NoScript

ProPrivacy.com Rezultāts
7.4 no 10

Kopsavilkums

NoScript ir pārlūka paplašinājums, kas neļauj JavaScript un citiem vietņu skriptiem (Java, Flash un citiem spraudņiem) ielādēt apmeklētajās lapās. Rezultātā NoScript var aizsargāt jūs pret ļaunprātīgām reklāmām, uznirstošajiem logiem un pat ar automašīnu izmantošanu, kas rodas, paklupot apdraudētās vietnēs.

Pārskats

NoScript ietilpst skriptu bloķēšanas paplašinājumu kategorijā, kas attiecīgi nodrošina arī reklāmu bloķēšanu. Tāpēc NoScript var salīdzināt ar tādiem paplašinājumiem kā uMatrix un uBlock Origin. Tas ir bezmaksas paplašinājums, ko var izmantot ne tikai, lai tiešsaistē iegūtu papildu privātumu un drošību, bet arī, lai uzlabotu lapu ielādes laiku, izvairoties no nepieciešamā satura lejupielādes no trešo pušu domēniem..

noscript hroma veikalā


Līdz 2020. gadam NoScript bija pieejams tikai Firefox. Tomēr tagad tas ir pieejams arī pārlūkam Chrome - vēl vairāk palielinot tā pievilcību kā drošību un privātumu, nodrošinot paplašinājumu. Jāatzīst, ka NoScript ir ieguvusi reputāciju, ka ir mazliet mulsinoša. Šī iemesla dēļ to bieži uzskata par nepiemērotu tiem interneta lietotājiem, kuri nav pārdomāti.

Tomēr realitāte ir tāda, ka - tikai ar nelielu piepūli - ikviens var sākt izmantot NoScript, lai pasargātu sevi no iespējamiem pārlūka izmantošanas veidiem, kas izmanto JavaScript ievainojamības..

javascript ir bloķēts

Iespējas

  • Pieejams pārlūkprogrammām Firefox, pārlūkprogrammām Firefox, piemēram, Seamonkey un Chrome
  • Automātiski bloķējiet Javascript, Java, Flash un citus potenciāli bīstamos spraudņus
  • Aizsardzība starp vietņu skriptiem (XSS)
  • ClearClick aizsardzība pret klikšķināšanu
  • Viegli pielāgojami iestatījumi
  • Uz laiku atbloķējiet skriptus
  • Globālie iestatījumi, lai vajadzības gadījumā apietu NoScript
  • Visaptverošs vietņu atļauju saraksts
  • Baltajā sarakstā (un svarīgo domēnu noklusējuma baltajā sarakstā)

Kāpēc NoScript šķiet kaitinoša un nomākta

Iesācējiem NoScript instalēšana var izraisīt neapmierinātību, jo šķiet, ka paplašinājums sagrauj viņu apmeklētās vietnes. JavaScript parasti izmanto lielākajā daļā mūsu apmeklēto vietņu - un, atspējojot JavaScript ar NoScript, daudzas vietnes tiek ielādētas.

Lai gan tas dažiem lietotājiem var liegt lietotnes lejupielādi, patiesībā tas nozīmē, ka tā darbojas. Lietotājiem jāveic tikai dažas lietas, lai iegūtu vietnes, kuras viņi vēlas ielādēt, vienlaikus iegūstot papildu privātumu un drošību tiešsaistē.

Ņemot to vērā, ir taisnība, ka pēc noklusējuma atspējojot JavaScript, jums būs jāveic daudz darba, kad sākotnēji apmeklēsit vietnes, kurās iespējota NoScript. Vai tas, kas jūs interesē, patiešām ir atkarīgs no tā, cik lielā mērā jūs vēlaties bloķēt JavaScript un citus spraudņus.

jautājuma zīmes

Vai man ir nepieciešams NoScript??

Atbilde uz šo jautājumu ir jā un nē. Kaut arī savvaļā ir JavaScript izmantojumi, ir taisnīgi teikt, ka tie ir reti sastopami. Pirms dažiem gadiem Java kādreiz cieta no daudzām ekspluatācijām. Tomēr Java pārlūkprogrammās vairs nav atļauts, un JavaScript ir pilnībā nesaistīts ar šo tagad nederīgo spraudņu standartu.

No otras puses, pastāv daži JavaScript lietojumi, kas var ļaut hakeriem piespiest lietotājus atslēgas un veikt uzbrukumu cilvēkam-pa vidu. Un jūs varat paklupt pāri nevīžīgiem skriptiem, kas pārlūkprogrammā, pārlūkojot tīmekli, jūsu datorā ievada ļaunprogrammatūru.

Turklāt lielākajā daļā vietņu tiek aktivizēts JavaScript, tāpēc, iespējams, laika gaitā, parādoties hakeriem, tiek meklēti jauni veidi, kā upurēt cilvēkus, parādīsies jauni izmantošanas veidi. Tādējādi ir daudz iemeslu, kāpēc jāpieliek pūles, lai pievienoto drošību tiešsaistē izmantotu NoScript.

NoScript opcijas

Secinājums

Ja NoScript iestatīšana jums izklausās pārāk muļķīgi, ieteicams izmantot citus privātuma un izsekošanas paplašinājumus, piemēram, Privacy Badger, Ghostery, uBlock Origin un Adblock Plus. Tomēr mēs dodam priekšroku šo paplašinājumu palaišanai papildus NoScript. NoScript nav grūti izmantot, un tā uzstādīšana prasa tikai minimālu piepūli.

Varbūt vienīgais NoScript trūkums ir tas, ka tas dažās tīmekļa lapās pēc noklusējuma iekļauj baltajā sarakstā, un privātuma aizstāvjiem, kam patīk visu darīt pats, tas var tikt uzskatīts par kaitinošu (un tas dažkārt izraisa NoScript kritiku komentāros). Tomēr jūs varat iedziļināties iestatījumos un mainīt lapas ielādēšanas veidu, tāpēc, mūsuprāt, šī kritika ir mazliet OTT. Papildu ērtībām jūs pat varat eksportēt iestatījumus no viena pārlūka uz citu.

Tas, vai jūs uzskatāt, ka NoScript rada kairinājumu, patiešām ir atkarīgs no tā, kā jūs to lietojat. Katra jūsu izveidotā vietne paliek bezgalīga tādā nozīmē, ka tikai ar nelielu piepūli jūs varat iegūt drošību un papildu privātumu tiešsaistē. Mēs domājam, ka NoScript priekšrocības pārsniedz nepieciešamās pūles, lai sākotnēji darbotos.

Turklāt varat iedziļināties iestatījumos un eksportēt preferences uz jebkuru citu mašīnu, pievienojot ērtības, lai NoScript darbotos citās ierīcēs..

Kopumā tas ir lielisks, bezmaksas un atvērtā koda paplašinājums, kuru izstrādājuši uzticami speciālisti ar labu reputāciju. Ir vērts ķerties pie tā, ka tas prasa tikai 7,4, jo, iespējams, lielākajai daļai cilvēku tas ir mazliet grūtāk izmantot tieši ārpus kastes..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me