Lielbritānijas interneta pakalpojumu sniedzējiem (ISP) ir teikts, ka viņiem jāpārtrauc reklamēt interneta savienojuma ātrumu, izmantojot terminoloģiju “līdz”. Lielbritānijas reklāmas reklāmas standartizācijas pārvalde (ASA) ir nolēmusi, ka interneta pakalpojumu sniedzēji uzskata, ka Lielbritānijas patērētājiem tas ir ieguvums. tā vietā būs jāreklamē viņu “vidējais” ātrums.


Jaunās vadlīnijas stāsies spēkā 2018. gada 23. maijā. Tajā laikā Lielbritānijas patērētājiem vairs netiks nepatiesi pārdoti interneta plāni, kuru apgalvojums ir “līdz” 50 Mb / s - ja tie faktiski ir, piemēram, aptuveni 35 Mb / s. Vadlīnijas nodrošinās, ka patērētāji pirms platjoslas abonēšanas pirkšanas zina, ko viņi saņem.

Kā tas darbosies

Sākot no maija platjoslas pakalpojumu sniedzējiem būs jāreklamē savienojuma ātrums, ko sastrēgumstundās var sasniegt vismaz 50% no viņu valsts patērētājiem. Tas palīdzēs atrisināt Apvienotās Karalistes interneta lietotāju kopīgo problēmu: proti, ka interneta ātrums ievērojami atšķiras ne tikai dažādās vietās, bet arī dažādos dienas laikos..

Jaunā interneta ātruma citēšanas metode, iespējams, dramatiski ietekmēs informāciju, kas patērētājiem tiek sniegta pirms interneta abonementa iegādes. Shahriar Coupal, Reklāmas prakses komiteju direktors, izteica šādu komentāru par ASA lēmumu:

“Ir daudz faktoru, kas ietekmē platjoslas ātrumu, ko klients iegūs savās mājās, - sākot no tehnoloģijas līdz ģeogrāfijai un beidzot ar to, kā mājsaimniecība izmanto platjoslas pakalpojumus..

"Lai gan mēs zinām, ka šie faktori nozīmē, ka daži cilvēki saņems ievērojami mazāku ātrumu nekā citi, runājot par platjoslas reklāmām, mūsu jaunie standarti ļaus patērētājiem labāk izprast dažādu pakalpojumu sniedzēju piedāvātos platjoslas ātrumus, nolemjot mainīt pakalpojumu sniedzējus."

Nepatiesa taisnība

Ilgi nāk

Līdz šim ISP ir atļauts reklamēt “līdz” ātrumu, ko faktiski var sasniegt tikai 10% patērētāju. Tas nozīmē, ka 90% Lielbritānijas patērētāju viņu interneta savienojuma ātrums vienmēr šķiet par ko sūdzēties.

Gajs Mitčels no Lielbritānijas firmas Solicitors Own Software attāli atbalsta datorus iztikai. Mičels pārāk labi zina, ka Apvienotajā Karalistē cilvēki bieži cieš no sliktāka interneta ātruma, nekā tiek reklamēts:

“Man ikdienā jāsazinās ar klientiem un attālināti jāpārņem viņu datori, un tas man sniedz unikālu ieskatu problēmā. Par to nav šaubu, patērētāji Apvienotajā Karalistē iegūst ļoti atšķirīgu interneta ātrumu, un daudzi cilvēki uzskata, ka viņu interneta pakalpojumu sniedzējs tos ir nepareizi pārdevis. Problēma ir tā, ka nav svarīgi, ar ko jūs ejat, viņi visi nepatiesi apgalvo, ka ir ātrāki nekā patiesībā ir ”.

Skumji Lielbritānijas patērētājiem, neskatoties uz to, ka interneta pakalpojumu sniedzēji šobrīd ir plaši kovboji par to, kā viņi reklamē platjoslas pakalpojumus, jaunās pamatnostādnes nestājas spēkā sešus mēnešus. Rakstot Telecoms.com, Džeimijs Deiviss pareizi norāda, ka:

“Jums ir jājautā, kāpēc reklāmdevējiem ir nepieciešams sešu mēnešu laika posms, lai pierastu pie noteikumiem. Ja valdība rīt mainītu ātruma ierobežojumu uz automaģistrāles, mums joprojām būtu jāievēro noteikumi no rītdienas. ”

Varbūt vēl satraucošāku tomēr padara fakts, ka šīs vadlīnijas paliks tikai šādas: ceļvedis. Nav izveidoti faktiski noteikumi, kas skaidri piespiestu IPS pārtraukt lietot terminu “līdz”. Kā tāds mums būs jāgaida un jānoskaidro, vai šīs vadlīnijas faktiski ietekmē IPS praktiski.

Labā ziņa ir tā, ka pagājušajā reizē, kad ASA sniedza vadlīnijas (lai interneta pakalpojumu sniedzēji varētu sākt iekļaut līniju nomu savās platjoslas cenās), Apvienotās Karalistes interneta pakalpojumu sniedzēji ievēroja padomus..

Ofcom pārskats

Varbūt nedaudz mulsinoši, ka Ofcom, Lielbritānijas plašsaziņas līdzekļu un telekomunikāciju regulators, nesen ir arī pārskatījis platjoslas ātrumu. Apspriešanās, kuru tā publicēja oktobrī, sauca "Platjoslas ātruma prakses kodi," saka:

"Ofcom jau ir izstrādāti prakses kodeksi par platjoslas ātrumu privātpersonām un uzņēmumiem, kas parakstītājiem pieprasa patērētājiem sniegt aprēķinus par ātrumu, ko viņi, iespējams, saņems tirdzniecības vietā. Turklāt viņi klientiem dod tiesības izbeigt līgumus bez soda, ja viņu ātrums ir mazāks par minimālo līmeni.

Mēs ierosinām stiprināt pašreizējos kodus, lai uzlabotu ātruma aprēķinus, kas tiek sniegti tirdzniecības vietā, pēc pārdošanas un klientu līgumos, kā arī lai uzlabotu klientu tiesības iziet. Šīs izmaiņas nodrošinātu arī to, ka kodi attiecas uz visām tehnoloģijām, kuras izmanto platjoslas pakalpojumu nodrošināšanai."

Tomēr atšķirībā no ASA vadlīnijām Ofcom iesaka ātrumus reklamēt kā diapazonu ar skaidri izteiktu minimālā ātruma gaidām. Ja šī minimālā ātruma cerība netiktu izpildīta, patērētājiem būtu tiesības likumīgi izbeigt līgumu.

Pagaidām nav saprotams, kā abas atšķirīgās metodikas varētu saderēt. Tomēr tas, ka ISP tiek pateiktas divas atšķirīgas lietas, protams, dod viņiem mazliet nevajadzīgas raustīšanās telpas.

Šķiedru savienojumi

Šķiedru savienojumi

Papildus jaunajām vadlīnijām ASA veic pētījumu par to, kā reklāmā tiek izmantots termins “šķiedra”. Pagaidām nav nācis klajā ar konkrētiem lēmumiem par to, kā interneta pakalpojumu sniedzēji varētu nepareizi izmantot šo terminu. Tomēr sākotnējie secinājumi ir interesanti.

Saskaņā ar ASA pētījumu patērētāji mēdz uzskatīt, ka šķiedra ir “vispārējs buzzword, lai aprakstītu ātrumu reklāmā”. Turklāt šķiet, ka patērētājiem nav īstas izpratnes par to, kas ir šķiedra vai kāpēc tas varētu būt “atšķirīgs” faktors ”, iegādājoties platjoslas pakalpojumu.

Diemžēl tajā pašā pētījumā secināts, ka patērētājiem, šķiet, nerūpējas par to, vai platjoslas pieslēgums ir pilna vai daļēja, pat pēc tam, kad viņi ir izglītojušies par atšķirībām.

Varētu cerēt, ka ASA izlems, ka ISP ir jābūt skaidrākiem par pieejamo šķiedru veidiem, nevis vienkārši jānozīmē visi "šķiedra". Tomēr gandrīz šķiet, ka ASA ir nolēmusi: tā kā patērētāji, šķiet, nerūpējas par informāciju, viņi nav pelnījuši zināt. Tas šķiet smieklīgi. Noteikti ASA būtu jānodrošina, ka pārspīlējumi un nepatiesa reklāma nenotiek - neatkarīgi no tā, cik slikti izglītota ir Lielbritānijas sabiedrība.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: Kerdkanno / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: Markus Mainka / Shutterstock.com, asharkyu / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me