Jauns raksts (.pdf) izceļ daudzu bezmaksas mobilo VPN lietotņu bīstamību. Pētnieki izpētīja 283 bezmaksas Android VPN lietotnes, kas ir pieejamas Google Play veikalā. Daudzi no tiem ir ļoti populāri, un to lietotāji ir novērtējuši ļoti augstu. Satraucoši:

  • 75% pārbaudīto lietotņu izmanto trešo pušu izsekošanas bibliotēkas.
  • 82% nevajadzīgi pieprasa atļaujas piekļuvei slepeniem datiem. Tas ietver lietotāju kontus un īsziņas.
  • 38% satur kāda veida ļaunprātīgu programmatūru (reklāmprogrammatūra 43%, Trojas zirgi 29%, ļaunprātīga izmantošana 17%, riska programmatūra 6% un spiegprogrammatūra 5%).
  • 18% lietotāju šifrē.
  • 18% nesniedz informāciju par to, kas mitina VPN serverus.
  • 16% pārsūtīt trafiku caur citu lietotāju tīkla joslas platumu.
  • 84% atklāj lietotāja reālo IP adresi, izmantojot IPv6 DNS noplūdes.
  • 16% izvieto necaurspīdīgus starpniekserverus, kas maina lietotāju HTTP trafiku. Tas ietver JavaScript koda ievadīšanu reklāmas un izsekošanas nolūkos.
  • Četras analizētās lietotnes veic TLS pārtveršanu. Lai gan trīs no šiem apgalvojumiem ir domāti datplūsmas paātrināšanai, tas viņiem ļauj selektīvi pārtvert datus, kas nosūtīti, lai nodrošinātu HTTPS, piemēram, bankās, e-pasta pakalpojumos, e-komercijas vietnēs un tiešsaistes nodokļu deklarēšanas vietnēs..

Šie skaitļi ir atklāti šokējoši. Vēl jo vairāk tāpēc, ka cilvēki izmanto šīs lietotnes, uzskatot, ka tās uzlabos tiešsaistes privātumu un drošību!

Sargieties no kovboju mobilajām VPN lietotnēm - uzmācīgām Android VPN lietotnēm

DNS risinātāji

Pētnieki to arī atklāja,

"Proti, 55% no bezmaksas lietotnēm (un 60% no premium lietotnēm) novirza lietotāja DNS vaicājumus uz Google DNS, turpretī 7% bezmaksas un 10% no labākajām VPN lietotnēm pārsūta DNS trafiku uz saviem DNS risinātājiem."


Tomēr nav skaidrs, vai DNS pieprasījumus, kas nosūtīti uzņēmumam Google vai citiem trešo pušu DNS risinātājiem, nodrošina VPN pakalpojumu sniedzēji. Ja tā, tad problēma nav tik problemātiska, kā var parādīties vispirms, jo personas, kas iesniedz DNS pieprasījumu, identitāte tiks paslēpta no Google et al.

Protams, ja DNS pieprasījumi netiek aizstāti un tiek sūtīti tieši uz Google un tamlīdzīgi, šīs ir briesmīgas ziņas par privātumu.

VPN lietotnes ir plaukstošs tirgus, kas ir gatavs izmantošanai

Valdības visā pasaulē pastiprina negarantētu un vispārēju savu iedzīvotāju uzraudzību. Tiešsaistes uzņēmumi skenē mūsu e-pastus un izseko mūs, sērfojot tīmeklī, lai mūsu pārlūka logos atlasītu arvien personalizētākas reklāmas. Autortiesību troļļi izseko lejupielādētājus, lai viņiem draudētu maksāt atlīdzību par zaudējumiem.

Interneta lietotāji to visu arvien vairāk apzinās, un, saprotams, tas nepatīk. Tas ir izraisījis milzīgu pieaugošo interesi par VPN tehnoloģijām.

Teorētiski tas ir lieliski, jo VPN (un VPN lietotnes) patiešām var palīdzēt novērst šīs problēmas. Tomēr šī interese par VPN ir palielinājusies arī kovboju tērpu skaitā, kuri vēlas izmantot šo jauno tendenci..

Lielākā daļa Android lietotāju izvēlas lietotnes, kuru pamatā ir divi faktori

Pirmais ir lietotņu popularitāte un vērtējums zvaigznītēm, kuras viņiem piešķir citi Play veikala lietotāji. Šiem rādītājiem vienkārši nevar uzticēties, jo cilvēkiem, kuri lejupielādē lietotnes un atstāj pārskatus, nav tehniskās kompetences, lai novērtētu šo lietotņu ietekmi uz privātumu un drošību..

Tas izskaidro, kāpēc, neskatoties uz postošajiem atklājumiem, analizējot šīs lietotnes, 37% no tām ir instalētas vairāk nekā 500 000 instalāciju un 25% lietotāju saņem vismaz četru zvaigžņu vērtējumu no lietotājiem!

VPN lietotņu sūdzības

Šeit mēs skaidri redzam, ka lietotņu pārskatus Play veikalā daudz vairāk uztrauc kļūdas un akumulatora darbības laiks, nevis privātuma un drošības problēmas.

Otrais kritērijs ir cena, un vairumam cilvēku visizdevīgākā cena ir BEZMAKSAS! Tas viss ir labi un labi, taču VPN pakalpojuma uzturēšana ir dārgs un laikietilpīgs bizness. Tātad neviens, un es domāju nevienu, to nedarīs bez maksas.

Ja jūs nemaksājat par pakalpojumu cietajā valūtā, tas no jums nopelna naudu citā veidā. “Šeit nepastāv tādas lietas kā bezmaksas pusdienas” un “ja jūs nemaksājat par produktu, tad jūs esat produkts”, abi šeit ir piemēroti izteikumi..

Tātad, kā es varu palikt drošs?

Kamēr jūs saprotat to ierobežojumus, VPN lietotnes joprojām ir lielisks veids, kā uzlabot jūsu privātumu un drošību, izmantojot Android ierīci. Svarīgi ir izvēlēties labu lietotni no cienījama VPN nodrošinātāja. Tas, protams, ir vieglāk pateikts nekā izdarīts. Tomēr šādiem ieteikumiem vajadzētu palīdzēt.

1. Izvairieties no bezmaksas VPN lietotnēm. Kā apspriests iepriekš, ja jūs nemaksājat par produktu, tad jūs esat produkts. Cienījamiem komerciāliem VPN pakalpojumiem mēnesī var būt mazāk par 5 USD.

2. Ja jums patiešām ir jāizmanto bezmaksas VPN lietotne, saprotiet, kā pakalpojums pats finansē. Cienījamie bezmaksas VPN pakalpojumi patiešām pastāv, taču tie vienmēr ir ļoti ierobežoti. Tie tiek piedāvāti ar cerību vilināt jūs maksāt par neierobežotu piemaksu pakalpojumu. Tas varētu būt kaitinoši, bet tas vismaz ir caurskatāms. Lūdzu, skatiet mūsu ieteikto bezmaksas VPN pakalpojumu sarakstu.

3. Iepazīstieties ar pakalpojumu sniedzēju pārskatiem vietnē ProPrivacy.com (protams!). Ja pakalpojumu sniedzējs kopumā tiek labi uztverts, tad tā lietotne, visticamāk, būs droša.

4. Izvairieties no neskaitāmajiem nedzirdētajiem VPN pakalpojumiem, kas pieejami tikai lietotnēs. Viņi, visticamāk, ir kovboji.Android VPN lietotņu vīrusi

5. Pielāgotu VPN lietotņu vietā izmantojiet Arne Schwabe lietotni OpenVPN for Android. Šo atvērtā koda VPN klientu oficiāli iesaka OpenVPN projekts. Tas ir ļoti drošs un ietver IPV4, IPv6 un WebRTC aizsardzību pret noplūdi. To pat var konfigurēt, lai darbotos kā nogalināšanas slēdzis.

Lietotne izmanto regulārus OpenVPN konfigurācijas failus, tāpēc to var izmantot ar jebkuru parastu komerciālu VPN pakalpojumu, kas piedāvā OpenVPN. Ņemiet vērā: lai arī lietotni var lejupielādēt bez maksas, lai to izmantotu, jums būs jāreģistrējas VPN pakalpojumam (ja vien jūs nedarbināt savu VPN serveri).

Jums, protams, joprojām būs jāuzticas savam VPN nodrošinātājam, taču vismaz šādi varat būt pilnīgi pārliecināti, ka jūsu izmantotā lietotne ir droša.

Mobilās VPN lietotnes: secinājums

Pētnieki pievērsās tikai un vienīgi Android lietotnēm un tajā brīvajām lietotnēm (lai gan daži piedāvāja lietotņu pirkumus premium produktiem). Ir daži Android darbības aspekti, kas ļoti atvieglo negodīgu Android lietotņu izveidi, taču daudzas no atklātajām problēmām gandrīz noteikti pastāvēs arī iOS lietotnēs.

Labākais veids, kā izvairīties no VPN lietotnēm, kas apdraud, nevis uzlabo jūsu tiešsaistes privātumu un drošību, ir veikt izpēti un izmantot tikai tādas cienījama, apmaksāta VPN nodrošinātāja lietotnes. Kā saka senais romiešu teiciens, piesardzības novērotājs - pircēja pienākums ir pirms produkta pirkšanas pārbaudīt produkta kvalitāti un piemērotību. Tas attiecas vēl vairāk, ja izmaksas nav acīmredzamas.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me