GCHQ drošības vietne

Izlūkošanas aģentūras Lielbritānijā gatavojas ievērojami paplašināt plaša mēroga datu uzlaušanas operācijas, cenšoties efektīvāk noteikt iespējamos nacionālās drošības draudus..

Pilsoņu brīvību grupas un digitālās privātuma aizstāvji rada bažas par to, ko šāda “lielapjoma aprīkojuma iejaukšanās režīma” (EI) paplašināšana nozīmētu parasto pilsoņu personīgajam privātumam..

Lielākais EI režīms ir sistēma, kas ļauj GCHQ aģentiem iekļūt atsevišķos tālruņos, datoros, USB atmiņā un pat pilnos sakaru tīklos. EI paplašināšanās dēļ privātuma eksperti ir noraizējušies, ka tas ļaus Apvienotās Karalistes valdības aģentūrām brīvi vadīt masveida šņaukšanas operācijas, nekontrolētas un neierobežotas..

Kad 2016. gadā Parlaments pieņēma likumu par izmeklēšanas pilnvarām, Edvards Snowdens to nekavējoties kritizēja kā visplašāko valdības uzraudzības programmu rietumu pasaulē. “Lielbritānija tikko ir legalizējusi ekstrēmāko uzraudzību rietumu demokrātijas vēsturē. Tas pārsniedz citas autokrāijas, ”tajā laikā tviterī sniedza Snowden. Lords Deivids Andersons, Apvienotās Karalistes neatkarīgais teroristu tiesību aktu pārskatītājs, 2016. gadā atzīmēja, ka saskaņā ar IPA EI tiks izmantots tikai “ierobežoti”..


Šomēnes drošības ministrs Bens Wallace nosūtīja vēstuli Izlūkošanas un drošības komitejas vadītājam Dominicam Grieve, paskaidrojot, ka GCHQ nostāja attiecībā uz EI ir “mainījusies kopš brīža, kad 2016. gadā Likums par izmeklēšanas pilnvarām saņēma Karalisko piekrišanu”.

Wallace būtībā nozīmē, ka GCHQ ir jāpaplašina EI, lai ņemtu vērā komunikāciju rīku tehnoloģiskos sasniegumus kopš tā laika. GCHQ aģenti nespēj pareizi atlasīt pilnīgi jaunu aparatūras ierīču un programmatūras lietojumprogrammu klāstu bez EI paplašināšanas.

“EI operācijas ir kritiska spēja mūsu drošības un izlūkošanas aģentūrām, lai saglabātu valsti drošu. Kopš likumprojekta pieņemšanas komunikāciju vide ir turpinājusi attīstīties, jo īpaši attiecībā uz aparatūras ierīču un programmatūras lietojumprogrammu klāstu, uz kurām jātiecas. Turklāt ir ievērojami pavirzījusies uz priekšu mazāk tradicionālu ierīču ieviešana un šo tehnoloģiju izmantošana interesējošām personām. Pēc pašreizējās operatīvās un tehniskās realitātes pārskatīšanas GCHQ ir pārskatījusi iepriekšējo nostāju un noteikusi, ka būs nepieciešams veikt lielāku pašreiz notiekošo aizjūras operatīvo darbību proporciju, izmantojot lielapjoma EI režīmu, nekā sākotnēji bija paredzēts, ”savā vēstulē skaidroja Wallace..

Ievērojami paplašinot jau tā plašo valdības uzraudzības diapazonu, protams, nav pārāk labi ar privātuma aizstāvjiem Apvienotajā Karalistē. Hanna Couchman, brīvības aizstāvības un politikas amatpersona, cenšas pierādīt, ka “masveida uzraudzību nekad nevar attaisnot ar demokrātijas tiesībām cienošām tiesībām”.

Couchman skaidro: “Viens no satraucošākajiem Lielbritānijas uzraudzības režīma aspektiem ir“ lielo pilnvaru ”izmantošana. Šīs pilnvaras ļauj valstij uzkrāties un glabāt milzīgu datu daudzumu par plašu cilvēku loku. Lai šādā veidā tiktu pārkāpts jūsu privātums, jums nav jābūt aizdomām par noziegumu vai pārkāpumiem. Tas varētu notikt ar jebkuru no mums - vai, ticamāk, ar milzīgu skaitu no mums. Beztaras orderi varētu attiekties uz visiem iedzīvotājiem. ”

Ierosinātās lielapjoma uzraudzības paplašināšanas neierobežotā darbības joma ir biedējošas izredzes uz privātumu domājošiem indivīdiem. Couchman un citi privātuma aizstāvji nevēlas ļaut tam notikt bez cīņas: “Liberty jau sen ir cīnījies pret masu uzraudzības pilnvarām. Apvienotās Karalistes valdība ir pieņēmusi vairākus dziļi uzmācīgus uzraudzības režīmus, un Liberty vienmēr ir pievērsusies izaicinājumam pretoties šīm invazīvām valsts pilnvarām. ”

Couchman turpina brīdināt, ka lielapjoma uzraudzību valdība var izmantot, lai piekļūtu mūsu visjutīgākajai personiskajai informācijai - mūsu vēstījumiem draugiem un ģimenes locekļiem, vietnēm, kuras mēs apmeklējam, un vietnēm, kuras mēs publicējam tiešsaistē, kur mēs ejam un ar ko mēs ejam. Un šo informāciju var izmantot, lai izveidotu satraucoši detalizētus profilus par mums. ”Ne tikai tas, bet arī šāda veida valdības aģentūru masveida neierobežotas uzraudzības prakse var ļoti negatīvi ietekmēt cilvēku izturēšanos kopumā. Lielapjoma uzraudzība ļauj tiktāl iekļūt privātās dzīves neaizskaramībā, ka tā var likt indivīdiem cenzēt sevi un pilnībā mainīt viņu uzvedību, apgalvo Couchman.

Doma dzīvot zem pastāvīgas ēnas, ka jūsu ikviena tiešsaistes mijiedarbība ir atklāta valdības aģentūru kontrolei, bez šaubām, ir satraucoša daudziem. Viens no labākajiem veidiem, kā apkarot šādu pārbaudi un nodrošināt tiešsaistes privātumu, ir VPN izmantošana. Paredzot masveida nekontrolētas uzraudzības prakses paplašināšanos Lielbritānijā, tagad ir daudz svarīgāk nekā jebkad agrāk šifrēt jūsu interneta trafiku ar VPN. Izmantojot vienu no labākajiem Lielbritānijas VPN pakalpojumiem, jūs varat viegli aizsargāt savu privātumu tiešsaistē un neļaut slepenajiem personas datiem būt pastāvīgi pieejamiem valdības aģentiem..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me