Federālā komunikāciju komisija (FCC) 2017. gada decembrī atcēla Amerikas Savienoto Valstu tīkla neitralitātes noteikumus. Izmaiņas stājās spēkā bez jebkāda Parlamenta izaicinājuma pirmdien, 2018. gada 11. jūnijā


Pēc Senāta balsojuma 16. maijā, lai mainītu FKT lēmumu, daudzi cerēja, ka Parlaments sekos šim piemēram un iejauksies, lai izglābtu šo pamata un pamatvērtīgāko interneta īrnieku. Tomēr šādas cerības vienmēr bija vēlamo fantāziju.

Pietika tikai ar trim republikāņu senatoriem, kas pievienojās Demokrātiskajam Kaukāzam, lai Senāts balsotu par tīkla neitralitāti. Tomēr mājā republikāņi bauda 235-193 priekšrocības.

Tā rezultātā mājas runātājs Pols Raiens vispār atteicās plānot balsošanu par šo jautājumu. Teorētiski balsošana varēja būt piespiesta, ja vairākums parlamenta pārstāvju būtu parakstījuši lūgumu par budžeta izpildes apstiprināšanu. Bet, protams, republikāņu pārvaldītajā namā šāda vairākuma nebija. Pat ja būtu parakstīta budžeta izpildes apstiprināšanas lūgumraksts, faktiskā balsojuma zaudēšana bija iepriekšējs secinājums.

Izvilkšanas tīkla neitralitāte

Nu ko tagad?

Neskatoties uz oficiālu atcelšanu, cīņa par tīkla neitralitāti vēl nav beigusies. Patiešām, pastāvīgai cerībai ir vairāki iemesli.

Tīkla neitralitātes atcelšana ir ļoti nepopulāra

Neapšaubāmi, ka lielākais cerību iemesls ir tas, ka FKT atcelšana ir pretrunā ar vairuma amerikāņu vēlmēm. Saskaņā ar nesen veiktu aptauju 60 procenti reģistrēto vēlētāju (ieskaitot 63 procentus republikāņu) atbalsta tīkla neitralitāti. Iepriekšējā aptaujā tika noskaidrots, ka 83 procenti respondentu iebilda pret tīkla neitralitātes atcelšanu, tostarp 75% republikāņu vēlētāju.

Vidēja termiņa vēlēšanas, kas notiks šā gada novembrī, visticamāk, tiks asi izaicinātas, un apsveiktie republikāņu kandidāti noteikti apzinās, ka viņi varētu iegūt papildu balsis, atbalstot stingros tīkla neitralitātes noteikumus..

Neskatoties uz labi zināmo antipātiju pret tīkla neitralitāti, prezidents Trump ir arī neparedzams populists, kurš nepārsniedz apgriezienus, lai saglabātu savus atbalstītājus laimīgus.

Valstis saceļas

Atsevišķas štati var un apmelo federālā līmeņa FCC lēmumu, īstenojot valsts līmeņa tiesību aktus, lai ieviestu stingru tīkla neitralitātes aizsardzību.

Vašingtona un Oregona jau ir pieņēmusi likumus, kas nosaka tīkla neitralitāti, un Kalifornijas štata senāts ir pieņēmis likumprojektu, kas ieviesīs ļoti stingrus tīkla neitralitātes noteikumus. Gaidāms, ka likumprojekts tiks nodots Kalifornijas asamblejā, pirms viņš pāries pie gubernatora Džerija Brauna ratifikācijas.

Papildus tam Ņujorkas gubernators Endrjū Kuomo ir izrādījis stingru atbalstu tīkla neitralitātei, un štats apsver iespēju sekot Kalifornijas vadībai.

Ir vērts uzsvērt, ka šīs nav parastas valstis. Vēlētāji Vašingtonā, Kalifornijā un Ņujorkā veido 17% no visiem ASV vēlētājiem. Un kur viņi ved, ļoti iespējams, ka citi sekos. Patiesībā, pērkons 21 štatā šobrīd iesūdz FCC par tīkla neitralitātes lēmumu.

Juridiskās cīņas

Apgalvojot, ka a "raibs darbs" Dažādu valstu likumu apgrūtināšana ISP būs, FCC kā daļu no atcelšanas rīkojuma noteica, ka atsevišķas valstis nevar pieņemt tiesību aktus, kas atceļ atcelšanu. Tas, ka daži to ir izdarījuši, un, visticamāk, vēl vairāk, neizbēgami radīs virkni juridisku izaicinājumu. Joprojām nav skaidrs, vai FCC ir likumīgas pilnvaras noteikt šādus nosacījumus.

Turklāt pati FCC jau ir pakļauta ne mazāk kā 12 pret to vērstām tiesvedībām, un tiek gaidīti vēl citi izaicinājumi.

tīkla neitralitāte

Protestētāji, kas iestājas par tīkla neitralitātes mītiņu Filadelfijas ielās, sestdien, 2018. gada 13. janvārī.

Kas ir sliktākais, kas var notikt?

Tīkla neitralitāte ir ideja, ka visu interneta trafiku vienlīdzīgi izturas pret interneta pakalpojumu sniedzējiem (ISP) un valdībām. Tas nozīmē “nediskriminēt vai iekasēt atšķirīgu maksu pēc lietotāja, satura, vietnes, platformas, lietojumprogrammas, pievienotā aprīkojuma veida un saziņas veidiem”.

Tas ir inovāciju un brīvas izpausmes stūrakmens internetā. Bez tīkla neitralitātes internets vienkārši nebūtu bijis tā veiksme. Bez tīkla neitralitātes:

 • ISP var diskriminēt konkurējošos pakalpojumus. Piemēram, ierobežojot (vai pat bloķējot) tādus satura nodrošinātājus kā Netflix, Facebook un Google, vienlaikus nodrošinot klientiem neierobežotu, prioritāru piekļuvi saviem pakalpojumiem.
 • Jauninājumi tiek apslāpēti. Netflix, Facebook un Google, iespējams, var atļauties maksāt ISP par palielinātu joslas platumu par saviem pakalpojumiem. Iesācēji uzņēmumi tomēr to nevarēs izdarīt. Tas mazus, inovatīvus uzņēmumus faktiski atstās ūdenī, vienlaikus stiprinot monopolistisko nožēlu, kāds lieliem, izveidotiem uzņēmumiem ir internetā..
 • Nekas neliedz ISP iztraucēt vai pat pilnībā cenzēt saturu politisku, sociālu vai reliģisku iemeslu dēļ.
 • Internets tiks sadrumstalots divos vai vairākos līmeņos. Mazāk pārtikušiem klientiem tiks noteiktas īpašas “kabeļa stila” interneta paketes, kas nodrošina piekļuvi tikai atsevišķiem pakalpojumiem. Neierobežota piekļuve internetam būs pieejama tikai tiem, kas var atļauties par to maksāt. Tas padziļinās digitālo plaisu un palielinās ekonomisko un sociālo nevienlīdzību.

Citiem vārdiem sakot, lielu naudu ļaus izmantot vienkāršo cilvēku interesēm.

ISP neuzticas

Atbalstītāji FCC (galvenokārt lobisti patīk Comcast, Verizon un AT&T) teiktu, ka šādas pretenzijas ir vienkārši nobiedējošas un ka interneta pakalpojumu sniedzējiem var uzticēties, lai viņi paši regulētu un aizsargātu savu klientu intereses.

Ja nekas cits, viņi saka, brīvā tirgus konkurence nodrošinās labu uzvedību. Galu galā, ja klientiem nepatīk tas, ko dara viņu IPS, viņi var vienkārši mainīt IPS.

Tas var būt taisnība pilsētās, kur interneta klientiem patiešām ir daudz izvēles iespēju, bet netiek ņemts vērā fakts, ka lielā daļā Amerikas lauku lielajiem interneta pakalpojumu sniedzējiem ir virtuāls interneta piekļuves monopols. Bez stingriem tīkla neitralitātes noteikumiem lielie interneta pakalpojumu sniedzēji var darīt gandrīz visu, ko vēlas, un klientiem nebūs citas izvēles, kā to iesūkt.

Pirms Obamas likumdošanas par tīkla neitralitāti:

 • 2005. gadā Ziemeļkarolīnas ISP Madison River Communications bloķēja VoIP pakalpojumu Vonage, jo tā nevēlējās, lai klienti varētu veikt bezmaksas zvanus internetā.
 • 2007. gadā AT&T cenzēts Pearl Jam pēc tam, kad galvenā dziedātāja Edija Vēders kritizēja prezidentu Bušu.
 • Laika posmā no 2007. līdz 2009. gadam AT&T neļāva Apple ievietot Skype VoIP lietotni App Store.
 • 2009. gadā AT&T un Apple arī neļāva klientiem lejupielādēt lietotni Google Voice.
 • DSL pakalpojumu sniedzējs Windstream Communications 2010. gadā sāka novirzīt meklēšanas rezultātus, kas ierakstīti Google meklēšanas joslā, uz savu meklētājprogrammu.
 • 2011. gadā mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējs MetroPCS piedāvāja klientiem 4G datu plānu, kas bloķētu visus straumēšanas pakalpojumus, izņemot YouTube. Tas arī bloķēja visas VoIP lietotnes visos plānos.
 • Laikā no 2011. līdz 2013. gadam AT&T, T-Mobile un Verizon bloķēja Google maku. Tā vietā klienti bija spiesti izmantot maka lietotni, kurā visiem trim ISP piederēja akcijas.
 • 2012. gadā AT&T bloķēja Apple lietotni FaceTime par labu savam konkurējošajam produktam.
 • Arī 2012. gadā Verizon lūdza Google bloķēt piesaistes lietotnes, kuras varētu izmantot, lai apietu tās 20 ASV dolāru piesiešanas maksu.
 • 2014. gadā AT&T sponsorēto datu shēma ļāva satura veidotājiem iegādāties izeju no datu vāciņiem, kas izvietoti AT&T klienti.
 • Tajā pašā gadā Netflix noslēdza vienošanos ar Comcast, lai prioritizētu tā straumēšanas pakalpojumu salīdzinājumā ar citiem.
 • Un T-Mobile iniciatīva Music Freedom atcēla datu ierobežojumus atlasītajos mūzikas straumēšanas pakalpojumos.

Ir arī vērts atcerēties, ka ISP, kuri tik smagi lobēja, lai izbeigtu tīkla neitralitāti, ir tie paši ISP, kuri 2017. gadā veiksmīgi lobēja FCC par tiesībām pārdot vai dalīties klientu detalizētā tīmekļa pārlūkošanas vēsturē un ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanas datos ar reklāmdevējiem un partneruzņēmumiem..

ProPrivatitāte | Analīze

Cīņa par tīkla neitralitāti Amerikas Savienotajās Valstīs ir mirusi, taču šis karš nebūt nav beidzies. Ja vēlaties palīdzēt, tad Fight for the Future (FFTF) turpina savu misiju, lai izdarītu spiedienu uz māju, lai mainītu FCC lēmumu. Viss, kas jums jāpalīdz šajā cīņā, ir pieejams šeit.

Attēla kredīts: ar FutureGravestone.com atļauju.

Attēla kredīts: Autors: Maikls Kandelori / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me