Notiekošais skandāls par to, kā Cambridge Analytica spēja piekļūt un ļaunprātīgi izmantot 50 miljonu Facebook lietotāju profilus algotņu politiska labuma gūšanai, ir parādījis, cik lielu daļu no mūsu privātuma mēs uzticam sociālo mediju tīklam..


Facebook izpilddirektors Marks Zuckerbergs beidzot ir lauzis vāku, lai izdotu paziņojumu par situāciju. Lai arī viņš atzīst, ka Facebook dalās atbildībā par notikušo, galvenā viņa ziņojuma mērķis ir mūs pārliecināt, ka mūsu privātums ir drošs Facebook rokās.

“Šajā gadījumā mēs jau pirms dažiem gadiem, 2014. gadā, jau esam veikuši svarīgākos soļus, lai neļautu sliktiem dalībniekiem šādā veidā piekļūt cilvēku informācijai.”

Pēc tam viņš izklāsta plānotās darbības, lai vēl vairāk ierobežotu piekļuvi izstrādātājiem lietotāju personīgajiem datiem un uzlabotu lietotāju datu kontroli..

Tas ir saprotams, taču tajā netiek apskatīts pamata fakts, ka Facebook pastāv, lai savāktu un gūtu peļņu no jūsu personiskās informācijas. Uzzināt pēc iespējas vairāk par jums, lai mērķētu uz ļoti personalizētām reklāmām (un acīmredzot arī uz politisko propagandu), ir Facebook viss biznesa modelis - slauc mums savus datus, lai pēc tam pārdotu visaugstākajam solītājam un ārpus tā.

Ja Facebook neslaukj savu ganāmpulku, tam nav biznesa pakalpojuma kā bezmaksas pakalpojuma. Tā kā sakot: “Ja jūs nemaksājat par produktu, jūs esat produkts.” Lai pierādītu šo punktu, esmu apkopojis dažus no “taktiskajiem” taktikiem, ko Facebook nesen izmantoja, lai jūsu datus uzvilktu bez jūsu ziņas vai piekrišanas..

Facebook sejas atpazīšanas programmatūra

2013. gadā Facebook ieviesa sejas atpazīšanu. Paziņotais mērķis bija ļaut Facebook ieteikt draugiem iezīmēt fotoattēlos. Sākumā fotogrāfijas tika skenētas tikai, lai identificētu tuvākos draugus, bet tagad tiek skenētas visas Facebook augšupielādētās fotogrāfijas. Šie skenēšana var identificēt personas ar 98% precizitāti, pat ja viņu sejas ir paslēptas.

Pēc klases prasību tiesas procesa, kas tagad tika izskatīts, Facebook sāka brīdināt lietotājus par jaunu rīku komplektu, kas paredzēts, lai pārvaldītu, kā tiek izmantoti sejas atpazīšanas rezultātā iegūtie attēli.

Bet šeit ir lieta. Šie rīki ļauj jums tikai kontrolēt, ko citi lietotāji dara ar jums attēliem. Jūs nevarat lūgt, lai Facebook neskenē fotoattēlus, lai redzētu jūsu attēlus, un jūs nevarat kontrolēt, kā tas darbojas ar apkopotajiem datiem, lai jūs atpazītu skenētajos fotoattēlos.

Tas ietver arī to, kur, kad un ar ko jūs bijāt, kad fotoattēls tika uzņemts - kas ir ārkārtīgi intīma informācija. Iespējams, jūs varēsit novērst iespēju, ka fotoattēli ar sevi tiek parādīti Facebook ziņu plūsmās, taču jūs nevarat novērst to, ka Facebook pats tos iegūst..

Tāpat kā daudzos Facebook mēģinājumos pārliecināt lietotājus, ka viņiem ir mugura attiecībā uz privātumu, šie rīki galvenokārt ir dūmi un spoguļi; kas paredzēts, lai paslēptu pašas Facebook ļoti uzmācīgo dabu.

Ir vērts atzīmēt, ka, pateicoties daudz stingrākiem privātuma noteikumiem (piemēram, gaidāmajam GDPR), sejas atpazīšanas tehnoloģija netiek “piedāvāta” lietotājiem ES vai Kanādā.

Onavo VPN

2013. gadā Facebook iegādājās Izraēlas tīmekļa analītikas uzņēmumu Onavo, kas arī tirgoja VPN produktu.

Virtuālais privātais tīkls (VPN) ir tehnoloģija, kas izstrādāta, lai uzlabotu tā lietotāju privātumu un drošību. Tas tiek darīts, izveidojot drošu savienojumu starp jūsu ierīci un serveri, kuru vada VPN nodrošinātājs. Tas neļauj jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam, valdībai vai WiFi hakeriem redzēt un traucēt jūsu datus.

Tomēr VPN nodrošinātājs var redzēt jūsu datus, tāpēc ir svarīgi izvēlēties uzticamus VPN nodrošinātājus. Diemžēl Onavo gadījumā tas nozīmē uzticēties Facebook.

Lietotni Onavo Protect VPN izmanto vairāk nekā 33 miljoni iOS un Android lietotāju. Lielākā daļa, iespējams, nezina, ka tā paziņotais mērķis ir “uzlabot Facebook produktus un pakalpojumus, gūt ieskatu par produktiem un pakalpojumiem, ko cilvēki vērtē, un veidot labāku pieredzi”.

Tas ir gandrīz tiešs pretstats privātuma nodrošināšanai, ko vairums cilvēku diezgan pamatoti sagaida, lietojot VPN

2017. gada augustā Wall Street Journal ziņoja, ka Facebook izmantoja datus, kas savākti, izmantojot lietotni Onavo, lai uzraudzītu konkurentu, piemēram, Snapchat, sniegumu, kas ietekmēja tā lēmumu iegādāties WhatsApp.

Ņemot vērā to, ka Facebook var redzēt gandrīz visu, ko jūs darāt tiešsaistē, izmantojot Onavo, tam vajadzētu iestatīt privātuma trauksmes zvanu zvana.

Tagad Facebook savā Operētājsistēmas iOS lietotnē piespiež Onovo VPN zem “Aizsargāt" navigācijas izvēlnes sadaļa…

Onavo VPN

Lai gan pēc lietotāju sašutuma pēc dažām dienām tas tika noņemts no Google Play veikala, Onavo arī izlaida lietotni Bolt App Lock. Tas tika paredzēts, lai uzlabotu lietotāju drošību, bloķējot lietotnes ar PIN kodu, zīmējumu vai pirkstu nospiedumu.

Atkal šī lietotne tika izmantota, lai savāktu datus, kas pieder lietotājiem, un tos varētu izmantot Facebook.

“Mēs apkopojam informāciju par jūsu mobilo ierīci un tajā instalētajām lietotnēm. Tas ietver informāciju par to, kad šīs lietotnes tiek izmantotas, kā arī informāciju par ierīci un tīklu. Mēs izmantojam un analizējam šo informāciju, lai palīdzētu mums darboties Onavo lietotnē Bolt App Lock un uzlabotu pakalpojumu. Tā kā mēs esam daļa no Facebook, mēs arī iesūdzējam šo informāciju, lai uzlabotu Facebook produktus un pakalpojumus, iegūtu ieskatu par produktiem un pakalpojumiem, ko cilvēki vērtē, un veidotu labāku pieredzi. ”

Citiem vārdiem sakot: lietotne, kuru tikko lejupielādējāt, lai uzlabotu drošību, faktiski ir Facebook spiegprogrammatūra.

Facebook divu faktoru autentifikācija

Viena faktora autentifikācijai ir nepieciešams viens solis, lai pārbaudītu jūsu identitāti, piemēram, jāzina jūsu lietotājvārds un parole.

Divu faktoru autentifikācija (2FA) nodrošina vēl vienu aizsardzības līmeni pret hakeriem, pieprasot, lai jums būtu arī kaut kas - bieži tālrunis -, kas tiek izmantots, lai pārbaudītu jūsu identitāti. Tāpēc 2FA lietošana ievērojami uzlabo jūsu drošību.

Diemžēl Facebook ir izmantojis 2FA kā slepenu veidu, kā iegūt lietotāju tālruņu numurus, lai tas varētu surogātpastu viņiem nosūtīt ar īsziņu paziņojumiem. Lai pievienotu apvainojumu savainojumam, jebkura mēģinājuma atbildēt uz šiem ziņojumiem (piemēram, ar vispāratzīto “STOP” ziņojumu) rezultāts tiek nosūtīts uz jūsu Facebook sienu.

Jāatzīmē, ka nav skaidrs, vai šādi paziņojumi ir tīši vai ir “kļūda”, bet lietotājiem, piemēram, Mathew Green, nebija šaubu par to, kas ar viņiem notika.

Daudzi cilvēki liek domāt, ka Facebook SMS surogātpasts ir kļūda. Bļāviens. Kāds FB pieņēma apzinātu lēmumu “atkārtoti iesaistīt lietotājus”, surogātpastu pārraidot uz visiem mobilajiem tālruņiem, uz kuriem bija ievadījuši 2FA lietotāji. Šeit vispār nav kļūdu.

- Metjū Grīns (@matthew_d_green), 2018. gada 14. februāris

Zemkopība Facebook: Secinājums

Facebook ir sneaky, un tā reakcija uz Cambridge Analytica skandālu ir tīrs kaitējuma ierobežojums. Lai gan tas ir veicis pozitīvus uzlabojumus (un plāno veikt vairāk), nekas nemainīs pamata faktu, ka Facebook pastāv, lai iebruktu jūsu privātumā un gūtu labumu no datiem, ko tas iegūst, to darot. Mēs esam ganāmpulka Facebook, lai pienotu un pārdotu par produktu kādam, kurš to uzskata par vajadzīgu.

Tas, ka Facebook konfidencialitātes iestatījumi tiek pievilināti, neko nemainīs un nemainīs. Pēdējās dienās ziņu izplatītāji visur mudina lasītājus vienkārši izdzēst savus Facebook kontus.

Tā noteikti nav slikta ideja, taču pat ar sava Facebook konta dzēšanu nepietiek, lai izvairītos no tā, ka viņu izseko un profilē sociālais mediju gigants. Gandrīz katrā interneta lapā ir Facebook pogas “Patīk”, kuras tiek izmantotas, lai izsekotu pat lietotājus, kas nav Facebook lietotāji.

Ir arī gandrīz skaidrs, ka Facebook, izdzēšot kontu, faktiski neizdzēš visus datus, ko tas ir savācis uz jums.

Tomēr sava Facebook konta dzēšana ir labs sākums cīņā pret šo korporatīvo briesmoni, kas upurē jūsu personīgo privātumu, objektīvo patiesību un liberālo demokrātiju uz mainītā (lielākoties neapliekamā) peļņas akmens. Šeit mums ir instrukcijas, kā to darīt.

Realitāte ir tāda, ka Facebook neapšaubāmi ir viens no lielākajiem datu lauksaimniekiem pasaulē, un, dodoties uz sūkņiem ar mūsu personisko informāciju, mēs atkārtoti finansējam naudas govi.

Attēla avots

https://itunes.apple.com/us/app/onavo-protect-vpn-security/id577491499?mt=8

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me