Valdības plāni nākamgad vairāk nekā 100 000 Singapūras spuldžu uzstādīt kameras, kas saistītas ar centrālo sejas atpazīšanas datu bāzi, ir satraukuši privātuma aktīvistus.


VPN Singapūrai

Pāreja ir daļa no tā projekta “Lamppost-as-a-Platform” (LaaP), kas pats ir daļa no plašākas iniciatīvas, kuras mērķis ir uzlabot pilsoņu dzīvi, izmantojot tehnoloģiju. Šo viedo tautu nodēvējot, šo projektu pārrauga valdības aģentūra GovTech, kas šī gada sākumā aģentūrai Reuters apstiprināja, ka:

"LaaP izmēģinājuma ietvaros mēs pārbaudām dažādu veidu sensorus lampu spailēs, ieskaitot kameras, kas var atbalstīt aizmugures sejas atpazīšanas iespējas. Šīs iespējas var izmantot, lai veiktu pūļa analīzi un atbalstītu turpmāku izmeklēšanu terora gadījuma gadījumā."

Citu sensoru, kas izvietoti lampu gaismās, mērķis ir uzraudzīt gaisa kvalitāti un ūdens līmeni un apkopot datus, kas var palīdzēt pilsētu plānošanā, piemēram, gājēju un elektrisko motorolleru numurus..

GovTech ir uzaicinājusi uzņēmumus iesniegt piedāvājumus par jauno tehnoloģiju, cerot uz pilnīgu ieviešanu nākamajā gadā.

Tāpat kā tādās pilsētās kā Londona un Ņujorka, videonovērošana jau ir plaša Singapūra, līdz vietai, kur tā ir visuresoša. Bet sejas atpazīšanas programmatūras izmantošana ir satraucoša, lai arī varbūt tas nav pārsteigums vietā, kuru bieži raksturo kā “policijas valsti”.

Bet vai Singapūra ir policijas štats?

Atbilde uz to zināmā mērā ir atkarīga no tā, kā jūs definējat “policijas valsti”. Singapūra ir stingri kontrolēta, tajā ir stingri likumi, kas reglamentē to, kas ir un kas nav atļauts publiski, un tā stingri ierobežo vārda brīvību (īpaši, ja tas attiecas uz valdošo Tautas rīcības partiju, kas ir pie varas kopš Singapūras neatkarības iegūšanas 1959. gadā)..

No otras puses, noziedzības līmenis ir ārkārtīgi zems, un terorisms ir tikai zināms, bet nezināms (neskatoties uz terorisma draudiem, kas tiek izmantoti kā LaaP sejas atpazīšanas iniciatīvas pamatojums). Policija netraucē tiem, kas ievēro likumus, un viņiem pašiem ir saistoši stingri likumi un uzvedības noteikumi.

Cenzūra un politiskā apspiešana

Tehniskā līmenī Singapūras plašsaziņas līdzekļu attīstības pārvalde (MDA) īsteno “viegla pieskāriena” politiku, un, kad OpenNet iniciatīva pārbaudīja 100 vietnes, kuras, domājams, tika bloķētas, tā atklāja, ka faktiski tiek filtrētas tikai septiņas, kas visas attiecas uz pornogrāfiju..

Tā kā vietnes, kurās ietilpa sex.com, playboy.com un penthouse.com, bija ļoti izteiktas, stingri liek domāt, ka bloki tika ieviesti, lai izteiktu punktu, nevis kā nopietns cenzūras mēģinājums.

Tomēr, izmantojot virkni likumu, tostarp Likumu par avīzēm un tipogrāfijām, Neslavas celšanas likumu, Iekšējās drošības likumu (ISA), Sedīcijas likumu un pantus kriminālkodeksā, valdību (ar tiesu varas palīdzību, kas “ sistemātiski atgriežas spriedumus par labu valdībai ”) ātri tiek mērķēts uz politiskajiem disidentiem un PAP locekļu kritiķiem.

Tas attaisno šādu agresīvu cenzūru, atsaucoties uz spēcīgo Singapūras etnisko un reliģisko sajaukumu, kas pagātnē ir izraisījis traucējumus un nemierus (bet ne starpgadījumus, kurus varētu klasificēt kā “teroristus”).

Papildus šiem pasākumiem ir jāreģistrējas visiem ISP un interneta satura nodrošinātājiem (ICP), kurus reglamentējošā plašsaziņas līdzekļu attīstības pārvalde (MDA) uzskata par politiskām partijām vai “iesaistītiem Singapūras politisko vai reliģisko jautājumu izplatīšanā, popularizēšanā vai apspriešanā”. ar MDA.

Reģistrācija ietver USD 50 000 “izpildes obligācijas” nodošanu un piekrišanu 24 stundu laikā noņemt visus materiālus, kurus MDA uzskata par aizskarošiem vai politiski jutīgiem. Satraucoši, tas ietver arī “materiālus, [kas] atbalsta homoseksualitāti vai lesbietismu”, kas var izraisīt turpmāku LSBT viktimizāciju un cenzūru.

Rezultāts, kas saistīts ar netehnoloģisku pasākumu izmantošanu politisko, reliģisko vai etnisko domstarpību vai satura ierobežošanai, ir izraisījis plašu pašcenzūras veidu. Lielākā daļa cilvēku, vadoties pēc nedaudz neskaidri definētiem, bet oficiāli atzītiem “ārpus robežas marķieriem” (OB marķieriem), kas apzīmē, kuras tēmas ir pieļaujamas publiskai apspriešanai, izvēlējās ierobežot savu ieguldījumu jūtīgos jautājumos..

Fokusa maiņa?

Tie, kas aizstāv smago roku klātbūtni Singapūrā, bieži norāda uz to, ka valdība neveic vajāšanu un neattiecas uz likumu ievērojošiem pilsoņiem. Patiesībā Singapūra ir viena no drošākajām pilsētām pasaulē, kur izstaigāties!

Sejas atpazīšanas tehnoloģijas izmantošana sabiedrībā tomēr nozīmē, ka no nākamā gada valdība plaši pārraudzīs parasto likumpaklausīgo pilsoņu ikdienas darbību..

Tas ir kaut kas tāds, ko viņš nekad agrāk nav darījis. Tā ir plaši sadarbojusies ar ASV un Austrāliju to Five Eyes globālās uzraudzības programmās, dodot tām piekļuvi starptautiskajiem fibroziskā interneta kabeļiem, kas iet caur pilsētas valsti. Bet tas nav tas pats, kas sega, kas izspiego savus pilsoņus.

jūras noslēpumi

Šķiet, ka vairumam Singapūras iedzīvotāju nav rūp tas, ko varētu uzskatīt par draudīgu fokusa maiņu, tā vietā uzskatot valdību par stingru, bet labdabīgu vadošo roku. Bet tas, vai viņi dzīvo labi sakārtotā utopijā vai tajā, kas galu galā ir apzeltīts būrī, kuru uzrauga ļaundarīga lielā brāļa valdība, joprojām ir jāredz..

Attēla kredīts: Autors Prasit Rodphan / Shutterstock

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me