KeepassXC

ProPrivacy.com Rezultāts
8 no 10

Kopsavilkums

KeePassXC ir lieliskā KeePass paroļu pārvaldnieka atklātā avota starpplatformu ieviešana. Būtiski, ka tas izmanto standarta KeePass (1. un 2. versija) .kbdx konteinerus, un tāpēc ir saderīgs ar visām citām lietotnēm, kuras izmanto arī KeePass standartu.

Ātra statistika

  • Valsts
    n / a

Cenu noteikšana

KeePassXC ir KeePassX kopienas dakša, kas pati ir oriģinālās KeePass for Windows platformu krustplatformu dakša. Atšķirībā no sākotnējā KeePass, kas rakstīts .NET, KeePassXC ir rakstīts C valodā++.

Tas viss ir nedaudz sen domāts veids, kā pateikt, ka KeePassXC ir atvērtā pirmkoda programma, kas ir bezmaksas visās šī vārda izpratnē..


Iespējas

  • Spēcīga klienta puses (e2e) šifrēšana
  • Platformu atbalsts
  • Sinhronizācija, izmantojot mākoņa pakalpojumus
  • 2FA atbalsts
  • Atvērtais avots
  • Autotips
  • Pārlūka integrācija (izmantojot spraudni)

KeePassXC neatbalsta KeePass spraudņus, lai gan tagad tas atbalsta KeePass konteinerus, kas ir šifrēti, izmantojot TwoFish šifrēšanas spraudni.

Nav arī galvenās paroles un / vai atslēgu faila atkopšanas iespēju. Tāpēc neaizmirstiet un nepazaudējiet tos, ja kādreiz vēlaties atkal redzēt savas paroles!

Platformu atbalsts

KeePassXC ir pieejams operētājsistēmai Windows, macOS un Linux, ar Linux izplatīšanas specifiskām pakotnēm Ubuntu, Debian, Artch, Gentoo, Fedora, CentOS un OpenSUSE. Vai arī jūs varat vienkārši sastādīt no avota koda uz jebkuras Linux platformas.

Ir svarīgi atzīmēt, ka KeePassXC ir pilnībā savietojams ar citām KeePass balstītām lietotnēm, kuras izmanto .kbdx paroli konteinerus.

Šis recenzents, piemēram, savā Windows mašīnā izmanto oriģinālo KeePass, savā tālrunī un Chromebook datorā KeePass2 Android, savā iPad iPad KeePassium un KeePassXC savās macOS un Linux sistēmās. Visi piekļūst tam pašam .kbdx paroles failam, kas tiek glabāts Dropbox paroļu sinhronizēšanai visās ierīcēs.

Ir vērts atzīmēt, ka KeePassXC sākotnējā galvenā priekšrocība salīdzinājumā ar KeePass bija tā starpplatformu atbalsts, taču to nedaudz mazināja fakts, ka KeePass tagad var instalēt gandrīz visās darbvirsmas platformās, izmantojot Mono.

Pateicoties darbībai C ++, KeePassXC tomēr ir daudz dabiskāks izskats un izjūta nekā KeePass, darbojoties platformās, kas nav Windows.

Sinhronizācija, izmantojot mākoņa pakalpojumus

.kbdx faili ir pilnībā šifrēti un autonomi paroļu konteineri, kurus var droši uzglabāt jebkur - pat nedrošās mākoņa platformās, piemēram, Dropbox vai Google Drive. Tas ļauj ērti un droši sinhronizēt paroles ierīcēs, platformās un pat dažādās KeePass ieviešanās.

Agrāk iOS daudzie ierobežojumi sniedza sinhronizācijas ierobežojumus, izmantojot trešo pušu mākoņa platformas. Jaunākie iebūvētās lietotnes Faili atjauninājumi ir uzlabojušies, ļaujot iOS lietotnēm, piemēram, KeePassium, sinhronizēt .kbdx konteinerus parastajā veidā.

Viena lieta, kas jāpatur prātā, ja nodrošiniet .kddx failus ar atslēgas failu (sk. Tālāk), ir tas, ka jums nekad nevajadzētu sinhronizēt šo atslēgas failu starp ierīcēm, kurās tiek izmantota nedroša mākoņa platforma, vai jebkuru citu nedrošu platformu, piemēram, e-pastu.

Ideālā gadījumā atslēgu failus fiziski vajadzētu pārsūtīt tikai uz uzticamām ierīcēm, izmantojot USB vai līdzīgas metodes, ja atslēgas failam nevar piekļūt trešās puses. Citiem vārdiem sakot, nekad neaugšupielādējiet to internetā!

Privātums & drošība

Jurisdikcija

KeePassXC ir sabiedrības izstrādāta atvērtā pirmkoda programmatūra, tāpēc jurisdikcija īsti neattiecas.

Atvērtais avots

KeePassXC ir pilnībā atvērts avots. Tas nozīmē, ka ikviens var pārbaudīt tā kodu, lai pārliecinātos, ka tajā nav aizmugures vai tajā ir būtiskas nepilnības, un tāpēc tas ir vienīgais jēdzīgais veids, kā uzticēties programmatūrai..

Eiropas Komisijas ES bezmaksas un atvērtā koda programmatūras audita projekts (EU-FOSSA) 2016. gadā veica KeePass 1.31 revīziju, secinot, ka “no drošības viedokļa kodeksam ir labs līmenis ar tikai dažiem atklājumiem, no kuriem neviens nebija kritisks vai paaugstināta riska raksturs. ”

KeePass 1.x diezgan ievērojami atšķiras no KeePass 2.x, nemaz nerunājot par KeePassXC, taču šie atklājumi tomēr ir iepriecinoši.

Šifrēšana no vienas puses uz otru

KeePass .kbdx konteinerus datorā šifrē KeePassXC, un tos var atšifrēt, izmantojot tikai pareizo paroli (plus atslēgas failu, ja tāds tiek izmantots).

Kā jau minēts, šie konteineri ir autonomi, tāpēc tos droši var glabāt gandrīz jebkur. Pat ja kāds var piekļūt .kbdx failiem bez pareizās paroles (un atslēgas faila, ja tāds tiek izmantots), viņi nevarēs piekļūt jūsu saglabātajām parolēm.

Kriptogrāfija

.kbdx konteineri, kas izveidoti KeePassXC, vienmēr tiek šifrēti, izmantojot AES-256. Mēs nevaram atrast apstiprinājumu, bet mēs pieņemam, ka tiek izmantota tā pati SHA256 hash autentifikācija, kas redzama KeePass. Taustiņu faili tiek sajaukti, izmantojot Argon2 atslēgas atvasināšanas funkciju.

Lai arī tas nevar tos izveidot, KeePassXC var importēt un izmantot .kdbx failus, kas ir šifrēti citās ar KeePass saderīgās lietotnēs, izmantojot šifrus TwoFish vai Chacha20..

2FA atbalsts

Tāpat kā ar visām KeePass versijām, jūs varat nodrošināt papildu drošību savām parolēm, izveidojot atslēgas failu, izveidojot jaunu .kbdx konteineru.

Papildus parolei tā nodrošina divu faktoru autentifikāciju (2FA), kurai nepieciešama atslēgas faila kopija, lai tā būtu jūsu ierīcē, pirms varat atvērt .kbdx datu bāzi.

KeePassXC atbalsta arī 2FA, izmantojot YubiKey. Šī ir funkcija, ko sākotnēji KeePass neatbalsta, kaut arī to var sasniegt, izmantojot spraudni.

Atbalsts

KeePassXC vietnē ir daži pamata dokumenti, vispārīgi (galvenokārt netehniski) FAQ un emuārs. Pēc tam jūs esat viens pats. Par laimi ikviens, kas pārzina, kā lietot KeePass, ar KeyPassXC jūtas kā mājās.

Lietošanas ērtums

KeePassXC labāk der uzņēmējas operētājsistēmas estētikai nekā KeePass to dara mašīnās, kas nav Windows, bet citādi ir ļoti līdzīgs lietošanā. Citiem vārdiem sakot, tas ir diezgan vienkāršs un ērti lietojams paroli pārvaldnieks.

paroļu saraksts

Jaunas .kbdx datu bāzes izveidošana ir ļoti vienkārša. Atšķirībā no KeePass, KeePassXC datu bāzēs visi izmanto vienus un tos pašus iestatījumus, tāpēc vienīgie lēmumi, kas jums jāpieņem, ir tas, vai izveidot atslēgas failu, kas izmantojams kopā ar jūsu datu bāzi, un kāda parole vai ieejas frāze jāizmanto.

galvenās atslēgas atjaunināšana

Tikai neaizmirstiet galveno paroli (vai nepazaudējiet atslēgas failu, ja tāda tiek izmantota), jo atkopšanas iespējas nav pieejamas.

Papildus parolēm varat izmantot piezīmju lauku, lai droši saglabātu visu nepieciešamo informāciju. Jūs varat izvēlēties savas paroles vai ļaut KeePassXC ģenerēt jums drošas paroles. Šim nolūkam varat norādīt virkni kritēriju, kas ir lieliski piemērots vietnēm, kurās ir precīzi noteiktas paroles prasības.

Paroles ievadīšana

Īpaši mums patīk ieejas frāžu ģeneratora funkcija, kas tā vietā, lai ģenerētu grūti atceramās paroles, ģenerē drošas, bet daudz vieglāk atceramās paroles..

viegli atcerēties ieejas frāzes

Jebkuram paroles ierakstam var pievienot lietotāja definētus atribūtus, kā arī gandrīz jebkura veida failus. Šīs funkcijas padara KeePassXC par elastīgu un jaudīgu visu veidu sensitīvu datu pārvaldību - ne tikai parolēm.

Keepass uzlabotas paroles ievadīšana

Autotips

Vēl viena KeePassXC iezīme, kas mums patiešām patīk, ir Autotype. KeePassXC atlasiet paroles ierakstu un novietojiet peles kursoru veidlapas laukā. Nospiediet pogu Automātiskā aizpilde, un KeePassXC ar iespaidīgu precizitāti automātiski aizpildīs gan lietotājvārda, gan paroles laukus. Tas pat automātiski nospiež atgriešanās pogu, lai jūs varētu ātrāk pieteikties.

Īpaši patīkami šī funkcija ir tā, ka tā darbojas gandrīz visos pārlūkos, bez pārlūka spraudņa.

Pārlūka spraudnis

KeePassXC-Browser tīmekļa papildinājums ir pieejams Firefox un Chrome (ieskaitot Chromium, Opera un Vivaldi). Tas prasa, lai KeePassXC datu bāze būtu atvērta, lai tā darbotos (kurai ir jēga no drošības viedokļa), taču to ir viegli iestatīt un intuitīvi izmantot..

Diemžēl pēdējos mēnešos (rakstīšanas laikā) KeePassXC-pārlūka papildinājums ir pārtraucis darbu ar šī recenzenta MacOS un Ubuntu sistēmām (gan Firefox, gan Chrome).

Šī problēma neattiecas uz visiem lietotājiem, bet ir zināma problēma. Tiek solīts atjauninājums, kas to izlabos, kaut arī tas prasa zināmu laiku.

Par laimi un neskatoties uz to, ka KeePassXC komanda to ir oficiāli nolietojusi, KeePassHTTP-Connector metode pārlūka integrēšanai (aprakstīta šeit KeePass) turpina darboties lieliski KeePassXC.

Pārlūka spraudnis

Šī situācija ir mazāk nekā ideāla, taču nodrošina pieņemamu risinājumu, līdz KeePassXC-Browser pārlūka papildinājums ir noteikts visiem. Kad tas būs, mēs atjaunināsim šo pārskatu.

Noslēguma domas

Mēs esam lieli KeePass fani visās tā formās un mēs izvēlētos jebkuru tā versiju komerciālām alternatīvām, piemēram, LastPass vai 1Password. Bitwarden ir atvērtā pirmkoda un piedāvā spēcīgu konkurenci vairāk ikdienas lietotājiem, taču šis recenzents dod priekšroku KeePass platformas elastībai un pilnībā patstāvīgam raksturam..

KeePassXC nav tik elastīga kā KeePass, jo tā neatbalsta KeePass noderīgo spraudņu bagātību. Bet tas labi izskatās platformās, kas nav Windows, un mums patīk automātiskās aizpildes un ieejas frāzes ģeneratora funkcijas.

Tas ir arī sadarbspējīgs ar visām citām KeePass versijām, tāpēc nav kaitējuma sajaukšana un versiju saskaņošana dažādās platformās, vienlaikus saglabājot pilnīgu un drošu piekļuvi jūsu parolēm neatkarīgi no tā, kur tās glabājat..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me