Atjauninājums: Mākoņu likums tika pieņemts likumā 23. martā. Electonic Frontier Foundation (EZF) paziņojumu skatiet raksta beigās.


Saskaņā ar ASV Patriotu likumu un Ārējās izlūkošanas uzraudzības likumu (FISA) ASV aģentūras var piekļūt visiem datiem, kas ir ASV uzņēmuma rīcībā, neatkarīgi no tā, vai šie dati tiek glabāti ārpus ASV.

Tas sagādā lielas galvassāpes ASV tehnoloģiju uzņēmumiem, jo:

a) Tas mazina patērētāju uzticēšanos, jo klienti zinās, ka viņu dati nav droši ar ASV uzņēmumiem.

b) Tas viņus nostāda neiespējamā stāvoklī attiecībā uz starptautiskajām tiesībām, kas paredz, ka uzņēmumiem, kas darbojas likumīgā jurisdikcijā, jāievēro šīs jurisdikcijas datu aizsardzības likumi

Šis jautājums nonāca galvā, kad ASV valdība izdeva orderi e-pastiem saistībā ar narkotiku izmeklēšanu, kas tika glabāti Microsoft serveros Īrijā. Microsoft atteicās ievērot noteikumus, un kopš tā laika ir iesaistījies ilgstošajā tiesiskajā cīņā ar ASV valdību par šo jautājumu.

Pēc tam, kad tika zaudēta šī ilgstošā konkursa pēdējā kārta, valdība pagājušā gada jūnijā lūdza Augstāko tiesu iejaukties. Galīgais nolēmums ir paredzēts 2018. gada 27. februārī. Bet…

Mākoņu likums

Likuma par likumīgu aizjūras datu izmantošanu (CLOUD) precizēšanas mērķis ir izveidot savstarpējus nolīgumus, kas ļauj ASV valdībai piekļūt datiem, kas tiek glabāti ārzemēs apmaiņā pret ārvalstu valdību piekļuvi ASV glabātajiem datiem. Likumprojektu ieviesa senators Orrins Hačs (R-UT), kurš šādi izskaidroja tā mērķi:

“Mums ir vajadzīga vesela saprāta sistēma, lai palīdzētu tiesībaizsardzības iestādēm iegūt kritisku informāciju noziegumu risināšanai, vienlaikus ļaujot e-pasta un mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzējiem ievērot valstu atšķirīgos privātuma režīmus. CLOUD likums rada šādu ietvaru un arī palīdzēs radīt precedentu mūsu sabiedrotajiem, arī viņiem risinot šo problēmu. ”

Ja ar kādu valsti nav noslēgts šāds līgums un ja pieprasījums pēc datiem pārkāpj vietējos privātuma likumus, tehnoloģiju uzņēmumi var atcelt pieprasījumu. Tas glīti atrisina Microsoft b) galvassāpes, jo tas ļaus uzņēmumam izpildīt prasības pēc aizjūras datiem, nepārkāpjot starptautiskās tiesības.

Tāpēc nav pārsteidzoši, ka Microsoft izpilddirektors Breds Smits ir atzinīgi novērtējis tiesību aktus un ka vairākas tehnoloģiju tirdzniecības asociācijas, kas lobē Microsoft, ir parakstījušas vēstuli (.pdf) tās atbalstam:

"Likumprojekts paredzētu skaidras likumā paredzētās pakalpojumu sniedzēju tiesības apstrīdēt rīkojumu, kas radītu likumu konfliktu ar kvalificējošo ārvalstu valdību - tas ir, ārvalstu valdību, kurai ir savstarpēja vienošanās ar ASV."

Ikvienam, kurš rūpējas par digitālo privātumu, tomēr vajadzētu būt ļoti satrauktam ...

Bīstama valdības uzraudzības pilnvaru paplašināšanās

Mākoņu likums piešķir ASV valdībai un tiesībaizsardzības iestādēm tiešas pilnvaras piekļūt “vadu vai elektroniskās saziņas saturam un jebkuram ierakstam vai citai informācijai” par personu neatkarīgi no tā, kur viņi dzīvo vai kur šie dati tiek glabāti pasaulē..

Daudzējādā ziņā tas vienkārši atkārto pašreizējo situāciju. Gan Ārējās izlūkošanas uzraudzības likums (FISA), gan ASV Patriotu likums pieprasa ASV uzņēmumiem nodot datus neatkarīgi no tā, kur tie tiek glabāti vai kam tie pieder.

Patiesībā tas ir bijis par visu Microsoft juridisko cīņu - vai šie likumi dod ASV valdībai pilnvaras to darīt! Mākoņu likums to skaidri dara un tādējādi padara gaidāmo Augstākās tiesas lēmumu par neskaidru (jaunais likums ir neskaidrs par to, vai var piespiest arī uzņēmumus, kas nav ASV).

Lai izlīdzinātu šo diezgan konfrontējošo prasību ar ārvalstu valdībām, Mākoņu likums ļauj prezidentam slēgt savstarpējus līgumus ar “kvalificētajām” valdībām, kas ļautu ASV piekļūt datiem, kas tiek glabāti šajās valstīs, bez nepieciešamības ievērot viņu privātuma likumus..

Kā uzsver Elektronisko robežu fonds (EZF), datu nodošanas uzraudzības standarti, izmantojot šos abpusējos līgumus:

  • neatbilst ASV Ceturtā grozījuma ordera prasībām
  • neprasa nekādas ārvalstu iekšējas vai tiesas pārbaudes procedūras, un
  • neatbilst ASV vietējiem uzraudzības noteikumiem, kas ir pilnvaroti saskaņā ar “Wiretap Act”.

Patiešām, ārvalsts, kurā dati tiek glabāti, pat nav jāpaziņo, ja uzņēmumam tiek prasīts nodot tur glabātos datus.

“CLOUD likums arī rada negodīgu divu līmeņu sistēmu. Ārvalstu nācijas, kas darbojas saskaņā ar izpildlīgumiem, tiek pakļautas samazināšanai un dalīšanas noteikumiem, apstrādājot datus, kas pieder ASV pilsoņiem, likumīgiem pastāvīgajiem iedzīvotājiem un korporācijām. Bet šie privātuma noteikumi neattiecas uz personām, kas dzimušas citā valstī un dzīvo ASV ar pagaidu vīzu vai bez dokumentiem. Šis privātuma tiesību atteikums ir atšķirīgs no citiem ASV privātuma likumiem. ”

Secinājums

Mākoņu likums vienlaikus izvēlas gaidāmo Augstākās tiesas nolēmumu par Microsoft lietu, skaidri piešķirot ASV valdībai pilnvaras piekļūt datiem, kas glabājas ārzemēs, tajā pašā laikā nodrošinot tiesisko regulējumu, kas tai ļauj to darīt, neizjaucot citas valstis..

Tas ir ieguvums gan ASV, gan partnervalstu valdībām, jo ​​tas tām piešķir piekļuvi milzīgajām datu plūsmām, kas šobrīd ir ārpus robežas. Tas ir ieguvums arī ASV tehnoloģiju uzņēmumiem, jo ​​tas ļauj tiem izpildīt prasības pēc šādiem datiem, nepārkāpjot starptautiskās tiesības (un tiesības tos atteikt, kad tas notiek).

Gala rezultāts ir ievērojama valdības uzraudzības pilnvaru paplašināšana ar zemākām prasībām un uzraudzības standartiem, nekā pašlaik prasa ASV, starptautiskie un vietējie likumi. Tādēļ tas ir liels zaudējums vienkāršajiem pilsoņiem visur, jo digitālās privātuma standarti tiek vēl vairāk samazināti.

Atjaunināt

Prezidents Donalds Trumps 2018. gada 23. martā parakstīja likumā par 1,3 triljonu USD valdības izdevumu likumprojektu, kurā ietverts arī CLOUD akts. Paziņojumā EZF sacīja:

"Nekļūdieties - jūs runājāt. Jūs nosūtījāt e-pastu saviem pārstāvjiem. Jūs viņiem teicāt, lai aizsargātu privātumu un noraidītu CLOUD likumu, tostarp visus centienus to piestiprināt pie obligātajiem rēķiniem. Jūs izdarījāt savu daļu. Neveiksmīga bija Kongresa vadība - sarunas aiz slēgtām durvīm.

Šīs neveiksmes dēļ ASV un ārvalstu policijai būs jauni mehānismi datu konfiskācijai visā pasaulē. Šīs neveiksmes dēļ jūsu privātie e-pasti, tiešsaistes tērzēšana, jūsu Facebook, Google, Flickr fotoattēli, jūsu Snapchat video, jūsu privātā dzīve tiešsaistē, brīži, kurus digitāli koplietojat tikai tiem, kuriem uzticaties, būs atvērti ārvalstu tiesībaizsardzības iestādēm bez garantijas. un ar dažiem ierobežojumiem savas informācijas lietošanai un kopīgošanai. Šīs neveiksmes dēļ uz ASV augsnes tiks apieti ASV likumi."

Attēla kredīts: Pēc horoskopa / Shutterstock.
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me