Mūsdienās Bitcoins izmantošana lietu pirkšanai anonīmi tiešsaistē. Tomēr, lai arī Bitcoins var būt anonīms (ja to lieto pareizi), diemžēl interneta lietotāji to bieži nav. Trauksmi rada Prinstonas universitātes pētnieki, kuri ir pierādījuši, ka anonīma Bitcoin darījuma saistīšana ar faktisko pircēju daudzos gadījumos ir vienkārša lieta..


Pēc pētnieku domām, process tiek panākts, sasaistot sīkfailus lietotāja mašīnā ar Bitcoin darījumu. Cilvēkiem, kuri izmanto Bitcoins, lai veiktu anonīmus pirkumus, brīdinājums ir skaidrs: atklāt, kurš atradās aiz priekškara, ir viegli, ļoti viegli. Faktiski Prinstonas pētnieki ir pārsteigti, ka neviens iepriekš nav publicējis rakstu, kas to parāda.

Pētījumu veica privātuma pētnieks Dillons Reismens kopā ar Prinstonas Arvindu Narayanan, Stīvens Goldfeders un Harijs Kalodners. Rakstā viņi izmanto gadījuma izpētes priekšmetu ar nosaukumu Alise, lai parādītu, cik vienkārši ir sasaistīt sīkfailus ar Bitcoin (vai jebkuru citu kriptovalūtu) darījumiem..

Kā tiek atklāta Alise (ņemts no iepriekš aprakstītā Prinstonas papīra)Bitcoin Alise

Sīkdatņu murgs

Ierodoties vietnēs, sīkdatnes ļauj pārdevējiem mūs identificēt un saistīt mūs ar iepriekšējiem pirkumiem. Tāpēc šeit, vietnē ProPrivacy.com, mēs uzmanīgi atgādinām cilvēkiem, ka virtuālie privātie tīkli (VPN) nodrošina privātumu: tie nenodrošina anonimitāti. Šī atšķirība ir svarīga. Kaut arī VPN lietošana šifrēs jūsu datus un liegs jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam (ISP), vietējā tīkla administratoram un pat valdībai pateikt, ko jūs darāt tiešsaistē, tas ne vienmēr liegs jūsu apmeklētajai vietnei zināt, kas jūs esat.

Piemēram, ja VPN lietošanas laikā esat pieteicies Twitter, Facebook vai Google kontā, jūs varēsit izmantot šos pakalpojumus privāti. Tā kā esat pieteicies, paši vietņu pakalpojumi zinās, kas jūs esat.

Sīkfaili darbojas ļoti līdzīgi kā reģistrēšanās. Tie ir maz datu kopumu, ko vietnes atstāj mūsu pārlūkprogrammās. Kad mēs atgriežamies pie tā paša URL, sīkfails mijiedarbojas ar vietni un izveido failu, kas saistīts ar šo konkrēto sīkfailu. Tas ir neredzams process, kas automātiski “piesakās” daudzās jūsu apmeklētajās vietnēs.

Tīmekļa pārziņi izmanto sīkfailus, lai saglabātu cilnes cilvēkiem, kuri apmeklē viņu vietni. Tas viņiem palīdz noskaidrot statistiku par vietnes veiktspēju. Tas viņiem arī palīdz labāk mērķēt jūs individuāli. Vai esat kādreiz pamanījis, kā, nonākot eBay, tas jau zina, ko vēlaties? Pat pirms piesakāties? Tas ir saistīts ar sīkfailiem, kas ir palikuši jūsu pārlūkprogrammā.

Sīkdatnes Bitcoin

Broken Bitcoin anonimitāte

Savā pētījumā Prinstonas pētnieki atklāja, ka vietnēm ir jāapkopo tikai neliels daudzums sīkdatņu datu, lai atklātu, kas veic Bitcoin darījumus. Pat vairāk satraucoši, šie sīkfaili joprojām var identificēt cilvēkus, kas veic darījumus, kad tādi pakalpojumi kā CoinJoin tiek izmantoti kā papildu privātuma slānis..

CoinJoin ir pakalpojums, kas ļauj cilvēkiem veikt anonīmus Bitcoin darījumus. “Nokavējiet minūti,” es dzirdu, kā jūs sakāt, “bet es domāju, ka Bitcoin darījumi bija anonīmi !?” Diemžēl tas tā nav. Bitcoinus tur kopā publiskā virsgrāmatu sistēma, ko sauc par “blockchain”. Šis publiskais virsgrāmata glabā visu Bitcoin darījumu vēsturi, un tas ir tas, kas padara Bitcoins neiznīcināmus.

Blockchain Infographic 01 saspiests 1 1024X506

Tomēr blockchain piedāvātā nemainīgā drošība nodrošina arī iespēju piesaistīt cilvēkus viņu darījumiem. Tas notiek tāpēc, ka visi blokķēdē reģistrētie darījumi ir pilnīgi publiski, kas nozīmē, ka ikvienam ir iespējams redzēt, uz kuru adresi nosūtīts Bitcoins, uz kuru citu adresi. Ja šīs adreses ir saistītas ar reālās pasaules identitātēm, darījumos tiek atklāts, kurš un ar ko veica darījumus.

Tādi pakalpojumi kā CoinJoin un citi Bitcoin maisītāji (vai griezēji) palīdz cilvēkiem attālināties no viņu Bitcoins. Viņi digitāli atmazgā Bitcoinus, apvienojot daudzu cilvēku Bitcoins un sajaucot tos pirms darījuma veikšanas.

CoinJoin gadījumā vairāki lietotāji apvieno vairākus darījumus vienā lielā darījumā. Šis darījums nosūta Bitcoins no dažādām “ievades” adresēm uz vēlamajām “izvades” adresēm. Sakarā ar to, ka neviena no nosūtītājām adresēm tieši nemaksā nevienu no saņēmējām adresēm, tiek iegūta privātums. Diemžēl šis process - kurš acīmredzami tika uztverts kā augsts anonimitātes līmenis - sīkdatņu dēļ ir nepietiekams, teikts Prinstonas rakstā.

Tiešsaistes pārdevēji

Maksājumu informācijas noplūde

No 130 Bitcoin pieņemošajiem pārdevējiem, kas tika analizēti pētījuma laikā, pētnieki atklāja, ka 53 no tiem ir noplūduši informāciju par maksājumiem, aptuveni 40 trešajām personām. Pēc pētnieku domām, tas notiek “visbiežāk no iepirkumu groza lapām”. Lielākoties dati tiek dalīti ar trešo personu reklāmdevējiem un mārketinga uzņēmumiem..

Faktiski, saskaņā ar rakstu, “daudzām tirgotāju vietnēm ir daudz nopietnākas (un iespējams, netīšas) informācijas noplūdes, kas desmitiem izsekotāju tieši atklāj precīzu transakciju blokķēdē”.

Kopumā tika konstatēts, ka 107 no 130 pārdevējiem ir noplūduši kāda veida darījumi. Starp tiem:

  • 30 dalījās ar darījuma cenu Bitcoin
  • 31 atļauts trešo personu skriptiem piekļūt lietotāja Bitcoin adresei
  • 104 dalīja darījuma cenu dolāros (vai citā valūtā)

Pat izmantojot tādu pakalpojumu kā CoinJoin, pētnieki atklāja, ka 20 vietnēs tika dalīti cilvēku vārdi, 25 - viņu e-pasta adreses, bet deviņas - fiziskās adreses..

Coinjoin

Rakstā paskaidrots, ka procesa apturēšanai var izdarīt ļoti maz. Noturīga izsekošana, ko veic pārdevēji, tiek veikta mērķtiecīgi, un nav maz cerību pārliecināt viņus rīkoties citādi. Galu galā pārdevēji gūst ieņēmumus no dalīšanās ar patērētāja datiem ar trešām personām, ar kurām viņi veic darījumus.

VPN iegūšana anonīmi

Cilvēkiem, kuri vēlas iegūt papildu privātuma līmeni, iegādājoties savu VPN, izmantojot Bitcoins, šis stāsts ir svarīgs. Tas atklāj, ka pat izmantojot Bitcoins, viņu patiesā identitāte varētu tikt atklāta. Vismaz cilvēkiem pirms abonēšanas VPN (vai jebkura cita pirkuma, kuru viņi vēlas saglabāt anonīmi), jācenšas notīrīt sīkfailus. Tā kā viņu IP adrese pirkšanas brīdī var būt saistīta ar VPN, viņi, iespējams, vēlēsies izmantot bezmaksas VPN, lai veiktu VPN pirkumu.

Papildu drošības labad cilvēki varētu izmantot datora izmantošanu publiskajā bibliotēkā un degļa e-pastu, kā arī Bitcoin maisītāja pakalpojumu, ja viņi patiesi vēlas saglabāt identitāti pilnībā noņemtu no VPN pirkuma brīdī. Lai iegūtu vairāk informācijas par to, kā izmantot Bitcoin maisītājus, lūdzu, skatiet šeit.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: tiagogarciafoto / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: niroworld / Shutterstock.com, William Potter / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me