Nesenais PLOS ONE pētījums liecina, ka vidusmēra Facebook lietotājam būtu jāpieprasa vairāk nekā 1000 USD kompensācijas, lai deaktivizētu viņu kontu uz gadu.

Atklājumi ir karsti uz pagājušā gada daudz publiskotā Cambridge Analytica skandāla un New York Times postošā ziņojuma papēžiem. NYT ziņojums atklāja, kā sociālo mediju gigants dalījās ar nepieredzētām lietotāju datu summām ar partneruzņēmumiem. Šķiet, ka, neskatoties uz visu to, Facebook lietotājiem joprojām šķiet, ka platformas priekšrocības un ērtības pārsniedz iespējamos drošības un digitālās privātuma riskus..

Pētnieki, kas veica pētījumu, tostarp vairāki ekonomisti un sociālo mediju pētnieki, tika finansēti no Kenjona koledžas un Mičiganas štata universitātes dotācijām. Pētījuma galvenais mērķis bija noteikt, kāda ir sociālo mediju platformas vērtība patērētājiem, ņemot vērā faktu, ka pakalpojums tiek piedāvāts bez maksas. Pētnieki vadīja vairākas izsoles, kurās dalībniekiem tika piedāvāta finansiāla kompensācija par viņu Facebook kontu deaktivizēšanu uz laiku no vienas dienas līdz vienam gadam..


Viens no pētījuma autoriem Džejs Korrigans paziņojumā presei skaidroja pētnieku domāšanu: “Mēs zinām, ka cilvēkiem no Facebook ir jāiegūst milzīga vērtība, vai arī viņi katru dienu vietnē nepavada miljoniem stundu. Izaicinājums ir dolāra vērtības noteikšana pakalpojumam, par kuru cilvēki nemaksā. ”

Trīs pētnieku izveidotās izsoles koncentrējās uz diviem Vidzemes Rietumu universitāšu studentu paraugiem, vienu dalībnieku paraugu no vispārējās sabiedrības un vienu tiešsaistes paraugu. Pētnieki atklāja, ka viena studentu dalībnieku parauga vidējā cena bija vairāk nekā 2000 USD, lai deaktivizētu Facebook uz vienu gadu, savukārt vidējā cena sabiedrības izlasē bija nedaudz vairāk par 1000 USD uz vienu gadu bez Facebook.

Šie atklājumi noteikti ir montējoši un norāda, ka lietotāji sava sociālā medija pieredzei piešķir lielu finansiālu vērtību, pat saskaroties ar skandālu un nopietnām bažām par personas privātumu. Corrigan paziņoja komentārā CNBC, ka Facebook ir: “tik jautrs un tik noderīgs, ka [viņi] vēlas atcelt savas bažas par privātumu”.

Pētījumā dalījās ar neticamu statistiku, kas parāda, cik populāra ir sociālo mediju vietne un cik iesakņojusies pakalpojums ir tā lietotāju ikdienas dzīvē: “Ja Facebook būtu valsts, tā būtu pasaulē lielākā iedzīvotāju skaita ziņā ar vairāk nekā 2,20. miljardu mēnesī aktīvo lietotāju, no kuriem 1,45 miljardi ir aktīvi katru dienu, katru dienu vidēji 50 minūtes pavada Facebook piederošajās platformās (piemēram, Facebook, Messenger, Instagram). Tas nozīmē, ka kopumā tā lietotāji Facebook katru dienu pavada vairāk nekā 100 000 gadu. ”

"Neskatoties uz bažām par to, ka lietotāji zaudē personisko ziņu nozīmi, mazinās pusaudžu un gados jaunu pieaugušo interese par adopciju un izmantošanu, apgalvojumi par iespējamām manipulācijām ar tā saturu politiskiem mērķiem un noplūdes, kas apšauba uzņēmuma rīcību ar privātu lietotāju datiem, Facebook joprojām ir populārākā sociālo tīklu vietne pasaulē un trešā apmeklētākā vietne internetā aiz Google un YouTube. ”

Tas liek domāt, ka Facebook ir kļuvis par tik spēcīgu klātbūtni cilvēku dzīvē, ka daudzi vēlas aizmirst sociālā tīkla iespējamo nepareizu izturēšanos pret lietotāju datiem par labu tā uztvertajām priekšrocībām. Pētījumā secināts, ka “Bažas par datu privātumu, piemēram, Cambridge Analytica apgalvotā problemātiskā lietotāju privātās informācijas apstrāde, kas, domājams, tika izmantotas, lai ietekmētu 2016. gada Amerikas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanas, tikai uzsver vērtību, kas Facebook lietotājiem ir jāgūst no pakalpojuma . Neskatoties uz negatīvās publicitātes parādi, kas saistīta ar Cambridge Analytica atklājumiem 2018. gada marta vidū, Facebook pievienoja 70 miljonus lietotāju laikā no 2017. gada beigām līdz 2018. gada 31. martam. Tas nozīmē, ka vērtība, ko lietotāji iegūst no sociālā tīkla, vairāk nekā kompensē bažas par privātumu. ”

Tas nebūt nenozīmē, ka Facebook lietotāji nezina bažas par privātumu, un tas nenozīmē, ka lietotājiem, lietojot vietni, nevajadzētu būt modriem par savu personīgo privātumu. Tas vienkārši parāda, ka lietotāji no savas Facebook pieredzes uztver noteiktu vērtību, kas pārsniedz visus privātuma riskus, kas saistīti ar platformas izmantošanu.

Lai arī pētījuma rezultāti atklāj acis, tie nav pārsteidzoši. Sociālais tīkls ir veiksmīgi iekļāvies miljardiem cilvēku ikdienas dzīvē. Facebook un tās dažādo citu platformu sasniedzamība ir monolīta, un tā kļūst arvien satraucošāka, ņemot vērā milzīgo personas datu daudzumu, ko uzņēmums apstrādā.

Facebook lietotājiem, kuriem ir bažas par viņu personisko privātumu internetā, jāapsver iespēja izmantot VPN, lai nodrošinātu tiešsaistes datus. Labākie VPN šodien tirgū var palīdzēt lietotājiem šifrēt tiešsaistes saziņu un nodrošināt viņu personisko privātumu, vienlaikus izmantojot Facebook vai darot kaut ko citu internetā.

Ja šis stāsts ir licis jums pārskatīt savu drošību tiešsaistē, kāpēc, lai iegūtu papildinformāciju, apskatiet mūsu labāko VPN pakalpojumu lapu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me