Mūsdienās ir grūti kaut ko darīt bez izsekošanas: novērošana ir izplatīta. Cilvēkiem ir jāuzmanās ne tikai no Google invazīvās reklāmas mērķauditorijas atlases (kā parāda mūsu viktorīna Eyes On You). Ģeogrāfiskās atrašanās vietas izslēgšana, viltus vārdu izmantošana, lai pievienotos tiešsaistes pakalpojumiem, interneta protokola (IP) adreses slēpšana un datu šifrēšana ar virtuālo privāto tīklu (VPN) palīdzēs aizsargāt jūsu privātumu.

Tomēr tagad parādījās ziņas, kas pierāda, ka pat cilvēki, kuri dara visu iespējamo, lai aizsargātu savu privātumu, joprojām ir pakļauti riskam. Pretrunas ieskauj picu veikalu no Oslo, Norvēģijā, un tas ļauj paslīdēt, ka tas klientu sejas skenēšanai izmanto sejas atpazīšanas programmatūru.

Stāsts pārtrūka pēc tam, kad kāds piesprauž digitālās zīmes attēlu ārpus Peppe's Pizza Oslo. Zīme parasti kalpo klientu sludinājumiem par īpašajiem piedāvājumiem un picu veikala izvēlni. Kā redzat no šī attēla, digitālā stendā augšā ir arī kamera.

Pica sejas 2

Mums, par laimi, kāds Oslo pircējs (bez šaubām ar ļoti augstu uzmanības rādītāju!) Pamanīja, ka ceļazīme darbojas nepareizi. Tā vietā, lai rādītu reklāmas par picām, zīme bija avarējusi un parādīja:


Pica sejas atpazīšana

Šokējoši avarējušā zīme atklāj picu veikala distopiskās sejas atpazīšanas sistēmas darbību. Salauztais stends sniedz fantastisku ieskatu detaļās, kuras sejas atpazīšanas programmatūra var uzkrāt par patērētājiem.

Starp šīm detaļām ir mērķa dzimums, aptuvenais vecums, sejas izteiksme (kuru vērtē ar smaida balli), uzmanības rādītājs (kas reģistrē, cik ilgi klients skatījās uz zīmi) un pat informācija par to, vai viņi valkā brilles.

Lucky Catch

Salauztas picas zīmes uzklikšķis pirmo reizi parādījās Linus Tech Tips emuārā. Attēlus augšupielādēja picu mīlošs lietotājs, ejot pa rokturi Nepturion. Augšupielādējot attēlu, norvēģu kungs izteica arī šādu komentāru:

"Tātad tas man šodien pievērsa uzmanību .. tas likās kā filma Minority Report."

Cits lietotājs (“Bouzoo”) forumā sauca:

“Vai jūs pat vairs nevarat uzticēties picai? Šī pasaule ir gājusi ellē. ”

Vecās ziņas

Tas ir šoks, redzot, kā darbojas šis tehnoloģiju līmenis. Tomēr tā lietošanai patiešām nevajadzētu būt tik pārsteidzošam. 2012. gadā Facebook nopirka Izraēlas sejas atpazīšanas firmu Face.com, lai fotoattēlos varētu atpazīt cilvēkus.

Pārsteidzoši, ka kopš tā laika Facebook tehnoloģija ir nonākusi līdz vietai, kurā tā var atpazīt cilvēkus no aizmugures (kaut kas tāds, par ko statistika rāda, pat cilvēki cīnās). It kā tas nebūtu par maz, februārī Facebook nopirka vēl vienu Izraēlas sejas atpazīšanas programmatūras kompāniju ar nosaukumu RealFace.

Arī Facebook un Peppe's Pizza nav vienīgās firmas, kas izmanto sejas atpazīšanu. Lielbritānijā lielveikalu gigants Tesco paziņoja, ka tā degvielas uzpildes stacijās plāno izmantot sejas atpazīšanu jau 2013. gadā..

Tajā laikā Tesco paziņoja, ka, izveidojot datu bāzi par cilvēku sejām (un to, ko viņi mēdz iegādāties), tā varēs atlasīt īpašas reklāmas par īpašiem piedāvājumiem patērētājiem, kamēr viņi atradās pie pumpām. Būtībā šīs reklāmas pārdod produktus, lai vilinātu klientus ienākt degvielas uzpildes stacijā (nevis tikai norēķināties ar karti sūknī).

Tas bija pirms četriem gadiem. Ja pierādījumi, kas iznāk no Oslo, kaut ko izmanto, šķiet ļoti iespējams, ka Tesco (un citas firmas) ir arī sākušas izmantot sejas atpazīšanu, lai skenētu savus klientus.

Sejas Rec 2

Ne viss ir slikti ... vai tas tā ir?

Neskatoties uz nožēlojamo šāda veida tehnoloģiju izmantošanu, firmas apgalvo, ka vēlas to izmantot, lai izdarītu labu. Apple patents no 2015. gada atklāj, ka Apple aktīvi cenšas pievienot sejas atpazīšanu iPhone, lai lietotāji varētu atbloķēt ierīci ar seju. Tāpat Izraēlas firma, kuru nesen iegādājās Facebook, galvenokārt koncentrējas uz kiberdrošību un sejas atpazīšanas izmantošanu, lai autentificētu lietotājus.

Raugoties uz to, tas varētu šķist kā solis uz priekšu drošības jomā. Šķiet, ka bankas tā domā un kādu laiku izmēģina biometrijas datus, ieskaitot tīklenes skenēšanu un pirkstu nospiedumu skenerus.

Diemžēl biometrijas problēma ir tāda, ka, lai programmatūra jūs atpazītu, tai datu bāzē ir jāuztur jūsu sejas digitāla atsauce. Vislabākā sejas atpazīšana darbojas, apkopojot 3D daudzpunktu sejas elementu informāciju par aptuveni 250 sejas punktiem. Pēc tam šie sejas punkti tiek tulkoti digitālā kodā, kas tiek saglabāts vai nu lokāli ierīcē (piemēram, nākamo iPhone gadījumā), vai datu bāzē.

Acīmredzama digitālā koda esamība cilvēka sejā ir tāda, ka atšķirībā no paroles seju nevar mainīt, ja tā tiek kompromitēta. Ja hakerim izdodas iekļūt šajā datu bāzē, viņš / viņa var nozagt ikviena 250 punktu sejas vaibstus. Tas ir ārkārtīgi problemātiski. Šādus ļoti detalizētus rasējumus par cilvēkiem varētu izmantot, lai atrastu cilvēkus fotogrāfijās un izsekotu viņiem. Turklāt, neraugoties uz iespējamību, ka šādā datu bāzē tiek izmantota spēcīga šifrēšana, AI un kvantu datoru (piemēram,

Turklāt, neraugoties uz iespējamību, ka šādā datu bāzē tiek izmantota spēcīga šifrēšana, AI un kvantu datoru (piemēram, D-Wave) pieaugums strauji kļūst par ļoti reālu problēmu - tas varētu apdraudēt pat spēcīgu šifrēšanu..

D Vilnis

Apšaubāma tehnoloģija

Ne tikai hakeri, bet arī mums ir vajadzīgas bailes. Ja Apple tikai sejas atpazīšanas datus glabā lokāli iPhone, tad droši vien riski ir ļoti mazi. Galu galā, pat ja pazaudējat ierīci, bez sejas, ikviens, kurš atrada tālruni, nevarētu piekļūt iekšējiem datiem.

Tomēr šķiet ļoti maz ticams, ka tehnoloģiju gigants nenovērsīs cilvēku sejas, lai izveidotu detalizētāku tā lietotāju datu bāzi. Faktiski, ņemot vērā grūtības, ar kādām FBI bija iekļuvis San Bernardino iPhone, var viegli apgalvot, ka tehnoloģija, kas mums jau ir mūsu kabatās, ir droša. Paturot to prātā, ir grūti brīnīties, vai sejas atpazīšana nav viens no tiem “uzlabojumiem”, kas milzu korporācijām ir daudz izdevīgāki nekā mums.

Piemēram, San Bernardino lieta. Šajā gadījumā FBI varēja vienkārši turēt tālruni līdz mirušā cilvēka sejai, lai iekļūtu tajā. Diez vai solis uz priekšu drošībai, kāds tas sākumā parādās!

Apple Face Rec

Sargājiet sevi!

Tālruņa paņemšana un tā automātiska atbloķēšana, skatoties uz to, noteikti būtu lietojamības augstums. Tomēr vai mēs tiešām varam uzticēties tādām firmām kā Apple, Facebook un Google neizmantot savas sejas veidā, kas nav masveidā invazīvs?

ProPrivacy.com Eyes On You viktorīna atklāj (viegli uztveramā veidā), ka cilvēkiem ir stingri jāapsver, ko viņi dara ikdienas dzīvē, ja viņiem rūp privātums.

Mūsdienās mūsu personas dati ir daudz naudas vērti. Piemēram, ASV Trumpa administrācija ir noteikusi, ka interneta pakalpojumu sniedzējiem (ISP) ir likumīgi pārdot cilvēku meklēšanas vēstures. Tas ir ļoti invazīvs grozījums ASV likumos tautā, kuru jau tagad uzskata par sliktu privātumam. Augstākais VPN ir labākais risinājums, lai jūsu dati būtu privāti mājās.

Tomēr, kā atklāj Oslo digitālā zīme, nākotnē mums, iespējams, būs smagi jādomā par tehnoloģijām, kuras mēs piekrītam izmantot. Patiesībā patērētājiem ir vara. Ja viņi nevēlas tālruni ar sejas atpazīšanu, viņiem būtu jānosūta ražotājiem spēcīga ziņa, atsakoties tos pirkt.

Acis uz jums Piedāvātais attēls 01 1

Cilvēkiem ir jāpamostas līdz uzraudzības līmenim, kurā viņi dzīvo. Tāpēc mēs ļoti iesakām cilvēkiem piedalīties “Eyes On You” viktorīnā un dalīties tajā ar draugiem un ģimenes locekļiem, lai veicinātu izpratni par šo jautājumu.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā

Nosaukuma attēla kredīts: Zapp2Photo / Shutterstock.com

Attēla kredīts: Artem Oleshko / Shutterstock.com, Montri Nipitvittaya / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me