Tiešsaistē ir nopludināti dokumenti, kas, šķiet, atklāj datorspēļu nozares izmantoto mākslīgo intelektu (AI), lai palielinātu ieņēmumus no reklāmas un spēļu pārdošanas apjomus. Konfidenciālie dokumenti parādījās Imgur pirms divām dienām, un viņi kārtoja sarunas Twitter. Noplūdušie dokumenti, ja tie ir īsti, parāda šausminošos garumus, kādus datorspēļu industrija vēlas izmantot, lai aizrautos ar spēlmaņiem, kuri izmanto AI.


"Uzminiet lietotāja ienākumus"

Dokumentos teikts, ka uzraudzības dati tiek vākti, lai apkopotu detalizētus lietotāju profilus. Vienā piemērā mērķtiecīgi viedtālruņi tiek uzraudzīti, kad tie sasniedz lielu ātrumu un pārvietojas “pa Google Maps marķētu ceļu”. Kad tas notiek, AI izmanto pasīvu klausīšanās tehnoloģiju, lai ieslēgtu viedtālruņa mikrofonu. Saskaņā ar dokumentiem AI pēc tam izmanto “motora trokšņus no mūsu motora radītā trokšņa, lai noteiktu automašīnas veidu ienākumu noteikšanas nolūkos”..

Šausminošie dokumenti arī apgalvo, ka tālruņi tiek uzraudzīti, lai noskaidrotu, vai tie paliek tajā pašā vietā astoņas vai vairāk stundas. Ja izrādās, ka tā ir taisnība, mērķis tiek atzīmēts kā “mājās”. Pēc tam neapstiprinātos dokumentos tiek izskaidrots detalizēts monitorings, kas notiek lietotāja mājās:

“Atrodoties mājās, novērojiet kopējās pastaigas vietas laukumu. Pārī ar informāciju par kāpņu skaitu, kas savākti no audio signālu paraugiem. Uzminiet mājas kvadrātveida kadrus. ”

Sadaļā ar apzīmējumu “Z” atrašanās vietas un vietējo datu grafiks ”ir izskaidrots, kā spēlētāji tiek kontrolēti dienasgaismas stundās attiecībā uz iespējamo darba vietu, pirms tiek norādīts:

Vidējie salīdzināmie ienākumi apgabalā. Uzmini lietotāju ienākumus. Uzmini lietotāju luksusa, izklaides un spēļu budžetu. ”

Gultas viedtālrunis

Atpūta mājās?

Pēc tam daļa no dokumenta ar norādi “Izcelšanas piemērs” turpina izskaidrot, kā tika nolemts, ka “lielo bonusu spēļu sesijas relaksējošā laikā paradoksālā kārtā nav īstais laiks, lai mudinātu iesaistīties prēmijās”.

Atbilstoši šai noplūdušo dokumentu daļai lietotāji tiek uzraudzīti, izmantojot GSM datus, lai noskaidrotu, kad viņi “noliek”" un ir "tālrunis viņu klēpī guļamistabā ”. Tajā laikā uz lietotājiem tiek vērsta bezmaksas prēmijas un “spēles, kas nerada ienākumus”." Saskaņā ar noplūdi šajos laikos “AI nopietni attur augstas kvalitātes reklāmas”.

Interesanti, ka dokumentā tiek apgalvots, ka AI ir atradusi īpašu korelāciju starp premium satura nekalpošanu šajos “relaksējošajos laikos” un “ieņēmumu palielināšanos nākamajās dienās”.

It kā ar to nebūtu pietiekami, arī AI klausās ne tikai atslēgvārdus, bet arī “skaņas, kas nav vārdi”." Kā piemērus var minēt mikroviļņu skaņas un pat košļājamos trokšņus, ko izmanto, lai uzminētu, vai ir patērēti iesaiņoti ēdieni. AI programmatūra (pat čipsi, spageti utt.) Demonstrē pat kāda veida ēdienu..

Citas skaņas, kas tiek uzskatītas par interesējošām, ir raudāšana, kliegšana, smiešanās, durvju viltība un daudzas citas. Faktiski saskaņā ar dokumentu ir bibliotēka, kurā ir apmēram 500 000 “ar vārdu nesaistītas skaņas”, kuras var apstrādāt un kataloģizēt.

AI ņem vērā arī notikumus, kas liek spēlētājam noteikt prioritāti viņu reālajai dzīvei salīdzinājumā ar spēli. Tie tiek apzīmēti kā “uzmanības novēršanas notikumi”. AI klausās un mēģina uzminēt, kad šī novēršana ir beigusies, un pēc tam mēģina pamudināt lietotāju atkal spēlēt - dažreiz izmantojot mērķtiecīgas reklāmas sociālajos medijos.

Sociālās inženierijas spēles

Psiholoģiskās manipulācijas pret sociālo inženieriju

Sadaļa ar “K grafiks” izskaidro, kā tiek izmantotas psiholoģiskas manipulācijas, lai piespiestu lietotājus veikt pirkumus. Saskaņā ar šo sadaļu nozare ir pieredzējusi “pretplūdi” pret psiholoģiskām manipulācijām par labu sociālajai inženierijai - to lietotāji, domājams, uztver kā izstrādātājus, “kas mēģina uzlabot spēli”..

Tomēr K1 piemērs paskaidro, ka ar lietotājiem var manipulēt, pērkot spēles, kuras pērk arī viņu draugu sarakstā esošie cilvēki, liekot viņiem domāt, ka “visi to dara, un es tikai gribu iederēties: kāds ir kaitējums?” Turklāt, AI var gaidīt, kad spēlētāji būs noguruši pēc ilgām spēļu sesijām. Šajā brīdī AI var mainīt bezmaksas un apmaksātu spēļu virsrakstu krāsu (parasti zilu un sarkanu), lai “pievilinātu spēlētāju nejauši veikt pirkumu”.

Hakeru spēles

Uzlauztu datu izgāztuvju izmantošana?

Neticami, tas pasliktinās. Saskaņā ar noplūdušajiem dokumentiem azartspēļu industrija izmanto arī uzlauztu datu izmešus, lai savāktu papildu datus par lietotājiem. Sadaļa ar grafiku O izskaidro “kā mēs vācam sānu kanālu datus”:

“Lietotājs reģistrējas pakalpojumam, izmantojot e-pastu, kuru viņi izmanto citur. Šos profilus var integrēt ar pašreizējo profilu. Ja 2 faktoru tālruņa numurs tiek izmantots citur, tos var kombinēt arī citus. Iesniegtā parole ir noslēpums, taču tās MD5 jaucējkrānu var gudri izpētīt, pirms tā tiek sālīta kopā ar citu lietotāja informāciju.

“Ja lietotājs bija daļa no citas vietnes vai pakalpojuma pirms tam tika uzlauzts, tiks atrasta līdzīga informācija. Hakeri mēdza atklāti publicēt izgāztuves pamanin, pirms tika atklāts, ka šiem lietotājiem ir naudas vērts datu brokeriem. Tagad slikto ieradumu dēļ viņi tikai nedaudz aizēno tās izgāztuves, kuras var uzņemt tādi uzņēmumi kā mēs. ”

Ir vērts atzīmēt, ka pēdējā sadaļa ir apzīmēta ar ar roku zīmētu bultiņu, kurai blakus tai ir rakstīts “neatzīsties, ka mēs to darām”.

Spēļu industrijas noplūde 1

Sargājiet sevi!

Pagaidām atliek tikai noskaidrot, vai šī datu izmešana ir pierādīta kā reāla. Mēs zinām, ka pasīvās klausīšanās tehnoloģija un AI ir reālas, un ar pareizajām atļaujām lietotnes patiešām var uzraudzīt cilvēkus, izmantojot gan GSM datus, gan mikrofonu. Šie dokumenti, šķiet, ir postoši pierādījumi par to, kā spēļu industrija izmanto AI, lai viedtālruņu lietotājus pakļautu stingrai uzraudzībai..

Kā vienmēr, viedtālruņu lietotāji tiek aicināti atturēties no instalētajām lietotnēm. Pirms piekrītat instalēt jebkuru lietotni vai spēli, vienmēr pārbaudiet, vai tajā nav invazīvu atļauju. Ja spēle prasa atļauju izmantot mikrofonu, lūdzu, atcerieties, ka šāda veida novērošana var notikt.

Visbeidzot, lietotājiem tiek atgādināts, ka regulāri notiek lielas hacks un datu izmešana. Šos hakerus bieži noplūst tiešsaistē, atklājot populāru tiešsaistes vietņu un pakalpojumu paroles un lietotājvārdus. Šīs paroles var pārdot arī tīklājā tīklā augstākajam solītājam. Ja uzlauzts lietotājvārds un parole tiek izmantota arī citā vietnē, hakeri var viegli iekļūt šajos citos tiešsaistes pakalpojumos.

Saskaņā ar šiem noplūdušajiem dokumentiem AI programmatūra, iespējams, izmanto arī iepriekš uzlauztus datus, lai piekļūtu trešo personu pakalpojumiem. Ja tas notiek, iespējams, azartspēļu kompānijas sāk nodarboties ar sekundāriem pakalpojumiem, lai pakļautu lietotājus uzraudzībai un izveidotu sīku profilu par viņiem.

Pagaidām šie nopietnie apgalvojumi vēl ir jāpierāda. Tomēr lietotājiem tiek atgādināts, ka visos atšķirīgajos tiešsaistes kontos vienmēr ir jāizmanto spēcīgas unikālas paroles - lai uzņēmumiem būtu daudz grūtāk izmantot šādu praksi.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts Robnroll / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: Parinya Feungchan / Shutterstock.com, Trueffelpix / Shutterstock.com, REDPIXEL.PL/Shutterstok.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me