Mūsdienās Bitcoin nav tik mirdzošs, ka daži no senākajiem un aizrautīgākajiem faniem rada jaunu valūtu “valūtas blokā”. Tā vietā Monero ātri kļūst par jauno mīļāko virtuālo valūtu tiem, kas vēlas vai kuri ir jāpaliek anonīmam. Acīmredzot dažiem Bitcoin vairs nav pietiekami anonīms. Viņiem Monero, kas ir privātuma monēta, kas paredzēta izsekošanas novēršanai, kļūst par digitālo valūtu.


Tikai laiks rādīs, vai tā pievilcība aizrauj citu kriptovalūtas lietotāju sirdis un prātus. Bet tas nav neaptverams, jo jau tagad, balstoties uz procentiem, tā novērtējums pārspēj Bitcoin - kaut arī īsā laika posmā. Viens no iemesliem, kāpēc tā ātri kļūst par izvēlēto virtuālo valūtu, ir saistīts ar tiesībaizsardzības iestāžu izstrādāto programmatūru, kas ļauj viņiem tikt galā ar Bitcoin darījumiem..

Izskatās, ka tādas analīzes firmas kā Chainalysis arvien labāk atklāj digitālos krājumus, kas saistīti ar noziedzību vai nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, un brīdina apmaiņu un novērš konvertēšanu tradicionālajā naudā. Vismaz vienā ziņā Bitcoin publiski pieejamā blokķēdes virsgrāmatas tehnoloģija izrādās šķērslis tiem, kas vēlas palikt pilnīgi neredzami, tādējādi bruģējot ceļu Monero popularitātei. (Redaktora piezīme - taču, lūdzu, skatiet Bitcoin privātumu - padziļinātu ceļvedi par Bitcoin pirkšanu un iztērēšanu anonīmi).

Runājot par kriptovalūtu, es varbūt esmu taupīgāks nekā vidusmēra cilvēks, tomēr man jāatzīst, ka Monero lidoja zem mana radara un man uzšāvās. Kas tas īsti ir? Privātuma monēta? Dzīvotspējīga kriptovalūta? Labi jautājumi. Monero ir viena no daudzajām uz privātumu vērstajām monētām, un katra piedāvā atšķirīgus drošības elementus. Tas ne tikai rada viltotas adreses, lai slēptu sūtītājus, bet arī šifrē viņu patieso adresi. Atvērtā koda kriptovalūta tika ieviesta 2014. gada aprīlī.

Monero atšķirībā no publisko virsgrāmatu kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin, kur adreses ar monētām, kas iepriekš bija saistītas ar nevēlamu darbību, var tikt iekļautas melnajā sarakstā, un to lietotāji var noraidīt citus lietotājus. Pūšot savu ragu, Monero bezbailīgi apgalvo, ka ir "privāta, neizsekojama un pēc izvēles caurspīdīga." Pašlaik par daudziem ransomware uzbrukumiem tā ir vēlamā maksāšanas metode.

Monero ir arī aizstājams. Domājams, ka, pateicoties sava veida datora maskēšanai, Monero nevar tikt sabojāts, piedaloties iepriekšējos darījumos. Tas nozīmē, ka Monero vienmēr tiks pieņemts bez cenzūras un / vai regulēšanas riska. Atšķirībā no Bitcoin, kura atsevišķu Bitcoins darījumu vēsture tiek ierakstīta blokķēdē, tas pats nav taisnība ar Monero. Tirgotāji un biržas varētu izvairīties no bitkoiniem, kas saistīti ar noteiktiem notikumiem, piemēram, zādzībām. Domājams, ka tas nav iespējams ar Monero.

Tagad jūs, iespējams, vaicājat, kas nepieciešams, lai iesaistītos Monero. Tāpat kā daudzas citas kriptovalūtas, Monero piedāvā ieinteresētajām pusēm iespēju atmīnēt blokus. Lai arī indivīdiem ir iespēja pievienoties kalnrūpniecības baseiniem, viņi var arī Monero izrakāt paši. Viss, kas nepieciešams, ir parasts dators - nav nepieciešama īpaša aparatūra, kā tas ir Bitcoin gadījumā.

Ņemiet vērā, ka parasti pastāv ievērojama Monero nepastāvība kā citām kriptovalūtām, pēdējā mēneša laikā pieaugot par 70% un vairāk nekā 1300%, kopš tā sāka tirgot CoinMarketCap. Kopš darbības uzsākšanas 2014. gadā kriptovalūta ir mainījusies no aptuveni USD 0,25 līdz USD 60 (2017. gada maijā). Bet tieši pagājušā gada pēdējos divos mēnešos tā vērtība ir pieckāršojusies līdz USD 300. Tātad šķiet, ka tā ir iespēja “spēlēt” uz ātras kapitāla pieauguma un, protams, arī furgona darījumiem. Nav tādas tirgū izmantojamas tehnoloģijas kā bloķēšanas ķēde.

Šķiet, ka šobrīd Monero gūst vilci (un novērtējumu), pateicoties apelācijai kā nelikumīgu darījumu veicinātājai. Tomēr, kad vidusmēra iedzīvotājs iekāpj tajā, tas, iespējams, mainīsies, jo ikdienas cilvēki arvien vairāk uztraucas par privātumu un uzraudzību. Tātad virtuālo valūtu vērtība var būt minējums, bet nākotnes uzraudzības virziens nav. Tas, iespējams, tikai pasliktināsies un palielinās tādu virtuālo valūtu pievilcību kā Monero.

Attēla kredīts: Autore Vita Olszewska / Shutterstock.
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me