Mēs visi esam piedzīvojuši kairinājumu ar lēnajām interneta pārlūkprogrammām. Neskatoties uz labu pārlūka higiēnu, viņi bieži vien cenšas ielādēt videoklipus vai pat atvērt tīmekļa lapas. Nu, izrādās, problēma varētu būt vietnes, kuras apmeklējat. Vairākās vietnēs tagad varētu būt līdz 30% no jūsu datora apstrādes jaudas, lai iegūtu kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin. Vai mēs varam kaut ko darīt, lai to apkarotu??


Pagaidiet, viņi dara ko?

Pagājušajā mēnesī atklājās, ka vilinošā vietne The Pirate Bay bez piekrišanas ir izmantojusi apmeklētāju datoru apstrādes jaudu, lai gūtu ienākumus, izmantojot kriptovalūtas ieguves rīku ar nosaukumu Coin-Hive.

Process ilgst visu jūsu vietnes apmeklējumu, un, tā kā rīks ir veidots uz JavaScript (programmēšanas valoda, kuru izmanto lielākā daļa vietņu), jums nav jāsniedz atļauja vai jebkādā veidā jāsadarbojas kalnrūpniecības jomā. ieņemt vietu.

Savā aizstāvības paziņojumā The Pirate Bay sacīja, ka tā tikai testē programmatūru, faktiski nosūtot kanārijputniņu pa mīnu šahtu, lai pārbaudītu tās dzīvotspēju un cilvēku reakciju. Pirātisma pārņēmumam kanārijputniņš tomēr izdzīvoja. Pagājušajā nedēļā atklājās, ka The Pirate Bay ir turpinājis praksi, lai to galu galā aizstātu reklāmas.

Cik vietņu iegūst kriptovalūtu?

Saskaņā ar reklāmu bloķēšanas programmatūras firmu Adguard, 220 (galvenokārt porno un mocīšanas vietnes) no 100 000 populārākajām vietnēm nodarbojas ar apmeklētāju datoru izmantošanu kriptovalūtas iegūšanai. Tas var nešķist daudz, bet Adguard apgalvo, ka tikai pēdējo divu nedēļu laikā šīs vietnes ir nopelnījušas 43 000 USD. Tādējādi no tā izriet, ka daudz vairāk vietņu nākamajos mēnešos tiks segtas līdz zelta satraukumam.

Daudzos gadījumos izdevēji var nezināt, ka viņu vietne tiek izmantota kriptovalūtas ieguvei. Kalnrūpniecības rīka vadīšanai var izmantot ļaunprātīgas reklāmas - veidu, ar kuru jūs sastopaties, ja apmeklējat nelikumīgas straumēšanas vietnes. Šajā nolūkā var izmantot arī plaisas vietņu drošībā.

Adguard ziņojumā teikts, ka vietnes, kurās, visticamāk, darbojas Coin-Hive vai viens no līdzīgiem rīkiem, kas ir parādījušies kopš tā izlaišanas, ir TV un filmas, failu apmaiņa, pieaugušajiem paredzētas vietnes, kā arī ziņu un plašsaziņas līdzekļu vietnes. Prakse tomēr ir tās pirmsākumos. Pieaugot, iespējams, tas izvērsīsies arī citos vietņu veidos.

Lieki piebilst, ka, ja jūs vai jūsu ģimene apmeklēja failu koplietošanas vietnes, nelikumīgas straumēšanas vietnes vai kādu no vietņu veidiem, kuros šī prakse, šķiet, ir visizplatītākā, būtu ieteicams izmantot virtuālo privāto tīklu (VPN). lai jūsu pārlūkošana būtu droša. Apskatiet mūsu piecu labāko VPN Torrenting, P2P un failu koplietošanas sarakstu, kā arī mūsu piecu labāko VPN video straumēšanai tiešsaistē, lai nodrošinātu, ka pārlūkošanas laikā esat privāts un drošs.

Vai mēs to varam apturēt??

Jā. Apturēt vietņu ieguvi, izmantojot jūsu apstrādes jaudu, patiesībā ir ļoti vienkārši. Lielākā daļa reklāmu bloķētāju paplašinājumu un pretvīrusu programmatūras pakešu tagad ļauj bloķēt rīkus, kas tiek izmantoti kriptovalūtas ieguvei.

Iepriekš minētā ziņojuma autoram Adguard, piemēram, ir programmatūra, kas to darīs lielākajā daļā ierīču un operētājsistēmu. Tie arī pārtrauc uznirstošo logu un citu reklāmu kairināšanu, lai gan dažās vietnēs, piemēram, All4, jums būs jāatspējo šī funkcija pirms apmeklējuma.

Jūsu pretvīrusu programmatūra var arī bloķēt skriptus, kas nepieciešami ieguves programmatūras palaišanai. Pat ja jūsu tā nav, tas jums paziņos, kad vietne mēģina palaist skriptu.

Vai kriptovalūtas ieguve ir tik slikta lieta?

Daži no tiem, ieskaitot Pirātu līci, piedāvā ieguves rūpniecību kā alternatīvu sludinājumiem. Tomēr viena no galvenajām valūtas ieguves problēmām ir tā, ka tā ietekmē jūsu tiešsaistes pieredzi, palēninot pārlūku. Turklāt satrauc tas, ka nav iepriekšējas piekrišanas ieguvei.

Tomēr tos pašus argumentus var attiecināt arī uz sludinājumiem. Reklāmkarogu reklāmas un uzbudinošie uznirstošie logi neprasa atļauju, un kaitinošie automātiskās atskaņošanas videoklipi var padarīt jūsu pārlūkprogrammu lēnāku. Pastāv arī satraukums, ka reklāmā citādi nekaitīga satura lapā varētu būt attēli un saites uz bērniem neatbilstošām vietnēm.

Sākotnējie ziņojumi liecina, ka Coin-Hive un citi varētu nolaupīt līdz 30% no jūsu datora apstrādes jaudas. Tomēr The Pirate Bay tagad ir samazinājis CPU daudzumu, ko tas izmantos ieguvei.

Ja vietnes ir pārredzamas attiecībā uz šo praksi un pēc iespējas samazina to ietekmi uz apmeklētāju pieredzi viņu vietnēs, kriptovalūtas ieguve varētu uzrakstīt uzmācīgas un kairinošas reklāmas tīmeklī. Tā noteikti būs laba ziņa daudziem.

Iepazīstieties ar mūsu rokasgrāmatu par Ethereum ieguvi visām operētājsistēmām

Vai vēlaties redzēt, ka kriptovalūtas ieguve aizvieto reklāmas ļaunumu, vai arī šī prakse ir uzticības un drošības pārkāpums? Paziņojiet mums komentāros.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me