Tuvojas plaša sejas atpazīšanas tehnoloģijas ieviešana neatkarīgi no tā, vai mums tas patīk vai nē. Faktiski ziņojumi par to, ka Teilore Svifta savā Losandželosas Rose Bowl koncertā maijā bija izmantojusi sejas atpazīšanas kameru, kas bija paslēpta īpašā mēģinājumu klipa kioskā, pati par sevi nav tik šokējoša..

sejas atpazīšanas tehnoloģija Teilores Sviftas koncertā

Viņas aizstāvībā popmūzikas zvaigzne ir bijusi daudzu iebrucēju mērķis, tāpēc viņas skaidrojums, ka viņa izmantoja tehnoloģiju, lai identificētu tos, kas varētu radīt risku, ir pamatots.

Neskatoties uz to, negadījums ir licis privātuma aizstāvjiem atskanēt trauksmes signāliem par sejas tehnoloģijas pieaugošo izmantošanu un to, kā tas varētu ietekmēt mūsu privātumu.

Kā sacīja Džejs Stenlijs, ACLU vecākais politikas analītiķis izdevumam Guardian:


“Stalkers ir vispārīgi biedējoša parādība, un visi saprot, kāpēc kāds, piemēram, Teilors Svifts, gribētu tikt aizsargāts pret viņiem. Bet tam ir lielāka ietekme. Nav runa par šo vienu izvietošanu, bet par to, kur šī ir tehnoloģija. ”

Arvien pieaug sejas atpazīšanas tehnoloģiju izmantošana

Sejas atpazīšanas tehnoloģijas izmantošana visā pasaulē pieaug. Kā jūs varētu gaidīt, to plaši izmanto policija un robežkontrole. Mazāk cilvēku tomēr zina, ka tā iebrūk arī komerciālajā telpā. Satriecoši 59 procenti modes mazumtirgotāju un ceturtā daļa visu Lielbritānijas veikalu izmanto šo tehnoloģiju.

Satraucoši, ka viņi to ne tikai izmanto, lai identificētu veikalniekus, iespējams, saprotamu šīs tehnoloģijas izmantošanu. Viņi arvien vairāk to izmanto, veidojot detalizētus klientu iepirkšanās paradumu modeļus, kurus var apvienot ar citiem datiem, kas iegūti no sociālo mediju kontiem un tīmekļa izsekošanas. Tas viņiem palīdz izveidot detalizētu “patērētāja jūs” modeli, ļaujot viņiem atlasīt jūs ar arvien personalizētākām reklāmām.

Apvienotajā Karalistē (un Eiropā kopumā) GDPR vajadzētu ierobežot šādu rīcību, bet pārējā pasaulē klientiem šāda aizsardzība nav paredzēta. Londonas centrā šajos Ziemassvētkos Metropolitēna policija izmēģina pircēju, kas vēlas pircējus, sejas atpazīšanu, bet cik ilgs laiks būs pagājis, pirms viņi pārstās lūgt atļauju?

Viņi noteikti nav lūguši atļauju no afro-karību jūras reģiona ļaudīm, kas šā gada sākumā apmeklēja Noting Hill karnevālu novērošanas operācijā, kuru kritiķi raksturoja kā tādu, kam nav likuma pamata, un kā institucionāli rasistisku.

Dzīvo panoptiktā

Panopticons (burtiski “visi novērotie”) ir slavena angļu filozofa un sociālā teorētiķa Džeremija Benthema izgudrojums. Tā ir cietuma ēka, kas paredzēta, lai viens sargs varētu novērot visus ieslodzītos.

Panoptiku sabiedrība

Neviens sardzes darbinieks visu laiku nevar sekot līdzi visiem ieslodzītajiem, taču dizaina ģēnijs nozīmē, ka ieslodzītie zina, ka viņus var novērot jebkurā laikā..

To zinot, ieslodzītie visu laiku būs spiesti izturēties tā, it kā viņi tiktu novēroti, ja viņi vēlas izvairīties no disciplināriem pasākumiem. Benthems pasludināja Panopticon kā,

"Jauns veids, kā iegūt prāta spēku pār prātu, līdz šim daudzumā bez piemēra."

Mēs arvien vairāk pieradinām pie kamerām, kas seko mums, izejot no mājas, taču ideja, ka mēs tagad dzīvojam panoptiktā, pārsniedz vienkāršu analoģiju. Drīzāk tas ir mūsdienu pārdomājums, kas sniedzas tālu pāri tam, ko Benthama kungs jebkad varēja iedomāties.

Aizmirstot to, ka šī tehnoloģija šobrīd ir mežonīgi neprecīza un pastāv risks, ka nevainīgi cilvēki tiek kļūdaini kriminalizēti, Panopticon ir kļuvis par spēcīgu metaforu tam, ka novērošana atstāj runas brīvību dzesējošā efektā..

Kā saprata Džordžs Orvels, tad, kad cilvēki baidīsies, ka kaut kas, ko viņi dara, varētu tikt novērots jebkurā laikā, viņi izturēsies atbilstoši. Sejas atpazīšanas sistēmas pārvieto šo Orvelas murgu no digitālās sfēras uz fizisko pasauli.

Šāda uzmācīga un ļoti personiska uzraudzība, iespējams, daudzus cilvēkus atturēs izmantot savas demokrātiskās tiesības uz mierīgu protestu (pat ja viņi mēģina slēpt savu identitāti). Ar to vien nepietiks, lai izvairītos no kamerām. Mēs tagad pārejam pie sejas atpazīšanas jomas, kas tiek izmantota, lai pirms pūles identificētu potenciālos noziedzniekus jebkurā pūlī, pirms viņi pat nav pastrādājuši noziegumu, katru reizi, kad viņi apmeklē mūzikas festivālu vai koncertu.

Pirms šīs jaunās tehnoloģijas ieviešanas mums ir vajadzīgas nopietnas debates par to, kādā pasaulē mēs vēlamies dzīvot. Mums arī jārunā par to, kas kontrolē tehnoloģiju, jo nepareizajās rokās tā varētu kļūt par nepārspējamu apspiešanas instrumentu, piemēram, kuru pat Orvela kungs nebūtu varējis uzrakstīt.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me