Šonedēļ virtuālo privāto tīklu (VPN) pasaulē ir parādījusies polemika. Tas ieskauj ASV bāzētu pakalpojumu sniedzēju ar nosaukumu Hotspot Shield. VPN firma darbojas kopš 2008. gada. Kopš tā laika visā pasaulē ir izbaudīti aptuveni 500 miljoni lejupielāžu. Tas ir satriecošs lejupielāžu daudzums. VPN tos ir uzkrājis, piedāvājot pakalpojumu bez maksas aptuveni 97% lietotāju.


Tagad bezpeļņas interešu aizstāvības grupa, kuras nosaukums ir Demokrātijas un tehnoloģijas centrs (CDT), ir iesniegusi 14 lappušu sūdzību Federālajā tirdzniecības komisijā (FTC), detalizēti aprakstot, kāda, viņuprāt, ir "negodīga un maldinoša tirdzniecības prakse." Šīs ziņas mani sagādāja pārsteigumu, jo es zinu, ka ProPrivacy.com pārskats par Hotspot Shield lasītājiem stāsta (sadaļā Privātums un drošība):

“Hotspot Shield pakalpojumu sniegšanas noteikumi dod uzņēmumam tiesības vākt informāciju par lietotāju darbībām un“ dalīties ”ar šo informāciju ar trešajām personām.”

Es tieši sazinājos ar CDT, lai iegūtu mazliet vairāk informācijas par to, ko tā uzskatīja, ka Hotspot Shield rīkojās nepareizi. CDT Džozefs Jeroms ProPrivacy.com pastāstīja:

“Es teiktu, ka ProPrivacy pārskats izceļ tieši to, ko Hotspot Shield dara nepareizi. Kā norādīts pārskatā, Hotspot Shield notiek daudz slēptu izsekošanu un daudz neskaidrību par to, ko dara un nedara VPN, it īpaši, ja maksājat par "reklāma bez maksas" versija. Tas ir maldinošs un negodīgs pret patērētājiem. Punkts.

"Hotspot Shield privātuma politika vienkārši nav skaidra. Tas ir arī aprakts zem apgalvojumiem lietotņu veikalā, ka VPN nav žurnālu, tiek aizsargāta konfidencialitāte un anonimitāte, kā arī netiek koplietots "personīgais" informācija. Ko patērētāji var izdarīt šajā situācijā? Hotspot Shield nevar būt abpusēji - VPN nevar pateikt vienu un darīt citu, runājot par privātuma aizsardzību. Tas ir FTK likuma 5. iedaļas aizlieguma pret negodīgu un maldinošu tirdzniecības praksi pamatprincips. ”

Personīgā informācija

Nav šaubu, ka Hotspot Shield konfidencialitātes politika ir nedaudz neveikli blakus savām pretenzijām App Store. Par Android Play veikalu saka VPN,

"Noslēpiet savu tiešsaistes identitāti un piekļūstiet bloķētām lietotnēm un vietnēm, izmantojot Hotspot Shield, vienlaikus saglabājot mobilās darbības anonīmas, privātas un drošas!"

Šis paziņojums, protams, nešķiet konsekventi atbilstošs pakalpojumam, kas savā politikā atzīst datu vākšanu un apmaiņu ar trešajām personām. Tāda ir prakse, kuru vienmēr šeit nosodam vietnē ProPrivacy.com - tas ir viens no vairākiem iemesliem, kāpēc mēs brīdinām cilvēkus prom no bezmaksas VPN pakalpojumiem.

Nejaušs Hotspot Shield privātuma politikas apskats, kas pēdējo reizi tika atjaunināts 2015. gadā, acumirklī paceļ uzaci:

“Izņemot gadījumus, kas paskaidroti šajā paziņojumā, AnchorFree neveic nekādu personisku informāciju par jums, kad izmantojat Pakalpojumu. “Personiskā informācija”, ko sauc arī par personu identificējošu informāciju, ir informācija, kas var būt saistīta ar konkrētu personu.

"Personiskās informācijas piemēri ir vārds, e-pasta adrese, pasta adrese, mobilā tālruņa numurs un kredītkarte vai cita norēķinu informācija. Tomēr, lūdzu, ņemiet vērā, ka šī privātuma paziņojuma nolūkos AnchorFree personiskās informācijas definīcijā neietver jūsu IP adresi vai unikālo ierīces identifikatoru. ”

Ideja, ka IP adreses nevajadzētu uzskatīt par personisku informāciju, ir smieklīga. Ar šādu formulējumu CDT sūdzība FTC noteikti sāk ienākt.

Cdt Grab

Daudz jautājumu

Kā norādīts mūsu pārskatā, Hotspot Shield ir arī citas problēmas. Nesenā Sadraudzības zinātniskās un rūpnieciskās pētniecības organizācijas (CSIRO) veiktajā pētījumā atklājās, ka Hotspot Shield lietotnēs ir izsekošanas programmatūra. Tas gan reģistrē savu lietotāju aktivitātes, gan pārdod šos datus reklāmdevējiem. Faktiski pētnieki atklāja piecas dažādas izsekošanas bibliotēkas, kas paslēptas Hotspot Shield kodā.

Turklāt CSIRO pētījumā tika atklāts, ka Hotspot Shield novirzīja lietotājus uz saistītām saitēm, kad viņi ievadīja konkrētas tīmekļa adreses, piemēram, eBay, Alibaba, Best Buy, Target, Macy’s un citas. Tādējādi, kad Hotspot Shield lietotājs pērk jebko no šīm vietnēm, uzņēmums Anchor Free saņem komisiju.

Šeit ir vērts atzīmēt, ka Hotspot Shield mātesuzņēmumam Anchor Free ir atsevišķs uzņēmums, kas apkalpo Hotspot Shield lietotāju sludinājumus - gan lietotnē, gan viņu apmeklētajās tīmekļa lapās.

Enkurs Bezmaksas

Nekas no parastā

Uz VPN, kas savus pakalpojumus piedāvā bez maksas, vienmēr jāuztver aizdomas. Ātra un uzticama VPN pakalpojuma nodrošināšana ar spēcīgu šifrēšanu, daudz serveru un ūdensnecaurlaidīgu privātuma politiku tiešajam lietotājam nebūs par brīvu, ja vien VPN neradīs ieņēmumu plūsmu citur.

Jāatzīst, ka daži VPN piedāvā uzticamus bezmaksas VPN pakalpojumus, kas ir paredzēti, lai vilinātu lietotājus abonēt pilnu premium pakalpojumu. Šie bezmaksas VPN neupurē savu lietotāju privātumu. Tomēr tie pakalpojumu ierobežo ar joslas platuma ierobežojumiem vai lietošanas ierobežojumiem aptuveni 500 Mb mēnesī.

Hotspot Shield, no otras puses, ietilpst citā bezmaksas VPN kategorijā. Tas piedāvā pakalpojumu bez maksas, izmantojot reklāmu, lai izveidotu ieņēmumu plūsmu. Privātuma politikā skaidri noteikts, ka tā apkopos un dalīsies ar datiem ar trešajām personām. Jautājums ir, kas ir šie dati? Un vai VPN dara kaut ko fundamentāli nepareizu??

Jautājuma zīme

Noliegums

Mēs nolēmām sazināties ar Hotspot Shield, lai dotu firmai iespēju paust savu viedokli par CDT apgalvojumiem. Tas man sniedza šādu oficiālu paziņojumu:

“AnchorFree ir atzīts līderis patērētāju privātās dzīves un interneta brīvības jomā. Mūsu Hotspot Shield lietojumprogrammai uzticas vairāk nekā 500 miljoni lietotāju, kuri paļaujas uz to, lai nodrošinātu piekļuvi visai pasaules informācijai. Mēs ļoti ticam tiešsaistes privātumam.

"Tas nozīmē, ka informācija, kuru Hotspot Shield lietotāji mums sniedz, nekad nav saistīta ar viņu tiešsaistes darbībām, kad viņi izmanto Hotspot Shield, mēs neuzglabājam lietotāja IP adreses un aizsargājam lietotāja personiski identificējamu informāciju no abām trešajām pusēm un no mums pašiem.

"Nesenie apgalvojumi par pretējo, ko izvirzījusi bezpeļņas aizstāvības grupa - Demokrātijas un tehnoloģijas centrs, nav pamatoti. Kaut arī mēs slavējam CDT par viņu centību aizsargāt lietotāju privātumu, mēs bijām pārsteigti par šiem apgalvojumiem un bijām izmisuši, ka CDT nesazinājās ar mums, lai pārrunātu viņu bažas. ”

Kā redzat, VPN apgalvo, ka neuzglabā IP adreses vai jebkādu personiski identificējamu informāciju. Šķiet, ka tas ir pretstatā privātuma politikas apgalvojumam, ka IP adreses neuzskata par “personisku informāciju” un ka firma datus glabās un koplietos ar trešām personām. Es to norādīju Timam Tsorievam no Anchor Free, uz kuru viņš atbildēja,

“Mēs neuzturam mūsu lietotāju personiski identificējamu informāciju un nepārdodam to trešajām personām. Mēs neapkopojam savu lietotāju IP.

"Jums ir taisnība, ka mūsu pašreizējā privātuma politika sūta nepareizu ziņojumu. Mēs to atjauninām, lai atspoguļotu realitāti, kāda ir mūsu sistēmu darbībai, un realitāte ir tāda, ka daudzi no tālāk norādītajiem punktiem nav precīzi. ”

Veiksmes stāsts?

Runājot par patērētāju privātuma aizsardzību, ir svarīgi, lai uzņēmumu privātuma politikas stingri pārbaudītu. Slikti formulētas un mulsinošas privātuma politikas, kas rada šaubas, var būt ļoti satraucošas patērētājiem. Turklāt tie var likt patērētājiem uzskatīt, ka viņi saņem tādu pakalpojumu līmeni, kāds patiesībā nav.

VPN gadījumā - ja cilvēki paļaujas uz pakalpojumu, lai nodrošinātu viņiem privātumu - šī nepieciešamība ir vēl jo aktuālāka. Tāpēc mēs atzinīgi vērtējam CDT par šīs problēmas izvirzīšanu FTC.

Ja mums būtu jāpieņem Hotspot Shield komentāri pēc nominālvērtības, šķiet, ka VPN uzskata, ka tas nav rīkojies nepareizi ar savu lietotāju datiem. Tas ir pilnīgi iespējams. Vietnē ProPrivacy.com mēs saprotam, ka VPN nav grūti veikt noteiktus ierakstus par saviem lietotājiem, neuzglabājot arī personiski identificējamu informāciju..

Piemēram, VPN varētu būt iespējams uzzināt, cik daudz lietotāju tajā ir konkrētā valstī, faktiski neveicot reģistru par katra lietotāja IP adresi..

Pagaidām mums būs jāgaida FTC izmeklēšana, lai pārliecinātos, ka tas tā ir. Tomēr Hotspot Shield ieteikums, ka tā plāno atjaunināt savu privātuma politiku, noteikti ir labas ziņas. Cik es apzinos, tieši to CDT vēlējās panākt: skaidrība patērētājiem. Šķiet, ka šī sūdzība jau ir devusi pozitīvu rezultātu.

Apjukusi sieviete

Vai man vajadzētu izmantot Hotspot vairogu??

Tas, vai jums vajadzētu izmantot Anchor Free VPN, patiešām ir atkarīgs no jums. Nav šaubu, ka tur ir labāki VPN ar labāku privātuma politiku.

Tomēr Hotspot Shield patiešām ir savi nopelni, ja vēlaties, lai VPN atbloķētu tiešsaistes saturu valstī, kurā pastāv cenzūra. Ja jums nepieciešams VPN, lai apietu īpašnieka noteiktos vietņu bloķējumus vai cita vietējā tīkla administratora noteiktos bloķējumus (piemēram, darba vietu), triks tiks veikts arī Hotspot Shield. Turklāt tas palīdzēs nodrošināt jūsu datu drošību, atrodoties publiskajā bezvadu tīklā (lai hackers nevarētu nozagt jūsu paroles un bankas datus), kā arī privāti (no jūsu interneta pakalpojumu sniedzēja un valdības šņākšanas). Hotspot Shield šīs lietas veiksmīgi veic.

Noslēgumā jums jāuzdod sev jautājums, kādu privātuma līmeni jūs vēlaties. Ja bezmaksas VPN, kas jūs apkalpo, reklamē un no jums nopelna naudu, nerada īpašas bažas, Hotspot vairogs var būt nelaimes gadījums. Daudzi cilvēki tādās vietās kā Turcija un Ukraina VPN veiksmīgi izmanto, lai apietu valdības tīmekļa vietņu elektroenerģijas padeves pārtraukumus.

Dienas beigās, ja VPN ir bezmaksas, tas jāuztver ar aizdomām. Ja vēlaties vislabāko privātumu, kas pieejams tiešsaistē, jums vajadzētu iekost aizzīmi un veikt ieguldījumus labākajā VPN pakalpojumā.

Medus pods

Noslēguma domas

Visbeidzot, atcerieties, ka pastāv iespēja, ka Hotspot Shield patiesībā rīkojas vairāk nepareizi, nekā atzīst. Sliktākajā gadījumā tas pat varētu būt medus katls. Kopš ASV nolēma atļaut interneta pakalpojumu sniedzējiem pārdot datus trešajām personām, daudzi ASV pilsoņi ir sākuši izmantot VPN. Hotspot Shield ir izbaudījis īpaši lielu pieplūdumu.

Tas attiecas, jo VPN atrodas ASV. Tādējādi to viegli varēja izsniegt orderi un rīkojumu pavēlei, un tā varēja slepeni vākt datus ASV valdībai. Tikai šī iemesla dēļ šo stāstu būs vērts sekot. Var būt vērts palikt prom no Hotspot Shield līdz brīdim, kad FTC atjauno uzticību pakalpojumam.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: Hotspot Shield mājas lapa.

Attēlu kredīti: CDT, Anchor Free, amasterphotographer / Shutterstock.com
Peškova / Shutterstock.com
NatBasil / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me