Nesen ASV lieta ir uzsvērusi problēmas nopietnību, ar kuru saskaras ASV bāzēti uzņēmumi, kad runa ir par viņu privātuma nodrošināšanu. Lieta ir celšanās.net, kas nesen atzina atbilstību diviem aizzīmogotiem FBI orderiem. Firma, kas lepojas ar privātuma nodrošināšanu saviem lietotājiem, orderi varēja atklāt tikai nesen - Gaga rīkojuma dēļ, kas arī bija zem tā.


Saskaņā ar tõusup.net teikto, pirmais orderis “attiecās uz starptautisko DDoS izspiešanas gredzenu publisko kontaktadresi”, bet otrais bija “konts, kurā tika izmantota izpirkuma programmatūra, lai izspiestu no cilvēkiem naudu”. paskaidro, ka orderi bija iemesls tam, ka tā neatjaunināja savu orderi, un tas lietotājiem radīja zināmas bažas.

Piespiests pret savu gribu

Emuāra ierakstā firma arī izskaidro, ka abos gadījumos tika iesaistītas “izspiešanas darbības”, kas “pārkāpj gan ar mūsu lietotājiem noslēgtā sociālā līguma burtu, gan garu: Mums ir jūsu aizmugure, ja vien jūs neveicat ekspluatāciju, misogēnistiskas, rasistiskas vai lielā skaitā iesaistītas darba kārtības. ”Tā kā tõusup.net nebija jājūtas pārāk slikti par atbilstību.

Tomēr patiesība ir tāda, ka riseup.net neatbilda noteikumiem, jo ​​tai bija augsta morālā nostāja - tieši pretēji - tā mēģināja pretoties orderiem. Rezultātā ordera neievērošana varēja “izraisīt Riseup putnu ieslodzījuma laiku un / vai Riseup organizācijas darbības pārtraukšanu”. Paturot to prātā, riseup.net var saprast, ka viņiem ir paveicies, ka gadījumos (tika lūgts atklāt sīkāku informāciju) par darbībām, kuras organizācija īpaši nepieņem..

pacelšanās reklāmkarogs

Pašreizējā problēma uz privātumu orientētiem uzņēmumiem

Gadījums tõusup.net ir lielisks piemērs problēmai, ar kuru saskaras ASV: tāda, kas noteikti nepalīdzēs “padarīt ASV atkal lielisku”. Faktiski tieši šāda veida ASV valdība (un visas citas valdības, kas jūtas tāpat) var novirzīt tehnoloģiju nozares uzņēmumus prom no ASV krastiem - uzņemoties svarīgus darbus.

Skumji tomēr ir tas, ka kopš viņa nākšanas pie varas ir kļuvis acīmredzams, ka Trumpa administrācija nebūs svaiga gaisa elpa (ka tik daudzi cilvēki šķiet tik pārliecināti, ka tā būs). Patiesībā, runājot par tehnoloģijām, internetu un digitālo privātumu, Trump administrācija, šķiet, ir ellē centusies iznīcināt Ameriku, nevis padarīt to lielisku.

trumpja karnevāls

Ne tikai ASV problēma?

Turklāt šī problēma ir aktuāla ne tikai ASV. Apvienotās Karalistes nesen pieņemtā Snoopers harta ir tieši tāda pati. Likums nozīmē, ka Apvienotā Karaliste varētu arī redzēt, ka tehnoloģiju nozares uzņēmumi atstāj savus krastus - ja tā nolemj iegūt visu smago un izpildīt aizmugures prasības.

Liz McIntyre - ixquick un StartPage kiberdrošības eksperte - pārāk labi izprot problēmu. Viņa pastāstīja portālam ProPrivacy.com, ka “ASV bāzēts uzņēmums var sirsnīgi aizsargāt patērētāju privātumu, taču Nacionālās drošības vēstule & rupjības rīkojums varētu pārvērst ASV bāzētu pakalpojumu naktī uz medus kannu. ”

Tas vienkārši nav pietiekami labi, un saskaņā ar McIntyre teikto tas nozīmē, ka ASV bāzētie uzņēmumi tiek nostādīti ārkārtīgi satraucošā stāvoklī,

“Likumi, piemēram, Patriotu likums, var piespiest ASV uzņēmumus pārkāpt savus sirsnīgos privātuma solījumus, piedraudot īpašniekiem un darbiniekiem ar kriminālvajāšanu un cietuma laiku. Tāpēc patērētāji, kas apzinās privātumu, meklē pakalpojumus, kas atrodas ES valstīs, kur privātumu labāk aizsargā likums. ”

sākuma lapas logotips

Skrien prom!

Ja Trump nav piesardzīgs, patērētāji meklē tikai produktus, kas balstīti uz ārzemēm. Nespēja izpildīt solījumus, kas viņu produktus padara vēlamus, var piespiest tehnoloģiju firmas pamest valsti. PrivacyTools.io - ļoti cienīta organizācija, kas nodrošina zināšanas un rīkus aizsardzībai pret masveida uzraudzību - jau mudina patērētājus boikotēt ASV bāzētas firmas,

“Pakalpojumi, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, nav ieteicami, jo tiek izmantotas valsts uzraudzības programmas, tiek izmantotas Nacionālās drošības vēstules (NSL) un pavadošie rīkojumi, kas saņēmējam liedz runāt par pieprasījumu. Šī kombinācija ļauj valdībai slepeni piespiest uzņēmumus piešķirt pilnīgu piekļuvi klientu datiem un pārveidot pakalpojumu par masu uzraudzības instrumentu. ”

Faktiski PrivacyTools.io nesen nolēma atsaukt savu atbalstu DuckDuckGo, jo firmas mītne atrodas ASV, un to varēja piespiest slepeni ievērot orderi (neskatoties uz solījumiem par konfidencialitāti)..

Lejupejoša spirāle

lejupejošā spirāle1

Vēl nesen ES šķita labāka atrašanās vieta. Bet datu saglabāšanas likumi, kas lēnām kļūst plaši izplatīti, draud to visu mainīt. Tas var novest pie tā, ka uzņēmumi vēlas arī pamest šīs ES valstis: meklējot jaunu, drošāku tehnoloģiju patvērumu, kaut kur tālāk.

Tātad, cik iespējams, ka uzņēmumi faktiski pacelsies un aizies?

Diemžēl tas šķiet ļoti iespējams. Trumps ir izvēlējies apņemt sevi ar cilvēkiem, kas zvana nopietniem trauksmes zvaniem tehnoloģiju firmām. Jaunieceltais ģenerālprokurors senators Džefs Sesions atbalsta aizmugures durvju rīkošanu. Turklāt jaunieceltais FCC priekšsēdētājs Ajit Pai ir bijušās nozares lobists, kurš ir tīkla neitralitātes ienaidnieks. Paturot to prātā, šķiet, ka Trump pasliktina situāciju, nevis labāk.

Pērtiķis redz pērtiķis dara

Turklāt Trumps un Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ir apsolījušas atjaunot īpašās attiecības starp abām valstīm. Terēza Meja bija ļoti iesaistīta Lielbritānijas daudznozīmīgās Snoopers hartas izstrādē (viņas vietnieces laikā). Viņai un prezidentei Trumpai ir neticami līdzīgas personības, kurām, šķiet, ir ļoti līdzīgi mērķi to attiecīgajām valstīm.

Apvienotajā Karalistē jaunie tiesību akti nozīmē, ka Apvienotās Karalistes firmām ir jāpiekrīt izvietot produktus aizmugures durvīs, ja valdība to prasa. Tas iet roku rokā ar šifrēšanas attīstību, piemēram, MIKEY-SAKKE protokolu, kuru izstrādāja GCHQ. MIKEY SAKKE ir tikai viens piemērs aizmugures durvju veidam, ko Apvienotās Karalistes valdība vēlētos, lai Apvienotajā Karalistē bāzētie uzņēmumi izliktu savos izstrādājumos.

gchq spokos

Neiespējamā siena

Aizmugurējo durvju problēma tomēr ir tā, ka, kaut arī tos var ierakstīt izstrādājumos, kurus paredzēts izmantot valdībai, tie var kļūt par upuriem arī valsts ienaidniekiem, hakeriem un kibernoziedzniekiem. Aizmugures durvis ir drošības ievainojamība, kas nozīmē, ka produkts vai pakalpojums vispār nav drošs. Tā ir milzīga problēma, un to valdību mantkārīgā uzraudzības prakse vienkārši neatzīs. Diemžēl terorisms, iespējams, arī turpmāk tiks izmantots kā katalizators šāda veida uzmācīgu tiesību aktu īstenošanā. Iznākums? Trumpa vadībā ASV pilsoņi, iespējams, saskarsies ar augstāku uzraudzības līmeni (iespējams, pat augstāku nekā jebkad agrāk).

Dažiem cilvēkiem tas var šķist maz ticams, kuri kļūdaini uzskata, ka Snidzeņa atklāsmes ir uzlabojušas lietas. Tomēr, kā Jennifer Stisa Granick paskaidro savā jaunajā grāmatā American Spies, ASV ir veiksmīgi izmantojušas nepilnības, lai turpinātu pakļaut ASV pilsoņus “lielapjoma” uzraudzībai. Pievienojiet šīs nepilnības pasūtījumu un garantiju rīkojumu saņemšanai, un jums ir katastrofāla recepte, kas liek ASV bāzētām tehnoloģiju firmām pilnībā atrasties ASV administrācijas rīcībā. Liz McIntyre piekrīt: to apstiprinot,

"Ja Amerikas Savienotās Valstis vēlas sasniegt izcilību privātumam draudzīgos produktos un pakalpojumos, jāmaina likumi, kas var graut privātuma solījumus ar pildspalvas palīdzību."

Diemžēl šķiet, ka ASV, visticamāk, pievienosies Apvienotajai Karalistei, padarot datu saglabāšanu par obligātu, nevis veicot izmaiņas, uz kurām gan ceru McIntyre, gan es. Patiesībā es būšu ļoti pārsteigts, ja neredzēsim, ka ASV Trumpa vietā saņems savu Snoopers hartu: tāds ir bēdīgais lietu stāvoklis.

Yahoo skandāls

Tiem no jums, kuri domā, ka es tikai biedēju, jūs nevarētu būt tālāk no patiesības. Problēma ir nopietna. Apskatiet, piemēram, Yahoo gadījumu, kad firma nolēma palīdzēt ASV izlūkdienestiem, savā e-pasta pakalpojumā uzstādot spiegu rīku (kas NSA nodrošināja miljoniem lietotāju piekļuvi miljoniem lietotāju e-pasta kontu: neatkarīgi no tā, vai viņi bija izdarījuši kaut ko nepareizi vai nē) . Atbilstoši šim pieprasījumam Alekss Stamoss (Yahoo CSO) pārlēca kuģi uz Facebook un galu galā piespieda Marisu Maijeru atstāt savu vietu purpursarkanās pils izpilddirektora amatā.

Mana agrākā drošības punkta pierādījums - tajā laikā, kad Yahoo palīdzēja un atbalstīja NSA - spiegu rīks faktiski bija “sakņu komplekts”, kuru varēja izmantot ikviens. Iespējams, ka tas hakeriem (un pat pašiem Yahoo darbiniekiem) ļāva neierobežoti piekļūt šiem e-pasta kontiem. Tas ir milzīgs drošības risks, kas pilnībā izskaidro, kā pagājušā gada augustā 200 miljonu Yahoo lietotāju lietotājvārdi un paroles tika pārdoti tumšajā tīmeklī..

Laiks iet uz beigām

Dienas beigās spēcīga visaptveroša šifrēšana ir labākā kiberdrošības forma. Šī iemesla dēļ, kamēr ASV (un citas valstis) nenolemj atbalstīt stingru privātumu: šķiet, ka pašreizējā kibernoziedzības epidēmija turpināsies.

Faktiski, pieaugot mākslīgi intelektuālajai programmatūrai un kvantu skaitļošanai - nākotne kiberdrošībai izskatās ārkārtīgi drūma - ja vien valdības neļaus privātuma un drošības nozarei gūt peļņu un attīstīties līdzīgā tempā kā tehnoloģijas, kuras neizbēgami pieaugs un pasliktināt kibernoziedzību. Tu esi ticis brīdināts.

Atzinumi ir pašu rakstnieku ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: garagestock / Shutterstock

Attēla kredīts: Onigiri studija / Shutterstock

Attēla kredīts: milo827 / Shutterstock

Attēla kredīts: Stefans Klārks / Shutterstock

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me