Mēs mainījāmies, kā mēs vērtējam pārskatus!
Nesen esam atjauninājuši visu punktu ProPrivacy.com pārskatu vērtēšanas procesu. Sīkāka informācija par mūsu jaunajiem vērtēšanas kritērijiem atrodama šeit

Mullvad

 • Cenu noteikšana

  No plkst USD 5,50
  mēnesī

 • Pieejams:


  • Windows

  • MacOS

  • Linux
 • Atbloķēt:


  • iPlayer

ProPrivacy.com balvas tagad tiek uzskatītas par nozares zelta standartu sasniegumu atzīšanai VPN nozarē. Šī gada ekskluzīvajā Lasvegasas pasākumā Mullvad VPN ieņēma otro vietu mūsu kārotajā Labākais privātuma VPN un Labākais ātruma VPN balvas. Lasiet, lai precīzi uzzinātu, kāpēc Mullvad VPN tiek uzskatīts par otro labāko privātuma un savienojuma ātruma VPN 2020. gadā.

ProPrivacy.com Rezultāts
9.1 no 10

Kopsavilkums

Mulvads ir plaši pazīstams kā vienīgais virtuālā privātā tīkla (VPN) sniedzējs, kas pieņem maksājumus skaidrā naudā, kas nosūtīts pa pastu. Kā mēs redzēsim šajā Mullvad pārskatā, šis Zviedrijas VPN sniedzējs vairāk nekā tikai atbalsta reputāciju, ko tas liek domāt.


Ātra statistika

 • Valstis
  32
 • Vienlaicīgi savienojumi
  5
 • Jurisdikcija
  Zviedrija

Mullvad ir viens no uz privātumu orientētajiem VPN pakalpojumiem tirgū. Tas ir arī viens no tehniski vismodernākajiem un piedāvā virkni modernu pretcenzūras tehnoloģiju.

Tomēr tā programmatūru ir vienkārši lietot. Tas nozīmē, ka arī gadījuma rakstura VPN lietotāji būs apmierināti ar pakalpojumu, lai gan problēma ir nedaudz lēns atbalsts.

Iespējas

Visiem sava pakalpojuma lietotājiem Mullvad piedāvā šādas funkcijas:

 • Pieci vienlaicīgi savienojumi
 • SOCKS5 starpniekservera savienojumi
 • Ostas ekspedīcija
 • Ostas izvēle
 • OpenVPN protokols
 • Ir atļauta P2P straumēšana
 • Obfsproxy un Shadowsock tilti (pretcenzūras tehnoloģijas)
 • Drošas čaulas (SSH) un drošā ligzdas slāņa (SSL) (štrunts) tunelēšana (anticenzūras tehnoloģijas)
 • Daudzapiņu VPN
 • Pilna interneta protokola versijas 6 (IPv6) maršrutēšana
 • Serveri 22 valstīs

Lielākā daļa serveru atrodas Eiropā, bet Mullvad ir arī serveri Ziemeļamerikā, Austrālijā un Lielbritānijā. Salīdzinot ar citiem, komerciālākiem pakalpojumiem, tas ir nedaudz ierobežots, un tas var ierobežot Mullvad noderīgumu lietotājiem tādās vietās kā Āzija.

Plus zīmes pusē visi Mullvad serveri ir tukšā metāla serveri (nevis Virtual Private Server gadījumi), kurus Mullvad ciešā kontrolē. Vienlaicīgi ar Mullvad var savienot ne vairāk kā piecas ierīces, kas ir bagātīgi.

Ir arī vērts uzsvērt faktu, ka Mullvad ir vienīgais man zināmais VPN pakalpojums, lai pareizi maršrutētu IPv6 savienojumus caur VPN tuneli. Lielākā daļa citu labu VPN pakalpojumu vienkārši atspējo IPv6, lai novērstu IP noplūdes. Pašlaik tā nav liela problēma, bet gan Kudos uz Mullvadu, lai šeit skatītos nākotnē.

Ostas izvēle un ostas pāradresācija

Ļoti reti tiek bloķēti VPN, taču tas notiek tādās vietās kā Ķīna un Irāna (lai gan tas parasti ir tikai daļēji efektīvs). Mullvad ļauj novērst šādus pasākumus, palaižot VPN gandrīz jebkurā ostā (daži porti ir bloķēti, lai risinātu surogātpastu un drošības problēmas).

Visbiežāk tas tiek izmantots, lai palaistu OpenVPN trafiku, izmantojot TCP (442. ports). Šo portu izmanto HTTPS - šifrēts protokols, kas aizsargā vietnes. Bez HTTPS nebūtu iespējams neviens tiešsaistes tirdzniecības veids, piemēram, iepirkšanās vai banku darbība. Tāpēc ir ļoti reti, ja šī osta tiek bloķēta.

Kā papildu bonuss VPN trafiks TCP portā 443 tiek novirzīts transporta slāņa drošības (TLS) šifrēšanā, ko izmanto HTTPS. Tas padara to daudz grūtāk pamanāmu, izmantojot dziļo pakešu pārbaudi (DPI). Tāpēc TCP ports 443 ir iecienītākais ports VPN bloku apiešanai.

SSL un SSH tunelēšana

Ja ar pāreju uz TCP portu 443 nepietiek, lai izvairītos no cenzūras vai kā citādi slēptu faktu, ka izmantojat VPN, Mullvad piedāvā SSH un SSL (apdullināšanas) tunelēšanu. Tas ietina jūsu VPN datus papildu SSH vai TLS / SSL šifrēšanas slānī.

Tā kā DPI paņēmieni nespēj iekļūt šajā “ārējā” šifrēšanas slānī, viņi nespēj atklāt “OpenVPN” šifrēšanu “iekšpusē”. Lai iegūtu sīkāku informāciju par šo paņēmienu, lūdzu, skatiet manu ceļvedi “Kā apiet VPN blokus”..

Ēnu zeķes

Mullvad atbalsta arī Shadowsocks. Šī “ir atvērtā koda starpniekservera lietojumprogramma, ko plaši izmanto kontinentālajā Ķīnā, lai apietu interneta cenzūru.” Tas ir atvērtā pirmkoda rīks / protokols / serveris, ko izveidojis ķīniešu izstrādātājs. Būtībā tā ir īpaša Socket Secure (SOCKS5) starpniekserveris.

Ir arī vērts atzīmēt, ka, izveidojot savienojumu ar vienu no tā pārejošajiem serveriem, Mullvad lietotāji var multi-hop savus VPN savienojumus. Tas galvenokārt ir noderīgi, sarežģījot trafika analīzes uzbrukumus.

Atkal, lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet manu ceļvedi par to, kā apiet VPN blokus.

SOCKS5 starpniekserveris

Lūdzu, skatiet Kas ir starpniekserveris? pilnīgai diskusijai par to, kas ir SOCKS5 starpniekserveris. Tie ir īpaši noderīgi P2P torrenteriem, jo ​​jūs varat vai nu konfigurēt tikai savu BitTorrent klientu aizsargājamam (nevis izmantot pilnu VPN savienojumu), vai arī varat izmantot gan SOCKS5, gan VPN kopā “dubultai aizsardzībai” torrenta laikā.

Mullvads arī izmanto SOCKS5, lai novilktu dažus veiklus trikus, piemēram, iespējot stunnel savienojumus un dalītu tunelēšanu (pieejams iestatīšanas ceļvedis).

Ātrums un veiktspēja

Visi testi tika veikti ar mana Virgin Media UK šķiedru savienojumu, izmantojot OpenVPN lietotāja datugrammas protokolu (UDP)..

Mullvad Lejupielādes ātrums

Augšupielādes ātrums

Grafiki parāda augstāko, zemāko un vidējo ātrumu katram serverim un vietai. Plašāku informāciju skatiet mūsu pilna ātruma testa skaidrojumā.

Transatlantiskais ātrums ir maz iedvesmojošs, taču manam savienojumam joprojām vajadzētu būt pietiekami ātram, lai straumētu saturu bez jebkādām buferizēšanas problēmām. Ātrums Eiropā ir lielisks. Mullvad savā dzimtenē Zviedrijā pārvalda daudz serveru. Kā redzam, tie faktiski darbojās labāk nekā serveri, kas man ir ģeogrāfiski tuvāk.

Mullvad IP noplūdes testi

Es neatklāju IP noplūdes

Lūdzu, ņemiet vērā, ka privātas lietošanas RFC IP ir tikai vietējie IP. Tos nevar izmantot, lai identificētu personu, un tāpēc tie nav IP noplūde. Diemžēl mans interneta pakalpojumu sniedzējs (Virgin Media UK) neatbalsta IPv6 savienojumus, tāpēc šobrīd nevaru pārbaudīt IPv6 noplūdes. Šī ir situācija, kurai tuvākajā laikā vajadzētu mainīties.

Netflix bloķēja Mullvad katrā ASV serverī, kuru izmēģināju, taču lieliski darbojās BBC iPlayer Lielbritānijas serverī..

Cena

1 mēnesis

USD 5,50
mēnesī

12 mēneši

5,60 USD
mēnesī

Mullvad cenu noteikšana nevarēja būt vienkāršāka. Tas maksā 5 eiro mēnesī (rakstīšanas laikā aptuveni USD 5,75 USD), un tas arī ir. Atšķirībā no vairuma VPN pakalpojumu, garāku abonementu pirkšanai nav atlaižu. Vienīgais iemesls ir tas, ka maksājums Bitcoin saņem 10% atlaidi “zemāku maksu un mazākas administrēšanas dēļ”.

Mullvad maksājums

Diezgan īss, trīs stundu bezmaksas izmēģinājums ļauj pārbaudīt, vai pakalpojums darbojas kā vajadzētu. Papildus tam Mullvad piedāvā 30 dienu naudas atdošanas garantiju (izņemot maksājumus, kas tiek nosūtīti skaidrā naudā, ņemot vērā nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas noteikumus).

Mullvad pieņem maksājumus, izmantojot kredītkarti / debetkarti (caur PayPal), Swish, bankas pārskaitījumu un Bitcoin. Tas ir unikāls arī starp VPN pakalpojumu sniedzējiem, jo ​​tas pieņem naudu, kas nosūtīta pa pastu. Papildus tam Mullvad pieņem kuponus, kurus var iegādāties noteiktos veikalos un par kuriem var norēķināties skaidrā naudā. Tas nozīmē, ka Mullvad nav tieša kontakta ar pircēju.

Šīs gandrīz unikālās maksāšanas iespējas vien nodrošina Mullvad labu apgalvojumu, ka tas ir uz privātumu vērstākais VPN pakalpojums.

Lietošanas ērtums

Vietne

Es aprakstītu Mullvad vietnes estētiku kā funkcionālu. Izkārtojums ir tīrs, un informācija ir sniegta skaidrā, viegli pieejamā veidā. Pati informācija ir informatīva, labi uzrakstīta un aptver lielāko daļu jautājumu, kas man bija par pakalpojumu.

Īpaši noderīgi ir dažādie ceļveži. Tas ietver gan iestatīšanas ceļvežus, gan vispārīgākus norādījumus par tādām lietām kā dalītā tuneļa iestatīšana, pfSense konfigurēšana un tas, kā no BitTorrent klienta iegūt vislabāko sniegumu..

Mullvad arī katru mēnesi publicē interesantus emuāru rakstus.

Mullvad atbalsts

Izņemot lieliskās uzstādīšanas rokasgrāmatas, atbalsts tiek ierobežots ar e-pasta adresi. Kad sazinājos ar Mullvad, man bija jāgaida atbilde trīs dienas. Tomēr jāsaka, ka tad, kad tā beidzot nāca, atbilde bija lieliska. Daudzi VPN pakalpojumi ir ārkārtīgi neskaidri vai pilnīgi nespēj atbildēt, kad tiek nospiesta informācija par izmantoto šifrēšanu. Turpretī Mullvad sniedza ļoti detalizētu un zinošu atbildi uz maniem jautājumiem.

Pierakstīšanās uz Mullvad

Reģistrēšanās process Mullvad ir ļoti neparasts, jo jums nav jānorāda ne e-pasta adrese, ne parole.

Mullvad konta numurs

Jums tikai jāpierāda, ka esat CAPTCHA cilvēks, un jums tiks izsniegts konta numurs.

Mullvad konts

Šis numurs ir vienīgais veids, kā Mullvad identificē jūsu kontu. To izmanto, lai pierakstītos pie klienta, pārvaldītu konta maksājumus utt.

Windows klients

Kad esat ģenerējis konta numuru, varat lejupielādēt Mullvad Windows VPN programmatūru.

Mullvad 1. klients

Tiklīdz sākat lietot programmatūru, sāk ķeksēt trīs stundu bezmaksas izmēģinājuma taimeris. Kā redzat, man nav IPv6 savienojuma.

Mullvad 2. klients

Ņemiet vērā ugunsmūra balstīto DNS aizsardzību pret noplūdi un iznīcināšanas slēdzi (“Bloķēt internetu, ja neizdodas savienojums”). Izmantojot VPN, varat arī tunelēt IPv6 savienojumus. Ja šī opcija nav iespējota, IPv6 tiek vienkārši atspējots.

Mullvad 3. klients

Ja jūs zināt, ko jūs darāt, varat manuāli pievērsties sīkākajiem savienojuma iestatījumiem ar jūsu sirds saturu.

Lai gan klients ir diezgan atbrīvots, tas darbojas nevainojami un tam ir visas funkcijas, kas jums patiešām vajadzīgas.

Citas platformas

Mullvad ir atvēlējis klientus operētājsistēmai Windows, Mac OS un Linux, kas visi ir identiski. Īpaši vērts atzīmēt Linux VPN klientu, jo pilnībā funkcionējošie grafiskā lietotāja interfeisa (GUI) Linux klienti joprojām ir diezgan reti.

Mullvad Linux kaltuve

Mullvad Linux Mint klients

Pilnas Linux klienta iestatīšanas instrukcijas ir pieejamas Ubuntu / Debian, Fedora 23/24, Fedora 25/26, Mint / Debian un Elementary Freya..

Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android, Qubes OS un maršrutētāju izvēlei (ieskaitot DD-WRT un Tomato) ir sniegti detalizēti rokasgrāmatas iestatīšanas ceļveži (galvenokārt OpenVPN)..

Mullvads ir liels eksperimentālā WireGuard VPN protokola ventilators.

"WireGuard darbojas ievērojami ātrāk nekā OpenVPN, bieži maziem patērētāju maršrutētājiem 5-20x ātrāk, un tas labāk apstrādā viesabonēšanu."

Tas nav kaut kas tāds, ar ko esmu saskāries iepriekš, taču cietā tehnika varētu būt ieinteresēta. Mullvad piegādā WireGuard iestatīšanas instrukcijas Linux un maršrutētājiem (kam maršrutētājā ir jāinstalē jauna programmaparatūra).

Privātums un drošība

Privātums ir joma, kurā Mullvads patiesi spīd. Būtībā tajā vispār nav žurnālu, un tā nav reģistrēšanas datu politika ir pats skaidrākais un visaptverošākais šāds dokuments, kādu jebkad esmu sastapis. Būtiski, ka netiek reģistrēta:

 • satiksme
 • Domain Name System (DNS) pieprasījumi
 • savienojumi, ieskaitot to, kad tāds tiek izveidots, kad tas tiek atvienots, uz cik ilgu laiku vai jebkāda veida laika zīmogs
 • IP adreses
 • lietotāja joslas platums
 • konta darbība, izņemot vienlaicīgus savienojumus un politikā detalizētu informāciju par maksājumiem

Vietnē nav arī neviena izsekošanas vai analītikas skripta.

Mullvad atrodas Zviedrijā. No privātuma viedokļa tas nav ideāli, jo Zviedrija cieš no dažiem valdības uzraudzības jautājumiem. Kritiski, tomēr VPN pakalpojumu sniedzējiem Zviedrijā likums neprasa reģistrēt žurnālus.

Kā es jau minēju, Mullvad pieņem anonīmus maksājumus, izmantojot Bitcoins vai naudu, kas nosūtīta pa pastu. Kā mēs redzēsim pēc brīža, Mullvad ir arī vienīgais uzņēmums, kuru es pazīstu un kuram vispār nav nepieciešama e-pasta adrese!

Tas ir lieliski, un tas daudz runā par Mullvad apņemšanos ievērot privātumu. Tomēr vienmēr atcerieties, ka tāpat kā jebkurš VPN pakalpojums, Mullvad joprojām zinās jūsu īsto IP adresi.

Pēdējais punkts, manuprāt, ir vērts pieminēt, ir tas, ka Mullvads ir ļoti atklāts attiecībā uz to, kam pieder un vada pakalpojumu. Vietnē ir labi redzama mātesuzņēmuma (Amagicom AB) fiziskā adrese, tāpat kā tā īpašnieku un komandas dalībnieku īstie vārdi.

Šis pārredzamības līmenis ir ļoti atsvaidzinošs nozarē, kur VPN uzņēmumu īpašniekiem un operatoriem patīk sekot ēnām. Tas arī palīdz iedvesmot lielu uzticēšanos Mullvad.

Apmeklējiet Mullvad »

VPN pakalpojumu sniedzēja tehniskās drošības patiesā pārbaude ir sīka informācija par tās izmantoto OpenVPN šifrēšanu. Pēc noklusējuma Mullvad izmanto šādus iestatījumus:

Kontroles kanāls: AES-256-GCM šifrs ar RSA-4096 rokasspiediena šifrēšanu un HMAC SHA-1 hash autentifikāciju. Perfektu noslēpumu nodrošina DHE-4096 Diffie Hellman atslēgu apmaiņa, kas tiek atkārtoti ievadīta ik pēc 60 minūtēm.

Datu kanāls: AES-256-GCM šifrs. HMAC hash autentifikācija nav nepieciešama, jo GCM nodrošina gan konfidencialitāti, gan integritāti. GCM HMAC hash vietā pievieno tā saucamo autentifikācijas tagu.

Hash autentifikāciju vadības kanālā var jaunināt uz SHA-384, manuāli rediģējot konfigurācijas failus. Tomēr pat noklusējuma līmeņos šī ir ārkārtīgi droša iestatīšana

Visa pielāgotā programmatūra ir pilnībā atvērta pirmkoda un ar ciparparakstu, kas ir lieliski.

Vai vēlaties uzzināt vairāk? Lūdzu, iepazīstieties ar manu VPN šifrēšanas ceļvedi un 5 visdrošākajiem 2017. gada VPN (kurā, iespējams, būs iekļauts Mullvad nākamreiz, kad to atjaunināšu).

Galīgā doma

Kopumā esmu ļoti liels Mullvad fane. Tikai daži citi VPN pakalpojumi, ja tādi ir, var attaisnot tā uzticību privātumam. Mullvads to atbalsta ar čuguna tehnisko drošību un daudzām sarežģītām pretcenzūras tehnoloģijām.

Tomēr, ja jūs esat vairāk gadījuma rakstura lietotājs, neļaujiet tam kaut ko atbrīvot. Mullvad programmatūru ir ļoti viegli izmantot un tā darbojas nevainojami. Trīs stundu izmēģinājums varētu nebūt daudz, taču ar to ir pietiekami, lai nodrošinātu, ka pakalpojums darbojas jūsu labā. Ja jums joprojām ir problēmas, jums vajadzētu segt 30 dienu naudas atdošanas garantiju.

Tas ir tikpat labi, jo atbalsts šķiet diezgan lēns. Ņemot vērā ātruma testa rezultātus un serveru atrašanās vietas, iespējams, ir arī vērts domāt, ka Mullvad ir vislabāk piemērots Eiropas lietotājiem.

Ja jūs varat dzīvot ar šiem ierobežojumiem, es uzskatu, ka Mullvad ir viens no labākajiem tur esošajiem VPN pakalpojumiem.

Apmeklējiet Mullvad »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me