Jauns pētījums, ko publicēja Consumer Reports (CR), atklāj daudzu tirgū populāru viedo televizoru invazīvo raksturu. Sīki izstrādātais pētījums - kas arī atspoguļo daudzu populāru viedo televizoru neaizsargātību pret uzlaušanu - tika veikts sadarbībā ar Disconnect inženieriem un Ranking Digital Rights līdzstrādniekiem. Ziņojumā parādīts, ka patērētāji tiek mudināti pieņemt nepieņemamu šņākšanu savās mājās.


ASV 69 procentiem televizoru, kas piegādāti 2017. gadā, bija interneta savienojums. Diemžēl šai savienojamībai ir dažas ārkārtīgi lielas sekas attiecībā uz privātumu. Viedie televizori piedāvā patērētājiem iespēju straumēt saturu, izmantojot tādas populāras lietotnes kā Netflix un Hulu. Tie arī ļauj patērētājiem ātri meklēt saturu, izmantojot balss komandas.

Diemžēl ražotāji izmanto šo papildu funkcionalitāti dzelzceļa patērētājiem, pieņemot ļoti invazīvās atļaujas. Pēc tirgus pētījumu firmas IHS Markit datiem, 82 miljoni viedo televizoru jau ir ieradušies ASV mājās. Nesen publiskotajā ziņojumā uzsvērts, ka gandrīz visi 82 ​​miljoni šo māju, iespējams, ir pieņēmuši vismaz dažas invazīvās atļaujas.

FTC noteikumi

2017. gadā Smart TV ražotājam Vizio tika uzlikts naudas sods par datu apkopošanu, vispirms nesaņemot atļauju no patērētājiem. Vizio tika noķerts, izmantojot pikseļu skenēšanu un citas metodes, lai noskaidrotu, ko TV šovi, filmas un reklāmas skatītāji bija noskatījušies. Saskaņā ar Federālās tirdzniecības komisijas (FTK) sniegto informāciju Vizio katru dienu no miljoniem televizoru ir ieguvis “līdz pat 100 miljardiem datu punktu”. Vizio pēc tam šos datus bija pārdevis trešo personu reklāmdevējiem, lai iegūtu tīru peļņu..

Vizio bija spiests norēķināties ar Federālo tirdzniecības komisiju par 1,5 miljoniem USD un Ņūdžersijas štatu par 2,2 miljoniem USD. Kopš tā laika Federālā tirdzniecības komisija ir skaidri norādījusi, ka visiem viedajiem televizoriem ir jāsaņem lietotāju atļauja, pirms viņi viņiem snogo datus, lai tos pārdotu trešajām personām. Varētu cerēt, ka šīs regulas izmaiņas ir ievērojami uzlabojušas ASV patērētāju privātumu, taču realitāte ir ļoti atšķirīga.

Dilemma

Iedomājieties scenāriju, jūs tikko iegādājāties savu Smart TV un gatavojaties to ieslēgt un palaist iestatīšanas procesu. Kad esat clued uz digitālo privātumu, jūs domājat par sevi:

"Pie velna, nē! ES nē! Es būšu īpaši piesardzīgs un nepieņemšu nekādu drakonisku uzraudzību no (šeit ierakstiet ražotāja vārdu). Mans televizors - mani noteikumi ”

Tas ir pilnīgi taisnīgs pieņēmums. Galu galā ASV likumi neapstrīdami nosaka, ka patērētājiem ir jāsniedz atļauja pirms jebkādu datu savākšanas. Diemžēl praksē šāda veida domas izrādās fantāzija. CR pētījums parāda, ka cilvēki vienkārši nesaņem brīvu gribu atteikties no korporatīvās uzraudzības, ja viņi vēlas ar internetu saistītu pieredzi.

Cr Smart Tv

Pētījums par patērētājiem

Pētījuma veikšanai CR no regulāriem mazumtirgotājiem iegādājās piecus viedos televizorus. Samsung UN49MU8000 un LG 49UJ7700 katrs darbojas pielāgotajās operētājsistēmās. Pārējie trīs (TCL 55P605, Sony XBR-49X800E, Vizio P55-E1 SmartCast TV) izmanto trešo personu programmatūru (attiecīgi Roku, Android TV un Chromecast).

CR secināja, ka, lai patērētāji faktiski izmantotu šo televizoru nodrošināto interneta savienojumu, viņiem ir jāpieņem vismaz dažas invazīvās atļaujas. To nedarot, tika pilnībā zaudētas funkcijas, kuru dēļ patērētājs bija iegādājies televizoru:

“Mēs noskaidrojām, ka ne vienmēr ir viegli saprast, kam jūs piekrītat, turpinot iestatīšanas procesu. Ja noraidāt atļaujas, varat zaudēt pārsteidzošu daudzumu funkcionalitātes. Faktiski vienam televizoram ir jāpieņem plaša privātuma politika iestatīšanas laikā, lai varētu izmantot visvienkāršākās, bez interneta funkcijas, piemēram, skatīties TV, izmantojot antenu. ”

Pētījumā atklājās, ka pat tad, ja lietotāji tikai atteicās no automātiskās satura atpazīšanas (ACR), lai apturētu televizora datu vākšanu par viņu skatīšanās paradumiem, joprojām tika izmantota pamata privātuma politika, kas lūdza “tiesības vākt informāciju par jūsu atrašanās vietu, kuras straumētās lietotnes jūs noklikšķiniet uz, un vairāk.

Sliktākā lieta: Sony viedajam televizoram bija "viss vai nekas privātuma politika" ka patērētājiem bija jāpiekrīt izmantot pat visvienkāršākās funkcijas (piemēram, izmantojot televizoru bez interneta savienojuma un ar vecmodīgu antenu).

Viedā TV dilemma

Nefunkcionējoši noteikumi

Liekas pamatoti uzskatīt, ka ir maz ticams, ka patērētāji maksā par televizoriem, kas ir savienoti ar internetu, tikai lai atteiktos no šīs savienojamības iestatīšanas procesa atļauju posmā. CR ziņojums parāda, ka ražotāji mērķtiecīgi piespiež korporatīvo uzraudzību patērētājiem.

Noteikumi nedarbojas, un FTC ir steidzami jāpārskata šī problēma. Pierādījumi pierāda, ka nepietiek ar noteikumu, ka patērētājiem tiek lūgta atļauja, FTC ir arī jāiesaistās un jānodrošina, ka patērētāji var izmantot iegādātos televizorus - pat ja viņi nemaz nevēlas, lai viņus snoopetizētu.

Turklāt šī problēma ir globāla. Viedie televizori veidoja lielāko daļu tirgū pieejamo televizoru 2017. gadā. 2018. gadā šī tendence ir kristalizējusies - gandrīz vairs netiek pārdoti modeļi bez interneta. Tas nozīmē, ka korporācijas neizbēgami iegūst pēdas arvien vairāk un vairāk mājās visā pasaulē.

Ko var darīt patērētāji?

Ja jums jau pieder viedais televizors un jūs nebija sapratuši, ka atļaujas, par kurām piekritāt, iejaucas jūsu privātumā, varat sākt no jauna, veicot rūpnīcas atiestatīšanu. Tas ļaus jums vēlreiz iziet iestatīšanas procesu, atsakoties no ACR un izvēloties vislabāko pieejamo privātuma politiku. Diemžēl, iespējams, nāksies pieņemt dažus invazīvus iestatījumus.

Ja televizoru iestatāt pirmo reizi, noteikti atsakieties no ACR, kas ir visinvazīvākais iestatījums. Jūsu vienīgā otrā iespēja ir atvienot televizoru no WiFi, bet pēc tam jūs zaudējat interneta savienojumu. Televizora nepieslēgšana internetam nozīmē, ka varat pieņemt visas invazīvās funkcijas, jo bez interneta savienojuma ražotājs nevar jūs snoopot..

Viens veids, kā apturēt viedtālruņu ražotājus no jūsu IP adreses piešķiršanas citām firmām, ir virtuālā privātā tīkla (VPN) izmantošana. VPN ir tiešsaistes pakalpojums, kas ļauj cilvēkiem slēpt savu IP adresi (atrašanās vietu). Kaut arī televizoru ražotājs zina, kas jūs esat, tomēr ir prātīgi slēpt savu IP adresi. Tas nozīmēs, ka tad, kad televizora ražotājs reklāmdevējiem pārdos datu kopas par jums, tās netiks pievienotas jūsu patiesajai IP adresei. Protams, arī Smart TV VPN ļauj atbloķēt papildu satura masas, kas arī ir pluss!

Visbeidzot, ir vērts atzīmēt, ka varētu būt labāk izvēlēties viedās funkcijas, izmantojot mazāk privātumu aizskarošas ierīces, piemēram, Chromecast vai Amazon Fire TV. Abas šīs ierīces ir mazāk invazīvas nekā viedais televizors, jo tās var pārraudzīt tikai konkrētās lietas, kuras skatāties, kad tās izmantojat (nevis visu).

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: Andrejs_Popovs / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: Scanrail1 / shutterstock.com, Asier Romero / shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me