Kūku tīmekļa pārlūks


Cake Web Browser ir mobila pārlūka alternatīva pārlūkam Chrome, Firefox vai Safari, kas apgalvo, ka ir izveidots jau no paša sākuma, paturot prātā privātumu. Pirmoreiz to uzsāka 2016. gadā devs, kas atrodas ASV.

ProPrivacy.com Rezultāts
7.5 no 10

Kopsavilkums

Atšķirībā no privātuma meklētājprogrammām, kas darbojas jūsu esošajā pārlūkprogrammā, Cake nodrošina savrupu saskarni, kas ir īpaši izstrādāta, lai lietotājiem nodrošinātu papildu funkcijas un pilnībā integrētu privātumu.

Kūku pārlūks ir interesants piedāvājums, jo eksperti iepriekš ir izteikuši bažas par Chrome potenciālu sūtīt telemetriju atpakaļ uzņēmumam Google - pat tad, ja lietotāji attālinās no Google meklētājprogrammas.

Paturot to prātā, mēs nolēmām sīkāk izpētīt šo pārlūkprogrammu, lai redzētu, vai tā funkcijas tiešām ir vērts novirzīt citus izplatītos pārlūkus.

Kūku pārlūks

Kūku pārlūks - pārskats

Jūsu interneta pārlūks ir jūsu piekļuves punkts internetam. Šī iemesla dēļ tas, kā jūsu pārlūkprogramma uzvedas un apstrādā datus, var ievērojami ietekmēt jūsu vispārējo privātumu.

Pēc dizaina tīmekļa pārlūkiem ir tendence saglabāt jūsu tīmekļa pārlūkošanas vēsturi, lai jūs varētu viegli atgriezties iepriekš apmeklētā lapā. Viņi arī ļauj firmām atstāt sīkdatnes, lai tās varētu jūs izsekot, ja atgriezīsities viņu vietnē.

Cake tīmekļa pārlūks ir vērsts uz mobilo telpu, apvienojot esošās un jaunās iespējas

Šāda veida pārlūka funkcijas nodrošina papildu funkcionalitāti un ērtu lietošanu. Tomēr viņiem ir arī nopietni privātuma trūkumi - tieši tāpēc daudzi patērētāji vēršas pie tādiem paplašinājumiem kā Privacy Badger, Ghoster un Adblock Plus, lai novērstu nevēlamus skriptus, bloķētu izsekošanu un sīkfailus un novērstu reklāmu parādīšanos..

Ieguvums no šāda veida bloķēšanas ir ne tikai labāka privātums, bet arī vienmērīgāka pieredze. Galu galā, bloķējot ļoti daudz neinteresēta satura, varat samazināt lapas ielādes laiku un padarīt netīrāku jūsu ekrānu.

Iepriekš Firefox bija populārākais pārlūks labākas privātuma iegūšanai tiešsaistē. Tagad Cake tīmekļa pārlūks tomēr ir vērsts uz mobilo telpu, apvienojot esošās un jaunās iespējas, mēģinot lietotājiem sniegt lielāku kontroli pār saviem datiem un labāku pārlūkošanas pieredzi..

Mobilā lietotne Kūku pārlūks

Iespējas

 • Lietotnes iOS un Android
 • Anonīma pārlūkošana
 • HTTPS visur
 • Iebūvēta anti-uzskaite un reklāmu bloķēšana
 • Funkcija “Neizsekot” informē vietnes, kuras nevēlaties izsekot
 • Piekļuves koda aizsardzība - ieslēdziet pārlūkprogrammas aizsardzību ar paroli
 • Privātā laika bumba - automātiski aizveriet privātās cilnes pēc noteikta laika vai aizverot pārlūku
 • Grupas meklēšana - automātiski pārvelciet rezultātus no vairākiem tiešsaistes meklēšanas pakalpojumiem
 • Abonējiet vietnes un sekojiet tām no vietnes Cake pārlūka
 • Pārvelciet meklēšanas rezultātus, lai apmeklētu katru lapu un tieši novērtētu meklēšanas rezultātus
 • Tumša tēma, gaiša tēma vai auto, kas pārslēdzas starp tām atkarībā no dienas laika
 • Izvēlieties no dažādām meklētājprogrammām, ieskaitot DuckDuckGo

Uzstādīt

Kūkas lejupielāde un instalēšana ir brīze. Tas prasa nedaudz vairāk par 10 MB vietas, kas nozīmē, ka tas neatstās lielu iespaidu uz jūsu ierīci. Kad tā ir instalēta, lietotne sniedz jums īsu pārskatu, kas ļauj jums izjust piedāvāto.

Laipni lūdzam kūku pārlūkā

Pēc ievadiem lietotājus sagaida sākuma ekrāns. Atšķirībā no citiem pārlūkiem, kas vienkārši ielādē jūsu vēlamo mājas lapu, jūs iegūstat to, ko vislabāk var raksturot kā kūkas šķēli.

Kūku pārlūka mājas pahe

Ekrāna augšdaļā tiek iegūts pielāgojams attēls, kuru var mainīt, augšējā labajā stūrī noklikšķinot uz iestatījumu ikonas. Šeit jūs varat arī iestatīt visas svarīgās privātuma un drošības funkcijas, piemēram, paroles aizsardzību. Kā redzat, mājas lapa ir dinamiska, un estētika mums atgādina sajaukumu starp Safari un Chrome.

Android lietotājiem Cake ir kaut kas tāds, kas rada izsmalcinātības sajūtu, un tas var patikt pēc iOS līdzīgas pieredzes vēlmēm.

Pēc tam mēs trāpījām iestatījumu kodā augšējā labajā stūrī, lai iestatītu primārās privātuma funkcijas.

Kūku pārlūka iestatījumi

Vispirms mēs Cake iestatījām tikai uz HTTPS. Ieslēdzot šo iespēju, pārlūks atsakās atvērt visas vietnes, kas nav aizsargātas ar HTTPS. Tas ir lieliski, it īpaši cilvēkiem, kuri daudz meklē nejauši tīmeklī un iepērkas tīmeklī - tas var izraisīt to, ka jūs paklupat nepatīkamās vietnēs.

Tālāk mēs iestatām paroli. Lai to izdarītu, vienkārši divreiz ievadiet tapu. No šī brīža jums būs nepieciešama parole, lai atvērtu lietotni. Tas nevienam neļauj piekļūt jūsu vēsturei, saglabātajiem kontiem un parolēm. Šī ir noderīga un unikāla drošības funkcija, kuru mēs iesakām izmantot - gadījumā, ja ierīce kādreiz nonāk nepareizajās rokās.

Uznirstošo logu bloķēšana un Reklāmu bloķēšana ir iespējota pēc noklusējuma, un mēs iesakām atstāt tos ieslēgtus, lai iegūtu vislabāko pieredzi. Tas pats attiecas uz funkciju Nesekot.

Noklikšķinot uz “VPN”, tiek parādīts sludinājums VPN pakalpojumu sniedzējam TunnelBear, kurš mūsu pārskatā ieguva cienījamus 8,5 no 10. Tomēr tas nav labākais no visiem iztēles posmiem, un ir vērts atzīmēt, ka Kūka darbosies ar jebkuru VPN. TunnelBear vienkārši iegūst uzmanības centrā, pateicoties mārketinga darījumam ar izstrādātājiem.

Noklikšķinot uz meklētājprogrammas, jūs varat izvēlēties savu iecienīto meklētājprogrammu. Starp iespējām ir Google, Yahoo (DDC) un Bing. Tā kā mēs ļoti vēlamies ievērot privātumu, mēs izvēlējāmies DuckDuckGo.

Meklētājprogrammas opcija

Tiem cilvēkiem, kuri vēlas saglabāt datus mobilā tālruņa plānā, ir iespēja apturēt Cake no vietņu priekšielādēšanas fonā. Tas ir lielisks veids, kā nodrošināt, ka lejupielādējat tikai tos datus, kas jums faktiski nepieciešami. Jāatzīst, ka tas nedaudz palēninās pieredzi, kas nozīmē, ka cilvēkiem, kuriem ir bažas par datiem, varētu labāk pieturēties pie tradicionālā pārlūka.

No otras puses, integrētā reklāmu bloķēšana samazinās nevajadzīgos datus - tāpēc ir arguments gan par, gan pret. Mēs nolēmām noteikt Datu lietojums iestatot “tikai uz WiFi”, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku datu draudzīgumu.

Lietošanas ērtums

Kūku pārlūks revolucionāri padara meklēšanu, ļaujot tūlīt pārlapot tīmekļa meklēšanas rezultātus, neprasot pārmeklēt meklēšanas rezultātus. Tas, vai tas jums pievilina, ir personisks - un tas lielā mērā ir atkarīgs no tā, vai jums patīk tradicionālā meklēšanas rezultātu skenēšanas metode un lapas izvēle pati, kas ir iespēja.

Viena lieta, kas jāpatur prātā, ir tas, ka tas ir tikai mobilais pārlūks, un šī pieredze ir īpaši paredzēta mobilo sakaru lietotājiem.

Mēs pārbaudījām Cake operētājsistēmās Android un iOS, un tas noteikti maina jūsu pārlūkošanas pieredzi. Kūka parāda meklēšanas rezultātus pilnībā ielādētā kartes formā, lai jūs varētu tieši piekļūt attiecīgajiem rezultātiem. Turklāt tas neatgriezeniski ielādē nākamos divus rezultātus fonā, lai jūs varētu ātri tos pārvilkt. Tas ir lieliski piemērots cilvēkiem, kuriem patīk pārlūkot rezultātus, lai redzētu, vai lapas ir atbilstošas. Tomēr tas, iespējams, nav vislabākais privātumam (vairāk par to vēlāk).

Ir arī vērts atcerēties, ka Cake ir izstrādāta, lai priekšroku dotu lapām ar ātrāku ielādēšanas laiku. Tā rezultātā Kūka nedaudz sagroza meklētājprogrammu rezultātus, ko nodrošina Google rāpuļprogrammas. Tas var potenciāli ietekmēt to lapu kvalitāti, kuras tiek ielādētas vispirms, un tas var nepatikt visiem.

Kopumā mēs uzskatījām, ka pieredze ir laba, un Kūka šķiet labi piemērota tīmekļa pārlūkošanai iepirkšanās laikā vai izklaides nolūkiem. Tomēr visiem, kas veic nopietnākus pētījumus, tradicionālais pārlūks var palikt labvēlīgs.

Satura veidošana

Kur kūka izceļas, tas ir veids, kā tas izstrādā saturu un ļauj pielāgot rezultātus. Kūka ir paredzēta, lai apmierinātu jūsu personiskās vajadzības, kā arī sniegtu ieteikumus par to, ko jūs varētu vēlēties redzēt.

Piemēram, palaižot lietotni, tas sniedz jums sarakstu ar dienu populārākajiem pieciem meklējumiem. Tas, vai tas jums pievilcīgi, ir atkarīgs no tā, vai jums patīk pārraudzīt tendences.

sekojiet vietnes saturam

Vietnes sekošanas funkcija ļauj jums pievienot lapas savai sākumlapai, un tas noteikti pievieno pielāgojamības līmeni, kas vajadzētu patikt visiem. Vienīgais iespējamais trūkums ir tas, ka jūs varētu iestrēgt nišā, kas izveidota pēc jūsu vēlēšanās, un jūs varētu atrast sev mazāku iespēju paklupt uz jaunām lietām. Jāatzīst, ka tieši šajā gadījumā var noderēt tendence.

Meklēšanas laikā ir iespējams pielāgot vietnes, kuras jums vispirms tiek apkalpotas. Piemēram, ja vēlaties, lai meklēšanas rezultāti tiktu rādīti no eBay, nevis vispirms no Amazon, - pēc meklēšanas varat to mainīt meklēšanas rezultātos, pārvelkot uz leju, un tas pēc tam paliks nemainīgs..

Grupas

Grupu meklēšanas funkcija ir tāda pati kā cilnes, kuras iegūstat Google meklēšanā, ļaujot grupēt meklēšanu, lai iegūtu tādus rezultātus kā videoklipi, attēli vai iepirkšanās. Šis grupējums apvienojumā ar pārvilkšanas funkcionalitāti rada atvieglotu vadības sajūtu. Tā rezultātā ikviens, kurš pavada daudz laika, meklējot noteikta veida saturu, var vēlēties izmēģināt Cake.

saglabāt satura grupas

Sekojošs

No brīža, kad veicat meklēšanu, sākas slaucīšanas pieredze. Velkot pa kreisi, tiek parādīts pirmais meklēšanas rezultāts. Ja šis rezultāts nav tas, kas jums nepieciešams, jums vienkārši jāturpina vilkt pa kreisi.

Kad esat saskāries ar vietni, kas jūs interesē, varat noklikšķināt uz sekot, lai pievienotu to savai mājas lapai. Mums patīk tas, ka vietnes, kas ir bijušas pirms un pēc, ir norādītas lapas augšdaļā, jo tas ļauj jums sekot vietnēm, pārvelkot tām cauri.

pogu, lai sekotu satura grupai

Kategorijas

Atkal sākumlapā, noklikšķinot uz kategorijām, jūs varat meklēt vietnēs, izmantojot grupu virsrakstus. Tie ir sadalīti astoņās kategorijās, kas sastāv no jaunumiem, tehniskajiem, sporta, spēļu, smieklīgajiem, filmas, TV un mūzikas, modes un stila, kā arī ceļojumiem.

Meklēšana vietnēs, izmantojot satura grupu

No pirmā acu uzmetiena šī funkcionalitāte šķiet noderīga. Tomēr apakšsadaļas nevar meklēt individuāli, un tas, kas tur atrodas, jums var nepatikt vispār - tāpēc tas ir pilnīgi.

No otras puses, pēc kūkas lietošanas pāris dienas mums radās viedoklis, ka, jo vairāk jūs izmantojat pārlūku un iepazīstaties ar to, jo lielāka ir iespēja no tā gūt labumu..

Privātums

Mēs nolēmām tuvāk izpētīt privātuma funkcijas, lai redzētu, vai mēs tos viegli pamanām darbībā. Mēs apmeklējām vairākas vietnes, kuras, kā mēs zinām, tiek rādītas daudz reklāmas, un mēs guvām pieredzi bez reklāmām. Forbes rakstiem, kas parasti ir piepildīti ar sludinājumiem, nebija neviena.

Tālāk mēs devāmies uz populāro straumēšanas vietni, un Kūka bloķēja visus uznirstošos logus, kas parasti tiek pasniegti. Neskatoties uz šīm ērtībām, dažas straumes netiks ielādētas, jo tās nedarbosies ar iespējotiem reklāmu bloķētājiem. Tas ir neliels trūkums, ko jūs pieredzēsit, sērfojot tīmeklī, kurā ir iespējotas visas Kūkas privātuma funkcijas.

Tas pats attiecas uz visām vietnēm, kurām nav SSL sertifikāta; Piespiest HTTPS pārtrauks šo lapu ielādi. Ja uzticaties vietnei, kas nav HTTPS, vienmēr to varat īslaicīgi atspējot. Tomēr mēs iesakām to neatstāt, jo tas neļaus jūsu upuriem kļūt par uzbrukumiem cilvēkam-vidējam, un tas neļaus jums paklupt starp potenciāli ļaunprātīgām vai kompromitētām vietnēm.

Ikvienam, kurš vēlas pārlūkot privāti, ir pieejams Google inkognito ekvivalents. Lai atvērtu privātu pārlūkošanas logu, noklikšķiniet uz Cilnes mājas lapas labajā apakšējā stūrī. Tas nodrošinās, ka visas jūsu apmeklētās lapas netiks pievienotas jūsu vēsturei. Turklāt privātajā cilnē varat iestatīt “laika bumbu”, lai tā automātiski tiktu aizvērta, ja atstājat lietotni neaktīvu trīs minūtes.

Privātuma režīms

Ar funkciju Neseko (DNT) teorētiski viss ir labi un ir vērts atzīmēt, ka, kaut arī dažas lielās vietnes (piemēram, Reddit, Twitter, Pinterest) ir apņēmušās ievērot DNT pieprasījumus, vairums reklāmdevēju to pilnībā ignorē. Tas ir masīvs DNT ierobežojums, kas nozīmē, ka tas nedarbosies tikpat efektīvi kā anti-uzskaites paplašinājumi, piemēram, Privacy Badger (kas ir pieejams Firefox pārlūkā Android ierīcēm)..

Daudzos veidos DNT sniedz jums nepatiesu drošības sajūtu, jo tas faktiski neaptur izsekošanu. Turklāt šī funkcija nav nekas īpašs. Gan pārlūkam Chrome, gan Firefox ir DNT, kas nozīmē, ka šī īsti nav funkcija, par kuru vajadzētu lepoties.

Turpinot, mēs pārbaudījām kūka privātuma politiku, lai redzētu, ko firma apgalvo, ka tā dara ar datiem. Kopumā politika šķiet laba, pat tiktāl, ka brīdina klientus izmantot VPN, ja viņi vēlas atdalīt savas IP adreses no viņu veiktajiem meklēšanas pieprasījumiem.

Tas ir svarīgi, jo pieprasījumus var izsekot līdz lietotāju IP adresēm, pat meklējot privātajā režīmā. Turklāt, lai arī vietējā vēsturē netiks saglabātas nevienas privātā režīmā apmeklētas lapas - jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs joprojām var izsekot visām jūsu apmeklētajām lapām.

Faktiski, ja neizmantojat VPN, Cake potenciāli nedaudz kaitē jūsu privātumam: Parasti, kad izmantojat meklētājprogrammu, jūsu ISP neredz atsevišķus meklēšanas vaicājumus, jo lapā ir HTTPS šifrēšana. Tā kā, veicot meklēšanu, Cake pārlūks automātiski ielādē trīs lapas vienlaicīgi, tas jūsu ISP nodrošina vairāk datu nekā parasti; kuru tā varētu izmantot, lai izdomātu jūsu meklējumus, kad tos veicat.

Mēs arī pamanījām, ka Kūka atzīst reklāmas pielāgošanu, izmantojot meklēšanas nosacījumus parastajā režīmā:

“Parastā pārlūkošanas režīmā Kūka var nosūtīt meklēšanas nosacījumus partnerim, kurš atgriež attiecīgos sponsorētos rezultātus (Kūka neizveido šo pieprasījumu privātajā režīmā).”

Un Cake atklāj, ka jūsu IP adrese var tikt pārsūtīta jūsu izmantotajām meklētājprogrammām. Tādējādi, kamēr Kūka tevi neizseko, tas neaptur jūsu meklēšanas pieprasījumus - tas nozīmē, ka Google joprojām var izveidot jūsu meklēto datu bāzi līdzās jūsu IP adresei:

“Pat ja mums tiek prasīts norādīt jūsu IP adresi tīmekļa pieprasījumos par jūsu apmeklētajām vietnēm vai jūsu atlasītajām meklētājprogrammām (IP adrese ir būtisks vietņu un meklētājprogrammu tehniskais elements), mēs nekad šo IP adresi nesaistām ar nevienu meklēšanu vai pārlūkošanas vēsturi, un mēs to nekad nesaistam ar jūsu vārdu, e-pasta adresi vai citu personu identificējošu informāciju bez jūsu ziņas un piekrišanas. ”

Tā rezultātā, lai iegūtu ūdensnecaurlaidīgu konfidencialitāti, papildus Cake Browser jums būs jāpielieto arī privāta meklētājprogramma..

Secinājums

Kaut arī Cake noteikti piedāvā atšķirīgu pieredzi, ideja, ka tā ir kaut kā privātāka nekā citi pārlūkprogrammas, šķiet maldīga. Lielākā daļa Cake pieejamo privātuma funkciju ir pieejama pārlūkprogrammā Firefox. Tātad, ja vien jums īpaši nepatīk paroles aizsardzība vai funkcija “Laika bumba”, šeit nekas nav pagriežams.

Iebūvēta reklāmu bloķēšana un uznirstošo logu bloķēšana ir laba, taču šīs funkcijas var viegli pievienot Firefox vai Chrome, izmantojot paplašinājumus, kas nodrošina vēl labākus rezultātus. Lai arī jāatzīst, ka pilnīgi bez reklāmām gūtā pieredze, izmantojot kūku tieši ārpus lodziņa, ir labāka nekā tā, ko jūs meklējat atsevišķās meklētājprogrammās - un tas noteikti padara to Cake iespēja dot iespēju.

Viens trūkums ir tas, ka šobrīd nevar pievienot kūkai tādus privātuma paplašinājumus kā Privacy Badger, Ghostery vai uBlock Origin - tas nozīmē, ka nevar bloķēt skriptus vai pilnībā bloķēt izsekošanu.

Šis pārlūks ir vēlams tiem, kuriem nepatīk, ka nepārtraukti jāturpina kustība starp Web lapām un meklēšanas rezultātiem. Cilvēkiem, kuri pārlūku galvenokārt izmanto iepirkšanās un izklaides nolūkiem, šis pārlūks radīs jautru mobilo pieredzi.

Noslēgumā jāsaka, ka Kūka būs ļoti personiska izvēle atkarībā no tā, ko meklējat pārlūkprogrammā. Tomēr, ja jums ir ūdensnecaurlaidīga privātums un tiešsaistes drošība, šķiet, ka labāk pieturēties pie Firefox izmantošanas ar izvēlētiem augstākā līmeņa paplašinājumiem..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me