LastPass


 • Cenu noteikšana

  No plkst 3,00 USD
  mēnesī

LastPass
ir paroļu pārvaldnieks ar lielisku reputāciju. Pakalpojumu pirmo reizi uzsāka 2008. gadā izstrādātājs ar nosaukumu Marvasol, Inc. 2015. gadā to iegādājās LogMeIn. LogMeIn atrodas Bostonā, ASV, kas nekad nav uzskatāms par īpaši labu vietu privātuma pakalpojuma izveidošanai, jo ir NSA, orderi un rīkojumi par rīkojumiem..

ProPrivacy.com Rezultāts
8 no 10

Kopsavilkums

Tomēr LastPass sniedz pilnīgi nulles zināšanu pakalpojumu, kas nozīmē, ka teorētiski tam nekad nevajadzētu būt klienta datiem, kas jānodod varas iestādēm, pat ja tas tiek lūgts to darīt, izmantojot orderi. No otras puses, LastPass ir slēgts avots, tāpēc, izvēloties LastPass kā paroles pārvaldnieku, ir daži drošības un privātuma apsvērumi..

Ātra statistika

 • Valsts
  ASV

Neskatoties uz visu, 2020. gada martā LastPass tika apbalvots par labāko produktu identitātes pārvaldībā 7. ikgadējās kiberaizsardzības Mag InfoSec balvas laikā. Tas ir produkta apliecinājums, kuru recenzenti vienmēr novērtē ļoti augstu. Tātad, vai visi hype ir pelnījuši, un tas ir LastPass patiešām pēdējais paroļu pārvaldnieks, kas jums jebkad būs nepieciešams?

LastPass logotips

Pārskats

Kad atceraties savas paroles, patiesībā nav labāka veida, kā to izdarīt, izmantojot paroļu pārvaldnieku. Lai nodrošinātu visu jūsu kontu drošību, ir svarīgi, lai jūsu paroles būtu gan sarežģītas, gan unikālas. Tādas pašas paroles lietošana atkal un atkal ļauj jums uzlauzties - tādi pakalpojumi kā LastPass ir paredzēti, lai palīdzētu.

Izmantojot LastPass, jūs varat iestatīt vienu galveno paroli, aiz kuras atrodas visas pārējās paroles. Un LastPass ir paredzēts, lai padarītu jūsu dzīvi vieglu, automātiski aizpildot paroles tiešsaistes formās, lidojot.

LastPass ir freemium produkts, kas nozīmē, ka to var izmantot bez maksas ar visiem svarīgākajiem iestatījumiem un funkcijām. Tomēr tajā ir daži pirkumi lietotnē, lai paplašinātu tās funkcijas, kuras var būt vajadzīgas atkarībā no jūsu īpašajām vajadzībām. Par brīvu viens lietotājs var piekļūt neierobežotai paroļu glabāšanai, piekļuvei parolei visās ierīcēs, divu faktoru autentifikācijai, drošai koplietošanas funkcijai “viens pret vienu”, drošām piezīmēm, paroļu ģeneratoram un rīkam paroļu drošības pārbaudei..

Lietotāji, kas mēnesī maksā USD 3 par prēmijas abonēšanu, saņem visus iepriekš minētos plusus: koplietošana vairākiem lietotājiem, piekļuve ārkārtas gadījumiem, uzlabotas daudzfaktoru opcijas, prioritārais tehnoloģiju atbalsts, LastPass lietojumprogrammām un 1 GB šifrēta failu glabāšana. Šīs funkcijas var izmantot tikai viens lietotājs.

Jaunināšana uz ģimenes kontu
kas mēnesī maksā 4 USD, atļauto lietotāju skaitu palielinās līdz sešiem. Un katrs lietotājs iegūst savu galveno paroli, lai piekļūtu personīgajai glabātuvei. Turklāt šie lietotāji var piekļūt grupām un koplietot vienumus mapēs un pārvaldnieka informācijas panelī administratīvās kontroles veikšanai.

Uzstādīt

Bezmaksas vai apmaksāta konta iegūšana vietnē LastPass ir ārkārtīgi vienkārša, un ir pat iespējams iegūt apmaksātu versiju izmēģinājumu - šo pievienoto iespēju pārbaudei 30 dienas. Šajā pārskatā mēs nolēmām izmēģināt piemaksu iespēju 30 dienas, lai visas šīs funkcijas izmantotu testa braucienam.

izveidojot pēdējā ceļa lietotājvārdu un paroli

Jauka lieta izmēģinājuma laikā ir tā, ka jums nav jāsniedz sava kartes informācija. Pēc sākotnējā 30 dienu perioda jūsu konts tiks atjaunots bez konta, ja jūs nolemjat nemaksāt par papildu funkcijām, kas tiek piedāvātas ar Premium.

Pēc galvenā paroles un e-pasta adreses lietotājiem tiek piedāvāts lejupielādēt pārlūka paplašinājumu - tas ļaus LastPass automātiski aizpildīt paroles un saglabāt paroles paroli glabātuvē. Mēs instalējām Chrome paplašinājumu, jo tas ir pārlūks, kuru mēs izmantojam pārbaudei. Tomēr Firefox, Opera, Edge un Safari ir pieejami paplašinājumi.

LastPass lietotājiem ir arī iespēja lejupielādēt atsevišķu programmatūras galddatoru vai mobilo versiju, kas viņiem ļaus izmantot LastPass, lai aizpildītu paroles savās lietojumprogrammās, kā arī tiešsaistē..

pēdējās darbības instalēšanas ekrāns

Pēc pieteikšanās paplašinājumā lietotājiem tiek piedāvāts saglabāt savu pirmo paroli. Šī ir jauka funkcija, kas kalpo kā pārskats paroles pārvaldnieka lietošanā. Mēs noklikšķinājām uz Facebook, kā rezultātā tika atvērta Facebook mājas lapa ar skaidrojumu, ka viss, kas jums jādara, piesakieties kā parasti, un jūsu parole automātiski tiks saglabāta velvē..

lastpass auto saglabāšana facebook paroli

Tas ir vienkāršākais veids, kā glabāt paroles. Tomēr mēs vēlējāmies manuāli pārbaudīt paroļu pievienošanu, lai izprastu procesu - tāpēc mēs atstājām automatizāciju aizgājuši un devāmies tieši uz pārlūku balstītu klientu.

Piesakoties klientā, kas balstīts uz pārlūku, tiek palaists vēl viens automatizēts pārskats, kas paredzēts, lai palīdzētu jums visu, kur atrodas. Ja esat pazīstams ar paroļu pārvaldniekiem, tas, iespējams, nebūs nepieciešams, un jūs tomēr iegūsit iespēju to izlaist. Iesācējiem tas ir vērtīgs resurss, kas novērš neērto mācīšanās līkni, kas dažkārt rodas, pierodot pie jaunas platformas.

Mēs sākām, pievienojot mapi, kurā saglabāt mūsu sociālo multivides paroles. Lai to izdarītu, vienkārši noklikšķiniet uz Pievienot mapi pogu tieši virs pievienot vienumu ikona klienta labajā apakšējā stūrī (parādās, kad novietojat peli virs ikonas).

pievienojot pēdējās mapes mapi

Ar izveidoto mapi mēs gājām uz priekšu un manuāli pievienojām sava Twitter konta paroli.

pievienojot paroli pēdējam ceļam

Kā redzat, ir iespējams saglabāt vairākas datu kopas, ieskaitot maksājuma informāciju, adreses informāciju, bankas konta informāciju vai drošas piezīmes. Mēs noklikšķinājām uz paroles.

Paroles pievienošana ir vienkārša, pateicoties formai, tomēr mums bija skumji, ka paroļu ģenerators šajā procesa daļā nebija integrēts - tāpat kā dažos citos paroļu pārvaldniekos. Papildu opcijas ļauj jums izvēlēties, vai vēlaties paroli automātiski aizpildīt un vai drošības nolūkos jums katru reizi vajadzētu atkārtoti lūgt automātisko aizpildīšanu. Mēs izvēlējāmies to, jo tā ir laba īpašība.

pievienot paroles formu

Kad tika pievienota parole, mēs devāmies uz vietni, lai pārbaudītu, vai tā automātiski aizpildās, un priecājāmies uzzināt, ka tā darbojas bez problēmām.

Lai gan lielākajai daļai lietotāju parole nav jāpievieno ar roku, ir patīkami uzzināt, kā mapes darbojas, un mēs kopumā bijām pārsteigti. Tomēr automātiskās saglabāšanas parole joprojām ir labākais veids, kā saglabāt paroles ar minimālu piepūli. Tātad patiesībā jūs varat vienkārši apmeklēt vietnes un pakalpojumus, kurus izmantojat, kā jūs parasti darāt, un LastPass veiks visu smago darbu jūsu vietā.

Paroļu importēšana un eksportēšana

Tālāk mēs nolēmām pārbaudīt importēšanas funkciju. Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz Vairāk iespēju klienta apakšējā kreisajā stūrī, kam seko Advanced. Šeit jūs atradīsit Importēt un Eksportēt Iespējas.

Noklikšķinot uz Importēt, tiek atvērts īpašs importēšanas rīks, kas ļauj jums izvēlēties no plaša importēšanas iespēju klāsta. Mēs nolēmām izvēlēties importēšanu, izmantojot parastu CSV failu. Tomēr jūs varat tieši importēt no populārākajiem trešo pušu paroļu pārvaldniekiem.

importējot paroles datus

Importēšanas ekrāns palīdzēs jums veikt procesu atkarībā no jūsu izvēlētā. Mums tika uzdots atvērt mūsu CSV failu ierakstus piezīmju blokā, lai mēs varētu tos nokopēt un ielīmēt importēšanas laukā. Jāatzīst, ka tas ir nedaudz grūtāks darbs nekā ar citiem paroļu pārvaldniekiem, taču diez vai tas ir arī darītājs.

Atverot CSV ierakstus operētājsistēmas Windows piezīmjdatorā, viss, kas mums atlika, bija, lai kopētu un ielīmētu datus formā. Kopumā process mums aizņēma tikai dažas minūtes.

Tālāk mēs apskatījām eksporta funkciju, kas ir noderīgs rīks, kas jums būs nepieciešams, ja kādreiz nolemjat atstāt LastPass citai (iespējams, atvērtā koda!) Paroļu pārvaldniecei. Eksportēšanas funkcija aizved jūs uz vienkārša teksta dokumentu, kurā ir visi jūsu individuālie paroles lauki. Lietotājiem netiek dota iespēja eksportēt dažādos formātos, kas rada nelielu vilšanos. Tomēr jūs varēsit paveikt darbu.

Piezīmju funkcija

Piezīmju funkcija ir pieejama lietotājiem, kuri vēlas uzglabāt informāciju mākonī. Tas nav mazsvarīgi paroles pārvaldības uzdevumā, bet tas ir noderīgs resurss, kas ļauj cilvēkiem iestatīt atgādinājumus par sevi. Lai gan veidlapai ir pielikumu poga, mēs nevarējām to panākt.

Avārijas kontakti

Premium un ģimenes lietotājiem ir iespēja ārkārtas gadījumā personai piekļūt savam kontam. Tas nodrošina, ka piekļuvi kontiem var izveidot, ja tāda ir.

Kopīgošana, izmantojot mapes

Ikviens, kurš vēlas dalīties ar paroļu mapēm, to var izdarīt, pateicoties koplietošanas centram. Lietotāji var izveidot atsevišķas mapes, kas piešķir piekļuvi citiem lietotājiem, lai, piemēram, paroles varētu dalīties starp kolēģiem. Šī funkcija ir pieejama tikai ģimenes abonementā
plāns vai bizness / uzņēmums
versijas.

Kopumā visu bez maksas pieejamo funkciju klāsts ir iespaidīgs. Ar paroļu pārvaldnieku ir viegli pierast, un pārskati to padara pieejamu iesācējiem. Maksāšana par pakalpojumu nav dārga, ja jums ir vajadzīgas dažas papildu funkcijas. Tomēr lielākajai daļai cilvēku šķiet, ka ar bezmaksas pakalpojumu pietiks. Tas ir lieliski, jo tas nozīmē, ka firma nav masveidā ierobežojusi bezmaksas versiju - kā tas ir daudzu citu pakalpojumu gadījumā.

Privātums un drošība

LastPass ir ASV bāzēts uzņēmums, kas nozīmē, ka teorētiski tam varētu izsniegt orderi un rēėinu rīkojumu, kas liek tam nodot visus datus, kas tam ir par patērētājiem. Tomēr, tā kā LastPass nodrošina klienta puses šifrēšanu no vienas puses uz otru, tam nekad nevajadzētu būt sensitīviem paroles datiem, ko nodot varas iestādēm, pat ja tam tiek izsniegts orderis..

No otras puses, šis paroļu pārvaldnieks ir slēgts avots - kas dažiem cilvēkiem var šķist problemātisks. Slēgtā pirmkodu nevar revidēt neatkarīgi no aizmugures durvīm vai ievainojamības, kas nozīmē, ka jums ir jāuzticas firmai, lai tā nodrošinātu pieprasītā pakalpojuma līmeni. Lai gan mums nav iemesla neuzticēties LastPass - tirgū ir atvērtā koda paroļu pārvaldnieki, piemēram, Bitdefender, kas pilnīgi pārredzamā veidā nodrošina tāda paša līmeņa pakalpojumus kā LastPass. Tas var būt vēlams atkarībā no jūsu personīgā draudu modeļa.

Runājot par pašu šifrēšanu. LastPass no galvenās paroles izveido lokāli ģenerētu atslēgu, kas nekad netiek augšupielādēta vai koplietota LastPass serveros. Šī atslēga ir izveidota, izmantojot spēcīgu AES 256 CBC šifrēšanu ar PBKDF2 SHA-256 un sālītām sajaukšanām. Šis šifrēšanas līmenis ir drošs, un tāpēc, ka lietotājs saglabā pilnīgu kontroli pār viņu atslēgām, nekad nav bažu, ka LastPass darbinieki varētu piekļūt jūsu parolēm..

Divfaktoru autentifikācija un atrašanās vietas pārbaudes drošība hakeru piekļuvi kontam padara vēl grūtāku. Lietotāji tiek aicināti apstiprināt, izmantojot saiti savā e-pastā, katru reizi, kad viņi piesakās savā parolē jaunā vietā. Šī ir lieliska funkcija, taču mēs joprojām iesakām iestatīt arī 2FA.

Lietotājiem, kuri vēlas, ir iespējams iestatīt galveno paroli, tas noderēs, lai lietotājs atcerētos paroli, ja to aizmirstu. Tomēr ir svarīgi, lai mājienu nepadara parole pārāk acīmredzama, jo, ja tā notiek, tā var apdraudēt jūsu kontu. Mēs iesakām jums izmantot sarežģītu paroli, kuru glabājat kaut kur ārkārtīgi droši, lai to nevarētu aizmirst. Atcerieties: ja aizmirsīsit paroli, nevarēsit piekļūt savām parolēm.

Pēc tam, izmantojot Qualys SSL Labs, mēs pārbaudījām LastPass īstenoto TLS / SSL ieviešanu, lai nodrošinātu, ka tranzīta laikā jūsu dati ir droši. Uzņēmuma Qualys analīze atklāja, ka pakalpojuma vērtējums ir A +, kas nozīmē, ka SSL tiek pareizi ieviests ar HSTS un jūsu dati ir droši, kad tas tiek pārsūtīts no jūsu pārlūka uz tā serveriem. Tas papildina jūsu datu papildu aizsardzības līmeni virs jau esošās šifrēšanas no vienas puses uz otru.

Kā tas ir visiem klientiem, kas balstīti uz pārlūkprogrammām, LastPass palaišana pārlūkprogrammā pakļauj jūs potenciālajai izmantošanai, ko izraisa JavaScript saziņa ar pārlūkprogrammām. Tas var ļaut hakeriem sākt uzbrukumu “Man-in-the-Middle”.

Tas nav raksturīgs tikai LastPass, un tas ir ārkārtīgi mērķtiecīgs uzbrukums, kas, visticamāk, jūs neietekmēs. Tomēr tas ir iespējams, un ikvienam, kurš vēlas no tā izvairīties, labāk ir pieturēties pie atsevišķu darbvirsmas klientu un pārlūka paplašinājumu izmantošanas..

Visbeidzot, mēs pārbaudījām privātuma politiku, lai pārliecinātos, ka viss izskatās tā, kā vajadzētu. Mēs noskaidrojām, ka visa politika un pakalpojumu sniegšanas noteikumi ir standarta maksa. Un, lai gan firma atzīst, ka tā sadarbosies ar varas iestādēm, ja tai to lūgs, tā varēs sniegt tikai maksājuma informāciju un informāciju par pašu abonementu, jo visus pārējos datus šifrē klients.

Viena lieta, ko mēs pamanījām, ir tā, ka izsekošanas līmenis tās vietnē rada nelielu vilšanos (attiecībā uz privātumu balstītu pakalpojumu). Zināma izsekošana gandrīz vienmēr ir sagaidāma jebkuram patērētājam paredzētam produktam. Lai gan vairums paroļu pārvaldnieku pieturās pie minimālas izsekošanas, PrivacyBadger mūs brīdināja par 21 potenciālo izsekotāju vietnē LastPass, kas ir daudz.

Iespējas

 • Droša paroļu glabātuve
 • Piekļuve visās ierīcēs
 • Lietotnes visām platformām
 • Pārlūka paplašinājumi
 • Vienu personu kopīgošana
 • Paroļu ģenerators
 • Automātiski aizpildiet paroles
 • Automātiski saglabāt paroles lidojuma laikā
 • Sinhronizēt paroles
 • Drošas piezīmes
 • Drošības izaicinājums
 • Vairāku faktoru autentifikācija
 • LastPass autentifikators

Premium iespējas

 • Koplietošana viens pret daudziem
 • Piekļuve ārkārtas situācijām
 • Uzlabotas daudzfaktoru iespējas
 • Prioritārs tehniskais atbalsts
 • LastPass lietojumprogrammām
 • 1 GB šifrētu failu krātuve

Klientu apkalpošana

Kaut arī šķiet, ka LastPass savā tīmekļa vietnē atbalsta tiešraides tērzēšanu, šis pakalpojums faktiski ir robotprogrammatūra. Pat ja tas var norādīt uz noderīgu informāciju - tas ir ierobežots ar to, ka tas ne vienmēr saprot, ko jūs lūdzat. Mēs vēlējāmies, lai pierakstīšanās formā izvēles lauks “atgādinājums” tiktu paskaidrots, bet AI nespēja saprast, ko mēs gribējām uzzināt. Patiesībā mēs tai uzdevām vairākus jautājumus, kurus tā nesaprata.

Neskatoties uz šo nelielo trūkumu, vietnē LastPass ir daudz noderīgas informācijas. Ir pieejama lietotāja rokasgrāmata, kurā ir daudz aprakstus un vadlīnijas pakalpojuma sagatavošanai un darbībai. Ir pieejams problēmu novēršanas forums, kurā LastPass lietotāji var uzdot un atbildēt uz jautājumiem, lai palīdzētu viens otram. Dziļās niršanas stila emuārs sniedz lieliskus rakstus par digitālās privātuma tēmām un LastPass funkcijām un attīstību.

Viena neliela problēma, ko mēs atradām, ir tā, ka ir grūti atrast veidu, kā tieši sazināties ar firmu. Vietnes kājenē nav ierastās sadaļas sazināties ar mums, un meklēšana sadaļā atbalsta sadaļa uzreiz nedod jums iespēju sazināties ar atbalsta dienestu. Tomēr, ja jūs pārdomājat lietotāja rokasgrāmatu un, iespējams, pārlūkojat dažas atbildes uz jautājumiem, atbildes apakšā jums tiks parādīta kontaktforma..

nosūtīt paroles mājienu

Premium lietotājiem tiek nodrošināta piekļuve uzlabotajam atbalstam, taču, izmantojot premium abonementa bezmaksas izmēģinājumu, mēs neredzējām atšķirību, kas nozīmē, ka jums, iespējams, būs jāmaksā faktiski, lai iegūtu labāku atbalstu. Kopumā atbalsts ir diezgan labs, taču mēs noteikti esam pieredzējuši labāku. No otras puses, pakalpojums ir tik labi izskaidrots, ka šķiet maz ticams, ka lietotājiem tik bieži būs vajadzīga palīdzība.

Secinājums

Kad runa ir par bezmaksas paroļu pārvaldnieka iegādi, kas darbojas bez ierobežojumiem, LastPass ir diezgan grūti pārspēt. Visu savu paroļu glabāšanai var izmantot bezmaksas kontu, un jūs to varat izmantot visās savās ierīcēs.

Fakts, ka tā nodrošina pilnīgu šifrēšanu, nozīmē to, ka jūs pilnībā kontrolējat savu paroļu atslēgas, kas būtībā ir vienīgais veids, kā nodrošināt to pilnīgu drošību. Divu faktoru autentifikācija un atrašanās vietas drošības līdzekļi padara LastPass vēl drošāku.

Fakts, ka LastPass ir slēgts avots, dažiem cilvēkiem var liegt iespēju. Ja tas jums ir darītājs, tad jums būs jāturas pie tāda atvērtā koda paroles pārvaldnieka kā Bitdefender..

Lielākajai daļai cilvēku šis paroļu pārvaldnieks tomēr veiks darbu - un, lai arī tas nav tik izcils, kā liekas daudzu recenzentu ieskats, tā noteikti ir fantastiska iespēja tiem, kuri nevēlas maksāt par paroļu pārvaldnieks ar klienta puses šifrēšanu. Ir vērts izmēģināt, izmantojot bezmaksas versiju.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me