Tas bija paziņojums par šoku pagājušās nedēļas Patērētāju elektronikas izstādē (CES) Lasvegasā. Britu firma ir atradusi veidu, kā izmantot mākslīgo intelektu, lai apturētu cilvēkus dalīties ar Netflix parolēm ar ģimeni un draugiem.

Netflix paroles koplietošana ir tik izplatīta, ka internets ir aizrauts ar praksēm veltītajām mēmām. Dalīšana tajā starp draugu grupām un ģimenes locekļiem jau sen ir bijis vienkāršs veids, kā mazām grupām sadalīt viena straumēšanas konta izmaksas. Kā jūs varētu gaidīt, tas samazinās paša straumēšanas pakalpojuma peļņu.

Tagad firma, kuras nosaukums ir Synamedia, uzskata, ka ir atradusi risinājumu. Tā ir izstrādājusi AI sistēmu, kas uzrauga atsevišķu kontu straumēšanas paradumus - atzīmē tos kontus, kuri, domājams, dalās ar savu paroli. Diemžēl šķiet iespējams, ka šis rīks Akreditācijas datu koplietošanas ieskats varētu negatīvi ietekmēt arī VPN lietotājus. Nozīmē, ka patērētāji, kuri privātuma apsvērumu dēļ (kā arī ģeogrāfiskas izkrāpšanas nolūkos) izmanto vairākas IP adreses, teorētiski varētu uzskatīt, ka ir atzīmēti kā paroles dalītāji, pat ja viņi nav.

Parole ir pierakstīta, lai to koplietotu

Kā tas darbosies?

Teorētiski Synamedia rīks būs noderīgs gandrīz ikvienai straumēšanas platformai, par kuru varat domāt. Tas nozīmē, ka tādu jauno AI tehnoloģiju dēļ tādu platformu abonenti kā Hulu, Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go, BT Sports, Sky TV un daudzi citi varētu zaudēt iespēju dalīties ar paroli. Saskaņā ar britu firmas, kas izveidoja tehnoloģiju, rīks izmanto IP adreses uzraudzību un patēriņa tendences, lai noskaidrotu, vai konta parole ir koplietota. Synamedia saka, ka šī tehnoloģija ir pietiekami gudra, lai noskaidrotu, vai straumēšanas platformu izmanto viena konta īpašnieka ģimene.


Ja konts izmanto IP ļoti dažādās ģeogrāfiskās vietās un tam ir mežonīgi atšķirīgas gaumes un skatīšanās paradumi - šī tehnoloģija ļaus straumēšanas platformai zināt, ka notiek kaut kas nevēlams. Saskaņā ar Synamedia teikto, rīks spēs pareizi uzminēt, vai konts tiek izmantots, kamēr persona nav atvaļinājumā, kā arī citos parastos apstākļos.

TV straumēšana planšetdatorā

Vai VPN lietotāji ir nonākuši nepatikšanās?

Kamēr akreditācijas datu koplietošanas rīks ir efektīvs un spēj izmantot patērētāju skatīšanās paradumus, lai noskaidrotu, vai viens abonents izmanto lielu skaitu IP adrešu - Netflix VPN lietotājiem jābūt labiem. Līdz šim Netflix ir pievērsis uzmanību tam, ka tiek ievērotas VPN IP adreses, nevis abonenti, kas izmanto VPN. Tas ir tāpēc, ka mūsdienās liels skaits cilvēku izmanto VPN privātumam, un cilvēku kontu atcelšana VPN lietošanai tiktu uzskatīta par pretu intuitīvu.

Turklāt, neskatoties uz to, ka tiek saņemts liels daudzums preses, nav pierādījumu, ka straumēšanas platformas, piemēram, Netflix, būtu faktiski piekritušas sākt lietot Synamedia rīku. Tas nenozīmē, ka straumēšanas platformas nākotnē šo tehnoloģiju neizmanto. Ir vērts atzīmēt, ka Sky UK ir ieguldījis lielas summas Synamedia kopš brīža, kad AI rīks tika atklāts CES pagājušajā nedēļā. Tas nozīmē, ka vismaz dažas platformas izrāda interesi par šo tehnoloģiju. Faktiski saskaņā ar pašas preses relīzi tas šobrīd sadarbojas ar (cita starpā): AT&T, Astro, beIN, Bharti Airtel, Harta, Ķīna DTH, Comcast, Cox, Disney, Foxtel, Get, Liberty Global, Oi, OSN, Rogers, Sky, Shaw, Tata Sky, Verizon, Viasat un Vodafone.

Netflix uzņēmuma logotips

Vai Netflix lietotājiem vajadzētu uztraukties??

Šķiet, ka nē. Viena lieta, kas ir vērts atcerēties, ir tā, ka Netflix izpilddirektors Rīds Hastings iepriekš ir teicis, ka firmu neuztrauc kontu dalītāji. Faktiski CES 2017 Hastings sacīja, ka kontu koplietošana tiek uztverta kā organiska reklāma - jo tā faktiski jaunus lietotājus iepazīstina ar Netflix priekšrocībām: "Mēs mīlam cilvēkus kopīgot Netflix. Tā ir pozitīva, nevis negatīva lieta."

ProPrivacy.com sazinājās ar Synamedia, un viņu pārstāvis mums teica, "Netflix NAV klients. Diemžēl tabloīdu prese Lielbritānijā tika aizkavēta."

Visādi citādi?

Kas notiek, ja straumēšanas konts, kuru pašlaik abonējat, nolemj sākt izmantot šo tehnoloģiju? Vai jūs pieķersities dalīties ar savu paroli? Vienkāršākā atbilde ir tāda, ka, ja jūs neko nedarat un turpinat dalīties ar paroli, tad droši vien.

Labās ziņas ir tas, ka cilvēki var dalīties straumējošo kontu parolēs pat pēc Synamedia rīka aktivizēšanas. Risinājums būs izmantot speciālu IP VPN, koplietojot īpašas VPN IP adreses pieteikšanos ar tiem, kuriem esat kopīgojis straumēšanas konta paroli ar jums visiem, vajadzētu būt iespējai turpināt skatīties..

Īpaša VPN IP adrese ir attāla IP adrese, kuru var iznomāt no VPN uzņēmuma. Īpašas IP adreses skaistums ir tāds, ka tā paliek nemainīga. Tas nozīmē, ka katru reizi, kad jūs (vai jūsu draugi) izmantojat Netflix, jūs vienmēr atrodaties no vienas un tās pašas IP adreses (kas liek izskatīties kā vienai mājai).

Lielākā daļa VPN pakalpojumu sniedzēju atļauj līdz pat 5 vienlaicīgus savienojumus ar speciālu IP adresi. Tas nozīmē, ka teorētiski jūs varētu koplietot straumēšanas konta paroli ar pieciem draugiem un tik ilgi, kamēr viņi vienmēr atcerēsies izveidot savienojumu ar speciālo VPN IP adresi; Synamedia rīks nedrīkstētu pateikt, ka vairākas mājsaimniecības izmanto to pašu straumēšanas kontu.

Attēlu kredīti: Tero Vesalainen / Shutterstock.com, sabrisy / Shutterstock.com, r.classen / Shutterstock.com.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me