Google disks


Google disks
ir viens no lielākajiem mākoņdatošanas krātuves pakalpojumiem pasaulē, kas lepojas ar simtiem miljonu lietotāju. Failu glabāšanas vietā pakalpojums lietotājiem ļauj izveidot un rediģēt dokumentus, pateicoties biroja lietojumprogrammu komplektam, ieskaitot Google dokumentus, Zīmējumus, Izklājlapas un Slaidus.

ProPrivacy.com Rezultāts
6.3 no 10

Kopsavilkums

Cerot to padarīt vēl vieglāku, Google Drive 2018. gadā tika aizstāts ar Google One, nodrošinot vairāk krātuves un papildu priekšrocības par lētāku cenu. Pienācīgi nosaukts pakalpojums atlīdzina tos, kuri Google ekosistēmu pilnībā izmanto, automātiski dublējot failus un fotoattēlus no Gmail un Android.

Pārskatā par Google disku mēs padziļināti aplūkojam funkcijas, lietojamību un to, cik tā ir privāta un droša.

Patīk

 • Pirmie 15 GB krātuves ir bez maksas
 • Mēnesī & gada cenas
 • Skatīšana bezsaistē & rediģēšana, izmantojot Google Office Suite
 • Lietotāju draudzīgs
 • Platformu atbalsts
 • 2 faktoru autentifikācija
 • Failu versijas

Nepatīk

 • Nav zināšanu politikas
 • Nav atvērtā koda
 • Atrodas ASV

Cenas un pieejamība

Google atsakās no izmēģinājuma perioda par labu 15 GB bezmaksas krātuves visiem dalībniekiem. Diemžēl tas atstāj dažas premium priekšrocības tikai uz maksas abonementiem, ieskaitot piekļuvi Google ekspertiem diennakts atbalstam un iespēju pievienot līdz pieciem dažādiem ģimenes locekļiem individuālu piekļuvi personīgajai krātuvei..

Pirmos trīs līmeņus var apmaksāt mēnesī vai gadā, sākot no USD 1,99 mēnesī par 100 GB, par USD 2,99 mēnesī par 200 GB un USD 9,99 par satriecošu 2 TB. Pēc tam krātuve veic ievērojamu lēcienu, bet tā ir arī cena. 10 TB liks lietotājiem atgriezt USD 99,99 mēnesī, 20 TB maksā USD 199,99 mēnesī un 30 TB maksā ar milzīgiem USD 299,99 mēnesī. Kaut arī uzglabāšanas prasības palielinās ar 4K + izšķirtspējas video, 2 TB opcija noteikti piedāvā vislabāko cenas un vērtības attiecību.

Uzņēmējdarbības lietotājiem tiek piedāvāts Drive Enterprise, savukārt Google iesaka, ka komandas darbu un produktivitāti pastiprina tā patentētais mākslīgais intelekts (AI) un spēja izmantot uzņēmuma programmatūras klāstu, piemēram, dokumentus, izklājlapas un slaidus. Viena no vispievilcīgākajām šī darījuma sastāvdaļām ir tā, ka jūs maksājat tikai par to, ko izmantojat, un nav augšējo krātuves ierobežojumu. Tas maksā 8 USD par aktīvu lietotāju katru mēnesi, kā arī USD 0,04 piemaksu par GB, kas izmantota šajā laika posmā.

Google savus pakalpojumus piedāvā visā pasaulē, lai arī var būt ierobežojumi. Pašlaik 145 valstis var pilnībā izmantot Google disku, izmantojot Google Play izplatīšanu, bet pārējās valstis nevarēs lejupielādēt maksas lietojumprogrammas. Pilnu sarakstu varat atrast šeit. Maksājuma metodēs ietilpst debets & kredītkartes, PayPal, Google Pay, PaySafe un dāvanu kodi.

Iespējas

 • Skatīšana bezsaistē & rediģēšana
 • Pieejamība
 • Failu versijas
 • Failu koplietošanas atbalsts
 • Starpplatformu sinhronizācija
 • Operētājsistēmas integrācija
 • Kvalitātes izvēle salīdzinājumā ar kompresiju
 • 2 faktoru autentifikācija

Skatīšana bezsaistē & Rediģēšana

Google nodrošina iespēju skatīt un rediģēt failus, izmantojot savus dokumentus, izklājlapas un slaidus, atrodoties bezsaistē. Tas tiek atbalstīts visās ierīcēs, taču, iestatot bezsaistes režīmus, ir nepieciešams savienojums ar internetu.

Šī funkcija ir paredzēta tikai pārlūkam Google Chrome galddatoros, un jums ir jāiespējo Google dokumentu, izklājlapu un slaidu sinhronizācija & Failus uz šo datoru rasē, lai iestatījumus varētu rediģēt bezsaistē. Katram failam jābūt pieejamam bezsaistē manuāli, ar peles labo pogu noklikšķinot un atlasot opciju Pieejams bezsaistē. Par laimi, to var paveikt vairumā, attiecīgi izmantojot Shift + Ctrl un Shift + ⌘ saīsnes attiecīgi Windows un Mac.

Process tiek pilnveidots mobilajās ierīcēs, vienkārši pieprasot, lai Android un iOS lietotāji atvērtu jebkuru no Google diska, dokumentu, izklājlapu vai slaidu lietojumprogrammām, katra faila stūrī virzītos uz simbolu vēl trīs punktus un piesitiet padarīt pieejamu bezsaistē. Pēc tam bezsaistē saglabātos failus var atrast izvēlnē.

Ir vērts atcerēties atstāt atbilstošu vietu mākonī, ja vēlaties atkal sinhronizēt lietas, atgriežoties tiešsaistē.

Pieejamība

Google diskam ir vairākas piekļuves iespējas, lai palīdzētu invalīdiem labāk mijiedarboties ar augšupielādēto saturu, piemēram, saderība ar ekrāna lasītāju un spēja pievienot video failiem parakstu celiņus..

Ekrāna lasītājiem darbvirsmā vislabākās pieredzes iegūšanai Google iesaka Mozilla Firefox ar NVDA fokusa režīmā vai JAWS veidlapu režīmā. Alternatīvi, Google Chrome un Safari lietotāji var izmantot VoiceOver, un Chrome OS lietotāji var vērsties pie ChromeVox. Google disks ir saderīgs ar TalkBack, BrailleBack, Switch Access un īsinājumtaustiņiem operētājsistēmā Android, savukārt iOS lietotāji var arī vērsties pie VoiceOver. Navigācijas instrukcijas un īsinājumtaustiņus var atrast šeit.

Parakstu celiņu pievienošanu videoklipiem var veikt tikai darbvirsmā, taču tas var uzlabot Google diska lietotāja auditorijas pieredzi. Uzņēmums iesaka izmantot parakstu failus, taču stenogrammas faili tiek pieņemti arī angļu un japāņu valodām.

Failu versijas

Google disks reģistrē katra augšupielādētā faila vēsturi, palīdzot novērst ļaunprātīgas programmatūras infekciju un atjaunot nevēlamās izmaiņas. Pēdējais ir īpaši ērts, ņemot vērā Google kopīgo pieeju failu rediģēšanai, jo lietotāji varēs viegli redzēt izmaiņas un vajadzības gadījumā atsaukt tās..

Ar peles labo pogu noklikšķinot uz faila un atlasot pārvaldīt versijas, tiks uzskaitītas visas atkārtotās Google Drive zināmās atkārtošanās, ļaujot lietotājiem augšupielādēt jaunu versiju virs vecās, ja tā ir rediģēta bezsaistē. To nevar izdarīt ar mapēm, tāpēc ir vērts sekot līdzi visām lietām, kas tiek augšupielādētas.

Failu koplietošanas atbalsts

Vēl viena ar peles labo pogu noklikšķiniet uz iespējas koplietot failus ar citiem. To var izdarīt, manuāli ievadot e-pasta adresi vai izveidojot koplietojamu saiti. Šajā funkcijā tiek iestrādāts Gmail, automātiski parādot e-pasta adreses no jūsu kontaktu saraksta. Facebook un Twitter ir arī integrēti, lai ātri un ērti nosūtītu koplietojamas saites.

Kopīgotā satura īpašnieki var ierobežot cilvēku iespējas skatīties, komentēt vai dot viņiem pilnīgas rediģēšanas atļaujas tieši no paša ielūguma. Ja īpašnieki vēlas neticami aizsargāt savu materiālu, viņi var arī atspējot iespēju mainīt piekļuvi un pievienot jaunus cilvēkus, kā arī atbrīvoties no iespējām lejupielādēt, izdrukāt un kopēt failus komentētājiem un skatītājiem..

Pārrobežu platforma

Google disks ir pieejams lielākajā daļā platformu, izmantojot pārlūku Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer 11 un Safari, ļaujot lietotājiem pievienot, lejupielādēt vai sinhronizēt savu saturu..

Lietojumprogramma Dublēšana un sinhronizācija ir pieejama lejupielādēšanai operētājsistēmā Windows 7–10 un visam, sākot no macOS 10.10 un vēlāk. iPhone lietotāji var lejupielādēt Google disku no App Store, savukārt Android versija 4.4 un jaunāka versija var lejupielādēt lietojumprogrammu no Play Store. Mobilo ierīču lietotājiem būs jālejupielādē atsevišķas lietojumprogrammas, ja viņi vēlas izmantot biroja komplektu, un Google dokumentiem, Izklājlapām un Slaidiem viņu sistēmā nepieciešama vismaz Android 5.0.

Pašlaik Android lietotāji pamanīs, ka Google disks ir iepriekš instalēts viņu ierīcē. Nākotnē tas varētu mainīties sakarā ar atkārtotām pret konkurenci vērstām apsūdzībām no Eiropas Savienības, kas maina Google nostāju par pirmās puses lietojumprogrammu piespiešanu, izmantojot savu it kā atvērtā pirmkoda programmatūru. Šajā gadījumā to joprojām vajadzētu būt pieejama lejupielādei no Play veikala.

OS integrācija

Lietotājiem, kuri izmanto pārlūkprogrammas Google diska versiju, nebūs luksusa, ja to integrēs operētājsistēmas, taču lietojumprogrammas Windows un Android īpašniekiem ļauj izmantot šīs funkcijas priekšrocības..

Mobilo ierīču īpašnieki var nosūtīt failus uz savu mākoni, pārlūkojot kopīgošanas izvēlnes, turpretim Windows lietotājiem vienkārši ir jānoklikšķina ar peles labo pogu, lai atvērtu Google diska izvēlni. Ja esat mazliet glīts ar darbvirsmu, pārāk daudz vecāku mapju var izraisīt OS integrācijas izzušanu. Mape mapes mapē darbojas tikpat labi, bet, ja jums ir kaut kas vairāk, jums tā būs jāaugšupielādē tieši.

Diemžēl Mac un Linux lietotāji šo funkciju nevar izmantot. MacOS lietojumprogrammā Backup and Sync nav integrācijas pazīmju, savukārt Linux nav pieejamas pirmās puses lietojumprogrammas. Pastāv vairāki trešo pušu risinājumi pēdējiem, taču, uzticoties jūsu datiem otram uzņēmumam, mēs kaut ko tādu neieteiktu, ja nebūtu pienācīgas izpētes. Ja tas liedz jums izmantot Google disku, Mac lietotājiem ir vairāki alternatīvi dublēšanas pakalpojumi.

Citas īpašības

Google disks ļauj lietotājiem augšupielādēt failus, izmantojot to sākotnējo kvalitāti, lai novērstu zaudēšanu, vai izmantot augstas kvalitātes saspiešanu, lai samazinātu faila izmēru, to minimāli samazinot. Divfaktoru autentifikācija arī pastiprina drošību visos Google pakalpojumos, un to ļoti iesaka ProPrivacy.

Privātums un drošība

Jurisdikcija

Google disks atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, un tāpat kā vairums amerikāņu uzņēmumu, tas bieži pārbauda valsts neuzkrītošo nostāju attiecībā uz privātumu. Ņemot vērā to, ka Google, pirmkārt, ir reklāmas uzņēmums, tas savāc satraucošus datu apjomus par saviem lietotājiem, kas varētu nonākt uzmācīgu valdības struktūru rokās.

Nulle

Google disks nenodrošina nulles līmeņa politiku, jo uz produktu attiecas Google vispārējā konfidencialitātes politika un pakalpojumu sniegšanas noteikumi. Tas nozīmē, ka Google savos serveros glabā jūsu paroles kopiju, kas ļauj atkopt paroli, bet pakļauj jūsu informāciju lielākam riskam, ka iestādes ar nodomu nolaist, nozagt vai konfiscēt.

Tomēr cerība netiek zaudēta tiem, kas vēlas izmantot Google salīdzinoši godīgās cenas mākoņu krātuvē, jo lietotāji savas informācijas labākai aizsardzībai var izmantot klienta puses šifrēšanas pakalpojumus..

Tehniskā drošība

Kā gaidīts, Google disks aizsargā informāciju, izmantojot ASV valdības standarta šifrēšanu, augšupielādējot datus sadalot daļās, izmantojot AES-256. Izmantojot TLS standartu, dati tiek īslaicīgi atšifrēti, kad tie nonāk Google serveros, pirms tie tiek atkārtoti šifrēti ar AES-128 aizsardzībai. Lai gan tas tiek veikts milisekundēs ar minimālu noplūdes iespēju, tas rada nelielu problēmu, kas varētu radīt dažus neērtības.

Papildu drošības nodrošināšanai šifrēšanas atslēgas tiek iesaiņotas arī šifrēšanā, lai novērstu uzbrukumus. Tas tiek atšifrēts tikai tad, kad tiek izveidots savienojums no lietotāja konta ar Google Drive. Tas nozīmē, ka jūs nekad nekontrolējat savas šifrēšanas atslēgas.

To var mainīt, izmantojot klienta puses šifrēšanas pakalpojumus, ja tā ir problēma, bet klientam tas nozīmē papildu darbu. Jūs varat arī pastiprināt aizsardzību, iespējot 2 faktoru autentifikāciju, kas vēlāk tiks aktivizēta visiem Google pakalpojumiem, kurus izmantojat ar to pašu e-pasta adresi..

Jautājumi

Pārlūka kriptogrāfija

Pārlūkprogrammas nav tik drošas vai privātas kā to alternatīvas. Nav skaidrs, ko Google izmanto kriptogrāfija, vai tas ir novecojis JavaScript vai nedaudz pieņemamāks WebCrypto API; tomēr tīmeklis ir mazāk nekā ideāla piegādes platforma ar daudz vairāk izsekotāju. Tas arī ļauj mātesuzņēmumam virzīt uzmācīgu kodu bez atklāšanas.

Slēgts avots

Tāpat kā citi uzņēmuma produkti, arī Google disks ir patentēts pakalpojums, kas tiek slēgts avots uz autortiesību vārda. Tas nozīmē, ka nav iespējams pateikt, kas notiek zem zemes, liekot netieši uzticēties Google nodomiem. Tas ietekmē drošību un privātumu, jo ārējie eksperti nevar pārbaudīt platformas integritāti, potenciāli ļaujot ekspluatācijai palikt nepamanītam un izdevējam ievadot ļaunprātīgu kodu..

Lietošanas ērtums

Google disks piedāvā ļoti atšķirīgu pieredzi atkarībā no tā, kā jūs to izmantojat. Atbalstītās lietojumprogrammas ir neticami minimālistiskas, salīdzinot ar spēcīgo mobilā iterāciju un pilnībā piedāvāto pakalpojuma pārlūka versiju.

Darbvirsma

Programma Dublēšana un sinhronizācija darbojas no Windows Explorer un Mac Finder, nodrošinot tiešu piekļuvi sinhronizētajām mapēm un ļaujot augšupielādēt mākonī..

Diemžēl tas arī atceļ funkcijas. Failu versijas šeit nav pieejamas, nav iespējas atjaunināt krātuves plānu, un jūs nevarat piekļūt publiskajiem failiem, kas iepriekš ir koplietoti ar jums, ja vien to neesat pievienojis īpaši savam diskam. Šeit ir loģika, ka visiem galddatoriem ir piekļuve pārlūkam, taču tā nav ideāla nostāja.

Mobilais

Android lietotne Drive piedāvā daudz vairāk. Jūs varat ne tikai sinhronizēt savus fotoattēlus, bet arī izveidot automātiskas dublējumus un augšupielādēt failus, atrodoties ceļā.

Google Drive Android

Varat piekļūt iepriekš koplietotajiem failiem ārpus diska, sadaļā Dators pārbaudīt failus, kas tiek glabāti atsevišķās Windows un Mac ierīcēs, un izvēlēties, vai ierobežot failu pārsūtīšanu uz Wi-Fi, lai saglabātu datus. Diemžēl failu versijas joprojām nav pieejamas, izmantojot šo metodi.

Pārlūks

Galīgo Google diska versiju var atrast atbalstītajos pārlūkos, komplektā ar visām funkcijām. Izkārtojums ir neticami lietotājam draudzīgs, jo vairums opciju tiek parādītas kreisajā teknē vai ar peles labo pogu noklikšķinot uz objekta. Aktivitāte ir īpaši noderīga koplietojamo mapju funkcija, un to var atrast informācijas sadaļā augšējā labajā stūrī.

Noslēguma domas

Google disks ir visaptverošs savu funkciju klāstā ar diezgan pievilcīgām cenām, lai pievilinātu jaunus un atgrieztos klientus. Uzņēmums dara visu iespējamo, lai iekļautu dažādas maksājuma metodes, atskaitot kriptovalūtu, un, par laimi, ļauj cilvēkiem maksāt katru mēnesi vai gadu par noteiktiem līmeņiem..

Divas gandrīz nepārspējamas funkcijas ir Google biroja komplekts un piekļuves iespējas. Pateicoties šiem ieslēgumiem, lietotāji var ne tikai rediģēt, atrodoties ceļā, bet arī cilvēki ar redzes un dzirdes traucējumiem, izmantojot pakalpojumu. Tomēr atšķirības starp platformām ir pilnīgi pamanāmas, un tas faktiski neļauj daudz izvēlēties, kā izmantot mākoņa pakalpojumus, it īpaši, ja vēlaties izmantot katru funkciju.

Lai gan Google disks lielākoties ir drošs, tas, ka nav zināšanu politikas un uz reklāmām balstīta biznesa modeļa, ir pietiekami, lai privātuma aizstāvjus padarītu neērtus. Tā vietā Google mākoņa krātuves pakalpojums, visticamāk, patiks klientiem, kuri vēlas ērtības un funkcionalitāti. Klienti var uzlabot savu pieredzi, izmantojot klienta puses šifrēšanas pakalpojumus un paroļu pārvaldniekus, taču apkārt ir vairāk privātu iespēju, kas varētu labāk derēt rēķinam.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me