Google jaunākais piederums Clips ir automātiska valkājama kamera, kas uzzina jūsu tuvākā un mīļākā sejas. Tas sola pārveidot ģimenes atmiņu uztveršanas veidu, bet vai tas ir kaut kas labāks par viedtālruni? Vai arī tas ir vienkārši rāpojošs?


Kas ir Google klipi?

Google mēģinājums atdzīvināt mūžizglītības tendenci tiek pārdots tikai “atšķirīgajai” paaudzei - 44% vecāku, kuri sociālajos medijos dalās ar savas ģimenes attēliem.

Pārnēsājamā kamera uzzina cilvēku un dzīvnieku sejas, ar kuriem jūs visbiežāk sazināties. Tā izmanto šo informāciju, lai izlemtu, kad uzņemt septiņu sekunžu klipus neatkarīgi no tā, ar ko jūs varētu mijiedarboties.

Izmantojot lietotni Google klipi, jūs varat pārskatīt un pārraudzīt visus klipus, kas uzņemti visas dienas garumā. Jūs varat dalīties ar jums tīkamajos savā sociālajā tīklā.

Google ir uzsvēris, ka, tāpat kā ar parasto kameru, visi attēli paliek šifrēti jūsu ierīcē, līdz jūs izvēlaties tos noņemt. Tomēr ziņas par izlaidumu ir nesušas zināmas bailes par privātumu un drošību.

Mūžizglītība

Mūžizglītība ir jūsu personīgo datu izsekošana un glabāšana, un tas nav nekas jauns. Tagad daudzi no mums izmanto veselības izsekošanas lietotnes, kas ir ielādētas mūsu tālruņos. Tie kontrolē datus par to, kur mēs vingrojam, cik ilgi, un pat par mūsu sirdsdarbības ātrumu, vispārējo fizisko sagatavotību un stresa līmeni.

Veiksmīgākais piemērs ir GoPro valkājamā videokamera. Tas kļuva populārs starp sporta fanātiem. Ir redzams, ka YouTube ir pārpludināts ar adrenalīna smēķētāju skatu klipiem, kas sliecas kalnu nogāzēs un izlec no lidmašīnām..

Mūžizglītības attēli ir bijuši kopš Microsoft 2001. gada MyLifeBits projekta. Tomēr, neskatoties uz pieejamo aparatūras un lietotņu klāstu, praksei nav izdevies sevi izveidot.

Kā Google klipi plāno to mainīt??

Šķiet, ka Google klipi nedara neko kardināli atšķirīgu no iepriekšējiem mēģinājumiem iegūt mums dzīvības reģistrēšanu, piemēram, tagad nederīgais autogrāfs. 2016. gada oktobrī pārtraucis darbību, Autogrāfa “viedā” kamera izmantoja Google līdzīgu programmatūru, lai izvēlētos, kad uzņemt labākos fotoattēlus.

Liela atšķirība ir tā, ka klipi uzņems septiņu sekunžu videoklipus. Pārskatot to, ko ierīce ir ierakstījusi, no tiem varat izvēlēties nekustīgus attēlus.

Lielākais izaicinājums, ar kuru Google saskaras, nav saistīts ar citām valkājamām ierīcēm, bet gan par to, kā padarīt klipus izceļas no viedtālruņiem. Šajā nolūkā Google pieprasa ģimenes dzīves neparedzamo raksturu. Būtībā līdz tam laikam, kad esat paņēmis tālruni no kabatas, iespējams, esat aizmirsis bērna pirmos vārdus vai papagailis zvērējies pie savas vīramātes..

Klipi nozīmēs, ka tālrunis paliks jūsu kabatā, un jūs paliksit mirklī. Tomēr ar šo nelielo neērtību novēršanu pietiks, lai pārliecinātu cilvēkus uztvert katru bērna dzīves mirkli?

Kāpēc cilvēki uztraucas par Google klipiem??

Google ir vēlējies uzsvērt drošības un aizsardzības funkcijas, kuras tas ir iekļāvis ierīces Clips dizainā. Visi attēli paliek šifrēti, līdz nolemjat tos augšupielādēt no lietotnes. Attēlus nevar augšupielādēt tieši no ierīces. Kamerai ir arī LED gaisma, kas ieslēdzas ierakstīšanas laikā. Tas nozīmē, ka varat pārtraukt visu to ierakstīšanu, ko nevēlaties kopīgot vai paturēt.

Nesenā plašsaziņas līdzekļu uzmanība mūžizglītībā tomēr nav izdarījusi neko, lai mazinātu sabiedrības bažas par šo tehnoloģiju.

Netflix nesenajā Dave Eggers 2003. gada tehno trillera “Aplis” adaptācijā uzmanība tiek pievērsta ārkārtīgi līdzīgas valkājamās kameras postošajām sekām. Elons Musks ir pievienojis bažas ar nesenu komentāru, ka tehnoloģija “pat nešķiet * nevainojama”.

Tas pat * nešķiet nevainīgs

- Elons Musks (@elonmusk), 2017. gada 7. oktobris

Kādas ir Google klipu briesmas??

Google Clips savienojumu ar jūsu ierīci izveido, izmantojot WiFi. Tas nodrošina hakeru neaizsargātību. Tomēr viņiem būs jābūt diezgan apņēmīgiem, lai iegūtu Google šifrēšanu.

Lielāka problēma rodas, augšupielādējot attēlus, teiksim, sociālajos medijos. Kad fotogrāfija tiek augšupielādēta tiešsaistē, tajā ir EXIF ​​metadati. Tie ir dati par pašu fotogrāfiju. Tas ietver datumu un laiku, kurā tas tika ņemts, ierīces uzņemšanai izmantoto ierīces veidu un pat jūsu IP adresi.

Par laimi, ir daži veidi, kā noņemt metadatus no fotoattēliem pirms to augšupielādes:

  • Ieslēgts Windows, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz vajadzīgā (-iem) fotoattēla (-iem) un atlasiet Īpašības. No šejienes atlasiet Sīkāka informācija cilni un noklikšķiniet uz Noņemiet īpašumus un personisko informāciju.
  • Ieslēgts iOS, tas ir nedaudz grūtāk. Lai noņemtu datus, jums būs nepieciešama trešās puses lietotne. Pirmais solis ir attēla atvēršana priekšskatījuma režīmā. No šejienes atlasiet Rīki nolaižamajā izvēlnē un atlasiet Izrādes inspektors. Saskaņā EXIF cilni, jūs varat redzēt visu fotoattēlā kodēto informāciju. Ja šeit nav datu, lieliski. Ja ir, jums būs nepieciešama programmatūra, piemēram, Photos EXIF ​​Editor (App Store pieejama par 0,99 USD).

Pat noņemot EXIF ​​datus, hakeri joprojām var piekļūt jūsu IP adresei no augšupielādēta attēla. Vislabākais veids ir izmantot virtuālo privāto tīklu (VPN), lai maskētu savu reālo IP adresi.

Varat izmantot VPN mobilajās ierīcēs, jo vairums pakalpojumu piedāvā iOS VPN lietotnes un Android VPN APK, tomēr citas mobilās operētājsistēmas netiek pietiekami atbalstītas. Runājot par datoru atbalstu, vairums pakalpojumu piedāvā Windows VPN klientus un Mac VPN pakalpojumus, tomēr pielāgotos Linux VPN klientus ir daudz grūtāk atrast..

Attēlu kredīti: Ruslan Guzov / shutterstock.com, Kathy Hutchins / shutterstock.com, George Rudy / shutterstock.com, boonchoke / shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me