Dodoties atvaļinājumā vai dodoties komandējumā, visi ir pieraduši ievērot īpašus ceļojuma drošības pasākumus. Maršrutu iepriekšēja plānošana, mazu koferu pielocīšana uz koferiem un, piemēram, ceļotāju čeku izmantošana pretstatā naudai. Lai gan tie ir pilnīgi saprātīgi apsvērumi, mūsdienās cilvēkiem ir jāapsver pilnīgi jauns digitālo risku kopums, ja viņi nevēlas, lai viņu ceļojums prom no mājām beidzas ar katastrofu.

Pirmais, kas jāņem vērā, ir WiFi tīkli. Neveiksmīgi kibernoziedznieki ar sliktu nolūku var viegli piekļūt vāji iestatītajiem WiFi tīkliem - dažkārt vecu komerciālu maršrutētāju ievainojamības dēļ. Tāpēc oficiālā lidosta, viesnīca, restorāns, kafijas veikals un citi publiskie WiFi tīkli var padarīt jūs neticami neaizsargātu.

Bezmaksas lidostas WiFi

Hakeri var skatīties jūsu aktivitātes, ņemt vērā apmeklētās vietnes un pat izsekot taustiņus, kurus nospiežat, lai nozagtu paroles (banku kontiem, PayPal un citām vietnēm, kuras esat abonējis).

Vēl viena problēma ir tā, ka kibernoziedznieki var izveidot viltus vai dublēt tīklus, kas, šķiet, ir oficiālais WiFi apgabalā, kurā atrodaties. Izmantojot jebkuru no šīm metodēm, hakeri var izmantot savu ļaundabīgo tīklu, lai izspiegotu jūsu izdarītās lietas - vēlreiz ļaujot viņiem pikšķerējiet savus sensitīvos datus un paroles.


Par laimi, ir daudz lietu, ko varat darīt, lai pārliecinātos, ka nepabeidzat upuri!

Ceļojumu drošība 101

Kā izvairīties no uzlaušanas brīvdienās

Kad vien iespējams, ir daudz labāk izmantot viedtālrunī interneta savienojumu, nevis neuzticamu tīklu. Lielākajā daļā vietu visā pasaulē varat iegādāties atalgojumu, ejot sim. Izmantojot vietējos veikalos papildinātos maksas datus, jūs pilnībā novēršat risku, ka mājās nokļūs dārgas viesabonēšanas maksas. Vēl svarīgāk ir novērst risku, ka būs jāizmanto nepārbaudīti un neuzticami WiFi tīkli.

Vēl viena satriecoša iespēja, ko mēs nevaram pietiekami ieteikt šeit, vietnē ProPrivacy.com, ir virtuālā privātā tīkla (mūsu 5 labākie VPN ceļošanai) izmantošana.

VPN pakalpojums šifrē jūsu interneta savienojumu tā, ka visi dati, kas no jums tiek pārsūtīti uz VPN pakalpojumu sniedzēja serveriem, ir neizšifrējami. Rezultātā neatkarīgi no tā, ko jūs darāt, kad esat pievienots publiskam WiFi tīklājam, jūsu datus nevar pārtvert.

Šifrēts VPN savienojums

Izmantojot VPN, varat iet uz priekšu un izmantot jebkuru jums tīkamo WiFi tīklu. Neatkarīgi no tā, vai tā ir viesnīca ar neaizsargātu maršrutētāju, lidostas WiFi vai pat viltus tīklāju, ko izveidojis kiberkriminalists - varat to izmantot pat iepirkšanās nolūkos, izmantojot kredītkarti.

Neatkarīgi no tā, ko izvēlaties darīt, un pat tad, ja kibernoziedznieks ir apdraudējis jūsu izmantoto WiFi savienojumu, jūs būsit drošībā - jo VPN šifrēšana (mēs iesakām OpenVPN) jūsu datus sakombinēs digitālajā mumbo-jumbo.

Lai gan ir taisnība, ka apkārt ir bezmaksas VPN, daudzi no tiem ir šausmīgi neuzticami. Tāpat kā visās labajās lietās, par uzticamu VPN ir jāmaksā. Nelielais ieguldījums jums piešķirs kvalitatīvu VPN klientu (lietotni, kas ļauj izveidot savienojumu ar VPN pakalpojumu sniedzēja starptautisko serveru tīklu)..

Pasaules klases VPN abonēšanas rezultāts būs drošs interneta savienojums un sirdsmiers ceļojuma laikā, kas, mūsuprāt, ir tā vērts šeit, vietnē ProPrivacy.com..

Digitālās slēdzenes un digitālās atslēgas

Tagad, kad jūsu savienojums ir parūpējies, ir arī dažas citas lietas, ko varat darīt, lai pārliecinātos, ka atvaļinājums nebeidzas asarās. Jebkurā laikā, kad jūs vai jūsu ģimenes locekļi neizmanto savas ierīces - klēpjdatorus, planšetdatorus vai viedtālruņus -, lūdzu, pārliecinieties, vai esat tos bloķējis. Mobilos tālruņus ir ļoti viegli pazaudēt, un tos var nozagt zibspuldzē, nevienam nemanot.

Lai arī jūsu ierīču iestatīšana ātri bloķējas, iespējams, nav tas, ko vēlaties, atrodoties mājās, tas ir ļoti prātīgi, dodoties ceļojumā uz ārzemēm. Šī iemesla dēļ pārliecinieties, ka visiem jūsu partijas biedriem viņu ierīcēs jāizvēlas ātrās automātiskās bloķēšanas laiki (minūte vai divas).

Pēc tam iestatiet vissarežģītākās ierīču drošības funkcijas, piemēram, pirkstu nospiedumu skenerus un garās paroles. Atcerieties, ka astoņu ciparu PIN kods jūsu ierīces datus var saglabāt daudz drošāk nekā četrciparu PIN, ja tas tiek pazaudēts vai nozagts. Tas varētu šķist apgrūtinājumi, bet es to nevaru ieteikt pietiekami, ja jūsu ierīce nonāk nepareizajās rokās.

Papildu iespēja ir ieslēgt ierīču lokatora lietotni. Android tālruņiem parasti ir iebūvēta Google ierīču pārvaldnieka lietotne. iOS lietotājiem ir līdzīga funkcija ar nosaukumu Find My iPhone. Šīs lietotnes ir paredzētas, lai ļautu jums atrast tālruni, ja tas pazūd, un, ja tomēr kļūdāties, tas varētu ļaut atgūt nozaudētu vai nozagtu ierīci..

Ierīces nozaudēšana var šķist sirdi plosoša, taču atcerieties, ka brīvdienu apdrošināšana segs visus zaudējumus. Tomēr, ja ierīce tiek nozagta, jūs nevēlaties, lai tajā esošie dati būtu pieejami ikvienam, kurš ar to nonāk! Šī iemesla dēļ jums ir ļoti ieteicams ierīcēs izmantot šifrēšanu. Pilnīga diska šifrēšana garantēs, ka jūsu dati ir droši neatkarīgi no tā, kur tie nonāk.

iPhone tiek piegādāti ar šifrēšanu, kas ir ieslēgta pēc noklusējuma, un Android ierīcēs to var aktivizēt iestatījumos (zem drošības). Windows un Mac tiek piegādātas ar pilna diska šifrēšanu (attiecīgi BitLocker un FileVault), taču caurspīdīgākam drošības veidam iesakām atvērtā koda programmu, piemēram, VeraCrypt.

Nedaudz atšķirīga ideja, kuru jūs varētu vēlēties apsvērt, ir dublēt mākonī, kamēr esat kustībā. Potenciāli jūs to varētu pavadīt visu savu atvaļinājumu laikā, nezaudējot ierīci, un tikai tad, ja tas pazūd taksometrā atpakaļ uz mājām.!

Mākoņa rezerves dators

Kā jau tika runāts iepriekš, fiziskās ierīces pazaudēšanai nevajadzētu būt pārāk lielām bažām svētku apdrošināšanas dēļ. No otras puses, jūsu ģimenes brīvdienu fotoattēli ir bagāti ar atmiņām, kuras nekad nevar atgūt, kad tās vairs nav. Tāpēc ir vērts paša ceļojuma laikā dublēt savus brīvdienu fotoattēlus pie mākoņa

Visbeidzot, es jums sniegšu ieteikumu, kas varētu jums liegt atgriezties mājās apsargātā mājā. Mūsdienās ir normāli, ja sociālo mediju vietnēs ir daudz draugu. Lai arī var būt jautri sazināties ar simtiem cilvēku tādās vietnēs kā Facebook, tomēr taisnība ir arī tas, ka mēs bieži pieņemam kontaktus, kurus mēs tik tiešām nezinām. Diemžēl dažreiz tie paziņas var sagādāt problēmas.

Lietotnes, piemēram, Facebook un Gmail, ir iestatītas, lai izmantotu jūsu ierīces GPS, un dažkārt šīs sociālās saites ļaus uzzināt, kur atrodaties. Lai gan tas var šķist maz ticams, iespējams, ka kāds no paziņām jūsu sociālajos medijos varētu pamanīt, ka esat ārpus valsts, un nolemt aplaupīt jūsu māju. Šī iemesla dēļ var būt prātīgi izslēgt ierīces GPS un atrašanās vietas noteikšanas pakalpojumus, lai šīs lietotnes nezinātos par jūsu atrašanās vietu..

Visbeidzot, lūdzu, atcerieties izplatīt šīs zināšanas par ceļojumu drošību visā jūsu ceļotāju ballītē. Ja vien visi neizpildīs šos ceļojošos drošības protokolus, jūs nebūsiet pārliecināts, ka paliksit drošībā. Tāpēc sapulciniet visus kopā, lai runātu par jau pieminētajiem punktiem. Tādā veidā jūs varat atpūsties brīvdienās droši, zinot, ka viss ir parūpējies!

No sevis un visiem, kas atrodas šeit ProPrivacy.com, mēs vēlam jums laimīgas brīvdienas!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me