojumu. Parametrus var pielāgot, piemēram, rediģēšanas iespēju atņemšanu vai noņemšanu, paroles iestatīšanu vai saites derīguma termiņa ieviešanu.

Mobilās lietojumprogrammas ir diezgan universālas ar līdzīgām opcijām pārlūkprogrammas versijai, atskaitot spēju aizsargāt saturu, pievienojot paroli. Darbvirsmas lietojumprogrammas salīdzinājumā ar skumjām ir sliktas. Lai gan jūs varat izveidot tūlītēju saiti tieši no Explorer / Finder, atlasot “vairāk OneDrive koplietošanas opciju”, jūs tiksit novirzīts uz noklusējuma pārlūku.

Pārrobežu platforma

Microsoft oficiāli paziņo, ka OneDrive darbvirsmas lietojumprogrammai atbalsta jebkas no Windows 7, Mac OS X 10.12 vai Windows Server 2008 R2 un jaunākām versijām. Lai iegūtu piekļuvi klientam, mobilajām ierīcēm ir jādarbina jebkas no operētājsistēmas Android 5.0, iOS 11.3 vai Windows Phone 7.5. Attiecībā uz pārlūkiem uzņēmums iesaka jaunāko Edge, Internet Explorer, Chrome, Firefox vai Safari versiju, taču lielākajai daļai pārlūkprogrammu bez grūtībām būtu jāparāda mākoņa krātuve..

Kamēr OneDrive ir samērā zemas sistēmas prasības vismaz ar 1 GB RAM un procesoru ar ātrumu 1,6 GHz, Office 365 lietojumprogrammas ir nedaudz intensīvākas, ja tās tiek izmantotas ārpus pārlūka ar 2–4 GB RAM.

OS integrācija

OneDrive integrējas operētājsistēmās, izmantojot darbvirsmas un mobilās lietojumprogrammas.

Windows un Mac lietotāji uzreiz redzēs, ka OneDrive parādās attiecīgi pārlūkā Explorer un Finder, piešķirot iespēju augšupielādēt failus, kopējot un ielīmējot vai velkot un nometot. Windows ir īpaši aprīkots ar nedaudzām funkcijām, kuras nepiemīt tās Apple partnerim. Ar peles labo pogu noklikšķinot uz vietējiem failiem no platformas, jūs varat tos nosūtīt OneDrive, savukārt ar peles labo pogu noklikšķinot uz failiem, kas jau atrodas mākonī, tiek nodrošināta iespēja izveidot koplietošanas saites failiem mākonī un novirzīt tos pārlūkprogrammā.

Faila augšupielāde no ondrive no darbvirsmas mapes

Mobilie lietotāji, kuriem ir instalēta lietotne, redzēs OneDrive savās “share” opcijās, kas varēs tieši nosūtīt failus uz mākoni.

Citas īpašības

Microsoft piedāvā savu mobilajām ierīcēm un galddatoriem paredzētu autentifikatoru, palīdzot aizsargāt kontus ar divfaktoru autentifikāciju. Tas attieksies uz visiem Microsoft produktiem, kuros piesakāties, pievienojot to pašu e-pastu. Mēs vienmēr iesakām šo papildinājumu.

OneDrive pārlūkprogrammā var arī atskaņot videoklipus un ģenerēt HTML kodu, lai iegultu mapes vai failus ārējās vietnēs, kas ir lieliski piemēroti uzņēmumiem un profesionāļiem.

Privātums un drošība

Jurisdikcija

Uzņēmumiem ir adresēti privātuma likumi valstī, kurā viņi dzīvo, un tas padara jurisdikciju par svarīgu faktoru, kad jūs nododat savus datus un informāciju citu rokās. Microsoft atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, valstī, kas bieži tiek kritizēta par savu nostāju attiecībā uz privātuma noteikumiem. Pastāv liela iespējamība, ka Nacionālās drošības aģentūrai (NSA) vai citām valdības struktūrām ir piekļuve jebkurai un visai informācijai, kas tiek glabāta OneDrive serveros, it īpaši tāpēc, ka Microsoft, iespējams, iepriekš ir piešķīris piekļuvi šifrētiem ziņojumiem.

Nulle

Nulles zināšanu politika bieži ir ietaupoša žēlastība, jo tas nozīmē, ka uzņēmumi neuztur konfidenciālus datus, piemēram, šifrēšanas atslēgas vai jūsu galveno paroli. Diemžēl OneDrive nav nulles zināšanu mākonis un nodrošina šo informāciju savos serveros.

Tie, kas jau ir investējuši OneDrive, var vērsties pie klienta puses šifrēšanas pakalpojumiem, lai pasargātu viņu informāciju no ziņkārīgajām acīm, taču tas vienmēr rada vilšanos, ja tā nav funkcija, kas tieši ievietota platformā.

Tehniskā drošība

OneDrive konfidencialitātes politikas noteikti ir apšaubāmas, taču tās drošība atbilst ASV valdības standartam ar slāņveida šifrēšanu tranzīta laikā un miera stāvoklī.

Pārvešanā tiek izmantots TSL savienojums ar 2048 bitu taustiņiem, kad tas pārvietojas uz Microsoft datu centriem un ārpus tiem. Kad klientu dati stingri atrodas Microsoft serverī, tos sauc par miera stāvokli. Tas tiek sadalīts BitLocker diska līmeņa šifrēšanā un katra faila šifrēšanā, lai pastiprinātu drošību, jo pirmais aizsargā visu disku, bet otrais pievieno AES 256 bitu šifrēšanu katram atsevišķam failam..

Ja kaut kas no tā neizdodas un uzbrukums ir veiksmīgs, jūs saņemsit paziņojumu, izmantojot pievienoto e-pasta adresi vai pievienotās lietojumprogrammas, lai jūs varētu atjaunot kompromitētus failus, mainīt paroli un paziņot uzņēmumam.

Jautājumi

Pārlūka kriptogrāfija

Kriptogrāfija ir atbildīga par jaukšanu, verificēšanu, šifrēšanu un atšifrēšanu, visizplatītākā kļūst JavaScript. Pēdējos gados tas ir atjaunināts, izmantojot WebCrypto API, taču neviena pieeja nav perfekta. Pārlūkprogrammas pieņem jebkuru kodu, kuru attiecīgajam serverim uzliek viņiem, bez lietotāja ievadīšanas, kas nozīmē, ka ikvienam, kurš apmeklē vietni, būs skaidri jāuzticas izdevēja nodomam.

Daži uzņēmumi, kas balstīti uz drošību un privātumu, ir izvēlējušies izmantot pārlūka paplašinājumu, lai mazinātu šīs problēmas, jo jums ir manuāli jāpārskata un jāinstalē papildinājums, taču OneDrive šāds gadījums nepastāv. Nav skaidrs, kādu kriptogrāfiju šeit izvēlas Microsoft, taču tīmeklis pašreizējā stāvoklī ir slikta piegādes sistēma.

Slēgts avots

Uzņēmumi bieži tur savas programmas slēgtā avotā, lai pasargātu zemāk esošo patentēto materiālu, taču tas diemžēl nozīmē, ka nav teikts, kāds kods tiek iespiests jūsu sistēmā. OneDrive nav izņēmums, jo jums ir jāņem vērā Microsoft vārds.

Mēs ļoti vēlamies, lai OneDrive, un atklāti sakot, visas lietojumprogrammas būtu atvērtā pirmkoda un tāpēc pakļautas speciālistu salīdzinošai pārskatīšanai..

Lietošanas ērtums

Darbvirsma

Windows lietotājiem OneDrive ir gatavs pa rokai, savukārt Mac lietotājiem būs jāveic papildu jūdze, lejupielādējot to no vietnes. Turklāt abas lietojumprogrammas darbojas gandrīz identiski, integrējoties operētājsistēmas Windows Explorer un Mac Finder. Pateicoties tam, piekļuve failiem ir tikpat vienkārša kā loga kreisajā pusē noklikšķināšana uz “OneDrive”, un ekrānuzņēmumus var automātiski saglabāt mākonī..

Onedrive integrācija ar failu pārlūku

Neskatoties uz ērtībām, šī metode ir saistīta ar nedaudziem brīdinājumiem. Gan failu versijas, gan dažas koplietošanas metodes tiek atsauktas uz OneDrive pārlūka versiju, novirzot jūs, kad uz tās noklikšķināt. Alternatīvi, tie, kuriem ir jaunākais Office 365 (iekļauts cenu noteikšanas abonementos), var izmantot atbilstošās lietojumprogrammas, lai apskatītu versiju vēsturi, taču tas nav šī pārskata galvenais uzsvars..

Mobilais

OneDrive operētājsistēmai Android, iOS un pat Windows Phone ir gandrīz tikpat pilnvērtīgs kā pārlūka versija, komplektā ar pieejamu, modernizētu izkārtojumu. Pēc noklusējuma faili tiek parādīti alfabēta secībā, taču tos var pārkārtot pēc piekļuves, kas nesen pieejams, un koplietot tos gan saraksta, gan režģa formātos..

Onedrive mobilā lietotne

Sadaļa “Fotoattēli” ļauj automātiski dublēt ierīces fotoattēlus mākonī, kā arī piekļūt ekrānuzņēmumiem, kas uzņemti uz darbvirsmas. Protams, tas prasa, lai jūs darbībai piekļūtu kamerai, fotoattēliem un videoklipiem. Cilne “Me” parāda, cik daudz vietas jums ir atlicis, ļauj pārlūkot failus, kas ir pieejami bezsaistē vai atkritumu tvertnē, un pielāgot paziņojumus un iestatījumus.

Pārlūks

Microsoft padara visas pārlūkā pieejamās funkcijas, diskutabli padarot šo par labāko OneDrive versiju. Sākumā lietotāja saskarne izskatās vienkāršota visā kreisajā panelī un augšējā lentē, taču ir vairākas slēptās iespējas, kas ekskluzīvas šai platformai. Gandrīz visa pamatinformācija ir pieejama īsumā, un jūs varat saglabāt dažādus kārtošanas pasūtījumus, pat sakārtot lietas pēc faila lieluma.

Onedrive pārlūkā

Veicot dubultklikšķi uz jebkura faila, lietotāji tiks novirzīti uz pareizo lietojumprogrammu automātiskai skatīšanai un rediģēšanai. Jūs varat piekļūt Microsoft lietotņu sortimentam manuāli, noklikšķinot uz 9 punktu režģa blakus logotipam augšējā kreisajā stūrī, ieskaitot Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote un Skype.

Noslēguma domas

OneDrive noteikti ir jaudīgs pakalpojums, kas ir pilnībā papildināts ar funkcijām, pārāk neiedziļinoties kabatā. Iestatīšana ir vienkārša un pieejama gan veterāniem, gan jaunpienācējiem, turklāt ir viens no visaptverošākajiem dažādu failu versiju veidiem, lai vajadzības gadījumā tos atkoptu..

Windows, kas integrē OneDrive operētājsistēmas līmenī, ir abpusēji griezīgs zobens. No vienas puses, tas ir neticami ērti tiem, kas jau atrodas Microsoft ekosistēmā. No otras puses, tas ir nedaudz uzmācīgi, lai daži mēģinātu to instalēt.

Tā kā Microsoft ir tālu no nulles zināšanu mākonis sniedzēja, OneDrive būtībā ir pakalpojums, kas izveidots, ņemot vērā komfortu un vieglumu, pilnveidots, neupurējot daudzas funkcijas šajā procesā. Tās trūkumus var uzlabot, pārī to izveidojot ar paroļu pārvaldniekiem un klienta puses šifrēšanas pakalpojumiem, taču šie ir ieslēgumi, kas labu pakalpojumu varēja pārveidot par lielisku..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me