bērns meklē internetā


Ņujorkas ģenerālprokurore Barbara D. Undervuda otrdien paziņojumā presei paziņoja, ka Verizon piederošajai Oath, kurai savukārt pieder AOL un Yahoo, piekrita samaksāt 4,95 miljonus dolāru lielu norēķinu par federālā bērnu privātuma likuma pārkāpšanu.

Pētījumā par AOL reklāmas telpas praksi laikā no 2015. gada oktobra līdz 2017. gada februārim atklājās, ka AOL ir organizējusi vismaz 1,3 miljardus izsoļu reklāmas vietām, kas paredzētas bērniem līdz 13 gadu vecumam..

Bērnu tiešsaistes privātuma aizsardzības likums jeb COPPA tika pieņemts Amerikas Savienoto Valstu kongresā 1998. gadā kā veids, kā aizsargāt bērnu, kas jaunāki par 13 gadiem, tiešsaistes privātumu. Likums skaidri aizliedz izsekot un mērķēt bērnus reklāmas nolūkos. Vietnēs ir aizliegts vākt personisko informāciju par bērniem līdz 13 gadu vecumam bez tiešas vecāku piekrišanas. 2013. gadā likumā tika izdarīti grozījumi, lai sīkdatnes un IP adreses iekļautu kā “personisko informāciju”, ņemot vērā vietņu spēju izsekot apmeklētājus, izmantojot šādus datus.

AG izmeklēšanā tika noskaidrots, ka AOL tieši pārkāpj likumu, jo tā apzināti izsolīja reklāmas laukumus reklāmdevējiem simtiem dažādu vietņu, kas bija paredzētas bērniem līdz 13 gadu vecumam. Preses paziņojumā ir paskaidrots: “Ar šīm izsolēm AOL savāca, izmantoja un publiskoja personisko informāciju no vietņu lietotājiem, pārkāpjot COPPA, ļaujot reklāmdevējiem izsekot un rādīt mērķtiecīgas reklāmas maziem bērniem. ”Pārkāpuma rezultātā uzņēmumam tagad ir jāmaksā rekordists 4,95 miljonu ASV dolāru apmērā, līdz šim lielākais sods par COPPA pārkāpumu.

Vietnes bieži tiek rādītas mērķētas reklāmas apmeklētājiem, izmantojot tā dēvēto reklāmas apmaiņu. Tas būtībā darbojas kā izsole, kurā reklāmdevēji veic cenu noteikšanu par reklāmas vietu noteiktā vietnē. Reklāmu apmaiņā tiek izmantoti apmeklētāja pārlūkprogrammā iegultie izsekošanas sīkfaili, kas var saturēt vērtīgu personisko informāciju, piemēram, pārlūkošanas vēsturi, personiskās intereses un demogrāfisko informāciju. Pēc tam apmaiņa nodod šo informāciju reklāmdevējiem, kuri, pamatojoties uz izsekošanas sīkfailā ietvertajiem datiem, var veikt cenas reklāmām, kas tieši vērstas uz vietnes apmeklētāju. Izsole ir automatizēta un notiek sekundes daļu, tādējādi ļaujot reklāmas tīmekļa vietnes apmeklētājam parādīt reālā laikā.

Uz vietnēm, kas tieši paredzētas bērniem, attiecas COPPA, un šāda veida izsekošana un mērķauditorijas atlase pēc reklāmām nav atļauta šādās vietnēs, kā paredzēts likumā. Tomēr AOL atkārtoti un pastāvīgi iesaistījās šajā praksē, tieši pārkāpjot COPPA. Ģenerālprokurora paziņojumā presei paskaidrots: “AOL pārvalda vairākas reklāmas apmaiņas, ieskaitot apmaiņu ar attēla reklāmām, ko dēvē par“ attēla ”reklāmām. Vēl nesen AOL reklāmas apmaiņa pret attēla reklāmām nebija spējīga veikt COPPA saderīgu izsoli, kurā piedalījās trešo pušu solītāji, jo AOL sistēmām obligāti jāvāc informācija no lietotājiem un jāatklāj šī informācija trešajām personām. Tāpēc AOL politikas aizliedza savu attēla reklāmas biržu izmantot, lai izsolītu reklāmas vietu COPPA aptvertās vietnēs trešajām personām. ”Preses paziņojumā arī teikts, ka“ Neskatoties uz šīm politikām, AOL tomēr izmantoja savu attēla reklāmas apmaiņu, lai organizēt miljardiem izsoļu par reklāmas laukumu vietnēs, kuras, kā zināms, bija paredzētas bērniem līdz 13 gadu vecumam un pakļauti COPPA. ”

Citā likuma pārkāpumā tika atzīts, ka AOL arī piedāvā cenas par reklāmas laukumu, izmantojot citas reklāmas apmaiņas, un ignorēja viņu atbildību ievērot COPPA, vienlaikus solot reklāmas par reklāmām, kas tiek rādītas bērniem paredzētajās vietnēs. “Kad viena no šīm biržām rīko izsoli par reklāmas laukumu uz vietni, kas vērsta uz bērniem, birža informāciju nosūta solītājiem, norādot, ka uz to attiecas COPPA. Paredzams, ka pretendenti, kas saņem šo informāciju, atbildīs arī COPPA. Pirms 2017. gada novembra AOL sistēmas ignorēja visu informāciju, ko tā saņēma no reklāmu apmaiņas, norādot, ka reklāmas vieta ir pakļauta COPPA. Tādējādi, ikreiz, kad AOL piedalījās un uzvarēja izsolē par COPPA pārklāto reklāmas laukumu, tā sistēmas izturējās kā parasti. ”

Tas nozīmē, ka AOL pilnībā un apzināti ignorēja paziņojumus, ka viņiem bija pienākums ievērot likumu par dažām vietnēm, kurās viņi iesniedza piedāvājumus. AOL pārkāpa likumu, jo katru reizi, kad tā ieguva cenu par COPPA aizsargātu vietni, tā joprojām izmantoja bērnu datus tā, it kā apmeklētājs būtu pieaugušais, kurš apmeklē vietni..

AOL meklētājprogramma

Turklāt izmeklētāji atklāja, ka AOL konta pārvaldnieks Ņujorkā apzināti pārkāpis COPPA, cenšoties palielināt ieņēmumus no reklāmas. Iespējams, ka konta pārvaldnieks klienta kontu ir izveidojis apzināti tādā veidā, kas nepareizi cenšoties palīdzēt uzņēmumam pārkāptu likumu. Turklāt konta pārzinis arī apzināti nepareizi informējis klientu, ka reklāmas birža, kuru AOL vadīja, bija atbilstoša COPPA, lai gan patiesībā tā nebija..

Tas viss uzņēmumam rada dūšīgu naudas sodu, kā arī citu koriģējošu pasākumu ieviešanu, lai nodrošinātu likuma ievērošanu nākotnē. Piemēram, norēķinu process prasa AOL “izveidot un uzturēt visaptverošu COPPA atbilstības programmu, kas ietver: izpilddirektora vai amatpersonas norīkošanu programmas pārraudzībai; ikgadējas COPPA apmācības attiecīgajam AOL personālam; tādu risku identificēšana, kuru rezultātā AOL varētu pārkāpt COPPA; pamatotu kontroles pasākumu izstrāde un ieviešana identificēto risku novēršanai, kā arī regulāra šo kontroļu efektivitātes uzraudzība; kā arī saprātīgu darbību izstrāde un izmantošana, lai izvēlētos un noturētu pakalpojumu sniedzējus, kuri var ievērot COPPA. Vienošanās arī prasa, lai AOL saglabātu objektīvu trešās puses profesionāli, lai novērtētu privātuma kontroli, ko uzņēmums ir ieviesis. ”

AOL ir arī piekritis attīstīt funkcionalitāti, kas ļauj vietņu operatoriem, izmantojot reklāmas apmaiņu, skaidri norādīt COPPA aizsargātas vietnes un Web lapas. Turklāt AOL veiks visu tās rīcībā esošo bērnu datu neatgriezenisku dzēšanu, kamēr šie dati netiks saglabāti likumos..

Rezultātā tas, ko atklāja šī izmeklēšana, ir nomierinošs atgādinājums, ka bērni var viegli tikt nelegāli mērķēti un izsekoti tiešsaistē. Bērnu privātuma aizsardzība tiešsaistē ir ārkārtīgi svarīga, un viens no labākajiem veidiem, kā to darīt, ir, izmantojot internetu, izmantojot virtuālo privāto tīklu (VPN)..

Augstāko VPN var izmantot, lai pilnībā šifrētu jebkuru un visu lietotāja tiešsaistes saziņu tādā veidā, kas padara neiespējamu šāda veida izsekošanu un mērķauditorijas atlasi. VPN var viegli uzstādīt un izmantot jebkurā ierīcē atsevišķi, vai arī to var iestatīt VPN maršrutētājā, kas automātiski aizsargā visas ar maršrutētāju savienotās ierīces, bez katras ierīces programmatūras konfigurēšanas. VPN padara drošu un privātu pārlūkošanu tiešsaistē vienkāršu, un tas ir lielisks veids, kā vecāki var nodrošināt savu bērnu privātumu tiešsaistē.

Kad viss ir pateikts un izdarīts, joprojām paliek fakts, ka bērnu privātās dzīves neaizskaramība peļņas nolūkos ir neapšaubāmi zema un kaut kas par to ir pelnījis bargu sodu. Iespējams, ka šis izlīgums virzīs vēstījumu, ka uzņēmumiem ir morāls un juridisks pienākums aizsargāt bērnu privātumu un ka šis pienākums ir svarīgāks par visām citām biznesa interesēm.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me