Betternet


ProPrivacy.com Rezultāts
2 no 10

Kopsavilkums

Šajā Betternet pārskatā apskatīts gan maksas “Premium”, gan bezmaksas VPN pakalpojums. Tajā jūs atklāsit atšķirības starp diviem pakalpojumiem. Es atklāju, ka bezmaksas versija ir diezgan noderīga, neskatoties uz to, ka tiek rādīti sludinājumi. Savukārt maksas pakalpojumam nav visu nepieciešamo, lai to patiesi uzskatītu par “Premium”, un tas ir nedaudz lēns.

Betternet ir virtuālā privātā tīkla (VPN) nodrošinātājs ar 38 miljoniem lietotāju visā pasaulē. Tas ir bezmaksas pakalpojums, par kuru pagājušajā gadā ir izdarīta liela kritika. Tas galvenokārt ir saistīts ar CSIRO pētījumu, kas atklāja, ka tas kalpo reklāmām saviem lietotājiem. Tomēr tajā pašā pētījumā atklājās, ka 75% bezmaksas VPN lietotņu izmanto līdzīgu izsekošanu, lai rādītu reklāmas.

Tas ir viens no iemesliem, kāpēc ProPrivacy.com regulāri atgādina patērētājiem par atšķirību starp apmaksātajiem VPN un bezmaksas VPN. VPN palaist nav vienkārši - vai arī lēti. Tādējādi ir ierasts, ka bezmaksas VPN pakalpojumi rada ieņēmumus, rādot reklāmas. Vai Betternet ir vainīgs pie tā? Jā. Vai tas ir kaut kas sliktāks par citiem 75% bezmaksas VPN, kas tur atrodas? Nu, ar 14 izsekošanas bibliotēkām, kas paredzētas sludinājumu pasniegšanai, tas varbūt nav sliktāks, taču noteikti ir labāks.

Šis pārskats ir par Betternet premium (maksas) pakalpojumu. Apmaksātais Betternet pakalpojums nebija kritizēts CSIRO pētījumā, un tas netika finansēts no reklāmas. Kā tādas, visas sūdzības, kas iesniegtas par Betternet bezmaksas VPN, ne vienmēr attiecas uz premium pakalpojumu.

Ja jūsu vienīgais interese ir bezmaksas Betternet VPN pakalpojums, tad, lūdzu, iepazīstieties ar atbilstošo apakšsadaļu zemāk. Visiem pārējiem ienesīsimies un pārbaudīsim, vai maksas Betternet pakalpojums var konkurēt ar citiem premium VPN pakalpojumiem.

 • Pros
 • Premium versijā nav sludinājumu
 • Ātri savienojuma ātrumi
 • Septiņu dienu bezmaksas izmēģinājuma pakalpojums par piemaksu
 • 30 dienu naudas atdošanas garantija premium pakalpojumam
 • Bezmaksas versija
 • CONS
 • Slikta privātuma politika (apkopo un pārdod datus par lietotāju darbībām)
 • Bezmaksas versija kalpo sludinājumiem (ir izsekošanas bibliotēkas)
 • Uztur žurnālus (bezmaksas versija)
 • Sadarbojas ar iestāžu pieprasīto informāciju
 • Noplūst IP adrese un domēna vārdu sistēma (DNS)
 • Nav nogalināšanas slēdža
 • Lēni savienojumi (bezmaksas versijā)
 • Bezmaksas pakalpojumam ir tikai ASV serveri

Iespējas

Apmaksātajā Betternet plānā ir šādas iespējas:

 • Serveri desmit valstīs: Honkongā, Singapūrā, Japānā, Austrālijā, Lielbritānijā, Vācijā, Nīderlandē, Francijā, Kanādā un septiņās ASV pilsētās. Izmantojot bezmaksas VPN, abonenti piekļūst tikai vienam serverim ASV, kas tiek piešķirts pēc nejaušības principa.
 • Pieci vienlaicīgi savienojumi
 • Nav sludinājumu (atšķirībā no bezmaksas versijas)
 • Bezmaksas piekļuve pārlūka paplašinājumam pārlūkam Chrome
 • Lietotnes operētājsistēmai Windows, Mac OS X, iOS un Android
 • OpenVPN šifrēšana

Ātrums un veiktspēja

Es veicu ātruma testus no Lielbritānijas, izmantojot beta.speedtest.net. Katrai kategorijai es veicu piecus testus. Bāzes testi tika veikti gan ASV, gan Lielbritānijā, vispirms neizmantojot VPN. Es izmantoju testa serverus ASV (Ņujorkā) un Lielbritānijā (Londonā). Nīderlandes VPN serveris tika pārbaudīts no Londonas testa servera. ASV Ņujorkas serveris tika pārbaudīts no Ņujorkas testa servera.

Plašāku informāciju skatiet mūsu pilna ātruma testa skaidrojumā.

VPN ievērojami samazināja lejupielādes ātrumu. Labā ziņa ir tā, ka augšupielādes ātrums palika diezgan līdzīgs ar iesaistīto VPN un bez tā. Lielbritānijas testos Lielbritānijas Betternet serveris pazemināja vidējo savienojuma ātrumu no 48,20 Mbps līdz 18,62 Mbps. Holandiešu serverim klājās nedaudz labāk. Tā vidējais lejupielādes ātrums piecos testos bija 29,86 Mb / s. Lai arī šie ir diezgan lieli pilieni, tie nav vissliktākie, ko esmu redzējis, iedomājoties kaut ko citu. Jūs joprojām varētu straumēt HD formātā.

Veikums Ņujorkas serverī bija sliktāks. Mana pamata pārbaude no Lielbritānijas uz ASV sasniedza vidējo ātrumu 38,78 Mb / s. Betternet Ņujorkas serveris samazināja manu vidējo lejupielādes ātrumu līdz 7,82 Mb / s. Nav lieliski.

Es pārbaudīju tiešsaistē, un šķiet, ka man paveicās ar lejupielādes ātrumu. Abonenti bieži sūdzas par vēl lēnāku ātrumu. Lielākā daļa cilvēku neuzskata, ka Betternet var izmantot straumju atbloķēšanai, jo tas ir pārāk lēns un rada daudz buferizācijas.

IP noplūdes un DNS noplūdes

Izmantojot ipleak.net, pārbaudīju, vai nav interneta protokola 4. versijas (IPv4) un DNS noplūdes. Es veicu šos testus, izmantojot Betternet London serveri. Abos testos Betternet for Windows manā sistēmā neuzrādīja IP vai DNS noplūdes. Es nevarēju pārbaudīt IPv6 noplūdes, jo mans interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP) nenodrošina IPv6 savienojumus.

Chrome starpniekservera pārlūka paplašinājums izraisīja DNS noplūdi un tīmekļa reālā laika komunikācijas (WebRTC) noplūdi. Kā tādu es privātuma dēļ iesaku nelietot Betternet pārlūka starpniekservera paplašinājumus. Lai atbloķētu saturu, tie, iespējams, darbojas, taču, lai slēptu to, ko izdarījāt tiešsaistē, jums būs jāpiesakās pilnā VPN pakalpojumā..

Jāizvairās no Firefox starpniekservera. Tas pat neslēpj jūsu patieso IP adresi un ir burtiski pilnīgi bezjēdzīgs.

Straumēšanas pakalpojumi

Es mēģināju piekļūt ASV straumēšanas pakalpojumiem no Lielbritānijas, izmantojot VPN, lai maskētu manu patieso atrašanās vietu. Es nevarēju piekļūt skatīties ASV Netflix, izmantojot premium VPN, kas savienots ar ASV serveri. ABC vietne tomēr ļāva man noskatīties izrādi bez jebkādām problēmām. Betternet VPN arī veiksmīgi atbloķēja NBC.com. Es pārbaudīju Lielbritānijas serveri, lai redzētu, vai es varētu skatīties iPlayer, un atklāju, ka tas darbojas labi.

Cena

Lai piekļūtu Betternet premium versijai, vispirms ir jālejuplādē bezmaksas versija. Izmantojot šo programmatūru, jūs varat jaunināt. Betternet VPN piemaksa nāk tikai vienā plānā ar cenu svārstībām, pamatojoties uz abonēšanas periodu. Apņemoties ilgāku laika periodu, jūs iegūsit saudzīgu lojalitātes atlaidi. Trīs cenu iespējas ir šādas:

Jūs varat abonēt vienu mēnesi, sešus mēnešus vai gadu. Maksājuma process izveido atkārtotu norēķinu līgumu. Ja jūs neatceļat līgumu pirms abonēšanas beigām, Betternet automātiski iekasēs maksu no jums par citu periodu.

Betternet atmaksas politika

Betternet nodrošina 30 dienu naudas atdošanas garantiju, lai jūs varētu pārbaudīt premium pakalpojumu. Tomēr atmaksa tiek piešķirta tikai tad, ja esat izmantojis mazāk nekā 50 MB datu. Kā tāds jums ir jāpieprasa nauda 30 dienu laikā un tikai ar minimālu izmantošanu. 50 Mb ir ļoti mazs lietošanas pabalsts. Tas nozīmē, ka patiesībā ir ļoti grūti pretendēt uz naudas atmaksu. Tas tiešām nozīmē: tā ir vissliktākā 30 dienu naudas atdošanas garantija, ko esmu redzējis no VPN.

Labāks risinājums ir izmantot premium konta septiņu dienu bezmaksas izmēģinājumu. Diemžēl, lai izmantotu bezmaksas izmēģinājuma versiju, jums jāievada kredītkartes dati. Ja jūs neatceļat septiņu dienu izmēģinājuma laikā, Betternet automātiski uzliks jums ikmēneša tarifu, kas ir visdārgākais plāns. Ja nevēlāties pakalpojumu, noteikti atceliet to pirms septiņu dienu beigām.

Vietne

Vietne ir profesionāla un viegli orientējama. Vietnē nav ļoti daudz lapu. Apmeklētāji tiek novirzīti uz bezmaksas lietotnes lejupielādes pogu. Nomierinoši, ka jūs nevarat redzēt augstākā līmeņa pakalpojuma izmaksas, lejupielādējot bezmaksas lietotni. Faktiski jūs nekad pat neuzzinātu, ka Betternet VPN piedāvā premium klases pakalpojumu, apmeklējot vietni.

Galu galā lapā “Kā nopelnīt naudu” es atradu pieminēto premium klases pakalpojumu (un dažās atbildēs, kas parādītas palīdzības centra zināšanu bāzē).

Vietnes galvenā izvēlne mērķtiecīgi seko lapai, ritinot uz leju, kas ir noderīgi. Labajā pusē atradīsit saiti, lai lejupielādētu VPN klientu. Ja plānojat izmantot bezmaksas VPN vai vēlaties piekļūt premium pakalpojumam, ieskaitot 7 dienu bezmaksas izmēģinājuma versiju, jums būs jānoklikšķina šeit.

Process

Pārliecināties par Betternet lietotni nav grūti. Vienkārši dodieties uz vietni un lejupielādējiet lapas labajā stūrī lapas augšdaļā. Atverot lietotni, tā jautās, vai vēlaties izmēģināt premium VPN septiņas dienas. Ja vēlaties izmantot bezmaksas VPN, noraidiet to. Kad lietotne ir palaista, jūs joprojām varat jaunināt uz premium (ieskaitot izmantot septiņu dienu bezmaksas izmēģinājuma versiju)..

Es neredzēju prēmiju plānu lietotnē, līdz es izslēdzu savus reklāmu bloķētājus (Privacy Badger un ABP). Šī ir dīvaina kļūda, jo operētājsistēmai Windows es izmantoju atsevišķu VPN - nevis Chrome paplašinājumu.

Kad esat paaugstinājis uz piemaksu, izvēloties plānu un samaksājot (vai izvēloties septiņu dienu bezmaksas izmēģinājuma versiju), varat izvēlēties vienu no desmit atrašanās vietām valstī. Lai izveidotu savienojumu, vienkārši atlasiet serveri no saraksta un nospiediet pogu “Savienot”. Es atradu VPN, lai ātri un bez problēmām izveidotu savienojumu.

Kad ir izveidots savienojums, vairogs kļūst zils un izskatās priecīgs paziņot, ka viss ir labi.

Pierakstīties

Ja jūs reģistrējaties Betternet pirmo reizi, es iesaku izmantot iespēju “Izmēģiniet bezmaksas”. Lai gan tas noved pie dārgāka mēneša plāna, varat vienkārši atcelt bezmaksas izmēģinājumu un pievienoties, izmantojot gada plānu, ja jums patīk pakalpojums. Izmantojot bezmaksas izmēģinājuma versiju, jūs iegūsit labu priekšstatu par Betternet, kas ļaus jums izlemt, vai vēlaties ieguldīt.

Noklikšķiniet uz zaļās pogas, lai reģistrētos bezmaksas izmēģinājumam. Noklusētajā pārlūkprogrammā tiek atvērta lapa, kurā jāaizpilda kredītkartes dati.

Kad jūsu kredītkarte ir autorizēta, karikatūras vairogs vietnē kļūst priecīgs un zaļš. Pārbaudiet iesūtni, lai saņemtu rēķinu no Betternet - tagad jums ir rēķins par 0 USD. Jūs zināt, ka esat aizgājis pro, jo lietotnes vairogs tagad nēsās vainagu.

Lietotnes

Kā premium klients, jūs varat izvēlēties serveri no serveru saraksta. Diemžēl tas ir viss, ko varat darīt. Betternet neatļauj lietotājiem mainīt VPN protokolu vai norāda, vai viņi vēlas izmantot OpenVPN pārraides vadības protokolu (TCP) vai lietotāja datugrammas protokolu (UDP)..

Faktiski Betternet trūkst visu VPN funkciju, kas parasti liek izsaukt pakalpojumu par “premium”. Nav iznīcināšanas slēdža, nav DNS noplūdes aizsardzības, nav automātiska savienojuma, nav maskēšanas un nav “Maskēšanās” tehnoloģijas. Nav arī ostu pāradresācijas iespējas. Nekas. Ņemot vērā, ka tas ir maksas pakalpojums, tas ir pilnīgi zemāks.

Lai izvēlētos servera atrašanās vietu, noklikšķiniet uz “Atlasīt virtuālo atrašanās vietu”. Jūs izvēlaties desmit valstis un septiņas ASV pilsētas. Tā ir saprātīga izvēle. Tomēr, ņemot vērā, ka tirgū ir daudz VPN, kuru repertuārā ir vairāk nekā 50 valstu, tas diez vai rada prātu.

Lai pārslēgtos starp servera atrašanās vietām, noklikšķiniet uz jauna servera. Pirms serveru pārslēgšanas un atkārtotas savienošanas jums nav jāatvienojas - tas to darīs automātiski.

Citas platformas

Betternet atbalsta mobilos lietotājus ar Android VPN un iOS VPN lietotnēm. Viņi atbalsta Windows lietotājus, un viņiem ir arī lielisks Mac VPN klients. Diemžēl viņi nepiedāvā Linux VPN, tāpēc, ja šī ir jūsu galvenā OS, jums, iespējams, būs jāapsver citas iespējas. Pārlūka paplašinājums ir pieejams pārlūkprogrammām Chrome un Firefox.

Diemžēl pārlūka paplašinājumi nav labi izstrādāti, un tajos ir daudz kļūdu. Es atklāju, ka Chrome paplašinājums gulstas uz servera atrašanās vietām (Lielbritānijas serveris faktiski man sniedza IP adresi ASV). Firefox paplašinājums vispār nedarbojas pareizi. Kopumā es iesaku pilnībā atturēties no šiem paplašinājumiem.

Firefox paplašinājums

Firefox starpniekservera paplašinājums ir katastrofa. Lai tas darbotos, vispirms jāievēro norādījumi, kas sniegti tā FAQ. Pēc norādījumiem, kā panākt, lai paplašinājums faktiski izveidotu savienojumu ar pareizo starpniekserveri, ir kairinājums. Pat ja jums rodas grūtības to izdarīt, paplašinājums neslēpj jūsu patieso IP adresi. Betternet vajadzētu vienkārši izdzēst šo lietotni, taču nezināmu iemeslu dēļ tā joprojām to nodrošina. Es iesaku palikt prom no šī pagarinājuma. Varu tikai pieņemt, ka Betternet saglabā šo paplašinājumu pieejamu, lai pakalpojums šķistu labāks, nekā tas patiesībā ir.

Chrome paplašinājums

Chrome paplašinājums ir daudz labāks nekā tā Firefox. Tomēr tai ir nepāra kļūda šeit un tur. Savienojuma izveide ar Lielbritānijas serveri ne vienmēr darbojas, un testi, izmantojot ipleak.net, dažos gadījumos atklāja ASV IP adresi, bet citos - ASV IP adresi. Tas ir satraucoši, ja jūs īpaši vēlaties izmantot Lielbritānijas pakalpojumus, lai jūs varētu skatīties BBC iPlayer ārzemēs!

Atšķirībā no Firefox paplašinājuma, Chrome lietotne ir acīmredzami nesena (tai ir tāds pats grafiskais interfeiss kā pašreizējai lietotnes versijai), un tā tomēr paveiktu darbu. Ja tomēr plānojat izmantot šo paplašinājumu, iesaku sekot līdzi tam, kur tas jūs faktiski ir savienojis.

Ieslēdzot Chrome paplašinājumu, tas pārņem jūsu Chrome pārlūka starpniekservera iestatījumus. Tas ir starpniekserveris, nevis pilns VPN pakalpojums. Jāatceras arī fakts, ka šim paplašinājumam tika konstatētas gan DNS noplūdes, gan WebRTC kļūdu noplūdes (tās atklāj, kur jūs patiesībā atrodaties). Šī iemesla dēļ Chrome starpniekservera lietotne Betternet ir piemērota satura atbloķēšanai, bet nav paredzēta privātumam vai drošībai.

Betternet bezmaksas VPN

Varbūt pats labākais Betternet bezmaksas lietotnē ir tas, ka varat to izmantot, nenododot nekādus personiskos datus - pat ne e-pasta adresi. Betternet tomēr instalē mašīnā, kurā instalējat bezmaksas VPN, vairākas izsekošanas bibliotēkas. Tas tiek darīts, lai noskaidrotu jūsu vēlmes un rādītu sludinājumus uz jūsu IP adresi.

Turklāt reklāmas uzņēmumiem, ar kuriem Betternet sadarbojas (Anchor Free un visiem tā filiālēm), ir atļauts jūsu ierīcēs instalēt papildu sīkfailus, lai sekotu līdzi tam, vai sludinājumi darbojas (ja jūs faktiski apmeklējat kādu no vietnēm, kuras viņi reklamē) , viņi zinās, ka Betternet sludinājums izdevies jūs interesēt).

Ja tas jūs netraucē, tad Betternet ir diezgan labs bezmaksas VPN, kas ļaus atbloķēt saturu. Tomēr, ja problēmas rada privātums un drošība, iesaku meklēt citur

Lai izmantotu bezmaksas pakalpojumu, Betternet lūdz lejupielādēt dažas lietotnes, kuras tas iesaka, un noskatīties dažus reklāmas videoklipus. Tas ir papildinājums reklāmai un sīkdatnēm, kas minētas privātuma politikā.

Klientu apkalpošana

Augstākās kvalitātes lietotājiem vajadzētu būt iespējai piekļūt atbalstam, izmantojot lietotni. Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz hamburgeru izvēlnes augšējā kreisajā stūrī, pēc tam nākamajā ekrānā noklikšķiniet uz “Sazinieties ar mums”. Šajā posmā jums jāprecizē palīdzības pieprasījuma raksturs.

Diemžēl, noklikšķinot uz jebkuras no šīm izvēlnēm, tiek vienkārši atvērta pārlūkprogramma tās standarta sākuma lapā. Šķiet, ka lietotne ir kļūdaina, un Betternet nav apņēmusies to labot: klientu aprūpe, šķiet, nav darba kārtībā.

Jums būs jāapmeklē vietne, lai piekļūtu palīdzības dienestam. Pat tas var būt nepatīkami, jo klientu atbalsta galvenajā izvēlnē nav acīmredzamas saites. Lai to atrastu, ritiniet līdz sākumlapas apakšdaļai un noklikšķiniet uz “Palīdzības centrs”.

Ņemot vērā to, ka labākajiem VPN pakalpojumu sniedzējiem (kas maksā līdzīgu summu) ir pieejams tiešsaistes tērzēšanas atbalsts visu diennakti, Betternet nepilda solījumu par “pienācīgu” premium VPN.

Palīdzības centrs ir lapa, kurā varat meklēt kopīgas atbildes uz problēmām. Bieži uzdotie jautājumi ir iedalīti kategorijās pēc operētājsistēmas. Jūs varat meklēt palīdzību, izmantojot meklēšanas lodziņu virs šīm operētājsistēmas pogām.

Betternet palīdzības dienesta komanda

Lai saņemtu palīdzību, atveriet atbalsta biļeti, palīdzības centra augšpusē noklikšķinot uz “Iesniegt pieprasījumu”.

Pēc ziņojuma tēmas izvēles zemāk parādās citi lauki. Papildus parastajai informācijai, piemēram, jūsu e-pasta adresei (lai viņi varētu atbildēt), jums ir jāsniedz arī visa informācija, ieskaitot to, kurā valstī atrodaties un kuru operētājsistēmu izmantojat. Es uzskatīju, ka tas ir diezgan invazīvs, bet par laimi jums nav jāaizpilda katrs lauks, lai uzdotu savu jautājumu. Zemāk ir mans mēģinājums noskaidrot, kādu šifrēšanu izmanto Betternet:

Noklikšķinot uz “Iesniegt”, jūs saņemsit automātiskās atbildes e-pastu. Atbilde uz jūsu palīdzības pieprasījumu tiks nosūtīta arī pa e-pastu. Jūs saņemsit vēl vienu e-pastu ar aicinājumu izveidot atbalsta kontu Betternet vietnē.

Jūs varat pārbaudīt savas aktivitātes (atbalsta biļetes), piesakoties palīdzības centrā, izmantojot savu e-pasta adresi un paroli. Uz atbalsta atbildēm varat atbildēt pa e-pastu vai izmantojot palīdzības centra atbalsta biļešu ierakstus.

Atbalsta komanda reaģē lēni. Liekas, ka aģenti nezina “modernu” informāciju par pakalpojumu. Tas ir diezgan tipiski un nav īpaši satraucoši. Tomēr satraucošais ir tas, ka Betternet nespēja nākt klajā ar labām atbildēm pat pēc tam, kad es nospiedu. Katru reizi, kad mēģināju, man bija jāgaida apmēram diena atbildei, kurā pēc tam bija maz informācijas vai nebija vērtīgas informācijas.

Turklāt, kaut arī Betternet sola labāku reakcijas laiku uz premium pakalpojumu, pēc manas pieredzes tas nešķiet taisnība. Beigu beigās es nolēmu atbrīvot savu “noslēpumu pircēja” lomu un pārliecinājos, ka esmu profesionāls VPN recenzents. Pat tad atbildēm vajadzēja vairākus laikus, un Betternet nesniedza man svarīgu nepieciešamo šifrēšanas informāciju.

Privātums un drošība

Diemžēl Betternet atrodas Kanādā, kas ir viena no valstīm, kas parakstījušas uzraudzības līgumu piecas acis. Tas nozīmē, ka Betternet neatrodas valstī, kuru mēs uzskatām par labu privātumam.

Šeit ir Betternet privātuma solījums no tā mājas lapas:

Neskatoties uz šo solījumu, privātuma politikā teikts, ka Betternet uztur savienojuma žurnālus (izmantotais savienojuma laiks un joslas platums). Turklāt, neraugoties uz apgalvojumu, ka tā netiks apkopota “identificējama personiskā informācija”, Betternet nenorāda, kas tiek uzskatīts par personisko informāciju. Privātuma politikā IP adreses nekur nav norādītas kā personas dati.

Tas nozīmē, ka ir iespējams laika korelācijas uzbrukumu veikt Betternet premium un bezmaksas pakalpojumu lietotājiem. Šāda veida uzbrukumā tiek izmantoti savienojuma laika zīmogi un IP adrešu žurnāli.

Šī ir slikti uzrakstīta politika, kas pārāk daudz jautājumu atstāj bez atbildēm, lai nodrošinātu mieru.

Turklāt Betternet atklāj, ka nodos iestādēm savus savienojuma žurnālus, ja viņiem to lūgs. Tas tiešām nav lieliski privātumam; tirgū ir daudz citu VPN, kas neveic savienojumu žurnālus. Ir arī daudz VPN, kas saglabā savienojuma žurnālus, bet netiek glabāti līdzās IP adresēm. Tas ir lieliski - to sauc par “apkopotiem” savienojuma žurnāliem. Mēs aicinām Betternet apsvērt iespēju mainīt savu privātuma politiku un pārtraukt IP adrešu glabāšanu ar savienojuma laika zīmogiem.

Sīkdatnes

Betternet pakalpojumu sniegšanas noteikumi (ToS) ļauj trešo personu reklāmdevējiem piegādāt sīkfailus uz jūsu ierīcēm. TAS skaidro, ka tas ir paredzēts, lai reklāmdevēji varētu novērtēt savu kampaņu efektivitāti. Betternet arī saka, ka tas nekontrolē šo trešo personu praksi. Visbeidzot, Betternet atbrīvo sevi no jebkādas atbildības par zaudējumiem vai kaitējumu, ko izraisījušas šīs trešās puses. Tas satrauc, it īpaši, ja saprotat, ka nav skaidrs, vai tas notiek tikai bezmaksas versijā.

Man ir aizdomas, ka, tā kā maksas versija nedod reklāmas, tā arī nepiegādā sīkfailus. Tomēr konfidencialitātes politikā tas tiek uzskatīts par pelēko zonu. Cik es saku, šī politika likumīgi atļauj firmai piegādāt sīkfailus un sludinājumus pat premium versijā.

Ņemot vērā prēmiju līmeņa VPN izmaksas, šī privātuma politika ir slikti uzrakstīta, mērķtiecīgi neinformējoša un pretstatā tīmekļa vietnē izteiktām privātuma prasībām. Labs VPN vienmēr tiek vērtēts pēc tā privātuma politikas. Šajā brīdī Betternet nonāk pie pirmā šķēršļa. Ja firmu vēlas uztvert nopietni, premium versijai ir nepieciešama ūdensnecaurlaidīga privātuma politika.

Drošība

Betternet negaida sīkāku informāciju par saviem šifrēšanas standartiem. Pēc manas pieredzes, tas vienmēr notiek ar VPN, kuru šifrēšana ir vāja vai novecojusi. Betternet FAQ saka, ka VPN izmanto OpenVPN ar AES-256 šifrēšanu, un tam ir arī L2TP / IPSec ar 128 bitu atslēgu.

Diemžēl tas nepaskaidro, kur tas izvieto šos dažādos tunelēšanas protokolus. Darbvirsmā vai mobilajās lietotnēs nav iespēju mainīt šifrēšanas protokolu. Tas nozīmē, ka dažas programmatūras Betternet versijas palaiž OpenVPN, bet citas - L2TP / IPsec. Es lūdzu Betternet pateikt, kurš klients vada kuru protokolu, bet viņi neatbildēja. Faktiski mana biļete pārgāja no “atvērtā” uz “atrisināto”, bez jebkādas firmas atbildes.

Es arī nevarēju iegūt informāciju par to, kuru datu autentifikācijas metodi izmanto Betternet. Personāls nevarēja man pateikt, kāda šifrēšana tiek izmantota sesijas izveidošanai un atslēgu izplatīšanai, hash lielumam vai autentifikācijai. Turklāt es nevarēju noskaidrot atšķirību starp datu un vadības kanālu šifrēšanu - vai Betternet VPN ieviesa Perfect Forward Secrecy.

Tās ir svarīgas detaļas. VPN šifrēšana ir tikai tik spēcīga kā tās vājākais punkts. Tas nozīmē, ka, neraugoties uz “OpenVPN”, kas ievieš “AES-256”, Betternet faktiski varētu neatbilst mūsu stingrajiem minimālajiem drošības standartiem. Tas ļautu viegli iekļūt VPN tunelī un atklāt, ko jūs darāt tiešsaistē. Bez šiem datiem es nevaru pateikt, cik droša ir Betternet. Lai būtu droši, mums jāpieņem, ka tā ir vāja.

VPN, kas neatklāj savu šifrēšanu, vienā vai otrā veidā vienmēr trūkst - jo par labu šifrēšanu ir vērts no jumtiem kliegt par.

Šifrēšanas protokoli

Noslēguma domas

Man patika:

 • Windows lietotnē nav IP vai DNS noplūžu
 • 30 dienu naudas atdošanas garantija
 • Vienas nedēļas bezmaksas izmēģinājums
 • Bezmaksas VPN
 • Viegli izmantot

Es nebiju tik pārliecināts par:

 • Šifrēšanas ieviešana nav skaidra.
 • Konfidencialitātes politikā ir pārāk daudz pelēko zonu.
 • Atrodas Kanādā (daļa no piecu acu uzraudzības līguma)

ES ienīdu:

 • Palēnina savienojumus
 • Nav nogalināšanas slēdža
 • Nav automātiska savienojuma
 • Nav Maskēšanās režīma
 • Nav DNS noplūdes aizsardzības
 • Broken Firefox papildinājums
 • Chrome paplašinājums nosūta Lielbritānijas trafiku uz ASV serveri
 • Vēlēšanās sadarboties ar tiesas rīkojumiem
 • 50 MB datu ierobežojums atmaksai (neticami mazs)
 • Iespējama JavaScript injekcija
 • Briesmīgs klientu atbalsts

Betternet premium lietotne ir ļoti pamata VPN programmatūra, kurai nav nevienas funkcijas, ko parasti iegūstat ar premium VPN. Laikā, kad pārbaudīju premium lietotni, es atklāju, ka tas ir piemērots VPN, kas ļāva man straumēt bez pārāk lielām nepatikšanām. Tomēr reizēm tas palēninājās un izraisīja daudz buferizācijas. Kaut arī šķiet, ka Betternet premium reklāmas sludinājumi netiek rādīti (es to laikā, kad to izmantoju, es to nemaz nepamanīju), konfidencialitātes politika ir īsa un tajā ir pārāk daudz pelēko zonu, lai jūs justos droši. Turklāt pārlūka paplašinājumu lietotnēm (starpniekserveriem) nav vērts to instalēšanas nepatikšanas: tirgū bez maksas ir pārāk daudz līdzīgu produktu, kas darbojas daudz labāk.

Betternet bez maksas apkalpo sludinājumus un darbojas lēni. Tomēr to izmanto cilvēkiem, kuriem ir ļoti nepieciešams bezmaksas VPN (piemēram, lai apietu ziņu vietņu blokus skarbos politiskos režīmos). Tomēr es nedomāju, ka Betternet ir vērts par to samaksāt. Kā tādu es iesaku meklēt patiesi premium klases pakalpojumu citur.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me