Varbūt mums ir taisnība, ka cepsim Facebook un grilējam tā izpilddirektoru Marku Zuckerbergu. Bet daudzi novērotāji domā, ka mums vajadzētu daudz vairāk uztraukties par darbību drūmajā Kalifornijas uzņēmumā, kuru prezidents Obama pilnvaroja pārraudzīt interneta kodolu. Par acīmredzamo rupjo nepareizu pārvaldību piešķirto vārdu un numuru interneta korporācijā (ICANN) var būt pat drausmīgāki nekā Facebook pārkāpumi.

Neuzmanīgiem (piemēram, man, piemēram, man) kāds pamats būtu labs sākums, jo ICANN nebija manas mēles gals. ICANN ir bezpeļņas organizācija, kas dibināta gandrīz pirms 20 gadiem, kad internets strauji paplašinājās. Tas ir atbildīgs par vairāku ar interneta vārdu zonām saistīto datu bāzu uzturēšanas un procedūru koordinēšanu.

Tās protokoli nodrošina tīkla stabilu un drošu darbību. Tas galvenokārt ir saistīts ar domēna vārdu sistēmu (DNS), un tā uzdevums ir palīdzēt saglabāt interneta darbības stabilitāti un veicināt konkurenci. Īsāk sakot, ICANN harta būtībā bija uzlabot interneta vārdu un adrešu tehnisko pārvaldību.

Piemēram, lai sasniegtu citu personu internetā, datorā jāievada adrese - vārds vai numurs. Šai adresei jābūt unikālai, lai datori zinātu, kur to atrast. ICANN koordinē šos unikālos identifikatorus visā pasaulē. Bez šīs koordinācijas nebūtu viena vienota globālā interneta. Īsumā sakiet, vienkārši sakām, ka ICANN nekontrolē internetu, bet tam ir liela ietekme uz interneta paplašināšanos un attīstību.

Laika gaitā, kā jau iepriekš tika noteikts, kad tā izauga no Interneta piešķirto numuru pārvaldes (IANA), ICAN darbosies saskaņā ar Tirdzniecības departamenta pastāvīgajiem līgumiem. Kā tas ir raksturīgi privātai korporācijai. Ja tā ir saņēmusi līgumus no ASV valdības, ir pamats uzskatīt, ka tās darbība tiks pārraudzīta valdības. Nepareizi! Tas varēja būt gadījums atpakaļ, kad, bet pa ceļam tas kļuva necaurspīdīgs, jo pārraudzība pazuda ... pēc projekta.


ICANN trūkst jebkādas iekšējas atbildības, iespējams, tāpēc, ka prezidenta Obamas administrācija no tā atcēla jebkādu valdības atbildību. Apmēram pirms astoņpadsmit mēnešiem ASV valdība ICANN nodeva kontroli pār interneta kritiskajām daļām un faktiski to atņēma no valdības kontroles vai pārraudzības..

Šis notikums bija galvas griezējs, jo tas nāca uz Obamas administrācijas pavērsieniem, dodoties pretējā virzienā regulējuma diskusijās ar tīkla neitralitāti. Tik daudz attiecībā uz konsekvenci, un tas padara tīkla neitralitātes elementus vienkāršus politiskos, nevis praktiskos. Prezidents Baraks Obama vienpusēji nolēma, ka ICANN darbojas labāk bez jebkādas valdības iejaukšanās. Tagad ICANN pilnībā kontrolē galveno interneta infrastruktūru un neatbild nevienam.

Varētu mēģināt to attaisnot, ņemot vērā, ka pārraudzības izzušana bija niecīga reakcija uz Edvarda Snidena atklājumiem, kas valdību uzskatīja par pārāk iesaistītu internetā, jo trūka labāka skaidrojuma. Kā uzskatāms Vašingtonas eksaminētāja atzinums, valdības izspiešana no interneta pasaules (kas, izņemot tīkla neitralitāti) tika slavēta dažos ceturkšņos:

Internetu vislabāk aizsargā geeks - piemēram, Marks Zukerbergs? - “nevis jebkura valdība,” apgalvoja plašsaziņas līdzekļi. Tas nav liels darījums, sacīja akadēmiķi. Tas “neietekmēs interneta lietotājus un viņu interneta izmantošanu”, ICANN atkārtoja. ”

Tā kā nav valdības uzraudzības, ir apdraudēta ICANN misija un statūti. Tas vairs nav atbildīgs valdībai - daudz ASV ierēdņu nepatikšanām (mazliet par vēlu) vai Pirmajam grozījumam. Who.is, ICANN pasaules datu bāze par to, kam pieder kāda vietne un kā ar viņiem sazināties, drīz vairs nebūs publiski pieejama. Un tajā slēpjas briesmas mums visiem.

Tagad uzņēmumiem un tiesībaizsardzības aģentūrām, kas paļaujas uz to, ka šie dati tiek redzēti krāpniekiem, pirātiem, bērnu pornogrāfiem un citiem sliktiem puišiem tiešsaistē, nebūs nekādas iespējas sekot. Tā kā nevienam nav jāuzsāk potenciāli satraucošā darbā pieņemšanas prakse un bez valdības uzraudzības, bažas rada tas, ka šīs problēmas varētu pārvērsties kaut kas daudz lielāks. Tas ir pretstats valdības misijas šļūdošanai - par ko es bieži esmu rakstījis. Atsevišķi darbinieki varētu iegūt visu internetu.

Daži piemēri: ICANN darbinieks varētu iedomāties sodīt Krieviju par iejaukšanos vēlēšanās, vai "pretoties" demokrātiska tauta, kas ievēl pretrunīgi vērtētu vadītāju (vai kāds to nedomā?), atspējojot savu interneta domēnu - kaut kas jau kādu laiku notiek, jebkurā gadījumā bez dumpīgiem ICANN darbiniekiem, paldies. Bet pat ja kaut kas līdzīgs nenotiek, patvaļīgais, neatbildīgais ICANN dod pietiekami daudz enerģijas, lai, piemēram, noteiktu, vai strīdīgais dot-amazon domēns tiek piešķirts Brazīlijas lietus mežam vai Amazon Jeff Bezos?

Ja runa ir par naudu, kā tas bieži notiek, ICANN tās uzpūstās birokrātijas, dāsno pabalstu un algu, kā arī iepriekšminētās nepareizas pārvaldības dēļ ir finanšu groza lieta ar sarkanu tinti. To var sagaidīt neatbildīga bezpeļņas sabiedrība, taču pie horizonta ir daudz nopietnākas briesmas - ne tikai ICANN, bet, sadarbojoties, internetam kopumā, jo Obamas valdība viņiem ļāva darboties nesodīti..

Tagad vairs nav zem Amerikas karoga, tādas valstis kā BRIC valstis (Brazīlija, Krievija, Ķīna un Indija) var nolemt pārtraukt darbību un izveidot savas interneta versijas. Eiropas Savienība, kas jau iet savu ceļu ar GDPR, ir vēl viens kandidāts, lai veidotu draudzīgāku šķelto internetu. Tas viss notiek mierīgi, neveiksmīgi, kamēr ASV galvenā uzmanība tiek pievērsta Facebook, privātumam. Un (par nožēlojami) vairāk nekā desmit gadus vecām, seksuāli draudzīgām seksapadām. Ir pienācis laiks pamodīties.

Redaktoru piezīme: Stana uzskati ir viņa vienatnē, un tos nevajadzētu uzskatīt par tādiem, kas atspoguļo citu ProPrivacy.com darbinieku viedokli. Mūsu oficiālo līniju daudz labāk pārstāv šis raksts, kurā secināts:

"Tikai neliela daļa republikāņu atbalstītāju apgalvo, ka Obama ir “atdevis internetu”. Viedokli, ko kopumā var saprast, ir vienkārši riekstu propaganda. Lielākajai daļai cilvēku šķiet, ka ASV, kam nav vienīgās kontroles pār ICANN, ir laba lieta, un maiņa tiek pasludināta par vēsturisku brīdi internetam."

Attēla kredīts: Autors: Profit_Image / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me