Šogad Bitcoin cena ir palielinājusies par 640% līdz pašreizējai cenai - 8 100 USD. Ēters ir pieaudzis no tikai USD 30 līdz pašreizējai cenai - USD 390. Tikmēr Litecoin kopš gada sākuma ir palielinājies par 1400%. Augustā kopējais kriptovalūtu tirgus sasniedza rekordu 150 miljardus USD. Izmantojot šāda veida statistiku, nav brīnums, ka investori pieprasa kādu darbību.

Neskatoties uz visām labajām ziņām, ieguldīšana kriptovalūtās ne vienmēr ir pastaiga pa parku. Gluži pretēji, kaut arī daži cilvēki gūst milzīgu atdevi no saviem ieguldījumiem, citi kļūst par hakeru un krāpnieku upuriem, kuri priekšlaicīgi un ambiciozi pļāpā.

Piemēram, šonedēļ ir parādījušās ziņas par Ethereum blockchain startup, kas scammed Initial Coin Offering (ICO) ieguldītājiem izmaksā 374 000 USD. Monētas nosaukums bija Confido. Tas solījās būt blockchain risinājums maksājumu veikšanai un sūtījumu izsekošanai. Digitālie žetoni tika pārdoti ieguldītājiem no 6. līdz 8. novembrim. Tad svētdien monētas izstrādātāji pēkšņi piesaistīja gan Twitter, gan vietni Confido.

Drīz pēc tam Confido pārstāvis izplatīja ziņojumu Reddit, apgalvojot, ka “juridiskās problēmas” ir liedzis Confido izstrādātājiem turpināt darbu ar monētu. Tā pati ziņa īsi parādījās informācijas nesējā, bet ātri tika izdzēsta:

„Šobrīd mēs atrodamies šaurā vietā, jo mums ir juridiskas problēmas, ko rada mūsu parakstīts līgums. Visticamāk, mēs spēsim rast risinājumu situācijas labošanai. Tomēr mēs nevaram jums ar 100% pārliecību apgalvot, ka mēs ar to tiksim galā. ”


Tomēr, uztraucoties par ieguldītājiem, dažas stundas vēlāk Confido pārstāvis atgriezās Reddit, lai teiktu:

“Es skatos, ka man nav pilnīgi nekādu nojausmu, kas šeit noticis. Visu mūsu sociālo mediju platformu un tīmekļa vietnes noņemšana man ir bijis pilnīgs pārsteigums. ”

Konfido monēta

Kopš tā laika Confido žetoni ir kļuvuši bezvērtīgi. Investoriem nekas nav palicis. Eli Lewitt, TokenLot (vietne, kurā tika palaists Ethereum blokķēdes ICO for Confido) līdzdibinātājs, tika atstāts vidū. Lewitt ir ierakstījis, ka Confido izstrādātāji “bija ļoti labi krāpnieki”. Šķiet, ka viņi ir pazuduši bez pēdām.

Grūti pateikt

Diemžēl šīs ir nepatikšanas ar pieaugošo kriptovalūtas ieguldījumu tirgu. Altcoin lielākoties nav regulētas, un jaunas monētas parādās visu laiku. Investoriem, kuri palaida garām Bitcoin zelta steigas, nišas monētu ICO, kas sola unikālas blockchain norises, ir milzīgs vilinājums. Tomēr šajā gadījumā šķiet, ka monēta bija tikai tukšs solījums, ko radījuši lietpratīgi mākslinieki.

Diemžēl ir maz, lai to apturētu. Tāpēc ieguldītājiem jābūt neticami uzmanīgiem, veicot ieguldījumus jaunās monētās. Kamēr dažiem altcoiniem, piemēram, EOS, ir pievienoti lieli vārdi, piemēram, Dan Larimer (Bitshares, Steemit), citi jaunuzņēmumus rada nezināmi.

Eos

Diemžēl investoriem, kas cer ātri iegūt bagātību, nav viegli pateikt, kura monēta gūs panākumus vai neveiksmi - vai, vēl ļaunāk, krāpniecību. Paturot to prātā, neviens nevar noliegt, ka, veicot ieguldījumus sākotnējā monētu piedāvājumā, ir iesaistīts kāds azartspēļu elements. Tas nav domāts vājprātīgajiem.

Bažas par drošību

Ne tikai krāpnieku radītas viltotas monētas var izraisīt nožēlojamu dienu kriptovalūtu pasaulē. Šogad ir novēroti vairāki monētu uzlaušanas gadījumi, kas rada jautājumus par kriptovalūtu drošību.

Tikai šonedēļ notikusi kiberuzbrukums kriptovalūtā, kas pazīstama kā Tether, un tas redzēja, ka kibernoziedznieki nopelnīja 31 miljonu ASV dolāru vērtu digitālo valūtu. Tether ir ķīniešu kriptovalūta, kuru sākotnēji sauca par Realcoin. Altcoin tika pārdēvēts par Tether, un kopš tā laika tā ir palielinājusies popularitāte.

Uzlauztas monētas

Viena Tētera vērtība vienmēr ir viena dolāra vērta, kas padara to stabilu un noderīgu šifrēšanas rīku tiešsaistes darījumu veikšanai ar kriptos no regulārajām Fiat valūtām. Svētdien hakeriem izdevās uzlauzt Tether Treasury maku, nosūtot 30 950 010 USD kriptogrāfijas līdzekļus uz “neatļautu Bitcoin adresi”.

Par laimi, pēc Tether izstrādātāju domām, monētas nevarēs izpirkt, jo adrese bija iekļauta melnajā sarakstā. Cerams, ka tas veiksmīgi novērsīs monētu nonākšanu apritē. Tomēr hack ir vēl viena pazīme, kas liecina par to, cik neaizsargāti kriptovalūtas ir hakeri.

Kreisais, labais un centrs

Dažu pēdējo gadu laikā ir notikuši daudzi augsta līmeņa kriptovalūtas uzlaušanas gadījumi. Bitcoin apmaiņas, piemēram, Bitfinex un Mt. Gokss ir uzlauzts. Šā gada jūlijā Izraēlas kriptovalūtu tirdzniecības platforma ar nosaukumu CoinDash tika uzlauzta līdz Etherium 7 miljonu dolāru vērtībā. 2016. gadā no ieguldītājiem, kas tur Decentralizētās autonomās organizācijas (DAO) līdzekļus, tika nozagti vairāk nekā 50 miljoni USD ēterā. Šādi hakeri attiecas. Tie parāda ievērojamo risku, kas saistīts ar kriptovalūtu turēšanu.

Turklāt ir parādījušies pierādījumi, ka savvaļā pastāv ļaunprātīga programmatūra, kas paredzēta cilvēku maka paroļu novākšanai vai maku adrešu pārtveršanai darījumu laikā, lai pārsūtītu līdzekļus hakeriem. Pēc FireEye kiberdrošības ekspertu domām, ir zināms, ka Ziemeļkorejas hakeri, kas strādā Kim Jong-un labā, nedēļā nozog desmitiem tūkstošu dolāru vērtus Bitcoins (un citas kriptovalūtas)..

Investē gudri

Dienas beigās ieguldot kriptovalūtās, iespējams, tiks izveidotas masīvas algas dienas. Tomēr agresīva izaugsme rada arī nepastāvību, un, lai arī varētu šķist pievilcīgi ieguldīt šajā jaunajā jomā, ir jāņem vērā tās ievērojamā nestabilitāte. Tāpat kā jebkura veida tirdzniecībā, ir svarīgi nevis spēlēt vairāk, nekā jūs varat atļauties zaudēt.

Šis raksts nav paredzēts kā ieguldījumu konsultācijas, un to nevajadzētu uzskatīt par tādu.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: Wit Olszewski / Shutterstock.com,

Attēlu kredīti: Gaismas un tumsas studija / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me