Kopš pagājušās nedēļas vidus Šrilankā ir aizklāti sociālo mediju vietnes un ziņojumapmaiņas pakalpojumi. Pagājušajā trešdienā valdība sāka piespiest interneta pakalpojumu sniedzējus aptumšot tādas populāras vietnes kā Facebook, Whatsapp, Instagram un Viber. Aptumšošana tika pasūtīta kā represijas pret to, ko valdība raksturoja kā “niknu naida runu” valstī..


Pēc vardarbības izcelšanās Kandijas pilsētā salas centrālajā reģionā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Brutālās konfrontācijas notiek starp vietējiem singaļu budistu un musulmaņu iedzīvotājiem.

Pēc valdības domām, lai saasinātu situāciju, sociālajos plašsaziņas līdzekļos tika izplatīti nepatiesi ziņojumi par etniski motivētiem uzbrukumiem. Ir pat parādījušies ziņojumi par informāciju par to, kā padarīt bumbas izplatītas sociālajos medijos.

Šrilankas pilsoņiem vai valsts viesiem, kuri sociālo mediju vietnes izmanto, lai sazinātos ar draugiem un ģimeni, elektrības padeves pārtraukumi ir izraisījuši nespēju sazināties ar mīļajiem. Par laimi ikviens, kas dzīvo tautā vai apmeklē to un vēlas sazināties ar ģimeni un draugiem, var atgūt piekļuvi cenzētiem vietņu pakalpojumiem, izmantojot labāko VPN.

Rasu dalīšana

Saskaņā ar ziņojumiem, “dusmīgi mobīļi, kas sastāv no vairākuma singaļu etniskās grupas”, uzbruka musulmaņu kopienām, ieskaitot mošejas. Musulmaņiem tika ieteikts "palieciet mājās un slēdziet veikalus Digana pilsētā." Izcēlās nemieri, un dusmīgie budisti nodedzināja tukšos veikalus. Mājas ugunsgrēkā tika nogalināts vismaz viens cilvēks - 27 gadus vecs imāms ar nosaukumu Abdul Basith. Viņa tēvs Fayaz Samsudeen sacīja, ka viņam ir jābūt iesprostotam otrajā stāvā:

“Kad sākās ugunsgrēks, viņš kliedza pēc palīdzības un lūdza cilvēkus palīdzēt mums izkļūt no mājas. Augšstāvā nav iespējas tikt ārā, bet domājām, ka viņš būtu aizbēdzis. No rīta, kad atgriezāmies apskatīt mūsu māju, mēs atradām viņa ķermeni. ”

Šrilanka kopš tā pilsoņu kara beigām 2009. gadā ir palikusi nedaudz nestabila. Šis pilsoņu karš 26 gadus plosījās starp valdības spēkiem un tamilu separātistiem. Diemžēl spriedze joprojām ir liela, un pieaug Šrilankas musulmaņu minoritātes vajāšanas.

Dedzināta ēka

Stāvoklis samierinās

Tā kā pagājušajā trešdienā izcēlās vardarbība, tiek uzskatīts, ka situācija salas centrālajā reģionā ir ievērojami nomierinājusies. Turklāt tiek uzskatīts, ka ceļotāji, kas dodas ap salu, lai apmeklētu ikoniskos budistu tempļus un pieminekļus, ir lielā mērā neietekmēti.

Neskatoties uz uzlabojumiem, tūristi tiek brīdināti ievērot īpašu piesardzību un doties tieši uz viesnīcām, īpaši apmeklējot apdzīvotās vietas gan Kandijā, gan galvaspilsētā Kolombo. Kaut arī nemieri ir mazinājušies, pastāv bažas, ka tie varētu atkārtoti uzliesmot. Pēc valdības pārstāvja Daasiri Jayasekera teiktā, ārkārtas stāvoklis būs spēkā vismaz desmit dienas.

Šrilanka

Notiekošie elektrības zudumi?

Valsts iedzīvotāji sākotnēji gaidīja, ka sestdien tiks atbloķēti sociālo mediju portāli. Tomēr šķiet, ka dažas vietas joprojām cieš no interneta pārtraukumiem, sociālo plašsaziņas līdzekļu elektroenerģijas padeves pārtraukumiem un spēcīgas joslas platuma samazināšanas, kas traucē pilsoņiem piekļūt tiešsaistes pakalpojumiem. Papildus šiem interneta pārtraukumiem valdība ir izveidojusi vakara zvanu, lai cilvēki netiktu uzturēti apdzīvotās vietās pie ielām.

Apmeklētājiem valstī, kuriem jāizmanto sociālo mediju vietnes, lai pārliecinātu mīļos mājās droši, virtuālais privātais tīkls (VPN) ir ideāls risinājums. VPN ļaus ikvienam Šrilankā izlikties, ka viņš atrodas citā valstī. Rezultātā ikviens var apiet joslas platuma samazināšanu un vietņu aptumšošanu, lai piekļūtu sociālo mediju vietnēm Šrilankā..

Pagaidām nav zināms, kad tiks atsākta pilnīga piekļuve sociālo mediju vietnēm un ziņojumapmaiņas pakalpojumiem, piemēram, Viber. Tomēr ikvienam valstī tiek ieteikts VPN pakalpojums tikai gadījumā, ja parādās vēl citi vardarbības uzliesmojumi. Īpaši ņemot vērā, ka šī ir otrā reize divu nedēļu laikā, kad ir notikuši lieli starpgadījumi.

Tikai nedēļu pirms šiem pēdējiem uzliesmojumiem līdzīgs pūlis uzbruka musulmaņiem, kas dzīvo Šrilankas austrumu reģionā. Vardarbība izcēlās pēc tam, kad musulmaņu vīriešu grupa ievainoja singaļu kravas automašīnas vadītāju "ceļu niknuma incidents". Kravas automašīnas vadītājs no gūtajām traumām nomira dienas vēlāk - aizdedzinot rasu spriedzi.

Šrilankas Vpn

Esiet gatavi turpmākai elektrības padevei

Ņemot vērā politisko situāciju, ļoti ieteicams izmantot VPN. Mēneša abonements maksās tikai USD 11,99, kas ir mazsvarīgs ieguldījums, lai nodrošinātu iespēju turpināt informēt tuviniekus par jūsu drošību, ceļojot pa valsti.

Labā ziņa ir tā, ka lielākā daļa tautas, šķiet, nav ietekmēta, un ceļotāji, ņemot vērā kritisko situāciju, izdodas apbraukt ar salīdzinoši vieglu pakāpi..

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: Wasan Ritthawon / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: Kanda Saelee / Shutterstock.com, Nila Newsom / Shutterstock.com, Denys Prykhodov / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me