MEGA


MEGA ir drošs mākoņu krātuves pakalpojums, kas atrodas Oklendā, Jaunzēlandē. Pakalpojumu sākotnēji dibināja draņķīgs hakeris un interneta uzņēmējs Kims Dotcom, lai nodrošinātu drošu mākoņu krātuvi ar pilnīgu šifrēšanu. Pakalpojumam ir īpaša atvērtā koda licence, kas ļauj izmantot kodu "pārskatīšanas un komentāru vajadzībām." Tas nozīmē, ka pakalpojuma avota kodam var piekļūt un to var revidēt jebkura trešā puse.

ProPrivacy.com Rezultāts
8 no 10

Kopsavilkums

Tomēr kopš tā pirmās darbības uzsākšanas 2013. gadā Kim Dotcom 2015. gadā šķīrās no uzņēmuma, apgalvojot, ka tas vairs nav drošs. MEGA mātesuzņēmums Mega Limited stingri noliedz, ka tas tā būtu, un, šķiet, nav pierādījumu, kas varētu domāt, ka Dotcom baumas bija patiesas. Tātad, vai šis interesants uzglabāšanas pakalpojums ir labs? Un vai jums vajadzētu uzticēties tam, ka jūs glabājat savus datus??

Pārskats

MEGA ir populārs drošas mākoņu krātuves pakalpojums, ko pašlaik izmanto aptuveni 150 miljoni cilvēku. Tā mākoņa krātuve galvenokārt ir paredzēta darbam kā tīmekļa pakalpojums, kas nozīmē, ka ir viegli uzglabāt datus tiešsaistē, izmantojot jebkuras ierīces pārlūku. Tomēr mūsdienās mobilās lietotnes ir pieejamas Android, iOS un Windows tālruņiem. Paplašinājumi tādām populārām pārlūkprogrammām kā Firefox, Chrome, Safari un Opera. Ir arī darbvirsmas versijas operētājsistēmai Mac un Windows.

Kopš pirmsākumiem, kad bezmaksas lietotājiem bija atļauts glabāt 50 GB datu, MEGA ir diezgan mainījies. Tomēr lietotāji joprojām var baudīt pakalpojumu bez maksas, un viņi var saglabāt līdz 15 GB lielu datu daudzumu, kas joprojām ir dāsns, ņemot vērā, ka jums nav jāmaksā. Lielākā daļa bezmaksas mākoņa dublēšanas pakalpojumu ir tikai 5 GB bezmaksas krātuve, tāpēc tas ir lieliski.

mega mākonis bezmaksas reģistrēšanās

Ikvienam, kurš vēlas vairāk datu glabāšanas, ir pieejami vairāki dažādi abonēšanas plāni, sākot no USD 5,60 par Lite Pro konts, USD 11,20 par a Pro I konts, USD 22,41 par a Pro II kontu, un USD 33,63 par Pro III konts. Zemāk redzamajā attēlā varat redzēt, kā šie atšķirīgie cenu diapazoni nodrošina atšķirīgu krātuves daudzumu.

Mega mākonis cenu plāni

Kā redzat, lietotāji var uzglabāt un pārsūtīt noteiktu datu daudzumu atkarībā no tā, cik viņi maksā. (Pārsūtīšanas kvota ir datu apjoms, kuru jums ir atļauts pārsūtīt koplietotā saitē, un tas ir paredzēts, lai apturētu cilvēku ļaunprātīgu piekļuvi failam, kopīgojot to vairākās vietās tiešsaistē ar daudziem cilvēkiem). Bezmaksas lietotāji dienā saņem apmēram 1 GB datu pārsūtīšanas.

Izņemot augšējā attēla ierobežojumus, starp plāniem nav atšķirību. MEGA arī norāda, ka, kaut arī mainās pārsūtīšanas ierobežojumi, pārsūtīšanas ātrums paliek nemainīgs visos bezmaksas un apmaksātajos abonēšanas plānos. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka daži cilvēki sūdzas par lēnu pārsūtīšanas ātrumu.

Ir vērts atzīmēt, ka papildus 15 GB bezmaksas krātuvei bezmaksas lietotāji var piedalīties sasniegumu shēmā, kas ļauj nopelnīt vairāk krātuves. Piemēram, uzaicinot draugu pievienoties MEGA, jūs saņemsit papildu 10 GB bezmaksas krātuves un 20 GB pārsūtīšanas kvotas, kas ir derīga 365 dienas. Ir pieejami diezgan dažādi atlīdzības, tāpēc ir vērts to pārbaudīt, noklikšķinot uz raķetes ikonas tīmekļa klienta augšējā labajā stūrī..

Mega Cloud raķetes ikona tīmekļa klientā

Šis ir jauks papildinājums, kas mudina MEGA lietotājus uzturēt savus kontus aktīvus. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka, ja ierobežota laika posmā izmantojat krātuves vietu, lai glabātu kaut ko svarīgu, jūs varat zaudēt šos datus, kad kvota tiek atsaukta. Teorētiski tas varētu radīt vairāk nepatikšanas, nekā ir vērts.

Ir arī svarīgi atcerēties, ka MEGA patur tiesības izdzēst visus jūsu konta datus, lai atbrīvotu vietu tā serveros, ja vien jūs neveicat sava konta darbību. MEGA iesaka bezmaksas lietotājiem vismaz reizi trīs mēnešos uzturēt savu kontu aktīvu.

Visbeidzot, ir vērts atzīmēt, ka firma neļauj jums atvērt vairākus bezmaksas kontus, un, domājams, tā uzrauga IP adreses, lai pārliecinātos, vai kāds izmanto šo pakalpojumu..

Iespējas

MEGA ir visas parastās funkcijas, kuras jūs varētu gaidīt no droša mākoņu krātuves risinājuma. Tomēr tai ir arī dažas unikālas ekstras. Šeit ir visu tā funkciju saraksts:

 • Lietotnes visām platformām un pārlūka paplašinājumi.
 • Web klients piekļuvei no jebkura pārlūka.
 • Koplietot failus ar kontaktpersonām pilnībā šifrētā stāvoklī.
 • Izveidojiet šifrētas un ar paroli aizsargātas saites uz failiem.
 • Priekšskatiet fotoattēlus un videoklipus lidojuma laikā.
 • Versijas opcijas faila atjaunošanai vecākā versijā.
 • Tērzēšanas funkcija ļauj sūtīt šifrētus ziņojumus citiem lietotājiem
 • MEGAbird paplašinājums Firefox e-pasta klientam; izmantojiet Thunderbird, lai nosūtītu lielus šifrētus failus.
 • MEGAcmd komandrindas lietojumprogramma. Šis rīks ir pieejams operētājsistēmai Mac, Windows vai Linux. Tas lietotājiem ļauj navigēt savā MEGA kontā it kā vietējā mapē un ļauj viņiem izmantot visas MEGA uzlabotās funkcijas, izmantojot komandrindas saskarni.

Uzstādīt

MEGA iestatīšana un darbība ir vienkārša. Lai sāktu izmantot pakalpojumu, vienkārši dodieties uz savu vietni un izveidojiet bezmaksas kontu. Ja vēlaties maksāt par premium kontu, šī iespēja ir pieejama, un jums tiks dota iespēja maksāt ar kredītkarti vai debetkarti. Tomēr Paypal vairs nav risinājums. No otras puses, jūs varat norēķināties ar Bitcoin, kas ir lieliski.

Kad būsit samaksājis, jūs saņemsit e-pastu ar lūgumu apstiprināt savu kontu. Pēc apstiprināšanas, izmantojot šo e-pasta saiti, esat gatavs sākt izmantot pakalpojumu. E-pasta adreses norādīšana nav pilnīga privātuma ziņā. Tomēr vismaz jums nav jānorāda tālruņa numurs, lai saņemtu validācijas kodu.

Tiklīdz esat verificējis savu kontu, jums tiek dota iespēja lejupielādēt lietotni vai turpināt to lietot (izmantojot tīmekļa saskarni). Mēs lejupielādējām lietotni, jo gribējām pārbaudīt abas. Pēc noklikšķināšanas uz lejupielādes mūs uzaicināja arī turpināt mākoņa disku.

Mega Cloud lejupielāde

Noklikšķinot uz “Dodiet mani uz manu mākoņa disku”, jums tiek parādīts aicinājums uzglabāt lejupielādējamu atkopšanas atslēgu. Atslēga ļaus jums atgūt kontu, ja aizmirstat paroli. Ja jums ir patīkami, jūs nekad neaizmirsīsit paroli; atslēga jums tiešām nav vajadzīga. Tomēr, iespējams, vēlēsities to droši glabāt kaut kur (piemēram, drošā paroļu pārvaldniekā).

Mega Cloud atkopšanas atslēga

Lietošanas ērtums

Kad esat mākoņu lietotnē, jums tiek sniegti dažādi ieteikumi un padomi, kā jūs varat sākt. Šis vednis ir noderīgs ikvienam, kurš nekad iepriekš nav izmantojis mākoņa krātuves pakalpojumu, vai ikvienam, kam ir problēmas tikt galā ar jauno programmatūru.

Tomēr, pat bez šiem padomiem un padomiem, mēs uzskatām, ka MEGA ir ārkārtīgi viegli pierast un tas nedrīkst radīt problēmas ikvienam, kurš vēlas sākt attēlu, video vai citu failu glabāšanu tiešsaistē.

Mega Cloud drive klients

Mākonis-disks nozīmē, ka pakalpojumā varat ērti pieteikties no pārlūka, kas nozīmē, ka varat to viegli izmantot, lai saglabātu failus no jebkuras ierīces. Mēs nolēmām pārbaudīt Windows un Android versijas, lai iegūtu izpratni par programmatūras atšķirību.

Mēs lejupielādējām operētājsistēmas Windows MEGAsync versiju 4.2.0 un atklājām, ka instalācija ir nevainojama. Lietotājiem tiek dota iespēja veikt pilnīgu vai selektīvu sinhronizāciju atkarībā no viņu izvēles. Tas ļauj jums no mākoņa diska izgatavot tikai noteiktas mapes, kas ir pieejamas darbvirsmas programmatūrā. Mēs izvēlējāmies selektīvu sinhronizāciju, lai redzētu, kā izskatījās opcijas. Mēs noskaidrojām, ka, ja vien tīmekļa klientā nebūsit izveidojis dažādas mapes, jums nebūs izvēles.

Mega Cloud izvēlieties instalēšanas veidu

Faktiski ir vērts atzīmēt, ka jums vienmēr būs jāsakārto visi faili un mapes tīmekļa klientā, jo šī funkcionalitāte nav pieejama darbvirsmas programmatūrā.

Noklikšķinot uz zobrata augšējā labajā stūrī, varat augšupielādēt vai lejupielādēt failus no mākoņa diska. Vienīgais nelielais aizķeršanās ar šo funkcionalitāti ir tas, ka mums logā bija jānoklikšķina uz failiem, kurus mēs gribējām augšupielādēt (mēs tos nevarējām meklēt). Tas var kļūt kaitinošs, ja jums jāpārvietojas ļoti lielā failu mapē.

Koplietot mapes ir ļoti viegli. Lai to izdarītu, vienkārši ar peles labo pogu noklikšķiniet uz mapes, kuru vēlaties koplietot, un atlasiet kopīgošanu. Šeit jūs varat ievadīt e-pasta adresi, lai mapi nodotu kontaktam pēc jūsu izvēles.

Failus var koplietot ar saiti. Tos var koplietot ar šifrēšanas atslēgu vai arī bez atslēgas (tas nozīmē, ka jums tas būs koplietojams privāti ar jebkuru kontaktpersonu, ar kuru vēlaties koplietot failu). Saistot ar pievienoto atslēgu, tiks parādīts brīdinājums, iesakot lietotājiem tieši nosūtīt atslēgu.

Saites var iestatīt, lai tās ilgst tikai noteiktu laika periodu, un lietotāji var izvēlēties arī saites aizsargāt ar paroli. Pirmoreiz mēģinot izveidot saiti, lietotājiem tiek lūgts piekrist nedalīties saitēm ar autortiesībām aizsargātu saturu.

Eksportējiet failus Mega Cloud

Izveidojot saiti, jūs varat to vienkārši kopīgot ar ikvienu, ja vien viņiem ir atslēga un parole, viņi to var atšifrēt un piekļūt failam. Mēs atradām visus MEGA izmantošanas aspektus, lai augšupielādētu, lejupielādētu, saglabātu, kopīgotu un sasaistītu.

Cloud Drive klienta kreisajā pusē lietotāji var piekļūt savam diskam, nesenajām mapēm, koplietotajiem vienumiem un tērzēšanas klientam. Diemžēl mums nebija neviena MEGA lietotāja, ar kuru tērzēt, taču šī funkcija izskatās ātra.

Tiešsaistes tērzēšana ar Mega Cloud

Kopumā tas noteikti ir pakalpojums, kas ir ideāli piemērots iesācējiem, kuri meklē drošu mākoņu krātuves pakalpojumu, kas ir savietojams ar visām viņu ierīcēm, nodrošina sinhronizāciju un ļauj koplietot failus, nemācoties neko sarežģītu. Mūsuprāt, MEGA nodrošina lielisku līdzsvaru starp darbplūsmu / produktivitāti un privātumu. Mēs neatradām reālas atšķirības funkcionalitātē starp mūsu izmantotajām versijām, kas nozīmē, ka visām lietotnēm nav atšķirīgas mācīšanās līknes.

Viena lieta, kas jāpatur prātā, ir tas, ka paplašinājumi paši nepiedāvā nekādu acīmredzamu funkcionalitāti, tie jūsu pārlūkprogrammā vienkārši atver MEGA. Mēs lūdzām firmai precīzi noskaidrot, kāpēc ir vērts izmantot paplašinājumu, un viņi mums teica:

“MEGA paplašinājums ļaus instalēt MEGA pārlūkprogrammā. Tas saīsinās ielādes laiku, uzlabos lejupielādes veiktspēju un stiprinās drošību. Jebkurš MEGA URL tiks uztverts ar šo paplašinājumu, un tas paliks lokāls (no mūsu serveriem netiks ielādēts JavaScript). Droši automātiskie atjauninājumi tiek nodrošināti, pateicoties kriptogrāfiskās privātās atslēgas parakstīšanai.

MEGA ir drošāks, izmantojot paplašinājumu (-us), jo tīmekļa resursi (JS / html) tiek ielādēti lokāli no paša paplašinājuma, un tāpēc tas novērš iespējamu MITM uzbrukumu.

Vēl viens labs iemesls MEGA paplašinājuma izmantošanai ir tas, ka tas ļaus pārlūkā pārsūtīt lielākus failus. Pretējā gadījumā iekšējā atmiņa, ko nodrošina pārlūks, ir ļoti ierobežota failu pārsūtīšanai. ”

Privātums

Mega ir drošs mākoņu krātuves pakalpojums, kas darbojas bez zināšanām par cilvēku šifrēšanas atslēgām. Šādā pakalpojumā visi dokumenti tiek šifrēti lokāli, izmantojot atslēgu, kas nekad netiek koplietota ar MEGA. Tā kā pilnībā saglabā kontroli pār savu datu šifrēšanu, lietotājiem nekad nav jāuztraucas par to, ka viņu dati tiek pārtverti tranzītā vai miera laikā.

Tomēr šīs drošības blakusparādība ir tā, ka lietotāji nekad nevar atgūt savu kontu. Mega skaidri norāda, ka, ja lietotāji aizmirsīs paroli, viņi zaudēs piekļuvi savam kontam.

Mega Cloud paroles galvenā atslēga

Savos pakalpojumu sniegšanas noteikumos firma ātri atgādina lietotājiem, ka viņiem ir jāaizsargā ne tikai parole, bet arī piekļuve viņu ierīcēm:

“Jums vajadzētu saglabāt savu paroli un atkopšanas atslēgu drošu un konfidenciālu. Jūs nedrīkstat dalīties ar savu paroli nevienam citam un nedrīkstat atbrīvot šifrēšanas atslēgas nevienam citam, ja vien nevēlaties, lai viņiem būtu piekļuve jūsu datiem. Ja pazaudēsit vai nevietosit paroli, zaudēsit piekļuvi saviem datiem. Šifrēšana tomēr nepalīdzēs, ja kādam ir pilnīga piekļuve jūsu sistēmai vai ierīcei.

“Mēs ļoti aicinām izmantot paraugpraksi, lai nodrošinātu sistēmas un ierīču drošību un drošību (piemēram, izmantojot unikālas paroles, drošības jauninājumus, ugunsmūra aizsardzību, pretvīrusu programmatūru, ierīču drošību un šifrēšanu). Mega nekad jums nesūtīs e-pastus, lūdzot ievadīt paroli vai iesakot noklikšķināt uz saites, lai pieteiktos savā kontā, tāpēc neļaujiet sevi apmānīt ar šādu e-pastu, jo tas nebūs no mums. ”

MEGA darba uzdevumos ir arī skaidri noteikts, ka visi lietotāji pilnībā atbild par saviem datiem:

“Jums pieder vai jūs apņematies, ka esat pilnvarots izmantot jebkādu intelektuālo īpašumu jebkuros datos, kurus jūs glabājat, izmantojat, lejupielādējat, augšupielādējat, kopīgojat, piekļūstat, pārsūtāt vai kā citādi darāt pieejamus mūsu sistēmām vai no tām, vai izmantojat mūsu pakalpojumus. Jūs piešķirat mums bezmaksas licenci visā pasaulē, lai jūsu datus izmantotu, uzglabātu, dublētu, kopētu, pārsūtītu, izplatītu, sazinātos, modificētu un kā citādi darītu pieejamus, tikai tāpēc, lai jūs un tie, kuriem piešķirat piekļuvi, izmantot mūsu pakalpojumus un jebkuriem citiem mērķiem, kas saistīti ar pakalpojumu sniegšanu jums un viņiem. ”

MEGA ievēros paziņojumus par noņemšanu un sadarbosies ar tiesībaizsardzības iestādēm, ja tā uzskatīs, ka ar tā serveru starpniecību tiek glabāts vai izplatīts ar autortiesībām aizsargāts saturs. Tā kā visi jūsu dati tiek pārsūtīti un saglabāti šifrētā veidā, MEGA teorētiski nav iespējams piekļūt jūsu datu saturam, ja kontaktpersona, kurai esat kopīgojis failu (un kurai esat piešķīris šifrēšanas atslēgu), arī nenodod šo šifrēšanas atslēgu MEGA.

Mēs pārbaudījām firmas privātuma politiku un ar prieku secinājām, ka tā ir uzrakstīta atbilstoši GDPR. Tomēr mēs arī atklājām, ka, lai gan faili tiek glabāti ar pilnīgu šifrēšanu, daži metadati par failiem tiek nodoti MEGA nešifrētā formātā.

Firma apgalvo, ka šie metadati “neatklāj failā esošo saturu vai informāciju”. Neskatoties uz to, dažus lietotājus var kaitināt šāda līmeņa datu vākšana, jo šie metadati satur jūsu:

Pārlūka tips un operētājsistēma, IP adreses un portu informācija, API izmantošana, failu augšupielāde, mapju izveide un saišu eksportēšana, valsts, no kuras, viņuprāt, jūs piekļūstat viņu pakalpojumiem, failu lielumi, versiju veidošanas secība, laika zīmogi un vecāku un bērnu failu attiecības, dzēšanas laika zīmogi, e-pasta adrese jebkurai personai, ar kuru sazināties, izmantojot Mega sistēmas, tērzēšanas dalībnieku e-pasta adreses, kā arī tērzēšanas sākuma laiks un tērzēšanas ilgums.

MEGA publicē pārskatāmības ziņojumu, kurā precīzi norādīts, cik noņemšanas pieprasījumu tai ir jāizskata autortiesību vai kriminālu iemeslu dēļ. Atkal ir vērts atzīmēt, ka MEGA nav iespējams ieviest noņemšanas pieprasījumus, ja vien lietotājs nav pats publicējis vai nodrošinājis šifrēšanas atslēgu (vai arī to nodrošina trešā puse, ar kuru esat kopīgojis atslēgu).

Tomēr ir arī vērts atzīmēt, ka MEGA jau iepriekš ir saņēmusi kritiku par cilvēku failu dzēšanu pēc paziņojuma par noņemšanu saņemšanas; kaut arī šie faili nebija ar autortiesībām aizsargāta satura. Saskaņā ar ziņojumiem tas notika pēc tam, kad saites uz failiem (kas patiesībā pieder lietotājiem) tika ievietotas tiešsaistē.

Drošība

Visa saziņa ar MEGA serveriem tiek nodrošināta, izmantojot TLS / SSL. Mēs pārbaudījām MEGA, izmantojot Qualys SSL laboratorijas, un pakalpojums saņēma vērtējumu -A, kas ir diezgan labs rādītājs (un nozīmē, ka datiem jābūt drošiem tranzītā).

MEGA abonenta paroles tiek sajauktas ar PBKDF2 atvasināšanas funkciju, izmantojot SHA256. Izmantojot klienta dzimto CSPRNG, tiek izveidots nejaušs galvenās atslēgas 128 bitu (16 baitu) garums. Papildu drošībai tiek ražoti arī 128 biti izlases sāls.

Pēc tam pirmo reizi automātiski tiek ģenerēti arī šādi šifrēšanas atslēgas:

 • RSA atslēgu pāris, 2048 biti (tiek izmantots mapju / failu koplietošanai).
 • Ed25519 atslēgu pāris, 256 biti (tiek izmantoti kā uzticamības sakne lietotāja pirkstu nospiedumu pārbaudei un citu atslēgu parakstīšanai. Šo atslēgu pāri dēvē par Parakstu taustiņiem).
 • Curve25519 atslēgu pāris, 256 biti (izmanto MEGAchat).

Šīs privātās atslēgas tiek šifrētas ar lietotāja galveno atslēgu, izmantojot AES-ECB, un tās glabā API. MEGA procesa laikā nekad nevar piekļūt vienkārša teksta privātajām atslēgām.

MEGA arī nodrošina piekļuvi divu faktoru autentifikācijai, izmantojot autentifikatora lietotnes, piemēram, Google autentifikators.

Faili un mapes tiek šifrētas, izmantojot AES-128, kurai nākotnē jābūt drošai (izmantojot pašlaik zināmās metodes). Pēc lejupielādes vai augšupielādes integritātes pārbaude tiek veikta, izmantojot sagrieztu CCM variāciju.

Saites faili tiek aizsargāti, izmantojot PBKDF2-HMAC-SHA512 ar 100 000 kārtas un 256 bitu izlases sāls un lietotāja paroli, lai iegūtu 512 bitu atvasinātu atslēgu.

Ikreiz, kad lietotājs vēlas koplietot datus ar citu lietotāju, pirms faila pārsūtīšanas viņam ir jāšifrē nepieciešamās šifrēšanas atslēgas ar saņēmēja publisko atslēgu. Saņēmēja identitāti var pārbaudīt, ar neatkarīga kanāla starpniecību pārbaudot viņa atslēgas pirkstu nospiedumus.

Ir vērts atzīmēt, ka tāpēc, ka pārlūkprogrammā bāzēts klients izmanto Javascript visai šifrēšanai, atšifrēšanai un atslēgu ģenerēšanai - tas ir pakļauts dažām zināmām ievainojamībām, ieskaitot cilvēka vidus uzbrukumus, ko izraisa piespiedu atslēgas lietotājam. Lietotājiem, kas ir paranoiski par pārlūka Javascript ievainojamībām, vajadzētu pieturēties pie darbvirsmas, mobilo lietotņu un paplašinājumu izmantošanas..

Kopumā MEGA pilnīgas šifrēšanas izmantotie kriptogrāfijas principi ir pamatoti, kas nozīmē, ka lietotājiem, izmantojot pakalpojumu, vajadzētu būt iespējai baudīt augstu privātuma un drošības līmeni..

Klientu apkalpošana

MEGA lietotāji var radīt bažas vai uzdot jautājumus klientam, pārejot uz iestatījumu izvēlni augšējā labajā stūrī, pēc tam sekojot “Saņemt atbalstu”. Šeit lietotāji var atvērt biļeti, pamatojoties uz viņu problēmu.

Lietotājiem tiek dotas iespējas: Vispārējā izmeklēšana, Tehniskā palīdzība, Maksājuma izdošana, aizmirsta parole, Nodošanas jautājums, Kontaktpersonu / koplietošanas problēma, MEGAsync izdošana, vai Trūkst / nav redzami dati. Kad biļete ir paaugstināta, lietotāji uz saviem jautājumiem saņems atbildi pa e-pastu. Mēs atradām atbildes, ka tās nāk ātri, nekad nav jāgaida ilgāk par stundu vai divām. Tomēr, atkarībā no uzdotā jautājuma līmeņa, iespējams, nāksies vairākas reizes iet uz priekšu un atpakaļ, lai iegūtu tieši to, kas jums nepieciešams.

Turklāt lietotāji var pārlūkot emuāru sadaļu, kurā ir daudz labi uzrakstītu rakstu par pakalpojuma aspektiem. Šie ieraksti tiek arhivēti gados, lai tos būtu vieglāk pārlūkot. Lietotāji arī piekļūst plašajai FAQ sadaļai ar atbildēm uz daudziem jautājumiem par dažādiem klientiem, paplašinājumiem un funkcijām. Visas šīs atbalsta funkcijas ir labi parādītas, un tās lietotājiem ļauj ātri saņemt atbildes uz visiem meklētajiem jautājumiem.

Kopumā mēs atklājām, ka klientu atbalsts MEGA ir krietni virs vidējā līmeņa, un firma savā tīmekļa vietnē noteikti sniedz daudz informācijas (attiecībā uz pakalpojuma tehniskajiem aspektiem, piemēram, šifrēšanas līmeņiem), kas ir lieliski.

Secinājums

Runājot par drošu, bet arī lietotājam draudzīgu paroļu pārvaldnieku, uzdevums ne vienmēr ir viegls. Tomēr, ņemot vērā MEGA salikšanas veidu, tas tiešām ir izlikšanās, ko izmantot. Un, ja jūs esat viens no tiem cilvēkiem, kuram bieži ir jādalās failos ar draugiem un ģimenes locekļiem - MEGA patiešām to padara ārkārtīgi vienkāršu gan droši, gan privāti.

No otras puses, tas, ka cilvēkiem ir likumīgi faili, kas atzīmēti kā pirātisks saturs, un ir izdzēsti, ir diezgan satraucoši, it īpaši, ja jūs paļaujaties uz pakalpojumu, lai droši glabātu savu vērtīgo intelektuālo īpašumu (domājiet, digitālie mākslinieki, mūziķi, izstrādātāji, videogrāfi utt.).

Fakts, ka šis pakalpojums nodrošina izcilu klientu apkalpošanu, ir arī plus, un ar 50 GB lielu krātuvi bezmaksas lietotājiem tas patiešām ir viens no labākajiem piedāvājumiem, ko mēs jebkad esam redzējuši. Tā kā MEGA ir atvērts avots un ir brīvi pieejams lasīšanai vietnē github, tas ir viens no nedaudzajiem mākoņa pakalpojumu sniedzējiem, kurus var rūpīgi pārbaudīt, lai pārliecinātos, ka tas tiešām nodrošina tiešu šifrēšanu.

Kamēr 2018. gadā notika incidents, kurā tiešsaistē tika izmestas 15 500 lietotāju paroles un vārdi - šķiet, ka tas varētu būt saistīts ar pikšķerēšanas un akreditācijas datu aizpildīšanu, nevis jebkādu MEGA kļūdu.

Protams, jums ir bažas, kuras uzsācis Kims Dotkoms, par ko uztraukties, taču godīgi sakot, Dotcom apgalvojumiem nav nekā pamata. Tādējādi ir grūti ņemt vērā šo kritiku. Protams, tas viss ir atkarīgs no jūsu personīgā draudu modeļa un tā, kam jūs nolemjat ticēt. Tomēr mums šķiet, ka MEGA ir virs klāja. Tātad, ja jums ir nepieciešama daudz bezmaksas mākoņu krātuve ar spēcīgu šifrēšanu; tas varētu būt pakalpojums jums.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me