Otrajā, es ceru, ka būs ilgstoša interviju sērija ar vadošajiem VPN un drošības kopienas darbiniekiem, es izsekoju Deividu Langu, ExpressVPN komunikāciju vadītāju.

Kā radās ExpressVPN?

ExpressVPN dibinātāji ir paranojas tipa cilvēki, kas veic visus iespējamos piesardzības pasākumus, lai sevi uzturētu tiešsaistē.

Ceļojuši uz daudzām valstīm ar apšaubāmiem cenzūras likumiem, kā arī ar pieaugošu masveida uzraudzību no valdību puses visā pasaulē, viņi nolēma kaut ko palīdzēt. Tieši tā tika izveidots mūsu galvenā misijas paziņojums: “Atvieglojiet interneta lietošanu visiem, izmantojot drošību, privātumu un brīvību.”

Šis pats princips ir spēkā arī šodien, kā tas bija 2009. gadā, kad tika uzsākts mūsu pakalpojums.


ExpressVPN ir ļoti populārs VPN sniedzējs. Kādus pakalpojuma aspektus jūs uzskatāt par šo panākumu atslēgu?

1. 24 stundu diennakts atbalsts, ieskaitot tiešraides tērzēšanu - mēs regulāri slavējamies kā VPN sniedzējs ar vislabāko klientu apkalpošanu. Mūsu atbalsta aģenti ir zinoši, efektīvi, draudzīgi un pieejami visu diennakti, lai nekavējoties palīdzētu mūsu klientiem ar visiem iespējamiem jautājumiem.

2. 145 serveru atrašanās vietas 94 valstīs (un to skaits). Tik daudz atrašanās vietu, lai izveidotu savienojumu, ir svarīgi divu iemeslu dēļ:

  • Parasti tas ļauj izveidot labākus un ātrākus savienojumus lietotājiem, kuri vienkārši vēlas aizsargāt savus interneta datus ar VPN, jo optimāla ātruma nodrošināšanai viņi var izveidot savienojumu ar fiziski tuvu vietu. Mums ir arī VPN atrašanās vietas ieteikšanas funkcija, kas mūsu lietotājiem automātiski izvēlas ātrāko atrašanās vietu. Kopumā mēs iegādājamies premium joslas platumu no augstākā līmeņa datu centriem. Mēs negriežam stūrus, kad runa ir par mūsu VPN serveru tīklu.
  • Lietotājiem, kuri vēlas piekļūt konkrētam saturam no savas dzimtenes, mēs piedāvājam plašāku izvēli, atstājot rokas. Vai vēlaties skatīties britu televīziju vai apiet beisbola aptumšošanu ASV? Nekādu problēmu! Nepieciešams izveidot savienojumu, lai skatītos Dienvidāfrikas regbiju? Mēs esam nodrošinājuši jūs.

3. Mūsu bezmaksas naudas atdošanas 30 dienu garantija. Šeit mūs atšķir tas, ka mēs pilnībā izpildām atmaksas pieprasījumu. Pat ja klients 29. dienā ir nelaimīgs, mēs atlīdzinām 100%. Nav proporcionālu summu.

Cik svarīgi jums ir privātums un kāpēc tam ir nozīme?

Tiesības uz privātumu ne vienmēr ir visērtākā izvēle, taču mēs uzskatām, ka tās ir cilvēka pamattiesības, kuras ir jāsaglabā. Jūsu privātā informācija pieder jums un tikai jums vienam. Tāpēc ExpressVPN ir stingra nulles reģistrēšanas politika visiem pārlūkošanas datiem. Mēs esam izveidojuši savu reputāciju tāpēc, ka klienti mums uzticas, lai viņu dati būtu privāti.

Ko jūs uzskatāt par galveno apdraudējumu parasto interneta lietotāju privātumam šajā brīdī?

Es uzskatu, ka daudzās valstīs juridiskā situācija, kas saistīta ar privātumu, lielapjoma datu vākšanu un ISP uzraudzību, ir ļoti satraucoša.

Kāda loma, jūsuprāt, ir VPN uzņēmumiem, piemēram, ExpressVPN, (un kuri nevar) uzlabot lietotāju privātumu?

Mēs sniedzam pakalpojumus, kas ļauj mūsu klientiem kontrolēt savu tiešsaistes dzīvi. Tas ietver masveida novērošanas un izsekošanas novēršanu no jūsu interneta pakalpojumu sniedzēja (ISP) puses..

VPN piedāvā arī līdzekļus vietējās cenzūras apkarošanai, dodot cilvēkiem brīvību ģeogrāfiski izvietot savu IP adresi uz jebkuru no 94+ pasaules valstīm. Turklāt VPN ietina visus jūsu sakarus drošā tunelī, neļaujot noklausītājiem nokļūt analizēt jūsu pārraidīto.

Vēl viens svarīgs privātuma aspekts ir nulles žurnāla politika, kas nodrošina, ka pārlūkošanas paradumi paliek privāti, pat no VPN uzņēmuma. Tas ir kaut kas tāds, ko mēs uztveram ļoti nopietni.

Un otrādi, VPN nevar aizsargāt jūs no tā, kas notiek pašā ierīcē. Ja lejupielādējat vīrusu, tiek apdraudēta jūsu pārlūkprogramma vai ja lejupielādējat lietotnes un programmatūru, kas savākt informāciju par jūsu ierīci, jūsu privātums joprojām ir apdraudēts.

Papildus VPN izmantošanai kādus citus pasākumus jūs ieteiktu interneta lietotājiem veikt, lai aizsargātu viņu privātumu?

Papildus VPN lietošanai es ieteiktu lietotājiem ņemt vērā arī šādus jautājumus:

  1. Izveidojiet savienojumu ar VPN, pēc tam izveidojiet savienojumu ar Tor
  2. Vienmēr izmantojiet spēcīgas paroles un 2FA
  3. Maksājiet ar bitcoin
  4. Izmantojiet Pidgin vai Tails, lai sarunas nebūtu privātas
  5. Izmantojiet PGP
  6. Iestatiet visiem sociālo mediju kontiem privātu

ExpressVPN ir iekļauts Britu Virdžīnu salās (BVI). Es saprotu, ka tiesiskā situācija ir ļoti drūma (labākajā gadījumā!), Un BVI pati regulē savas iekšējās lietas un tai nav obligātu datu saglabāšanas likumu. Bet tā ir Lielbritānijas aizjūras teritorija, tāpēc darbojas Apvienotās Karalistes valdības jurisdikcijā un suverenitātē. Tad man šķiet saprātīgi pieņemt, ka Apvienotās Karalistes valdība, kas ir ārkārtīgi naidīga pret privātumu un ir galvenā NSA vadītās Piecu acu spiegošanas alianses locekle, var izdarīt spiedienu uz BVI valdību un uzņēmumiem. Kādas ir jūsu domas par šo??

Es teiktu, ka situācija ir ļoti skaidra: lai arī BVI tajā ir vārds “britu”, BVI valdība faktiski darbojas ar pilnām suverēnām pilnvarām un nelielu Apvienotās Karalistes pārraudzību. BVI likumdevējus demokrātiski ievēl BVI pilsoņi, un arī tiesu sistēma ir neatkarīga no Apvienotās Karalistes.

Atšķirībā no daudzām valstīm, kas pārkāpj indivīdu tiesības uz privātumu, BVI ir ārzonu jurisdikcija, kas pazīstama ar datu aizsardzības likumiem.

Izvēloties šo jurisdikciju, mēs rūpīgi ņēmām vērā mūsu lietotāju privātumu.

BVI nav datu saglabāšanas likumu, un, lai mēs varētu uzskatīt tiesas rīkojumu par juridiski saistošu, tam vajadzētu būt no BVI tiesas. Lielbritānijas Virdžīnu salās nav ārvalstu izlūkošanas operāciju, tāpēc tās arī nav piecu spiegu alianses dalībnieces.

Mēs arī zinām, ka Apvienotās Karalistes valdība nerada negadījumus, kas tieši piespiež BVI uzņēmumus apkopot datus par saviem klientiem, jo ​​viņiem vienkārši nav jurisdikcijas šādu pieprasījumu iesniegšanai. BVI uzņēmums var uzrādīt ierakstus vai pierādījumus par saviem klientiem tikai tad, ja BVI Augstā tiesa to ir uzdevusi. Un par laimi, tā kā mēs neieloģējam un neuzraugām trafika datus savos VPN serveros, mums nav informācijas, kuru mums būtu noderīgi iegūt, ja šāds pasūtījums tiktu veikts.

Šķiet, ka valdības visā pasaulē attīsta “visu savāc” mentalitāti. Vai jūs domājat, ka tā ir taisnība, un ja tā, tad kā jūs domājat, ko ar to var izdarīt??

Valdības vienmēr ir bijušas gatavas tērēt resursus informācijas vākšanai no saviem pilsoņiem, un to saista tikai tehnoloģiskās iespējas un sava budžeta lielums. Mūsdienu tehnoloģijas ļāva savākt arvien vairāk informācijas par lētāku samaksu. Mēs varam izmantot tehnoloģiju, lai ierobežotu pieejamo informāciju un padarītu tās iegūšanu dārgāku.

Manuprāt, ir taisnīgi teikt, ka daudzi novērotāji digitālās privātuma telpā ir diezgan satraukti par nesenajiem politiskajiem notikumiem Amerikas Savienotajās Valstīs un visā pasaulē. Vai jūs vēlētos spekulēt par to, kā tuvākajā nākotnē varētu būt draudi privātumam un personīgajai drošībai?

Es piekrītu, un visai sabiedrībai ir visas tiesības uztraukties. Es domāju, ka, pieaugot privātuma un personīgās drošības apdraudējumiem, VPN un citi privātuma rīki kļūs par galvenajiem sadzīves priekšmetiem.

Vidusmēra lietotājam, kurš vēlas pasargāt sevi no digitālās novērošanas un citiem draudiem, kritiski svarīga būs viena lieta: uzticēties. Tā kā VPN tiek plaši izmantoti, pastiprināsies valdību mēģinājumi tos regulēt. Ļoti svarīgi būs izvēlēties tādu VPN pakalpojumu sniedzēju, kuram ir pierādīta lietotāju privātuma aizsardzība un kurš nepakļaujas ārējam spiedienam..

Vai jūs redzat kādas pozitīvas tendences tiešsaistes privātuma un drošības pasaulē??

Pilnīgi. Lietojamā privātuma uzlabošanas tehnoloģija ir kļuvusi viegli un lēti lietojama, un tā strauji attīstās. Tiešsaistes privātumam ir liels pieprasījums, un to saprot gan programmatūras, gan aparatūras ražotāji. Galu galā viss ir atkarīgs no tā, vai cilvēki pieprasa un izmanto tehnoloģijas, kas respektē viņu privātumu un aizstāv viņu tiesības.

Vai ExpressVPN ir kāds aizraujošs jaunums darbos, ar kuriem jūs vēlētos dalīties?

Jūs to vispirms dzirdējāt: mēs drīz atbalstīsim pilnīgi jaunu maršrutētāju ExpressVPN lietotnei maršrutētājiem. Šis modelis pagaidām būs vispieejamākais. Cenu diapazons ir tikai USD 40–65 un mēs ceram padarīt privātumu visai mājai pieejamu visiem.

Mēs ceram, ka izlaidums notiks 2017. gada maijā.

Paldies, ka veltījāt laiku sarunai ar mani.

Paldies, ka veltījāt laiku mūsu intervēšanai!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me