Sporta sacensību straumēšana tiešsaistē vai to skatīšanās TV abonementa paketēs var būt dārgi. Tādējādi sporta līdzjutēji, kuriem nav daudz naudas, dažkārt pievēršas pirātismam. Tomēr pēdējā laikā sporta pirātisms tiešsaistē ir kļuvis daudz stingrāks. Iemesls? Valdības un tiesībaizsardzības aģentūras smagi strādā, lai izklaides industrijas vārdā cīnītos pret pirātismu.


Spānijā varas iestādes nesen arestēja septiņus cilvēkus par vairāku ar sportu saistītu pirātisma vietņu vadīšanu. Pēc policijas sniegtās informācijas, valsts mēroga izmeklēšana ir sasniegusi koordinētus reidus un arestus. Policija cer slēgt sporta pirātisma gredzenu, par kuru domājams, ka līdz šim ir saražoti aptuveni 1,4 miljoni eiro.

Arestēšana notika pagājušās nedēļas beigās, reidu laikā Madridē, Alikantē, Albacete, Gandijā un Valensijā. Septiņi arestētie vīrieši darbojās vietnēs, kas nodrošināja ievērojami lētāku piekļuvi straumējošām futbola spēlēm.

Pēc policijas sniegtās informācijas, vīrieši koordinēja izsmalcinātu pirātisma gredzenu, kas nodrošināja futbola spēles, izmantojot straumēšanu, tiešu lejupielādi, abonēšanas straumēšanu un vienādranga izplatīšanu. Tieši šis neparasti daudzveidīgais platformu klāsts vietņu izstrādātājiem ļāva gūt milzīgu finansiālu atdevi no viņu nelikumīgajām darbībām.

Izmeklēšanas laikā Spānijas varas iestādes pārliecinājās, ka futbola pirātisma loka serveri atrodas ne tikai Spānijā, bet arī Francijā, Kanādā un ASV. Šī izmeklēšana notiek kopš 2016. gada vidus, kad Spānijas premjerministra futbola līga - La Liga - oficiāli sūdzējās par pirātismu.

Tajā laikā La Liga pārstāvji sūdzējās, ka ir atklājuši aptuveni 13 tīmekļa vietnes, kas piedāvā nelegālu piekļuvi Spānijas futbola spēlēm un citām starptautiskām sacensībām.

Pretpirātisma likumdošanas panākumi

Masīva operācija

Spānijas varas iestādes ir pieteikušas, ka operācija bija ārkārtīgi profesionāli un veiksmīgi vadīta.

Saskaņā ar izmeklēšanai tuviem avotiem vietņu izstrādātāji galvenokārt guva peļņu no reklāmas, kas parādījās lapās, kurās tika piedāvāts pirātisks futbols. Policija arī atklāja, ka vietnes operatori bija mēģinājuši apgrūtināt operācijas pārtraukšanu, izmantojot izkliedētus serverus un starpniecības uzņēmumus, kā arī “servera atrašanās vietas anonimizācijas pakalpojumus”.

Varas iestādes ir iesaldējušas daudzus bankas kontus, kas, domājams, ir saistīti ar operāciju. Turklāt tiesībaizsardzības iestādes apgalvo, ka astoņu māju reidi ir radījuši milzīgu daudzumu pierādījumu. Policija saka, ka izmeklēšana joprojām turpinās, un tā varētu izraisīt turpmāku vietņu slēgšanu un arestus.

Cilvēkiem, kuriem patīk bez maksas skatīties futbolu, vietņu izslēgšana, iespējams, radīs pēkšņu caurumu viņu izklaides grafikā. Diemžēl, pateicoties pirātiskiem sporta entuziastiem, vietņu slēgšana nav aprobežojusies tikai ar Spāniju.

Cenzēta futbola straume

Starptautiskā apspiešana

Apvienotajā Karalistē valdība šogad pieņēma tiesību aktus, kas liek interneta pakalpojumu sniedzējiem (ISP) slēgt Premjerlīgas spēļu pirātiskās plūsmas, tiklīdz tās tiek atklātas. Tas nozīmē, ka pat pēdējās minūtes sēriju spēles tiek slēgtas, tiklīdz tās tiek atklātas reālajā laikā.

Tas Lielbritānijas futbola faniem padara daudz grūtāk izvairīties no lielu naudas summu maksāšanas, lai skatītos futbolu. Pēc Sky tiesvedības vadītāja teiktā, tā darbojas. Šonedēļ Makao notikušajā nozares konferencē Metjū Hibberts paziņoja, ka, pateicoties šiem jaunajiem vietņu bloķēšanas likumiem, AK ir kļuvis neiespējami straumēt bezmaksas futbolu Lielbritānijā..

Uzstājoties Āzijas Kabeļu un satelīta apraides asociācijas (CASBAA) konferencē 2017, Hibberts pastāstīja auditorijai, ka futbola spēļu straumēšana pirātismā bija tikai paredzēta izskaušanai Apvienotajā Karalistē.

Pārspīlēti apgalvojumi

Ja kāds ņemtu Hibbertu pie viņa vārda, varētu pieņemt, ka premjerministram ir izdevies izmantot jaunos likumus, lai pilnībā iznīcinātu pirātisko futbolu Lielbritānijā. Tomēr realitāte ir tāda, ka cilvēki joprojām izmanto televizora pierīces, piemēram, Kodi kastes, lai straumētu bezmaksas futbolu. Turklāt joprojām ir pieejamas daudzas vietnes - piemēram, straumēšanas vietnes Ķīnā -, kurās bez maksas tiek rādītas “Premiership” spēles.

Faktiski saskaņā ar avotiem, kas uzrauga pirātisku futbola straumju pieejamību Apvienotajā Karalistē, aptuveni puse no dučiem populāro vietņu, kas nodrošina straumes, joprojām ir izveidota un darbojas spēles dienās. Futbola pārtraukumi parasti ir tikai ar pārtraukumiem.

Neskatoties uz šiem atklājumiem, 2017. gadā valdības iestādes ir daudz koordinējušas centienus - dažādos reģionos - cīnīties pret sporta pirātismu. Ziņas, kas nāk no CASBAA konferences, ir tādas, ka iedzīvotāji var cerēt, ka līdzīgi pirātisms, kas bloķē nāvessoda izpildi, laika gaitā kļūs efektīvāks. Apvienotajā Karalistē koordinēti centieni ir ļāvuši veiksmīgi novērst nelikumīgu futbola apraidi krogos. Turklāt daudziem nelegālo straumēšanas ierīču (ISD) pārdevējiem ir veiksmīgi izvirzīta apsūdzība par ierīču pārdošanu.

Cilvēki, kuri vēlas lēti tiešsaistē skatīties futbolu vai citus sporta veidus, pamanīs, ka oficiālas futbola paketes var iegādāties par dažādām cenām visā pasaulē. Piemēram, BeIN Sports Tuvo Austrumu tirgum piedāvā ļoti daudz sporta (ieskaitot futbolu) par ļoti pieņemamām cenām.

ProPrivacy.com neatzīst autortiesību pārkāpumus. Kaut arī mēs apzināmies, ka VPN var izmantot, lai krāptu jūsu atrašanās vietu uz citu valsti un tādējādi pārvarētu ģeogrāfiskos ierobežojumus, to galvenais mērķis ir nodrošināt jūs ar tiešsaistes drošību un privātumu. Pirmkārt un galvenokārt, tāpēc mēs iesakām izmantot VPN.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: Braiens A Džeksons / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: Bloomicon / Shutterstock.com, viens foto / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me