Amerikas Savienoto Valstu Federālā komunikāciju komisija (FCC) ir ignorējusi ekspertu ieteikumus un vairuma amerikāņu vēlmes. Pārvietojoties tikai ar nolūku stiprināt nožēlu, kuru lielie interneta pakalpojumu sniedzēji (ISP) jau tagad izmanto piekļuvei internetam, FCC priekšsēdētājs un bijušais Verizon darbinieks Ajit Pai ir apskatījis nāves triecienu tīkla neitralitātei ASV..


Interneta brīvības rīkojuma atjaunošana nodod FCC pilnvaras ieviest tīkla neitralitāti Federālajai tirdzniecības komisijai (FTC). Līdz šim FTC ir izrādījies neefektīvs sargsuns, kam ir maz zobu, ja runa ir par IPS, kas neievēro ierosinātos “uz tirgus principiem balstītos“ pieskārienus ”.

ISP tāpat kā cūkas dubļos

Pat tas, ka teikts “noteikumi”, liek punktu, jo šķiet, ka IPS nav grūti šķērsot robežas. Saskaņā ar FCC-FTC saprašanās memoranda (MOU) projektu interneta pakalpojumu sniedzējiem būs jāsniedz ļoti konkrēti solījumi neiesaistīties noteikta veida konkurenci kropļojošā vai patērētāja rīcībā..

Ja viņi pārkāpj šos solījumus, FTC varēs pret viņiem rīkoties, maldinot patērētājus. Kā novērojuši Nilajs Patels no The Verge un bijušais FCC padomnieks Gigi Sohns, maz ticams, ka tas faktiski notiks.

Uzņēmumi visu laiku maina savus pakalpojumu noteikumus, neiesaistoties FKT. Pat ja tā iejauktos, FTC reaģē reaģējošā veidā tikai tad, kad kaitējums jau ir izdarīts. Kā portālam Ars Technica sacīja FCC komisārs Mignons Clyburn,

“Šodien paziņotais nolīgums starp FCC un FTC ir mulsinošs, neskaidrs un reakcionārs pārdomājums: mēģinājums dokumentēt trūkumus priekšsēdētāja priekšlikuma projektā, ar kuru atceļ FCC 2015. gada tīkla neitralitātes noteikumus. Pirms diviem gadiem FCC ar FTC parakstīja daudz plašāku patērētāju atbalstīšanas līgumu, kas jau attiecas uz šo jautājumu. Nav pamata to darīt atkal, izņemot kā dūmu un spoguļu PR triku, novēršot uzmanību no FCC plānotās tīkla neitralitātes aizsardzības iznīcināšanas vēlāk šonedēļ. ”

Visizcilākais ir tas, ka interneta pakalpojumu sniedzējiem nav jā apsolās, ka tie nebloķēs un netraucēs interneta trafiku vai iekasēs vietnēm un tiešsaistes pakalpojumiem papildu maksu par “ātru joslu” piekļuvi internetam (ar attiecīgu nozīmi, ka visi pakalpojumi, kas nemaksās par ātru joslu, jānovieto lēnā joslā).

Ko mēs varam darīt?

Republikāņu atbalstītā FCC ir parādījusi satriecošu pašpārliecinātības pakāpi un kailu alkatību uz katra parastā amerikāņa interešu rēķina (un ar satraucošām sekām patērētājiem visā pasaulē)..

Dabiska reakcija varētu būt aiziešana un noslīcināt savas bēdas, bet raudāšana alū netraucēs jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam jūs sagraut!

Izmantojiet virtuālo privāto tīklu (VPN)

Virtuālais privātais tīkls ir konfidencialitātes un drošības rīks, kas neļauj jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam redzēt tiešsaistē pieejamo informāciju. Jūsu ISP neredz jūsu datus, jo tie ir šifrēti. Tas arī nevar zināt, kuras vietnes (utt.) Apmeklējat, jo visas darbības internetā tiek novirzītas caur VPN serveri. Jūsu ISP var redzēt tikai to, ka esat izveidojis savienojumu ar VPN serveri, nevis to, kuras vietnes vai pakalpojumus jūs apmeklējat pēc tam.

Un to, ko interneta pakalpojumu sniedzējs nevar redzēt, tas nevar bloķēt vai diskriminēt (lai gan zemāk sk. “Briesmas”). VPN izmantošana ir ļoti efektīvs veids, kā apkarot jūsu IPS darbības, lai izbeigtu tīkla neitralitāti.

Lūdzu, skatiet VPN iesācējiem, lai iegūtu sīkāku skaidrojumu par to, kā VPN darbojas un ko viņi var darīt jūsu labā. Lūdzu, skatiet arī piecus labākos VPN pakalpojumus, lai uzzinātu par mūsu labākajiem VPN. Tie visi labi kalpo ASV klientiem un efektīvi nodrošina jūsu personīgo tīkla neitralitāti - tiek sabojāts FCC un FTC!

Izmantojot VPN, ISP arī neļaus spiegot personīgajā tīmekļa pārlūkošanas vēsturē un to pārdot.

Briesmas

Varēja bloķēt VPN

VPN neļaus ISP bloķēt vai pārtraukt jūsu interneta trafiku - līdz brīdim, kad ISP bloķē vai aizkavē visu VPN trafiku. Lai gan šāds solis no interneta pakalpojumu sniedzēja puses var šķist nedomājošs, patiesībā ir maz ticams, ka tas notiks.

Liels skaits uzņēmumu paļaujas uz VPN tehnoloģiju, lai nodrošinātu sakarus starp birojiem un ļautu attālinātiem darbiniekiem piekļūt korporatīvajiem LAN resursiem. Ja interneta pakalpojumu sniedzēji sāktu bloķēt vai aizlaist visu VPN trafiku, rastos haoss un tiktu sabojāta korporatīvā interese.

Tātad tas nenotiks. Pat ļoti maz ticamā gadījumā, ja tas notiek, ir izstrādāti daudzi veidi, kā apiet VPN blokus.

Baltajā sarakstā

Lielāka bīstamība ir tā, ka IPN, nevis melnajā sarakstā iekļautos VPN, sāks iekļaut atlasītos pakalpojumus baltajā sarakstā. Klienti tiks mērķēti uz īpašām “kabeļa stila” interneta pakotnēm, kas nodrošina piekļuvi tikai atsevišķiem pakalpojumiem un vietnēm (vai kuras šādiem nodrošina tikai ātru joslu piekļuvi)..

Jebkurš pakalpojums, kas neietilpst paketē, tiks bloķēts vai samazināts (lēni izveidots). Tas ietver VPN, Tor tīklu un starpniekserverus.

Pašlaik šie draudi ir tīri teorētiski, kas ir tikpat labi, jo ar to var izdarīt ļoti maz.

Diemžēl šķiet, ka interneta pakalpojumu sniedzēji labprāt izvēlas šo ceļu nākotnē. Labākais, ko jūs varat darīt kā patērētājs, lai to novērstu, ir atteikties maksāt par jebkuru paketi, kas nedod jums neierobežotu un pilna ātruma piekļuvi internetam..

Secinājums

Kā patērētājam jums ir vara, tāpēc izmantojiet to. Pa to laiku izmantojiet VPN.

Attēla kredīts: Autors schistra / Shutterstock.com
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me