Pēdējo pāris nedēļu laikā gan Showbox, gan tā populārais iOS līdzinieks Moviebox vairs nedarbojas. Kā gandrīz vienmēr tas notiek, kad populāro straumējošo vietņu un pakalpojumu skaits samazinās - to pazušana ir notikusi ar pēkšņu klonētu lietotnes versiju pieplūdumu.


Tātad šīs jaunās Showbox versijas ir likumīgas nomaiņas? Vai arī tie ir apšaubāmi un nedroši kloni, no kuriem vajadzētu izvairīties?

Pirmais, kas jāatceras, ir tas, ka Showbox un Moviebox ne tikai pārsūta cilvēkus failu mitināšanas saitēm. Tā vietā (piemēram, Popcorn Time) lietotnes arī nemanāmi savieno lietotājus ar torrent krātuvēm, lai īslaicīgi lejupielādētu un skatītos lietotnes saturu. Tas ir problemātiski, jo daudzās valstīs interneta pakalpojumu sniedzēji uzrauga trafiku, meklējot cilvēkus, kuri nelegāli lejupielādē filmas, izmantojot BitTorrent.

Autortiesību īpašnieki strādā kopā ar ISP, lai atklātu pirātus un sekotu līdzi iespējamām rēķinu izrakstīšanas vēstulēm. Šīs vēstules brīdina pirātus par to, ka viņi ir tikuši aplaupīti - izrakstot rēķinus par summu no USD 150 līdz USD 300 - ar draudiem, ka nesamaksa novedīs pie turpmākas prasības tiesā.

Viens slavens potenciālo rēķinu izdošanas gadījums bija saistīts ar Dalasas pircēju kluba LLC (DBC) 2015. gadā. Toreiz advokātu birojs, kas strādāja DBC un Voltage Pictures vārdā, izrakstīja rēķinus par aizdomās turētiem pirātiem no daudzām valstīm, tostarp Dānijas, Spānijas un Austrālijas..

Showbox kloniem ir nepieciešams VPN

IP adreses izsekošana?

Ātri pārejot uz šī gada maiju, kad neatkarīgu filmu studiju grupa, ieskaitot DBC, Cobbler Nevada un Bodyguard Productions (nosaukt dažus), sāka atlasīt vietnes, kuras, domājams, atrodas aiz Showbox.

Septembrī šai darbībai ātri sekoja DMCA paziņojums, piespiežot Cloudflare atklāt personu un vietņu identitātes, kas saistītas ar Showbox. Kopš tā laika oriģinālais Showbox ir izgājis bezsaistē, un, pēc TorrentFreak domām, ir daudz iemeslu, lai būtu aizdomīgi par dažādiem kloniem, kas parādījušies pēc tā.

Pirmkārt un galvenokārt, ir svarīgi atcerēties, ka ir zināms, ka visas filmas, kas darbojas aiz Showbox slēgšanas, iepriekš ir veikušas paredzamus rēķinus. Tas izsauc trauksmes signālus, jo daudzās vietnēs, kuras agrāk piedāvāja šova saturu, tagad tiek parādīts šāds brīdinājums:

Brīdinājums šova kastē

Pārraugāmo IP adrešu pieminēšana ir pietiekama, lai izsauktu trauksmes signālus - jo nav nekas traks domāt, ka tuvākajā laikā varētu būt gaidāma vēl viena rēķinu kārta..

Tikai nobiedēšana?

Tiesa, gan brīdinājumus vietnēs, kas saistītas ar Showbox, gan iespējamās rēķinu izrakstīšanas vēstules daudzi uzskata par nobiedējošu taktiku. Ir ļoti reti, ja pirāti faktiski nonāk tiesā, un ir taisnīgi teikt, ka filmu studijas laupī cilvēku bailes un paranoju, lai neliels procents pirātu samaksātu sākotnējo soda naudu.

Ņemot to vērā, pastāv pamatotas bažas, ka nesenais Showbox klonu plaisa kaut kādā veidā varētu būt saistīts ar autortiesību īpašniekiem. Ja tas tā ir, iespējams, ka lietotne tiek izmantota, lai palīdzētu filmu veidotājiem izveidot iespējamo IP adrešu datu bāzi turpmākiem rēķiniem. Un autortiesību īpašnieki noteikti kļūst drosmīgāki un taktiskāki, jo laika gaitā

Paturot to prātā, šķiet slikta ideja doties visur, kur atrodas Showbox varianti, it īpaši neizmantojot spēcīgu un drošu VPN.

Neskaidrības un nepareizs virziens

Satraukumu rada tas, ka daudzi cilvēki tiešsaistē uzdod jautājumus, šķiet, nezina, no kurienes viņi ieguva savas lietotnes Showbox versiju. Tas nozīmē, ka ir iespējams, ka liels skaits lietotāju jau ir lejupielādējis oriģinālā pakalpojuma problemātisko klonu.

Galu galā jau kopš tā laika maija Showbox ir bijis spiediens. Tas cilvēkiem dod vismaz septiņu mēnešu logu, kurā viņi teorētiski varēja lejupielādēt kompromitētu Showbox versiju.

TorrentFreak brīdina, ka:

“Vairākas reizes pēdējos mēnešos no nejaušiem e-pasta sūtītājiem mums ir lūgts“ atjaunināt ”mūsu vecos Showbox (un tiešām TerrariumTV) rakstus ar jaunām saitēm uz tām, kuras, viņuprāt, bija sākotnējās lietotnes.

“Nav šaubu, ka tas bija mēģinājums nepareizi novirzīt, tāpēc atšķirībā no dažiem citiem ziņu izplatītājiem, kuri mainīja saites, mēs ignorējām pieprasījumus. Mēs nezinām, vai tas bija vienkārši mēģinājums palielināt datplūsmu uz “drošiem” kloniem, vietnēm, kas piedāvā oriģinālu, vai arī spēlēja kaut kas draudīgāks. ”

Kopumā šķiet tikai godīgi brīdināt lietotājus, ka, šķiet, ir daudz iemeslu, lai neatteiktos no Showbox. Un, ja kāds nolemj turpināt izmantot Showbox variantu - ļoti uzmanīgi jānoslēpj sava IP adrese, izmantojot Torrenting VPN. To nedarot, var rasties šķebinošs pārsteigums.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me